Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 16:54:29 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 199 200 [201] 202 203 ... 233 Drukuj
Autor Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego  (Przeczytany 709413 razy)
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #3000 dnia: Sierpnia 12, 2018, 15:29:47 pm »

Dobra wiadomość od Matteo:

Dzielny włoski minister spraw wewnętrznych zatrzymuje gejowskie szaleństwo

Odważny minister spraw wewnętrznych Włoch, Matteo Salvini, powiedział LaNuovaBq.it 9 sierpnia, że w ostatnim tygodniu dowiedział się, iż wniosek elektroniczny o wydanie elektronicznego dowodu na stronie ministerstwa mówi o "rodzicu 1" i "rodzicu 2".

Natychmiast nakazał przywrócenie naturalnego słownictwa: "matka" i "ojciec"

"To mała rzecz, mały znak, ale przynajmniej tyle mogę zrobić jako minister spraw wewnętrznych", wyjaśnił, zaznaczając, że nazywanie ojca i matki "rodzicem 1" i "rodzicem 2" jest niezgodne z włoską konstytucją.

Włoscy biskupi i papież Franciszek nienawidzą Saliviniego. Przyjaźnili się za to z poprzednim komunistycznym rządem, odpowiedzialnym między innymi za wprowadzenie pseudomałżeństw gejowskich za cichym przyzwoleniem papieża Franciszka.

#newsWnlyafltzy
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #3001 dnia: Sierpnia 13, 2018, 22:52:19 pm »

Czego możemy się spodziewać w najbliższych dziesięcioleciach, gdy chodzi o przyszłość Kościoła katolickiego?

Calosc:
https://pl.aleteia.org/2018/08/13/w-kosciele-odbywa-sie-rewolucja-trudno-powiedziec-w-jakich-krajach-katolicyzm-przetrwa/amp/

Nie ulega wątpliwości, że obecnie jesteśmy świadkami głębokiej rewolucji w naszym Kościele. Trudno powiedzieć, w jakich krajach katolicyzm przetrwa jako odrębna forma religijna. Nie wiadomo, jak w dłuższej perspektywie – w niektórych regionach świata – będzie funkcjonować połączenie katolicyzmu z religijnością zielonoświątkową. W tym kontekście warto przypomnieć mocne i prorocze słowa, jakie papież Paweł VI skierował kilka miesięcy przed swoją śmiercią do jednego z najbardziej znanych uczniów Henriego Bergsona, francuskiego filozofa i teologa katolickiego Jeana Guittona: „Wewnątrz katolicyzmu zdaje się czasami dominować rodzaj myślenia niekatolickiego i może się stać, że to myślenie niekatolickie w obrębie katolicyzmu stanie się w przyszłości najsilniejsze. Ale ono nie będzie nigdy wyrażać myślenia Kościoła. Potrzeba, aby trwała mała trzódka, niezależnie od tego, jak mała ona będzie”.

***

https://pl.aleteia.org/2018/08/13/w-kosciele-odbywa-sie-rewolucja-trudno-powiedziec-w-jakich-krajach-katolicyzm-przetrwa/amp/

Ks. Andrzej Kobyliński (ur. 12 listopada 1965) – filozof, etyk, doktor habilitowany nauk humanistycznych w dyscyplinie filozofia, pracownik Instytutu Filozofii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Jego artykuły naukowe dotyczące zjawiska pentekostalizacji ukazały się w następujących pismach zagranicznych: „Chicago Studies”, „Forum Katholische Theologie”, „Rivista Teologica di Lugano”, „Revista Teológica Limense”, „Studia Aloisiana”, „Obnovljeni Život”.

Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
sm
Gość
« Odpowiedz #3002 dnia: Sierpnia 13, 2018, 23:22:58 pm »

Dlatego trzeba mocno wspierać neokatechumenat.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #3003 dnia: Sierpnia 14, 2018, 05:26:23 am »

Dlatego trzeba mocno wspierać neokatechumenat.
Hahahahahahaha  ;D  ;D  ;D
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
miki
aktywista
*****
Wiadomości: 682


« Odpowiedz #3004 dnia: Sierpnia 14, 2018, 11:47:57 am »

Śmiać się można, ale uważam że pokolenie młodsze ode mnie (np. mój 14 letni brat i jeszcze młodsze dzieciaki) w dorosłości w ogóle będą unikać Kościoła rozumianego jako struktura parafii, dekanatów i t d. W parafiach zostaną "babcie".

Atrakcyjniejsze staną się inne formy: począwszy od duszpasterstw tradycyjnych z jednej strony, po neo i pseudo-katolicko-zielonoświątkowe ''Czatachowy'' z drugiej. Oderwane od struktur parafii, na własnych prawach, z własnymi "atrakcjami".

Chyba nawet o takim zjawisku pisał Benedykt XVI, czyż nie?
Zapisane
Taki sobie o...
sm
Gość
« Odpowiedz #3005 dnia: Sierpnia 14, 2018, 15:39:14 pm »

Śmiać się można, ale uważam że pokolenie młodsze ode mnie (np. mój 14 letni brat i jeszcze młodsze dzieciaki) w dorosłości w ogóle będą unikać Kościoła rozumianego jako struktura parafii, dekanatów i t d. W parafiach zostaną "babcie".

