Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 19:50:13 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 233 Drukuj
Autor Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego  (Przeczytany 709541 razy)
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #345 dnia: Czerwca 11, 2009, 22:24:18 pm »

A zna Pani "konstytucję" Pułtuska - to jest dobre prawo!
O co chodzi z tą "konstytucją" Pułtuska? Też nie znam...
Co do studiów prawniczych to wrażenia mam podobne co Wiridiana. Uczy się człowiek tych idiotyzmów na pamięć, aby po miesiącu już niewiele z tego pamiętać. Zresztą wiele z tego i tak ulegnie zmianie zanim skończymy studia, czasem zmienia się w trakcie kursu danego przedmiotu- i trzeba dokonywać szybkiego "resetu" ;)
Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #346 dnia: Czerwca 11, 2009, 22:28:04 pm »

Można kupić na miejscu w muzeum. Jutro coś więcej napiszę. Dziś nie mam pod ręką.

***

Pozwoliłem sobie napisać o tym o osobnym wątku.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 12, 2009, 18:32:05 pm wysłana przez Zygmunt » Zapisane
Thomas
Gość
« Odpowiedz #347 dnia: Czerwca 11, 2009, 23:41:57 pm »

@ Edi

Cytuj
Państwo wyznaniowe odchodzi w przeszłość, wolność religijna czyni postępy:

To jest realizacja postulatów soborowych. Wykreślenie "szczególnej roli" KK z konstytucji Rep. Włoskiej nastąpiło ok. 1988 r. na prośbę Episkopatu Włoch, którego przewodniczącym był Jan Paweł II.
Podobne zdanie ma Benedykt XVI. "Państwo nie jest władne wskazywać religię "

Dziwię się "Gościowi" - takie oburzenie to "lefebryzm". Może napiszemy mały donosik na Gościa?  :)Toż to negacjonizm soboru !
Zapisane
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #348 dnia: Czerwca 12, 2009, 13:06:39 pm »

http://www.wiadomosci24.pl/artykul/wloski_kapucyn_liderem_metalowej_kapeli_99966.html
Cytuj
Możliwe, że nie byłoby całej sprawy, gdyby nie fakt, że liderem zespołu jest... włoski kapucyn! Zakonnik nazywa się Cesare Bonizzi (znany jest także jako Frate Cesare) i na co dzień mieszka w mediolańskim klasztorze. Zanim został osobą duchowną, był m. in. fryzjerem i wojskowym.

Wejście w świat heavy metalu
Jego przygoda z heavy metalem zaczęła się, kiedy po raz pierwszy zobaczył koncert Metalliki.
Zanim jednak to nastąpiło nagrywał płyty z różnorodną muzyką. Kiedy Metalowy Brat zagłębiał się już coraz bardziej w świat muzyki heavymetalowej, okazało się, że bycie słuchaczem mu nie wystarcza. Postanowił więc założyć własny zespół – Fratello Metallo.

Droga na szczyt
Dzięki swojej ogromnej determinacji, ojciec Bonizzi zyskał ogromne uznanie wśród entuzjastów gitarowej muzyki na całym świecie. Został nawet zaproszony na jeden z najbardziej prestiżowych festiwali metalowych, Gods of Metal, gdzie wystąpił na scenie obok takich weteranów, jak Iron Maiden czy Slayer. W ubiegłym roku natomiast wydał „wypchany po brzegi” ciężką muzyką album, zatytułowany „Misteri”.

Bez moralizowania
Co ciekawe, brat Cesare Bonizzi nie zamierza nikogo poprzez swoją muzykę nawracać, bo jak twierdzi, heavy metal nie jest do tego dobrym narzędziem. Pragnie tylko zachęcać wszystkich do tego, aby żyli pełnią życia, cieszyli się nim i smakowali je.
Na stronie także próbka tej "muzyki".
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
M.
bywalec
**
Wiadomości: 85

« Odpowiedz #349 dnia: Czerwca 12, 2009, 17:17:41 pm »

Tu posoborowy biskup czuje się jak w domu.Przodem do,w ojczystym języku i w dodatku kongotowanie.
Zagadka:który to biskup,a który konkucharz?

