Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 17:42:25 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231860 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 53 54 [55] 56 57 ... 233 Drukuj
Autor Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego  (Przeczytany 709456 razy)
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #810 dnia: Sierpnia 29, 2009, 23:22:13 pm »

Ja sie pytam co zrobic z biskupem, ktory na to pozwala??
Otóż właśnie - biskup NIE MA WYBORU. Ma na miejscu jedynie siostrę, i księdza kilka razy do roku. Jak się siostra obrazi - to nie będzie tam misji :/ - zatem środki dyscyplinujące są ograniczone...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #811 dnia: Sierpnia 29, 2009, 23:26:01 pm »

A tak na marginesie podróże zagraniczne i osobiste zetknięcie z poziomem degrengolady Kościoła na świecie otwiera często Polakom oczy. U nas jest naprawdę nieźle - poza wyjątkowo "postępowymi" parafiami w Warszawie i rakiem neokatechumenatu najgorszym owocem posoborowia jest ogólne olewactwo i bylejakość. Tak, to jest duchowo szkodliwe, ale kudy temu do jaj odstawanych przez apostatów z Austrii, Niemiec, USA czy różnych egzotycznych miejsc. Sam miałem okazję uczestniczyć w NOM-ie w Road Town, na wyspie Tortola w archipelagu Wysp Dziewiczych - ten NOM i NOM znany z przeciętnej polskiej parafii to dwa różne światy, choć i tamten nie zawierał klownów, przebierańców czy hostii w postaci pizzy. Miał natomiast tyle z katolicyzmu tylko nazwę, cała reszta była po prostu jak u zielonoświątkowców - śpiewy, zero klęczenia (w całym kościele nie było klęcznika) itp. Co ciekawe, kiedyś musiało to wyglądać inaczej bo parafia powstała w latach 50-tych a więc na długo przed sambójczym V-II.
W liście do tymoteusza piszę św. Paweł (nie pamietam sigli):
W czasach ostateczny pojawią sie ludzie, którzy będą wykazywać pozory religijności, ale wyrzekną sięjej mocy. I od takich stroń.(cytowałem z pamięci)
Zapisane
zdewirtualizować awatary
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #812 dnia: Sierpnia 29, 2009, 23:30:15 pm »

@ jp7

I na tym wlaśnie polega większość problemów - bo się siostra ( biskup, ksiądz, dziekan, rektor seminarium, kanclerz kurii - proszę samemu wybrać ) OBRAZI.

A na mnie obraził się Szanowny użytkownik Izi-ileśtam. Z Panem Bogiem, Drogi Kleryku.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #813 dnia: Sierpnia 29, 2009, 23:42:09 pm »

Sam Pan widzi - mizeria z powołaniami przekłada się na jakość powołań. Do tego dodać deformację w zakonach/seminariach - i mam co mamy. Cud że się to wszystko nie rozleciało...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #814 dnia: Sierpnia 29, 2009, 23:43:40 pm »

Ja sie pytam co zrobic z biskupem, ktory na to pozwala??
Otóż właśnie - biskup NIE MA WYBORU. Ma na miejscu jedynie siostrę, i księdza kilka razy do roku. Jak się siostra obrazi - to nie będzie tam misji :/ - zatem środki dyscyplinujące są ograniczone...

Może ją "prenieść" do wioski ludożerców.. np..? ;)
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Murka
aktywista
*****
Wiadomości: 1289


« Odpowiedz #815 dnia: Sierpnia 30, 2009, 00:16:59 am »

Kto jest przełożonym biskupów i odpowiada za to jacy biskupi i gdzie posługują?

Przelozony? W czasach kolegializmu?

Swoja droga, ten ksiadz najlepsza przysluge oddalby siostrze, gdyby jej cala moca kaplanskiego autorytetu NAKAZAL nie utrudniac odprawienia Mszy. A w razie potrzeby zlapal za frak i zamknal gdzie na zakrystii. No zeby baba rzadzila kosciolem, koniec swiata. W jednej parafii byla taka zakrystianka, co jej palma odbila, ksieza sie jej bali jak ognia. Az wreszcie ktorys nie wyrobil i huknal na nia jak sie krzyczy na babe "do garow!", i o dziwo, uspokoila sie odtad. Zreszta i u mnie byla taka aktywistka, co myslala ze moze rzadzic ksiezmi, dopiero jak ja proboszcz do pionu przywrocil, to sie opamietala. Nawet nie byla zla kobita, tylko glupia, no i glupota nabiera bezczelnosci tam, gdzie spotyka sie z przyzwoleniem, a w posoborowiu, jak w socjalistycznej szkole, rzadza wozne i nikt nie smie powiedziec im "do miotly babo!"
Zapisane
Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka.
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #816 dnia: Sierpnia 30, 2009, 03:37:00 am »

Nawet nie byla zla kobita, tylko glupia, ...
rzadza wozne i nikt nie smie powiedziec im "do miotly babo!"

;)
Pani Szmulko, hm, Murko,
ślę uśmiechów moc.
Zaraz pokaże to żonie i niech zgadnie: pisał chłop czy baba?
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #817 dnia: Sierpnia 30, 2009, 04:22:04 am »

A tak na marginesie podróże zagraniczne i osobiste zetknięcie z poziomem degrengolady Kościoła na świecie otwiera często Polakom oczy. U nas jest naprawdę nieźle - poza wyjątkowo "postępowymi" parafiami w Warszawie i rakiem neokatechumenatu najgorszym owocem posoborowia jest ogólne olewactwo i bylejakość.

