Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 20, 2024, 04:50:19 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231949 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 201 202 [203] 204 205 ... 234 Drukuj
Autor Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego  (Przeczytany 715403 razy)
ratio
rezydent
****
Wiadomości: 488

« Odpowiedz #3030 dnia: Października 12, 2018, 10:51:22 am »

...

(...) Skoro kościół jest pod wezwaniem JP_II, co pan zaznacza, to jest odpust z okazji wspomnienia Patrona.
(...)
P.S. Obsesje się daje wyleczyć. A najśmieszniejsze, żeś się pan nazwał "ratio" co niby ma znaczyć "rozum" ...
Co do drugiej części pańskiej wypowiedzi, to mam nadzieję, że po tym złośliwym komentarzu, mógł już pan spokojnie zasnąć - bo pora była późna  ;D

A co do pańskiej spostrzegawczości, to proszę uważniej przeczytać mój post: to NIE BĘDZIE MSZA ODPUSTOWA, tylko "z okazji ..." - tak wynika z radiowej zapowiedzi.
Każdy może się mylić, równieżratio, ucieszy mnie więc, jeżeli wyprowadzi mnie pan z błędu, ale na zasadzie logicznego myślenia i rzeczowej informacji, a nie przez zbiór uszczypliwości.
Ponieważ Radio Maryja jest dostępne dla każdego, więc proszę się wsłuchać w tę zapowiedź, bo często jest nadawana  ;)
« Ostatnia zmiana: Października 12, 2018, 11:01:01 am wysłana przez ratio » Zapisane
ratio
rezydent
****
Wiadomości: 488

« Odpowiedz #3031 dnia: Października 18, 2018, 22:04:24 pm »

Październik jest miesiącem różańcowym.
W moich małomiasteczkowych kościołach nabożeństwa różańcowe odbywają się przed wieczornymi Mszami.
Przemyślenia po dzisiejszym "różańcu": niewielka nawa zapełniona w około 80% - po zakończeniu nabożeństwa kościół opuściła około połowa uczestników modlitwy,
nie chcąc pozostać na Mszy św.:
-- następująca po nim Msza jest mniej ważną oznaką kultu niż różaniec? - myślę, że jest to efekt kazań głoszonych uczenie "w tematach ewangelii",
choć z dodatkiem nieraz zabawnych opowiastek;
-- może lepiej jednak by było od czasu do czasu, by duszpasterze zajęli się przyziemnymi sprawami i wytłumaczyli zasadność i sens różnych form liturgicznych,
 kulturalne zachowanie się w kościele dorosłych, którzy sami mają problemy np. z żuciem gumy, strojami (ubiór ani godny, ani wygodny), pilnymi telefonami,
że aż trzeba wyjść porozmawiać, a Pan Bóg poczeka?

I jak tacy wyluzowani rodzice mają dopilnować dzieci, by nie robiły PLACU ZABAW z nawy i bocznych ołtarzy?

Kulturalnego zachowania też nie potrafią nauczyć, żeby 45 minut obyć się bez gum do żucia, krakersów, kolorowych napojów (mamusie dopijają, by się nie zmarnowało - fakt autentyczny), czy maskotek służących do zabawy na - np. krzyżu leżącym przed prezbiterium w Wielkim Poście?

Nieraz dochodzi do dziecięcych dość swobodnych zachowań, ale rodzice ani myślą dyscyplinować swoich pociech, a jedynie można usłyszeć oburzone: "przecież to tylko dzieci". W pewnym lokalnym kościele zniszczono zabytkowy gobelin -- nikt się nie przyznał. Rodzice szybko umknęli z kościoła.