Atrakcyjniejsze staną się inne formy: począwszy od duszpasterstw tradycyjnych z jednej strony, po neo i pseudo-katolicko-zielonoświątkowe ''Czatachowy'' z drugiej. Oderwane od struktur parafii, na własnych prawach, z własnymi "atrakcjami".

Chyba nawet o takim zjawisku pisał Benedykt XVI, czyż nie?

W neo formacja jest mocno "antyprotestancka", na jednej z pierwszych katechez jest już akcentowana różnica między Słowem Bożym a Pismem Świętym. Poza tym kult maryjny, realna obecność, odrębność posługi prezbiteriatu, relacja z Bogiem w Kościele (a nie indywidualna) i wiele innych to wszechobecne punkty formacji.

Jeżeli ktoś chce mi napisać, że ja nie wierzę w realną obecność, bo przyjmuję Komunię po neońsku, to cóż... ma umysł insekta.

Neo to potężny dar, silnie osadzony w strukturach etc. Owoce są takie, że tysiące idą do seminariów,zakonów, misje, ewangelizacje na ulicach, i najważniejsze: ludzie się nawracają, można wyliczać w nieskończoność... W każdej dziedzinie neoni zostawiają tradycjonalistów daleko w tyle,  poza narzekanie i krytykanctwem.

Dla mnie wielkim znakiem jest to, że Benedykt 16 zatwierdził statuty drogi, wybitny teolog. To powinno zamknąć usta przeciwnikom, jeżeli nie otworzyć do neo pieśni...
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 14, 2018, 15:53:51 pm wysłana przez sm » Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #3006 dnia: Sierpnia 14, 2018, 17:17:50 pm »

Cytuj
W każdej dziedzinie neoni zostawiają tradycjonalistów daleko w tyle,  poza narzekanie i krytykanctwem.

Dużo z tego co napisał Pan o DN powiedzą o sobie również charyzmatycy - "kult maryjny, realna obecność, odrębność posługi prezbiteriatu, relacja z Bogiem w Kościele", przeciwstawienie pewnym twierdzeniom protestanckim... Tak jest np. w konferencjach Lecha Dokowicza, w których jest jeszcze dodana "promocja" tzw. spoczynków w Duchu Świętym oraz różnego rodzaju charyzmatycznych ewngelizatorów...

I tutaj też tradycjonaliści zostają "daleko w tyle". Wystarczy spojrzeć na zapełnienie licheńskiej bazyliki podczas mszy pontyfikalnych... No właśnie... To po co właściwie się nimi przejmować?

Cytuj
Dla mnie wielkim znakiem jest to, że Benedykt 16 zatwierdził statuty drogi, wybitny teolog. To powinno zamknąć usta przeciwnikom, jeżeli nie otworzyć do neo pieśni...

Benedykt XVI, Franciszek, Pismo Święte... Tym(i) wszystkim(i) łatwo się posługiwać wyciągając jakieś części wyrwane z całości. Podpierając się Benedyktem XVI czy nawet kardynałem Canizaresem można zarówno uzasadniać uwielbienie Neo w Pana wydaniu jak i promować Komunię Świętą na klęcząco i do ust. Swoją drogą kardynał Canizares umiał jakoś to pogodzić... Bardziej niepokoiło mnie to, że znajomi neoni przekazywali sobie (i poza siebie, dlatego do mnie dotarły) wieści o tym jaki to kard. Arinze był niedobry i nie lubił Neo i że Benedykt XVI z tego powodu zmienił prefekta KKBiDS (co tam wiek emerytalny) i dlatego wziął Canizaresa, że lubi Neo. "Tradsi" znów się zachwycali, że kard. Canizares konserwatywny i zna bpa Fellaya, a w katedrze w Toledo przywrócił balaski i nawet zlecił ich używać. Tak to było za Benedykta XVI...
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
sm
Gość
« Odpowiedz #3007 dnia: Sierpnia 14, 2018, 17:38:50 pm »



Dużo z tego co napisał Pan o DN powiedzą o sobie również charyzmatycy



Jeżeli tak robią, to nie grozi im odejście do zielonoświątkowców.

Benedykt XVI, Franciszek, Pismo Święte... Tym(i) wszystkim(i) łatwo się posługiwać wyciągając jakieś części wyrwane z całości. Podpierając się Benedyktem XVI czy nawet kardynałem Canizaresem można zarówno uzasadniać uwielbienie Neo w Pana wydaniu jak i promować Komunię Świętą na klęcząco i do ust. Swoją drogą kardynał Canizares umiał jakoś to pogodzić... Bardziej niepokoiło mnie to, że znajomi neoni przekazywali sobie (i poza siebie, dlatego do mnie dotarły) wieści o tym jaki to kard. Arinze był niedobry i nie lubił Neo i że Benedykt XVI z tego powodu zmienił prefekta KKBiDS (co tam wiek emerytalny) i dlatego wziął Canizaresa, że lubi Neo. "Tradsi" znów się zachwycali, że kard. Canizares konserwatywny i zna bpa Fellaya, a w katedrze w Toledo przywrócił balaski i nawet zlecił ich używać. Tak to było za Benedykta XVI...


