Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 13:34:23 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 210 211 [212] 213 214 ... 233 Drukuj
Autor Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego  (Przeczytany 709952 razy)
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #3165 dnia: Czerwca 12, 2020, 10:31:45 am »

Gdy już wiemy jakie są priorytety zakupowe mlodych kaplanow i "z czym do bezdomnych", sprobujmy antycypować zachowanie tychże intelektualistów w kontekście rewolucji kulturalnej, ktora przewala się przez kraje anglosaskie.

Wiadomo, że postawa klęcząca jest w posoborowiu uznana za niewlasciwą. Nawet w Polsce w latach 60-tych autorzy w sutannach zwracali uwagę na to w swoich książkach.
Zastanawiam się kiedy pojawi się klęczenie 8 min. 46 sek. w polskich kosciolach; na dobry początek w kosciolach obslugiwanych przez 'intelektualistow' w sutannach. W kańce kańcow w kazdej rewolucji jest awangarda.
Kto będzie pierwszym? Lemański? Duszpasterstwo OP? A może mój imiennik - czyli Ryś?
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #3166 dnia: Czerwca 25, 2020, 14:59:29 pm »

Spowiedź księdza:

https://www.youtube.com/watch?v=s66prKX06PY

Warto zwrócić uwagę na odpowiedź na pytanie "na co ksiądz wydaje pieniądze". Nie zauważyłem tam żadnych dóbr kultury, na przykład książek, szczególnie duchowych.

EDIT:

A tutaj odcinek rekolekcji dla młodzieży, pod koniec którego ksiądz ogłasza konkurs na odgadnięcie, jaka wódka znajduje się w butelce. Nagrodą będzie sto złotych, które duchowny poleca wydać na alkohol dla jakiegoś bezdomnego. Nie wierzę, czy świat naprawdę aż tak zgłupiał?

https://www.youtube.com/watch?v=82v2fscnUH8

Parafialny wikary "na kolędzie" wymieniał się z Nami polecanymi filmami. My jemu "Going My Way", w którym gra świetny Bing Crosby a on nam "Botox" Vegi a zwłaszcza "przezabawną pierwszą scenę, którą koniecznie musimy zobaczyć".
Dla tych co nie widzieli (ja nie widziałem ale pierwszą scenę zweryfikowałem z ciekawości) pierwsza scena to scena, w której kobieta kopulująca z psem jest przyłapywana przez ojca (w dużym skrócie).
Gdybym wiedział co to za scena kiedy nam ją proponował, to chyba by w gębę dostał za proponowanie mojej małżonce takich świństw.

Ksienrza Żondzom - można śmiało napisać!
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Sindarin
bywalec
**
Wiadomości: 81


Litera Tura - blog literacki
« Odpowiedz #3167 dnia: Czerwca 26, 2020, 23:13:35 pm »


Parafialny wikary "na kolędzie" wymieniał się z Nami polecanymi filmami. My jemu "Going My Way", w którym gra świetny Bing Crosby a on nam "Botox" Vegi a zwłaszcza "przezabawną pierwszą scenę, którą koniecznie musimy zobaczyć".
Dla tych co nie widzieli (ja nie widziałem ale pierwszą scenę zweryfikowałem z ciekawości) pierwsza scena to scena, w której kobieta kopulująca z psem jest przyłapywana przez ojca (w dużym skrócie).
Gdybym wiedział co to za scena kiedy nam ją proponował, to chyba by w gębę dostał za proponowanie mojej małżonce takich świństw.

Ksienrza Żondzom - można śmiało napisać!

