Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 14:07:55 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 233 Drukuj
Autor Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego  (Przeczytany 709343 razy)
pjo
Pokorny młot w warsztacie Pana
aktywista
*****
Wiadomości: 605


www.ratzinger.pl
« Odpowiedz #435 dnia: Lipca 05, 2009, 13:42:51 pm »

Może mi ktoś wyjaśnić, co jest "makabrycznego" w wypowiedzi księdza na KNO, który mówi o wymuszonej "konwersji"?

To, że ksiądz ów twierdzi iż owe wymuszone zaparcie się wiary nie ma żadnego znaczenia dla Pana Boga. Czyli robi z pierwszych chrześcijan zwykłych frajerów.
Zapisane
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #436 dnia: Lipca 05, 2009, 22:04:06 pm »

To, że ksiądz ów twierdzi iż owe wymuszone zaparcie się wiary nie ma żadnego znaczenia dla Pana Boga. Czyli robi z pierwszych chrześcijan zwykłych frajerów.

Ależ nigdzie nie powiedział, że nie ma to dla Pana Boga znaczenia. Przypomniał, że wszczyna się proces beatyfikacyjny takich osób, a więc mówi o tym, że stają się świętymi. Z pierwszych chrześcijan może robić co najwyżej bohaterów.
Nie widzę w jego wypowiedzi niczego złego. Wymuszone słowa nie mogą stanowić ani konwersji ani apostazji, nie można potępiać takich osób - chyba, że samemu było się w takiej sytuacji i miało tyle odwagi. Autor wpisu w KNO w takiej sytuacji nie był i nie wie jakby się zachował - stąd proponuję rozwagę w potępieniach.
Zapisane
Sebastianus
aktywista
*****
Wiadomości: 663


Katecheza o małżeństwie.
« Odpowiedz #437 dnia: Lipca 05, 2009, 22:59:26 pm »

http://www.niedziela.pl/flv.php?flv=uganda

och te nasze tańce połamańce w kościele
Zapisane
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #438 dnia: Lipca 06, 2009, 09:23:33 am »

http://www.niedziela.pl/flv.php?flv=uganda

och te nasze tańce połamańce w kościele

Rasista! ;-)
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #439 dnia: Lipca 06, 2009, 11:19:10 am »

Z jednej strony wierzę, że kiedy Pan Bóg dopuszcza taką sytuację, daje wówczas potrzebne łaski, by nie stchórzyć i zachować wierność.

Co to jest zachowanie wierności? Za pomocą tortur można człowieka doprowadzić do takiego stanu, że powie wszystko, co tylko zechcą. To nie jest ani tchórzosto ani brak wierności.
Zapisane
Kyllyan
bywalec
**
Wiadomości: 85


moja wspólnota
« Odpowiedz #440 dnia: Lipca 06, 2009, 11:41:13 am »

Dziś na koniec NOM była śpiewana Barka i wszyscy stali jak na hymnie. Z wyjątkiem mnie. Czy u Was jest taki zwyczaj czy tylko w Kaliszu?
tradycyjnie pieśń ma wyjscie spiewało sie na stojąco. To teraz jakos tak sie porobilo, że jak prezbiter opuszcza prezbiterium to wszyscy siadaja i dalej spiewaja na siedząco. Albo wychodza.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #441 dnia: Lipca 06, 2009, 12:55:51 pm »

Nie Panie Kyllyan. Do czasu opuszczenia prezbiterium przez kapłana wszyscy stoją a kiedy on opuści to klękają. Ale Barkę śpiewają na stojąco cały czas, dawno po wyjściu celebransa. To mnie właśnie dziwi i bawi zarazem.
Zapisane
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #442 dnia: Lipca 06, 2009, 13:10:49 pm »



Wspaniałe szaty liturgiczne i coś obok.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #443 dnia: Lipca 06, 2009, 13:18:40 pm »

To katolik czy jakiś anglikanin?
A szaty obejmują wszystkie kolory liturgiczne z wyjątkiem czarnego.
Zapisane
Kyllyan
bywalec
**
Wiadomości: 85


moja wspólnota
« Odpowiedz #444 dnia: Lipca 06, 2009, 13:25:04 pm »

