Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 22:12:02 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 233 Drukuj
Autor Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego  (Przeczytany 709636 razy)
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #330 dnia: Czerwca 09, 2009, 11:14:23 am »

Toż było o zawiązywaniu wspólnoty,  nie o jej zawieszaniu...;D
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #331 dnia: Czerwca 09, 2009, 11:41:32 am »

Dobrze już się powstrzymam , wszak nie wypada "w domu wisielca mówić o sznurze" :D
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #332 dnia: Czerwca 09, 2009, 12:07:18 pm »

Toż było o zawiązywaniu wspólnoty,  nie o jej zawieszaniu...;D

Tak, no ale przecież przed każdym "powieszeniem" zazwyczaj następuje "zawiązanie" chyba?:)
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #333 dnia: Czerwca 10, 2009, 16:37:19 pm »

Ciekawe kiedy tak będzie u nas :D

Cytuj
   Hostię dostarczy listonosz

W ostatnich latach opłatek komunijny przybierał różne formy - był udzielany wiernym różnych kościołów w formie bezglutenowej, jako pełen posiłek, okruszki czy też z wzorkami. Teraz nie trzeba będzie nigdzie chodzić, żeby go spożyć. Przyniesie go listonosz.

Inicjatywa tej nowej usługi wyszła od Otwartego Kościoła Episkopalnego. W założeniu ma pomagać tym wiernym, którzy nie mogą uczestniczyć w tradycyjnej Eucharystii z powodu wieku czy też stanu zdrowia. Jednak biskup - inicjator pomysłu - Jonathan Blake nie ukrywa, że chodzi naprawdę o szeroko rozumiany inkluzywizm w oferowaniu Komunii. Zdaniem biskupa błędem jest utożsamiane kościoła ze zgromadzeniem wiernych, którzy gromadzą się w budynku.

Biskup zapewnia, że hostie będą pakowane troskliwie i pieczołowicie, ale otrzyma je każdy kto zamówi - nawet ateista i satanista.

Koszt przesyłki pojedynczego opłatka skalkulowano na 2 funty brytyjskie, jeżeli ktoś zamówi hurtowo 500 sztuk zapłaci tylko 10 funtów.

Poprzedni projekt biskupa Blake dotyczył organizowania ulicznych msze w "naturalnym" języku ulicy. Projekt reklamował tekst: "JC said: 'I am the bread of life. Whoever eats this bread will live 4ever."
http://www.ekumenizm.pl/content/article/20090609152009629.htm
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #334 dnia: Czerwca 10, 2009, 18:16:03 pm »

Ciekawe kiedy tak będzie u nas :D

   Hostię dostarczy listonosz
Dobrze, ze tylko nieliczni z ich duchownych sa prawdziwymi ksiezmi!
Zapisane
bohator
uczestnik
***
Wiadomości: 238

« Odpowiedz #335 dnia: Czerwca 10, 2009, 19:40:06 pm »

Jutro Boże Ciało. W mojej parafii Pan Jezus będzie stał na gliniakach do kiszenia ogórków, ponieważ wikary idzie z "duchem czasu" i aranżuje ołtarz na #$%^ wie co. Może to ma być Kana Galilejska? Bladego pojęcia nie mam. Gdy wyraziłem swoją dezaprobatę wikary jak na postępowca przystało zagiął mnie tekstem: "No pewnie. Według Ciebie ładniejszy będzie ołtarzyk z pomarszczonym obrazem Matki Boskiej?" odpowiedziałem:"Na pewno godniej". Może jutro wstawię zdjęcia jak mnie szlag nie trafi.

