Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 15:39:25 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 212 213 [214] 215 216 ... 233 Drukuj
Autor Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego  (Przeczytany 709984 razy)
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #3195 dnia: Września 24, 2020, 09:42:57 am »

To chyba nawiązanie do tego koszmarku w Auli Pawła VI na Watykanie, który prywatnie nazwałem "Topielec w Rafie Koralowej".
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #3196 dnia: Października 06, 2020, 21:38:55 pm »



Wierni Tradycyjni z Saint-Germain en Laye we Francji pozbawieni Mszy św. znaleźli sobie kaplicę szpitalną. Ale łajza-biskup Wersalu zamknął kaplicę na klucz.
Niedzielna Msza celebrowana była przed zamkniętymi drzwiami do kaplicy.

Ciekawa sprawa, wyobrażają sobie państwo tak odważnego kapłana w Polsce, który by odprawiał po zamknięciu kaplicy przez biskupa? Ja nie  :)
Historia trochę podobna do Piaseczna...tylko kapłan nie ten  ;D

Ale poczucie humoru posoboruchów we Francji i w Polsce podobne. W Poznaniu abp "Łaskawca" pozwolił swego czasu na Tridentinę w kaplicy szpitala psychiatrycznego. Wejście do kaplicy prowadziło przez salę chorych. Sprawdzano listę i dokumenty.
Niech ta informacja pozostanie na pamiątkę hańby tych biskupów. Przypominamy jak przedszkolakom: jest magiczne słowo - PRZEPRASZAM. Czekamy.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #3197 dnia: Października 06, 2020, 21:40:24 pm »

Była jakiś czas temu taka sytuacja w Polsce.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #3198 dnia: Października 06, 2020, 21:41:24 pm »

To proszę powiedzieć gdzie. Chyba nie będziemy kryć zło-czyńców?
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #3199 dnia: Października 06, 2020, 21:45:36 pm »

Przykro mi, panie rysiu, ale nie pamiętam. Chodziło o jakąś prymicję.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #3200 dnia: Października 06, 2020, 23:55:15 pm »

Jak nazywa się ten arcyłobuz?
Powiedzmy to na fk. Google zawsze wyrzuci, skoro nie ma wyrzutów sumienia.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #3201 dnia: Października 07, 2020, 08:45:05 am »

Jak nazywa się ten arcyłobuz?
Powiedzmy to na fk. Google zawsze wyrzuci, skoro nie ma wyrzutów sumienia.

@Sławek

Mogę zrozumieć, ze wykasował pan dane wrażliwe ofiary tego drania (nazwisko i imię ksiedza chcacego odprawic prymicje).
Ale proszę podać nazwisko tego "arcypasterza".
Nie kryjmy ani pedofilow ani przesladowcow Tradycji w naszym kraju.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1408

« Odpowiedz #3202 dnia: Października 07, 2020, 09:22:58 am »

Ale poczucie humoru posoboruchów we Francji i w Polsce podobne. W Poznaniu abp "Łaskawca" pozwolił swego czasu na Tridentinę w kaplicy szpitala psychiatrycznego. Wejście do kaplicy prowadziło przez salę chorych. Sprawdzano listę i dokumenty.

Panie Rysiu, nie żebym broniła Abpa, ale proszę takich bzdur nie powtarzać.
- Msza była odprawiana w kaplicy ss serafitek, które opiekują się dziećmi niepełnosprawnymi umysłowo. To trochę coś innego niż szpital psychiatryczny.
- Wejście do kaplicy NIE prowadziło przez salę chorych.
- Indult był "dla wnioskującej grupy", ale NIKT NIE LICZYŁ I NIE LEGITYMOWAŁ UCZESTNIKÓW.
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #3203 dnia: Października 07, 2020, 10:22:52 am »

@ Sławek

Krzysztof czy Hubert... ale jaki "arcypasterz" tak ukochał Chrystusa by go prześladować?

@ Teresa

Pani Tereso, słowo przeciw słowu.
Ja opieram się na relacjach 3 osób w tym Tradi - Posła Najjaśniejszej Rzeczypospolitej. Relacji wysłuchanej bezpośrednio.
To rzecz jasna miało miejsce przed Benedyktem 16-tym za głębokiego Janapawła. List do biskupa był zaopatrzony w listę podpisów. I wg tej listy wpuszczano na Mszę.
Relacji wysłuchałem w też ciekawych okolicznościach a mianowicie przed "konspiracyjną" Mszą.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1408

« Odpowiedz #3204 dnia: Października 07, 2020, 10:53:40 am »