http://www.kreuz.net/article/article.9315.attachment2.jpg
Zapisane
na wschód skazani z woli zachodu, walczyli o niepodległość,
tak ratowali honor narodu i wielu z nich poległo,
będziemy o nich pamiętać stale, to nasza nowa praca,
dziś do historii w należnej chwale podziemna armia powraca
miki
aktywista
*****
Wiadomości: 682


« Odpowiedz #350 dnia: Czerwca 12, 2009, 19:48:24 pm »

Hm, właśnie oglądam ingers w St.Louis i takie pytanko przyszło mi do głowy, w zasadzie spostrzeżenie. Zdarza mi się nie raz oglądać w Internecie Mszę po angielsku, ale nie słyszałem jeszcze śpiewanego po angielsku początku: znaku Krzyża i pozdrowienia, kolekty, prefacji. Czy anglojęzyczni księża zaniemogli i śpiewać nie mogą? Ba, nawet arcybiskupi!! I do tego wszystko dzieje się tak szybko. Niedługo zaczną biegać w prezbiterium.
Zapisane
Taki sobie o...
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #351 dnia: Czerwca 12, 2009, 20:16:59 pm »

Tu posoborowy biskup czuje się jak w domu.Przodem do,w ojczystym języku i w dodatku kongotowanie.


A u świętego Benona O. Krzysztof miał powiedzieć "w ojczystym języku" ale się połapał, że Msza po polsku wcale nie jest w języku Ojców i w ostatnim momencie zmienił na "ojczyźnianym".
Zapisane
Kalistrat
aktywista
*****
Wiadomości: 1429


« Odpowiedz #352 dnia: Czerwca 12, 2009, 20:25:09 pm »

Pewnie wszystkim skojarzyło się z Wielką Wojną Ojczyźnianą :P
Zapisane
siloam
uczestnik
***
Wiadomości: 222


Profil na slideshare
« Odpowiedz #353 dnia: Czerwca 13, 2009, 19:13:09 pm »

Wakacje już blisko. A ja ostatnio podziwiam wakacyjne zestawy liturgiczne dla księży:
http://www.dewocjonalia24.pl/index.php?cat_id=7
Ciekawe czy w środku znajduje się instrukcja: "Jak w sposób wakacyjny, łatwy i przyjemny odprawić Mszę na pniaku lub kajaku"  ;D
Zapisane
O salutaris Hostia!
Quae Coeli pandis ostium,
Bella premunt hostilia,
Da robur, fer auxilium.
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #354 dnia: Czerwca 13, 2009, 21:21:56 pm »

Mój brat na święcenia chciał dostać w prezencie "małego księdza". Kiedyś mu sprezentuję.
Zapisane
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #355 dnia: Czerwca 13, 2009, 21:24:41 pm »

Wakacje już blisko. A ja ostatnio podziwiam wakacyjne zestawy liturgiczne dla księży:
http://www.dewocjonalia24.pl/index.php?cat_id=7
Ciekawe czy w środku znajduje się instrukcja: "Jak w sposób wakacyjny, łatwy i przyjemny odprawić Mszę na pniaku lub kajaku"  ;D
Ciekawe, że portykał jest w zestawie :)
Zapisane
zdewirtualizować awatary
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #356 dnia: Czerwca 13, 2009, 22:46:52 pm »

Porządne zestawy. Z krzyżem, bez małej gitary, małej kikony, małej menory. Normalne świecie, nawet nie na wlewaną parafinę. Naczynia złote a nie gliniane. Full wypas.
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #357 dnia: Czerwca 14, 2009, 13:25:54 pm »

Chyba portatyl Panie Porys?
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #358 dnia: Czerwca 14, 2009, 13:27:17 pm »

A czy widział ktoś dzisiaj pląsającego biskupa Długosza w Częstochowie?  Ale się ubawiłem i to tuż przed Mszą.
Zapisane
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #359 dnia: Czerwca 14, 2009, 13:32:45 pm »

Chyba portatyl Panie Porys?
Fakt - przejęzyczenie moje.
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Strony: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 233 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!