Jak to słyszałem nie raz, ksiądz jest z ludu wzięty. Z drobnym sprostowaniem, bo lud zamieniłbym na patologię. Mnie to nie dziwi. Skoro mamy rapującego (a raczej pajacującego) księdza Bartczaka, księdza od promowania wódki wśród młodzieży, to i z pewnością znajdzie się amator kopulowania z piesełami (we filmie, rzecz jasna).
Zapisane
Zapraszam na blog literacki https://ltura.blogspot.com/
ratio
rezydent
****
Wiadomości: 488

« Odpowiedz #3168 dnia: Czerwca 29, 2020, 22:27:48 pm »

Proboszcz to przewodnik duchowy, czy animator kulturalny?
Dlaczego pytam? Bo pewien proboszcz nie pomyślał, żeby chociaż nagrać kazanie z sumy odpustowej i umieścić w internecie, nie mówiąc już o całej sumie.
W tej diecezji nadal można korzystać ze specjalnej dyspensy od uczestnictwa we Mszy św. Wielu parafian, pozostających w domach, ze względów zdrowotnych, byłoby wdzięcznych za transmisję sumy odpustowej. Ale nie było możliwości skorzystania z internetowo-duchowego włączenia się do odpustowych uroczystości  🙄

Natomiast nagrał i umieścił na parafialnej stronie fb filmik ze swojego udziału w demonstrowaniu sportowej sprawności, w odpowiedzi na zaproszenie do "Gaszyn Challenge".
Dlatego pytam, od jakiej roboty powinien być proboszcz parafii? 😋
« Ostatnia zmiana: Czerwca 29, 2020, 22:34:44 pm wysłana przez ratio » Zapisane
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #3169 dnia: Lipca 01, 2020, 11:24:46 am »

Proboszcz to przewodnik duchowy, czy animator kulturalny?
Dlatego pytam, od jakiej roboty powinien być proboszcz parafii? 😋
We wspolczesnym Kosciele powszechne jest przekonanie, ze ksiadz ma byc animatorem kulturalnym... Ksiadz, ktory dba o liturgie i o sprawy duchowe, jest krytykowany za to, ze nic nie robi. Generalnie mowi sie, ze ksiadz ma robic "cos wiecej" niz tylko to, co musi, a  odprawianie mszy, udzielanie sakramentow, gloszenie kazan i nauka religii to zbyt malo.
Najlepsze (w znaczenie najbardziej zalosne) w tym wszystkim jest to, ze nieprofesjonalna dzialalnoscia ksiezy nikt nie jest zainteresowany (bo jest mnostwo profesjonalnych propozycji kulturalnych, sportowych itd.), wiec sporo ksiezy idzie w jeszcze bardziej zenujaca dzialalnosc.
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #3170 dnia: Lipca 01, 2020, 11:38:57 am »

Dostałem informację od pewnej pani z miejscowości X, że koło gospodyń wiejskich z miejscowości W wyznaczyło nas i ministrantów do pompek w ramach jakiegoś "czalendżu cośtam - cośtam". Cel bardzo szczytny, charytatwyny "na Wojtusia". Nie bardzo z tego rozumiałem czy cel charytatwny działa w ten sposób, że to ktoś płaci za nasze pompki czy to my mamy przynieść do tych pomoek po 5 zł czy ileś tam (i nie wiem czy od pompki, czy od osoby, czy jak to działa). Jakiś czas później zadzwonił do mnie jeden z ministrantów i pyta jak z tymi pompkami a ja mu na to, że nie wiem nic więcej oprócz "jedna pani drugiej pani powiedziała", bo nawet i tu nie było konkretów... Potem już nikt o nic nie pytał.

Pewnie więcej bym wiedział jakby miał fejsbuka, mesędżera, łots-apa czy coś innego, ale nie mam, a koło gospodyń z miejscowości W nie odezwało się normalnie ani do mnie ani do proboszcza...

To nawet nie jest nowa wiosna Kościoła posoborowego, to raczej zwykła wiosna odreagowywany po kwarantannach i obostrzeniach.