Panie Rysiu, jestem jednym z sygnatariuszy tego listu.
Msza w rzeczonym miejscu odprawiała się równo rok na przełomie 1994/95 raz w miesiącu i byłam na każdej.
Nikt mnie nie legitymował ani nie sprawdzał, czy jestem na liście.
We Mszy uczestniczyli też wierni z innych miast, m.in. parę razy był śp. Tomek Piotrowicz.
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #3205 dnia: Października 07, 2020, 11:16:39 am »

Panie Rysiu, nie tylko nie jestem pewny o którego księdza już chodziło, a może nawet Szymona Bańke. Mnie uderzył fakt odmowy, a mniej osoba księdza którego to dotyczyło, dlatego pamietam sytuacje. W informacji jaką pozyskałem nie wymieniono nazwiska biskupa ani diecezji tylko tyle, że proboszcz w ostatniej chwili sie wycofał i uroczystośc przeniesiono do sadu czy ogródka. Dodano, że proboszcz sie wycofał w wyniku nacisków lokalnego biskupa.

Zresztą co to ma za znaczenie Nycz, Mordowicz, Janiak czy Kapciowy. Wszyscy oni zajmują się wszystkim tylko nie sprawami Bożymi a Tradycję mają w bardzo głębokim poważaniu.

@ Teresa,
nie mam powodu by nie wierzyć relacji jaką otrymałem. Prześlę pani na PW z kim rozmawiałem.
Fakt sprawdzania listy w diecezji poznańskiej był zresztą opisywany. (chyba na stronie "pod mitrą - czyli ...safari")
« Ostatnia zmiana: Października 07, 2020, 11:22:19 am wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1408

« Odpowiedz #3206 dnia: Października 07, 2020, 11:54:14 am »

Na "Kościelnym Safari" czytamy:
Cytuj
Na dodatek wikariusz generalny, bp. Zdzisław Fortuniak, nie omieszkał przekazać celebransowi listy osób, które podpisały petycję i przez to były „uprawnione” do słuchania Mszy św. Ks. Chwiłkowski zachował jednak zdrowy rozsądek i nie sprawdzał owej „listy obecności”, apelując jedynie o to, by liczba obecnych wiernych znacząco nie przekroczyła liczby sygnatariuszy petycji.
I tak właśnie było.

http://jacquesblutoir.blogspot.com/2012/01/poznanski-indult-dwie-dekady-w.html
« Ostatnia zmiana: Października 07, 2020, 12:14:10 pm wysłana przez Teresa » Zapisane
MK
uczestnik
***
Wiadomości: 174


« Odpowiedz #3207 dnia: Października 07, 2020, 12:42:08 pm »

Co do Mszy polowej - sytuacja dotyczyła ks. Szymona Bańki. A tym biskupem był zdaje się abp Budzik.
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #3208 dnia: Października 07, 2020, 14:05:31 pm »

Czyli Towarzysz Budzik - pseudo partyjne "Arcypasterz".


To jest nieprawdopodobne, że tacy ludzie chodzą (od święta) w sutannach a polscy indultowcy traktują ich na serio. Na dodatek to jest ten "bastion konserwy katolickiej" - Polska południowa.

Poznań:
Cytuj
„Wielkoduszność” rządcy archidiecezji sprawiła również, że miejscem celebracji „indultowych” Mszy św. uczyniono wewnętrzną kaplicę prowadzonego przez siostry serafitki domu pomocy społecznej dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej umysłowo – wiernym przemierzającym w drodze do kaplicy kolejne sale i korytarze ośrodka trudno było wyzbyć się wrażenia, iż są tam intruzami zakłócającymi domowy mir.

PCh24 Pisze, że Budzik to Lefebvrysta jak bum cyk cyk:

Cytuj
Na mocy decyzji abp. Stanisława Budzika, we wszystkich kościołach na terenie archidiecezji lubelskiej obowiązuje zakaz wykonywania muzyki o charakterze świeckim. Metropolita Lubelski w swoim zarządzeniu powołuje się na Kongregację Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów i podkreśla, że „wierni mają prawo, aby władza kościelna sprawowała kierownictwo nad świętą liturgią, by liturgia nie była postrzegana jako prywatna własność kogokolwiek, ani samego celebransa, ani wspólnoty, w której sprawuje się sakramenty” – tłumaczy arcybiskup.

Read more: https://www.pch24.pl/abp-budzik--podczas-celebracji-w-kosciolach--mozna-wykonywac-wylacznie-utwory-liturgiczne,74150,i.html#ixzz6aCaHBAP9
« Ostatnia zmiana: Października 07, 2020, 18:03:41 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #3209 dnia: Października 14, 2020, 20:07:26 pm »

Podobno wczoraj Watykan wyemitował nową 10eurówkę z takim pięknym wizerunkiem:

Na razie potwierdzenia brak.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Strony: 1 ... 212 213 [214] 215 216 ... 233 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!