// edit Chodzi oczywiście o jeden z czterech ołtarzy procesyjnych.
Zapisane
"Ujednolicenie dogmatów, złagodzenie nauki moralnej, uproszczenie rytuału nie przyciąga niewierzących, lecz zbliża do nich" - N. G. Davila.
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #336 dnia: Czerwca 10, 2009, 19:49:54 pm »

Jutro Boże Ciało. W mojej parafii Pan Jezus będzie stał na gliniakach do kiszenia ogórków, ponieważ wikary idzie z "duchem czasu" i aranżuje ołtarz na #$%^ wie co. Może to ma być Kana Galilejska? Bladego pojęcia nie mam. Gdy wyraziłem swoją dezaprobatę wikary jak na postępowca przystało zagiął mnie tekstem: "No pewnie. Według Ciebie ładniejszy będzie ołtarzyk z pomarszczonym obrazem Matki Boskiej?" odpowiedziałem:"Na pewno godniej". Może jutro wstawię zdjęcia jak mnie szlag nie trafi.
Z półprotestantami najlepiej rozmawia się za pomocą cytatów biblijnych: 2Tm 2:20
<<Przecież w wielkim domu znajdują się naczynia nie tylko złote i srebrne, lecz i drewniane, i gliniane: jedno do użytku zaszczytnego, a drugie do niezaszczytnego.>>

Rozumiem, ze dla tego księdza Eucharystia to powód bardziej do wstydu niż dumy?
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #337 dnia: Czerwca 11, 2009, 21:08:32 pm »

Tak wygląda wiosna

Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
Sebastianus
aktywista
*****
Wiadomości: 663


Katecheza o małżeństwie.
« Odpowiedz #338 dnia: Czerwca 11, 2009, 21:17:16 pm »

Te ss. niosą krzyż z okazji Drogi Krzyżowej? ;)
Zapisane
Edi
aktywista
*****
Wiadomości: 752


« Odpowiedz #339 dnia: Czerwca 11, 2009, 21:32:22 pm »

Państwo wyznaniowe odchodzi w przeszłość, wolność religijna czyni postępy:

http://www.goscniedzielny.wiara.pl/index.php?grupa=6&art=1244550889&dzi=1207812935
Zapisane
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #340 dnia: Czerwca 11, 2009, 21:40:27 pm »

Te ss. niosą krzyż z okazji Drogi Krzyżowej? ;)

Nie bo tam do kompletu jest jeszcze Jan Paweł II który podczas ostatniej Mszy stał tyłem do ludzi, lefebrysta jeden :)
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #341 dnia: Czerwca 11, 2009, 21:52:12 pm »

Państwo wyznaniowe odchodzi w przeszłość, wolność religijna czyni postępy:

http://www.goscniedzielny.wiara.pl/index.php?grupa=6&art=1244550889&dzi=1207812935

To prawo co powstaje w Polsce to jest porażka. I jeszcze studenci muszą te głupie artykuły zakuwać na pamięć jak bezmyślne małpki. Jak przychodzę z wykładów to mi niedobrze, najchętniej idę się po prostu wykąpać żeby z siebie to wszystko spłukać.
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #342 dnia: Czerwca 11, 2009, 21:56:28 pm »

A zna Pani "konstytucję" Pułtuska - to jest dobre prawo!
Zapisane
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #343 dnia: Czerwca 11, 2009, 22:00:49 pm »

A zna Pani "konstytucję" Pułtuska - to jest dobre prawo!

Nie?
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
Edi
aktywista
*****
Wiadomości: 752


« Odpowiedz #344 dnia: Czerwca 11, 2009, 22:06:16 pm »

Może to patetycznie zabrzmi, ale cieszę się, że tradycjonaliści studiują prawo, bo będzie miał kto bronić "homofobów" na procesach wytaczanych przez siły postępu, a że takowe nastąpią, to chyba pewnik, wszystko zmierza w ich kierunku. Jakbym był dziennikarzem, to na podstawie tych nowych paragrafów niejeden cierpiący na homoseksualizm człowiek mógłby próbować posłać mnie za kratki.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 11, 2009, 22:12:31 pm wysłana przez Edi » Zapisane
Strony: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 233 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!