Wydaje się jednak, że księża boją się wymagać od wiernych zachowań godnych świątyni, bo ...  odpływ wiernych praktykujących będzie coraz większy.
A gdy nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo, że chodzi o pieniądze  ???
« Ostatnia zmiana: Października 18, 2018, 22:10:38 pm wysłana przez ratio » Zapisane
exfavilla
bywalec
**
Wiadomości: 63

« Odpowiedz #3032 dnia: Października 18, 2018, 22:10:38 pm »

Jest też inna metoda. Wyraża się ona w twierdzeniu - zostaw bliźniego swego w spokoju, niech się modli jak chce, wtedy i ciebie w spokoju zostawią.
Zapisane
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #3033 dnia: Listopada 15, 2018, 22:42:35 pm »

Eucharystyczny flash mob

Niestety, żaden rodzimy odpowiednik nie przychodzi mi do głowy  :-[
Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
abdi
rezydent
****
Wiadomości: 298


« Odpowiedz #3034 dnia: Listopada 21, 2018, 10:57:50 am »

Biskupi z Angli i Wali wspominają Dzień Pamięci o osobach transpłciowych

https://kresy.pl/wydarzenia/katoliccy-biskupi-z-anglii-i-walii-na-twitterze-przypominaja-o-dniu-pamieci-osob-transplciowych/
Zapisane
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #3035 dnia: Listopada 21, 2018, 12:41:29 pm »

Biskupi z Angli i Wali wspominają Dzień Pamięci o osobach transpłciowych

https://kresy.pl/wydarzenia/katoliccy-biskupi-z-anglii-i-walii-na-twitterze-przypominaja-o-dniu-pamieci-osob-transplciowych/


Sa w tym wpisie dwie prawdziwe wypowiedzi: nalezy sie modlic za takie osoby oraz to, ze Bog kocha kazdego czlowieka.
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #3036 dnia: Listopada 21, 2018, 14:22:43 pm »

Lyon: Kościół św. Bonawentury przekształcił się w restaurację



Z okazji Światowego Dnia Ubóstwa kościół św. Bonawentury stał się wielką restauracją. W niedzielę w kościele zebrało się 750 gości. Nie wiadomo, czy wcześniej była Msza Święta. Nie wiadomo też, czy Prawdziwa Obecność została usunięta.

https://www.riposte-catholique.fr/archives/148475



Ponad sześć lat studiów teologicznych, aby skończyć jako starszy kelner odpowiedzialny za profanowanie kościoła. Cóż za wspaniała kariera dla kardynała arcybiskupa Lyonu!  :(





... więcej zdjęć tu:

https://www.leforumcatholique.org/message.php?num=857044
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3617


« Odpowiedz #3037 dnia: Listopada 21, 2018, 18:55:33 pm »

Na naszych oczach powstaje nowy system świąt, konkurujący z Martyrologium Romanum.
Następujące "światowe dni" zostały już ustanowione przez ostatnich kilku papieży:

Światowy Dzień Ubogich
Światowy Dzień Misyjny
Światowy Dzień Modlitwy o Ochronę Świata Stworzonego
Światowe Dni Młodzieży
Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy
Światowy Dzień Pokoju
Światowy Dzień Papieża Jana Pawła II
Światowy Dzień Chorego
Światowy Dzień Modlitwy za Kościół w Chinach

(coś opuściłem?)

Ponadto Franciszek wygłasza orędzia z okazji różnych świeckich "światowych dni". Uczcił już w ten sposób np:
Światowy Dzień Żywności
Światowy Dzień Ochrony Środowiska

Myślę, że z czasem będziemy mieli każdego dnia światowy dzień czegoś.

Edit: zapomniałem dodać, że są jeszcze dni nie-światowe, tylko lokalne, np. w Polsce
Dzień Judaizmu
Dzień Trzeźwości

Prócz "dni" mamy również "tygodnie" (zastępujące dawne oktawy) np.
Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcian
Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu
Tydzień Biblijny
Tydzień Wychowania
etc.

No i tak powoli cały kalendarz się zapełnia...
« Ostatnia zmiana: Listopada 21, 2018, 19:09:16 pm wysłana przez Regiomontanus » Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
abenadar
rezydent
****
Wiadomości: 424

« Odpowiedz #3038 dnia: Listopada 21, 2018, 20:23:05 pm »

+
jeszcze w proprium poloniae jest dies islamica :)
Zapisane
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #3039 dnia: Listopada 21, 2018, 21:42:56 pm »

Czyli Kościół przekształca się w instytucję charytatywną o zasięgu globalnym. Proroctwo nieocenionego Pana Rysia sprzed jakiegoś czasu.