Nie Panie Kyllyan. Do czasu opuszczenia prezbiterium przez kapłana wszyscy stoją a kiedy on opuści to klękają. Ale Barkę śpiewają na stojąco cały czas, dawno po wyjściu celebransa. To mnie właśnie dziwi i bawi zarazem.
Ja, panie Mojor, nie komentuje tego co wierni robia w tej konkretnej parafii, tylko jak to drzewiej bywalo. Piesn na wyjcie spiewalo sie na stojąco do końca, a klekalo sie dopiero po zakonczeniu piesni.
Zapisane
Kryspin
adept
*
Wiadomości: 47

« Odpowiedz #445 dnia: Lipca 06, 2009, 14:18:58 pm »

Abp Glemp, na wstepie podczas kazania w czasie Mszy:
Wspomina o Ruchu Światło-Zycie i ruchu Neokatechumenalnymm jako przykładach życia
modlitwą.

Trudno zaprzeczyć, że członkowie owych ruchów żyją modlitwą.
Zapisane
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #446 dnia: Lipca 06, 2009, 19:35:07 pm »

"W opinii biskupa Pieronka jedną z "absurdalnych" spraw, którymi zajmuje się obecnie prasa, jest to, czy polski papież pocałował Koran, czy nie. W ten sposób przewodniczący krakowskiego trybunału rogatoryjnego, który zbierał zeznania świadków życia Jana Pawła II, odniósł się do doniesień prasowych o zagadce, którą usiłują teraz wyjaśnić osoby prowadzące proces beatyfikacyjny.

Dyskusję na ten temat biskup Pieronek nazwał "kolosalną bzdurą bez wartości", bo - jak stwierdził - nie ma nic złego w tym, że papież pocałował księgę ważnej religii. - Proszę o szacunek dla Jana Pawła II, teraz już basta - powtórzył bp Pieronek."

Pieronek locuta, causa finita.
Zapisane
Sigfried
aktywista
*****
Wiadomości: 698

« Odpowiedz #447 dnia: Lipca 06, 2009, 20:52:17 pm »

"W opinii biskupa Pieronka jedną z "absurdalnych" spraw, którymi zajmuje się obecnie prasa, jest to, czy polski papież pocałował Koran, czy nie. (...) Dyskusję na ten temat biskup Pieronek nazwał "kolosalną bzdurą bez wartości", bo - jak stwierdził - nie ma nic złego w tym, że papież pocałował księgę ważnej religii. - Proszę o szacunek dla Jana Pawła II, teraz już basta - powtórzył bp Pieronek."

A po tym jak odprawił tridentine u oo.Bonifratrow w Krakowie juz nabralem do niego szacunku. Niestety krotkotrwale. Dar madrosci Ducha Sw. nie jest mu jednak dany. Przykre to, ze ktos wyrazajacy takie hasla jest Biskupem Kosciola Sw. A powinna sie nim zajac Sw.Inkwizycja...
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #448 dnia: Lipca 07, 2009, 12:53:37 pm »

Przykre to, ze ktos wyrazajacy takie hasla jest Biskupem Kosciola Sw.

W świetle Bulli Papieża Pawła IV Konstytucji "Cum ex apostolatus" powyższy fakt wcale nie jest taki pewny...

Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #449 dnia: Lipca 07, 2009, 17:55:22 pm »

http://www.enchristo.iaw.pl/index.html?id=wiadomosci&nrwiad=358709
Nie wiedziałem gdzie to umieścić.
Chciałem też dodać że w czasie ostatnich kilku dni grupa protestantów wspólnoty ewangelicznej Miecz Ducha z Kalisza, przebywała na zaproszenie socjusza nowicjatu o. Mariusza OFMconv w Kalwarii Pacławskiej i byli bardzo miło przyjęci. Zapewne znacznie lepiej niż byliby przyjęci tradycjonaliści ze swoją "wredną starą liturgią".
Na początku listopada na PAT w Krakowie wykłady będzie miał niejaki pastor ze Szwecji Ulf Eckman. Też ze wspólnoty ewangelicznej. A kiedy nasi księża tam poprowadzą wykłady?
Zapisane
Strony: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 233 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!