Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 20:22:40 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 48 49 [50] 51 52 ... 233 Drukuj
Autor Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego  (Przeczytany 709560 razy)
fr. Antoninus OP
Gość
« Odpowiedz #735 dnia: Sierpnia 20, 2009, 14:59:37 pm »

wiec pewnie ma Pan racje, bo mi cos tu jednak nie pasuje i samym mysleniem tego nie potrafie zlikwidowac.

aaa, juz wiem. modernizm mnie skazil i dlatego nie moge tego pojac...  ;)
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 20, 2009, 15:01:15 pm wysłana przez fr. Antoninus OP » Zapisane
Bolt
aktywista
*****
Wiadomości: 999


Czasami dużo szczekam!

« Odpowiedz #736 dnia: Sierpnia 20, 2009, 15:03:34 pm »

aaa, juz wiem. modernizm mnie skazil i dlatego nie moge tego pojac...  ;)

Przyjemnie się z Ojcem dyskutuje, nawet człowiek nie musi odpowiadać, bo Ojciec sam już wie, o co biega.
Zapisane
fr. Antoninus OP
Gość
« Odpowiedz #737 dnia: Sierpnia 20, 2009, 16:15:29 pm »

blisko rok czytania tego forum i kilka tygodni aktywnego uczestnictwa nauczyly mnie kilku slow-wytrychow.
nie tylko Posoborowie takowe posiada  ;)

co w niczym nie zmienia, ze urodzony i wychowany w takim a nie innym czasie nie jestem w stanie przestawic sie na cos, czego nie rozumiem.
kocham dawna liturgie i nawet chcialbym kiedys odprawic w rycie OP, ale sposobu swojego myslenia i patrzenia na swiat nie zmienie.
Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #738 dnia: Sierpnia 20, 2009, 18:48:11 pm »

Ja kiedyś myślałem, że nigdy nie przestanę słuchać muzyki rockowej i nagle "samo przeszło" i wcale mnie nie ciągnie.
Może warto zacząć od dawnych kazań?

Proszę Ojca: nie można zakładać, że "kiedyś" będzie się dobrze odprawiało Mszę świętą.

***

Oczywiście nic samo się nie dzieje.



« Ostatnia zmiana: Sierpnia 20, 2009, 19:01:56 pm wysłana przez Zygmunt » Zapisane
Bolt
aktywista
*****
Wiadomości: 999


Czasami dużo szczekam!

« Odpowiedz #739 dnia: Sierpnia 20, 2009, 18:50:56 pm »

blisko rok czytania tego forum i kilka tygodni aktywnego uczestnictwa nauczyly mnie kilku slow-wytrychow.

Wszyscy jesteśmy skażeni modernizmem, różny może być jego stopień i dziedzina, w której nie chcemy uznać powszechnej i niezmiennej nauki Kościoła, wreszcie to, czy chcemy się go pozbyć ze swych dusz, czy nie. A modernizm (w doktrynalnym kontekście) to herezja.

Osobiście nie nadużywam tego słowa ani wobec osób, ani zjawisk. Zastanawiam się jednak, jak ocenić sytuację, w której komuś przeszkadza Denzinger jako źródło poznania doktryny katolickiej.

co w niczym nie zmienia, ze urodzony i wychowany w takim a nie innym czasie nie jestem w stanie przestawic sie na cos, czego nie rozumiem.

Więcej nadziei, drogi Ojcze, dzięki współpracy z łaską Bożą można wiele zmienić.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #740 dnia: Sierpnia 20, 2009, 19:41:04 pm »

wiec pewnie ma Pan racje, bo mi cos tu jednak nie pasuje i samym mysleniem tego nie potrafie zlikwidowac.

aaa, juz wiem. modernizm mnie skazil i dlatego nie moge tego pojac...  ;)

Chyba Szanowny Brat w swojej ironii tylko lekko minął się z prawdą. Problem jest skażeniu doktryną zielonoświątkowców. Pojmując jak oni rolę Ducha Świętego w Kościele i w życiu każdego z nas w szczególności, pomija się Dopust Boży, coś co jest konsekwencją naturalną popełnianych grzechów. Chrzest, czy Sakrament Pokuty nie cofają czasu, nie łagodzą skutków, przywracają stan Łaski nie ingerując w naturalny porządek.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #741 dnia: Sierpnia 20, 2009, 22:20:31 pm »

...ale sposobu swojego myslenia i patrzenia na swiat nie zmienie.