+
jeszcze w proprium poloniae jest dies islamica :)

Dzień Islamu miał być kontynuacją tzw. Dni Tatarskich w Polsce (jeśli tylko tyle to jest to w porządku). Tymczasem - https://episkopat.pl/xviii-dzien-islamu-w-kosciele-katolickim-w-polsce/
Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #3040 dnia: Listopada 27, 2018, 16:40:53 pm »

Cytuj
"Kładziemy te kolejne kadencje, cały jej wysiłek, na ołtarzu, aby Panu Bogu podziękować za to wszystko, co stało się w tym czasie, pod jej kierownictwem i z jej inspiracji".
- kard. Kazimierz Nycz!!!!
To nie żarty niestety! W taki sposób w ostatnią niedzielę hierarcha podziękował HGW za lata prezydentury!
Stwierdził też, że zawsze była blisko Boga!!!
A co z ludźmi?
Tak szykuje się grunt pod powrót Tuska!

Źródło: https://www.facebook.com/historiaoktorejsieniemowi/photos/a.344706369298469/569781413457629/?type=3&theater
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5779


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #3041 dnia: Grudnia 04, 2018, 21:59:51 pm »

Na kajaku było, na kamieniu i cegłach też było, a tu taki cymesik https://wiadomosci.wp.pl/ksieza-przerobili-wagon-pociagu-na-kaplice-odprawili-msze-swieta-6322895025841793a
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
ratio
rezydent
****
Wiadomości: 488

« Odpowiedz #3042 dnia: Grudnia 08, 2018, 16:36:27 pm »

Cymesik z dnia dzisiejszego: niby od 12:00 do 13:00 dziś należało mieć na uwadze "Godzinę łaski", to papież Franciszek po 12-ej pożegnał pielgrzymów na Placu św.Piotra bogobojnie: "smacznego obiadu i do zobaczenia".
« Ostatnia zmiana: Grudnia 08, 2018, 20:36:38 pm wysłana przez ratio » Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2917

« Odpowiedz #3043 dnia: Grudnia 08, 2018, 20:15:57 pm »

Nawet słuszne praktyki pobożne pochodzące z objawień prywatnych nie mają rangi przykazania. Stąd słusznie użył Pan tutaj słowa "niby".

Nie tyle chcę tu "bronić" papieża ale tych wszystkich, którzy "Godziny łaski" nie mieli na względzie.

Swoją drogą ks. Kobyliński uważa, że to objawienia nie są uznane:
http://www.fronda.pl/a/ks-prof-andrzej-kobylinski-godzina-laski-prawda-czy-falsz-2,119236.html

Inny artykuł z tego samego portalu uważa, że są:
http://www.fronda.pl/a/objawienia-maryi-w-montichiari-a-godzina-laski,32545.html

Objawieniami prywatnymi można się zmęczyć. Kiedyś chciało mi się dążyć ku rozstrzyganiu które są prawdziwe a które fałszywe. Potem się naczytałem "Drogi na Górę Karmel" i mi przeszło. Chociaż wydaje mi się mimo wszystko, że w życiu Kościoła muszą być obecne i nie jestem jednak "antyobjawieniologiem" (np. mimo wszystko "lubię" Gietrzwałd), ale wydaje mi się, że bez pewnego dystansu można się tu nieźle zapętlić.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #3044 dnia: Grudnia 08, 2018, 22:55:49 pm »

Nazwałbym to iwentyzacją (eventyzacją) - to pierwsze to moja autorska "polonizacja" ;)

Natrafiłem właśnie na taki artykuł o tym zjawisku. Skoro tak jest, to nie dziwi gwałtownie rosnąca popularność różnych pentekostalizmów. Czy takie "objawienia", pomijając tu różnice konfesyjne, nie należą w jakimś sensie do tej samej kategorii co te ostatnie?

« Ostatnia zmiana: Grudnia 08, 2018, 23:03:41 pm wysłana przez Pentuer » Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
Strony: 1 ... 201 202 [203] 204 205 ... 234 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!