Poszkodowany może być w tym wszystkim Wojtuś, kimkolwiek jest i jakiekolwiek są jego potrzeby, bo o tym też się nie dowiedziałem. Jeśli się dowiem to myślę, że można spróbować mu jakoś pomóc, niekoniecznie przez pompki, eventy i challenge.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
ratio
rezydent
****
Wiadomości: 488

« Odpowiedz #3171 dnia: Lipca 01, 2020, 13:18:02 pm »

Gdy zarządzeniem Rady Ministrów wprowadzono zakaz obecności w kościołach powyżej 5 osób, kler krytykował przepis, ale wykonywał - nieraz aż do perfekcji, zamykając bramę wejściową na kłódkę, po wejściu tej "piątki" do kościoła.
Teraz dopuszczona jest obecność dowolnej ilości osób, należy tylko mieć maseczkę na twarzy, lub zachowywać odległość 2m między osobami obok siebie.

Ale zdarzają się proboszczowie, którzy chcą być "świętszymi od papieża" i wypraszają z wnętrza kościoła osoby bez maseczek. A przecież rozporządzenia ministerialne uwzględnia osoby, które ze względów zdrowotnych nie mogą maseczek nosić i nie muszą przedstawiać zaświadczeń o stanie zdrowia.
Znam kościół, w którym specjalnie założono nagłośnienie na zewnątrz kościoła, a proboszcz wyprasza wiernych bez maseczek "pod chmurkę".
Wychodzi na to, że nie doczytał się dokładnie, co rozporządzenie zaleca, a ważniejsze dla niego jest: "bo MI-SIE tak podoba" 😁
A miłość bliźniego jak się ma do takiego zachowania proboszcza 🤔
Zapisane
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #3172 dnia: Lipca 01, 2020, 13:23:41 pm »

Gdy zarządzeniem Rady Ministrów wprowadzono zakaz obecności w kościołach powyżej 5 osób, kler krytykował przepis, ale wykonywał - nieraz aż do perfekcji, zamykając bramę wejściową na kłódkę, po wejściu tej "piątki" do kościoła.
Teraz dopuszczona jest obecność dowolnej ilości osób, należy tylko mieć maseczkę na twarzy, lub zachowywać odległość 2m między osobami obok siebie.

Ale zdarzają się proboszczowie, którzy chcą być "świętszymi od papieża" i wypraszają z wnętrza kościoła osoby bez maseczek. A przecież rozporządzenia ministerialne uwzględnia osoby, które ze względów zdrowotnych nie mogą maseczek nosić i nie muszą przedstawiać zaświadczeń o stanie zdrowia.
Znam kościół, w którym specjalnie założono nagłośnienie na zewnątrz kościoła, a proboszcz wyprasza wiernych bez maseczek "pod chmurkę".
Wychodzi na to, że nie doczytał się dokładnie, co rozporządzenie zaleca, a ważniejsze dla niego jest: "bo MI-SIE tak podoba" 😁
A miłość bliźniego jak się ma do takiego zachowania proboszcza 🤔


Wie pan co - bylem na biezmowaniu mojego chrzesniaka - i nie wmowisz mi pan, ze 30-letni napakowany chlop jest tak ciezko chory, ze nie moze ubrac maseczki na 1,5 godziny bo umrze. Zreszta lekarze wypowiadali sie nie raz i nie dwa - z 'normalnie' prowadzona astma maseczka nie zabije, a moze pomoc budowac wydolnosc pluc (minimalnie ograniczony dostep tlenu do pluc wspomaga wydolnosc z czasem).
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
miki
aktywista
*****
Wiadomości: 682


« Odpowiedz #3173 dnia: Lipca 01, 2020, 14:07:31 pm »