Mogę tylko podpisać się pod tym obiema rękami. Polska to oaza ortodoksji liturgicznej.

Osobiście też nie byłem na mszy z clownami i pizzą, ale z ciekawszych rzeczy, jakie osobiście widziałem:
- w pewnej parafii w USA ksiądz w czasie kazania strzelał z pistoletu na wodę
- w innej parafii w USA ksiądz wyszedł sobie z kościoła, w czasie Mszy, bo czegos zapomniał przynieść z plebanii
- w pewnej parafii w Kanadzie pieśń w czasie Komunii to było "Let it be" Beatlesów, uznano zapewne, że "Mother Mary" w słowach piosenki może od biedy może robić za Matkę Boską :-)

Ech, mógłbym tak wymieniać i wymieniać...
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Murka
aktywista
*****
Wiadomości: 1289


« Odpowiedz #818 dnia: Sierpnia 30, 2009, 09:41:52 am »

Zaraz pokaże to żonie i niech zgadnie: pisał chłop czy baba?

Jesli odczyta to jako manifest antykobiecy, to pewno pomysli, ze chlop pisal, ale tak naprawde to wyraz mojej zlosci na facetow i na ich dezercje! Kobieta rzadzaca, to kobieta niezaopiekowana, a tym samym nieszczesliwa.

Pozdrowienia i usmiechy :)
Zapisane
Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka.
Izi87
Gość
« Odpowiedz #819 dnia: Sierpnia 30, 2009, 19:08:16 pm »

http://www.bielawa.archidiecezja.wroc.pl/lso_bielawa/album_2/promocja-8-03-2008/album/slides/DSC00643.html
A w tym czymś co jest nie tak? Może mi ktoś wytłumaczyć? Może wolicie Austriacki model?
A może jeden z tych młodzieńców to mężczyzna pani Wiridiany?



Chwalę Pana głosem - http://chomikuj.pl/agula90002/PIOSENKI/MOJE+NAGRANIA/NAGRANIA. Posłuchajcie "Jezus jest Panem". Na chomiku tego użytkownika jest wiele posoborowych kawałków...
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 30, 2009, 19:22:25 pm wysłana przez Izi87 » Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #820 dnia: Sierpnia 30, 2009, 19:17:21 pm »

Jeśli chodzi o tą siostrę - powtórzę myśl z poprzedniego wpisu: przyjęli Państwo, że biskup i kuria nie zareagują, ale jeśli nikt nie próbował to na jakiej podstawie tak stwierdzać? Nie znam tego ks. Wojciecha i nie wiem co to za ksiądz ale mógłby nawet tutaj zdobyć adres kurii i napisać.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #821 dnia: Sierpnia 30, 2009, 19:31:10 pm »

Są tam dwie diecezje. Nie wiem na terenie której jest Boa Vista. W każdym razie jedna nie tak dawno straciła biskupa na rzecz drugiej. Tylko przy jednej jest adres kurii. Przypuszczam, że ksiądz będąc na jednej z wysp nie znał telefonu do kurii więc też nei mógł ot tak zadzwoić:
http://www.catholic-hierarchy.org/country/dcv.html
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #822 dnia: Sierpnia 30, 2009, 19:36:38 pm »

Ja sie pytam co zrobic z biskupem, ktory na to pozwala??
Otóż właśnie - biskup NIE MA WYBORU. Ma na miejscu jedynie siostrę, i księdza kilka razy do roku. Jak się siostra obrazi - to nie będzie tam misji :/ - zatem środki dyscyplinujące są ograniczone...
No ale w Polsce - po kiego grzyba to małpować ??? W latach 70 nie było w Polsce prostytutek (w statystykach oficjalnych) a przeciętny Cygan miał się o wiele lepiej materialnie od Tubylca. Dlaczego więc zawleczono do nas Kikokarmenat? "Komu to miało służyć i kto za tym stał"?
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
fr. Antoninus OP
Gość
« Odpowiedz #823 dnia: Sierpnia 30, 2009, 20:47:02 pm »

prosze Panstwa,

w temacie kobiet "przejmujacych" parafie:

"wyzwolone" czterdziestoparoletnie panie z Niemiec, Austrii i Szwajcarii robia sobie doktoraty z teologii u nas na Ecole (placac za to kupe kasy), a potem wracja do siebie i...
po rozmowach z nimi juz znam ich pragnienia: niby katoliczki, ale tak przy oltarzu stanac, procesje poprowadzic, kazanie powiedziec - to nawet nie sa marzenia, bo one realnie na swoich, czesto slabiej wyksztalconych proboszczach to wymoga, tym bardziej, ze biskupi je czesto popieraja, poza tym, zawsze to nowy (nowa) dr teologii - biblist(k)a w diecezji, to i wyklady jakies poprowadzi, katecheze zrobi, do Komunii dzieci przygotuje, no i w ogole bedzie super...

kiedy widze taka pania, ktora u nas zaczyna, to przychodzi mi od razu do glowy okreslenie "pastorzyca"...

no i to pomstowania na B16, a sentymentalne wzdychanie za JP2  ;)

co ciekawe, jeszcze nie spotkalem Polki, robiacej u nas doktorat z takowymi pragnieniami - "nasze" raczej smieja sie z tych postepowych pan z Zachodu...
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 30, 2009, 20:48:47 pm wysłana przez fr. Antoninus OP » Zapisane
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #824 dnia: Sierpnia 30, 2009, 20:52:41 pm »

Ecole
Przeczytałem Econe :-)
Ehhh - tradsowi jedno na myśli  ;D
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Strony: 1 ... 53 54 [55] 56 57 ... 233 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!