Życie wiele zmienia. I Łaska Pana Boga.
Zapisane
slavko
Gość
« Odpowiedz #742 dnia: Sierpnia 21, 2009, 16:32:43 pm »

Chrzest, czy Sakrament Pokuty nie cofają czasu, nie łagodzą skutków, przywracają stan Łaski nie ingerując w naturalny porządek.

Nie zapominajmy o lasce uczynkowej.
Zapisane
patryksługa
aktywista
*****
Wiadomości: 638


Wprowadzą wśród was zgubne herezje. 2 Piotra 2:1

In Christo
« Odpowiedz #743 dnia: Sierpnia 25, 2009, 09:03:00 am »

Zapisane
O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do ciebie uciekamy i za tymi, którzy się do ciebie nie uciekają a zwłaszcza za masonami i poleconymi tobie. - modlitwa taka jaką podał Maksymilian Kolbe
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #744 dnia: Sierpnia 25, 2009, 09:33:54 am »

No i co w tym zdjęciu dziwnego? to święto św Jana Ewangelisty i błogosławi się wino. Co w tym "wiosennego"?
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 25, 2009, 09:38:42 am wysłana przez Antiquus_ordo » Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #745 dnia: Sierpnia 25, 2009, 10:06:07 am »

Ostatnio bedac na wakacjach zauwazylem, ze ministrant juz nie tylko rozklada kielich, ale takze sklada kielich po puryfikacji. Czy sa jakies na to przepisy? Przyznam, ze nie chce mi sie inwestowac czasu w czytanie OWMR.
Zapisane
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #746 dnia: Sierpnia 25, 2009, 11:38:10 am »

Odp.:)

http://www.liturgia.dominikanie.pl/poslugi/cpl/kielich.php tu wiecej na ten temat.

Ps. Składac i puryfikować może tylko akolita.
Zapisane
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #747 dnia: Sierpnia 25, 2009, 11:47:03 am »

Panie Zygmuncie, to jakaś fobia!!!!

Moja żona do swojego wujka ZAWSZE mówiła per "wujku"
a nie per "proszę księdza kanonika proboszcza"

(i może dlatego ma po nim w spadku meble farorzowskie ;) )

I zazdroszczę jej opowieści o wizytach jego kolegów - m.in. biskupa katowickiego,
w jego i mej żony rodzinnym domu: - i jak ten biskup? - normalnie, dawał mi obrazki
i śmiali się i opowiadali sobie kawały!

Niech Pan robi sobie z nich posągi ze spiżu a oni
jak każdy człowiek, potrzebują i rodziny i przyjaciól.
Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #748 dnia: Sierpnia 25, 2009, 11:59:34 am »

Strasznie płaskie to co Pan napisał.

Stosując właściwą tytulaturę więcej można wyrazić:

Pewien Ojciec Profesor mawiał (przynajmniej tak to zostało zapamiętane):

"Ja powiedziałem, a ksiądz nie zapisał, a potem ksiądz nie będzie wiedział. Jak się ksiądz nie chce uczyć, to niech ksiądz wraca na swoje księstwo".

Wyższa kultura języka to większe możliwości.
Zapisane
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #749 dnia: Sierpnia 25, 2009, 12:08:45 pm »

Strasznie płaskie to co Pan napisał...
Wyższa kultura języka to większe możliwości.

??
W wyższej kulturze języka znajdują się również slowa: wuj, stryj, brat....
Strasznie pagórkowato Pan pisuje swe posty...
Zapisane
Strony: 1 ... 48 49 [50] 51 52 ... 233 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!