Dostałem informację (...) wyznaczyło nas i ministrantów do pompek w ramach jakiegoś "czalendżu cośtam - cośtam". Cel bardzo szczytny, charytatwyny "na Wojtusia". (...) po 5 zł czy ileś tam (i nie wiem czy od pompki, czy od osoby, czy jak to działa).
Pewnie więcej bym wiedział jakby miał fejsbuka (...)
To nawet nie jest nowa wiosna Kościoła posoborowego, to raczej zwykła wiosna odreagowywany po kwarantannach i obostrzeniach.
Pewnie wiedziałby Ksiądz więcej, gdyby miał fejsa :) chodzi o "#gaszynchallenge" czyli zbiórkę zainicjowaną przez OSP Gaszyn, ściślej mówiąc - jednego ze strażaków. Wyzwanie polegało pierwotnie na zrobieniu 10 pompek w stroju bojowym typu Nomex i dotyczyło strażaków. Rozlazło się po całej Polsce i pompki robią policjanci, urzędnicy, bankowcy i księża. Ekipa, która zrobiła te 10 pompek miała wpłacić 5 zł na rzecz zbiórki. Pewnie wpłacano więcej, jak w mojej OSP.

Na Wojtusia już uzbierano, zbiórka trwa i dotyczy innych dzieci z "tą chorobą" - na lek dla nich, jednorazowy wlew leku za 9 mln. Niestety nie pamiętam jaką chorobą, stąd piszę "tą".

I ma Ksiądz rację - to nie ma nic wspólnego z nową wiosną Kościoła, bo i z Kościołem nie miało z założenia nic wspólnego, a ze strażą pożarną. :) 
Zapisane
Taki sobie o...
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #3174 dnia: Lipca 01, 2020, 14:20:49 pm »

Dziękuję. Napisałem o tym, bo, z tego co widzę, do tego też nawiązywał wcześniej Pan Ratio. Natomiast ja w ogóle tak nie ogarniam tych "czalędżów", ostatnio mnóstwo się tego zrobiło i wszyscy rapują, czy pompki robią czy coś tam innego.

Gospodynie też ograniczyły się do portali społecznościowych, mam nadzieję, że nie będę później od nich słuchał, że kiedyś to ludzie wychodzili a teraz młodzi to tylko na telefonach siedzą itd.

Ale dobrze wiedzieć, że Wojtuś nie jest poszkodowany.

Cytuj
I ma Ksiądz rację - to nie ma nic wspólnego z nową wiosną Kościoła, bo i z Kościołem nie miało z założenia nic wspólnego, a ze strażą pożarną. :) 

Na wielu wsiach straż pożarna jest z Kościołem zintegrowana, więc jakoś tam zawsze się zazębi.

Natomiast strój bojowy typu "Nomex"... Ciekawie się kojarzy, ale nawet jakbym zrobił pompki w plastikowo-nowoczesnym ornacie, to jednak mógłbym trafić na KNO  :)
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #3175 dnia: Lipca 07, 2020, 19:02:00 pm »

"Kościół" posoborowy we Włoszech ma wizerunkowy problem. 27 lipca ma być głosowane prawo przeciw homo i trans fobii. Większość Kiepskich włoskich jest gotowa przyjąć wszystko byle pozostać w awangardzie postępu - tak jak nasi. No ale twarz zachować trzeba. Tym bardziej, że ustawa przewiduje karanie za ocenę moralną i antropologiczną np. różnicy pomiędzy kobietą i mężczyzną, homosiem a mężczyzną moralnym.
Co robić?
Wydano zatem krytyczny komunikat. Ale organ epidiaskopu włoskiego Avvenire odmówił publikacji :-D . Zachowanie podobne do polskich tzw katolickich mediów - cenzura.
Nowe prawo nazywane jest tzw "Drogą chińską" czyli prowadzi do ocenzurowania Biblii (w PL na KUL u już coś kombinują w tej sprawie) no i obozy reedukacyjne.
Z tej perspektywy wybór Trzaskowskiego, wcześniejsze wybory i przejęcie władzy przez PO może mieć swoje plusy dodatnie. Gdy będzie rządził pis społeczeństwo zostanie ugotowane powolutku. W przypadku PO część społeczeństwa dozna szoku termicznego i wyskoczy z tej posoborowo-postępowo-pedalskiej melasy.