Co jest wyrwane z całości?

Benedykt zaakceptował statuty Drogi, tyle.

A to, że należy promować neo, a w kościołach Komunię na klęcząco, to fakt.

Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #3008 dnia: Sierpnia 14, 2018, 17:46:10 pm »

Jeżeli ktoś chce mi napisać, że ja nie wierzę w realną obecność, bo przyjmuję Komunię po neońsku, to cóż... ma umysł insekta.
No cóż, pycha pychę pychą popycha. Protestancko-żydowska sekta z leciutką katolicką dekoracją.

https://www.youtube.com/watch?v=Kd9iyyASyTU

https://www.youtube.com/watch?v=R5Ssi4jpOA0&vl=pl

https://www.youtube.com/watch?v=7k0by58Jj8s


« Ostatnia zmiana: Sierpnia 14, 2018, 19:04:28 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
sm
Gość
« Odpowiedz #3009 dnia: Sierpnia 14, 2018, 19:13:40 pm »

Jeżeli ktoś chce mi napisać, że ja nie wierzę w realną obecność, bo przyjmuję Komunię po neońsku, to cóż... ma umysł insekta.
No cóż, pycha pychę pychą popycha. Protestancko-żydowska sekta z leciutką katolicką dekoracją.

https://www.youtube.com/watch?v=7k0by58Jj8s

https://www.youtube.com/watch?v=R5Ssi4jpOA0&vl=pl

https://www.youtube.com/watch?v=7k0by58Jj8s

Myślę, że nie ma tyle pychy w osobach z filmików, żeby wmawiać mi, że nie wierzę w realną obecność.

Pana problem jest taki, że najprawdopodobniej można wkleić tysiąc razy więcej filmików z biskupami lub księżmi nieprzychylnie nastawionymi do tradycji.

Pamiętam czasy, kiedy bodaj Dominikańskie Centum Informacji o Nowych Ruchach Religijnych i Sektach miało na swojej stronie pewne bractwo.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 15, 2018, 15:16:02 pm wysłana przez sm » Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #3010 dnia: Sierpnia 14, 2018, 21:36:54 pm »

Pana problem jest taki, ...
Lex orandi, lex credendi ... mówi to panu coś?
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #3011 dnia: Sierpnia 15, 2018, 22:35:58 pm »

Pamiętam czasy, kiedy bodaj Dominikańskie Centum Informacji o Nowych Ruchach Religijnych i Sektach miało na swojej stronie pewne bractwo.
Na pytanie mailowe dlaczego - odpowiedzieli, że wcale go nie uważają za sektę, ale pojawiło się w jakiejś branżowej gazecie i przepisali artykuł.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
sm
Gość
« Odpowiedz #3012 dnia: Sierpnia 15, 2018, 23:29:39 pm »

Pamiętam czasy, kiedy bodaj Dominikańskie Centum Informacji o Nowych Ruchach Religijnych i Sektach miało na swojej stronie pewne bractwo.
Na pytanie mailowe dlaczego - odpowiedzieli, że wcale go nie uważają za sektę, ale pojawiło się w jakiejś branżowej gazecie i przepisali artykuł.

pan jwk zapewne ma lepsze źródła dla twierdzeń o protestancko-zydowskiej sekcie
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #3013 dnia: Sierpnia 16, 2018, 11:15:50 am »

pan jwk zapewne ma lepsze źródła dla twierdzeń o protestancko-zydowskiej sekcie
Ewidentnie. Ten temat przerabiamy tu z ćwierć wieku. Wystarczyłoby przejrzeć tutejsze wątki, żeby się nawrócić. Zapewne też ktoś ma zarchiwizowane stare http://forum.fidelitas.pl, niestety już niedostępne.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
sm
Gość
« Odpowiedz #3014 dnia: Sierpnia 16, 2018, 11:56:09 am »

pan jwk zapewne ma lepsze źródła dla twierdzeń o protestancko-zydowskiej sekcie
Ewidentnie. Ten temat przerabiamy tu z ćwierć wieku. Wystarczyłoby przejrzeć tutejsze wątki, żeby się nawrócić. Zapewne też ktoś ma zarchiwizowane stare http://forum.fidelitas.pl, niestety już niedostępne.

Z fidelitas nie pamiętam, nie interesowałem się wtedy, bycie anty było dla mnie oczywistością.

Tutaj ( z 2ed), na foRumie i inne (prawie wszystkie) publikacje w j. polskim przeczytałem. Przy czym fora internetowe nie są najwiarygodniejszym źródłem informacji.

Pan się nie nawrócił po filmikach o. Remiego?
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 16, 2018, 12:46:54 pm wysłana przez sm » Zapisane
Strony: 1 ... 199 200 [201] 202 203 ... 233 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!