Chciałbym zobaczyć dyskusje w naszym epidiaskopie na ten sam temat. Zapewne byłoby tak jak opisał to bp Janiak. Polak by ustawę poparł przed mediami a potem by sobie popsioczyli za zamkniętymi drzwiami. I tyle by zostało z Credo
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Chorthippus.parallelus
bywalec
**
Wiadomości: 84

« Odpowiedz #3176 dnia: Lipca 11, 2020, 09:11:21 am »

Wpis usunięty z powodu ciszy wyborczej
« Ostatnia zmiana: Lipca 11, 2020, 10:57:32 am wysłana przez szkielet » Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #3177 dnia: Lipca 30, 2020, 23:16:37 pm »

Na Pomorzu narodziła się nam nowa właściwie świecka tradycja. Msza niedzielna raz w miesiącu po niemiecku. I to w miejscach gdzie nie ma mniejszości narodowych ani tłumów niemieckich turystów. Np. w takiej Wielkiej Gardnej i innych miejscowościach.
I nie ma problemów z mszalami niemieckimi?
Bo z łacińskimi to zawsze są  :)
Czyli jak się chce to można po niemiecku, w niedzielę i nie ma problemów z grafikiem mszy sw.
A w takim Słupsku nie ma regularnej tridentiny ale jest chyba regularny Novus w języku Hitlera.

« Ostatnia zmiana: Lipca 30, 2020, 23:21:43 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #3178 dnia: Lipca 31, 2020, 09:09:52 am »

regularny Novus w języku Hitlera.


...jezyku Ratzingera, swietaj Marii Katarzyny Kasper, sw. Arnolad Janssena i w koncu sw. Bruno, zalozyciela Kartuzow.

Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #3179 dnia: Lipca 31, 2020, 10:25:59 am »

regularny Novus w języku Hitlera.


...jezyku Ratzingera, swietaj Marii Katarzyny Kasper, sw. Arnolad Janssena i w koncu sw. Bruno, zalozyciela Kartuzow.

Pozostawiłem pułapkę i czekałem kto wykorzystując mój ewidentny nietakt odnośnie j.niemieckiego ,  zwróci mi uwagę. Jak widać robienie sobie kpin z wiernych chcących uczestniczyć w vetus ordo nie budzi już emocji, kwestia j.niemieckiego owszem budzi. Spodziewałem się tego.

Koncert organowy w Żarnowcu.

Pocysterski kościół, obecnie Benedyktynki ( prowadziły szkołę haftu kaszubskiego)
Kościół piękny, zadbany, po pracach konserwatorskich. Na terenie przykościelnym cmentarz - lektura tablic to historia miejsca.
Ksiądz proboszcz zapowiadający artystów bardzo miły i inteligentny. Chwała mu za jego aktywność.
Koncert odbywał się w obecności Sakramentu Ołtarza w tabernakulum. Nikomu to nie przeszkadzało, publiczności, artystom i proboszczowi siedzącemu z nogą założoną na kolano. Nikt nie przyklękał, zero rewerencji.
Patrząc na potężne nadstawy ołtarzowe z elementami rokokowymi, pełnymi srebra i finezji ( jakże katolickimi)  widzimy, że to już puste formy bez treści.
Wszystkie elementy konstytutywne wiary katolickiej są puste, wyczerpane, skoro lampka w ołtarzu już nic nikomu już nie mówi.
Wszystkim posoborowym parafiom życzę takiego gospodarza jak proboszcz z Żarnowca. Ma szansę zostać dobrym pastorem jeżeli jeszcze popracuje.
Szkoda, że mało jest takich ludzi. Mówię serio. Bo o ile więcej zrobi dla społeczności lokalnej i Polski taki proboszcz niż pseudokatolicki prostak i gburek.
« Ostatnia zmiana: Lipca 31, 2020, 10:28:11 am wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Strony: 1 ... 210 211 [212] 213 214 ... 233 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!