Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 20:53:04 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 170 171 [172] 173 174 ... 233 Drukuj
Autor Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego  (Przeczytany 709579 razy)
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #2565 dnia: Marca 18, 2014, 09:04:08 am »

Czemu o tym pisze? Abp Albert Rouet, dawny ordynariusz Poitiers, dostal jakas miedzynarodowa nagrode, ktorej nazwa nie zamierzam sobie zasmiecac pamieci, za .... "walke z niedostatkiem powolan".
Jakby dostał za walkę PRZECIWKO niedostatkowi powołań  byłby skandal. A tak walczy WESPÓŁ Z niedostatkiem powołań przeciw Kościołowi - tytuł adekwatny...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #2566 dnia: Marca 18, 2014, 11:19:44 am »

Facet rozwalil resztki swojej diecezji zmieniajac ksiezy w dystrybutory konsekrowanych hostii i dajac cala wladze w rece swieckich aktywistow i jeszcze dostaje za to medal.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
zenko
uczestnik
***
Wiadomości: 109

« Odpowiedz #2567 dnia: Marca 18, 2014, 13:50:02 pm »

Facet rozwalil resztki swojej diecezji zmieniajac ksiezy w dystrybutory konsekrowanych hostii i dajac cala wladze w rece swieckich aktywistow i jeszcze dostaje za to medal.

To w połączeniu zwie sie "technik czynnosci liturgicznych". Z tym, ze jedni maja juz uprawnienia do samodzielnego wykonywania zawodu (dystrybutory), a inni dopiero je zdobywaja (aktywiści).
Zapisane
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #2568 dnia: Marca 18, 2014, 14:58:25 pm »

W książce do religii z 1.klasy znajduje się tekst: "Miłość do Boga i ludzi uczyni cię szczęśliwym." To po to się teraz kogoś kocha...
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #2569 dnia: Marca 18, 2014, 15:39:20 pm »

Facet rozwalil resztki swojej diecezji zmieniajac ksiezy w dystrybutory konsekrowanych hostii i dajac cala wladze w rece swieckich aktywistow i jeszcze dostaje za to medal.
Jakby to przeprowadzić odpowiednio (kapłanie posoborowi - tylko konsekrują, świeccy - sympatycy FSSPX - decydują) nie było by źle ;)

To trochę tak, jak by odznaczyć "sprawiedliwy wśród narodów świata Hitlera (uratował lekarza, który opiekował się nim), czy Goeringa ("to ja decyduje kto jest Żydem")....
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #2570 dnia: Marca 18, 2014, 21:12:52 pm »

Mozna dopowiedziec, ze dostal nagrode w doborowym towarzystwie. Obok niego - zbuntowane amerykanskie zakonnice.

http://vaticaninsider.lastampa.it/nel-mondo/dettaglio-articolo/articolo/usa-stati-uniti-estados-unidos-suore-nuns-monjas-19867/
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #2571 dnia: Marca 19, 2014, 08:46:49 am »

Mozna dopowiedziec, ze dostal nagrode w doborowym towarzystwie. Obok niego - zbuntowane amerykanskie zakonnice.

http://vaticaninsider.lastampa.it/nel-mondo/dettaglio-articolo/articolo/usa-stati-uniti-estados-unidos-suore-nuns-monjas-19867/
Widać odznaczenie to to cośjak "order orła białego" - niby najwyższe Polskie, ale jak ktoś by mnie doń nominował, to bym mu dał w mordę...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
zenko
uczestnik
***
Wiadomości: 109

« Odpowiedz #2572 dnia: Marca 19, 2014, 14:06:05 pm »

Abp Rouet to jeden z tych "gumiskupów" co to poparli kampanie Catholics for Choice pod hasłem "Dobrzy katolicy używają prezerwatyw"....zaiste godny podziwu przejaw degeneracji hierarchicznej :)

Panie jp7

No troszku Pan przesadził.....Ja wiem, ze ostatnimi laty ten order nadawano byle jak i byle komu, ale mimo wszystko jest to wielkiego znaczenia Order. Ja bym proponował by niektórym kawalerom odebrac  to odznaczenie i tym samym przywrócić mu nalezną godność.
Niektórzy z tych odznaczonych i pyszniacych sie Orłem pajaców przypomina mi to g....o, które przylepiwszy się do okrętu woła "Płyniemy!!" :)
Zapisane
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #2573 dnia: Kwietnia 09, 2014, 23:01:19 pm »

Nie moge sie powstrzymac, zeby tego tutaj nie zamiescic - czego to ludzie nie wymysla.
Zakonczenie karnawalu w pewnej przygranicznej parafii w Czeskiej Republice:



Dla neiwtajemniczonych: pan w zielonym przebraniu to miejscowy proboszcz slynacy z niekonwencjonalnego zachowania, ktorym przyciaga ludzi do wiary i Pana Boga...

Pozegnanie karnawalu poprzedzila uroczysta msza swieta w kosciele parafialnym - z diakonem i subdiakonem chyba;)....:

Tu jest chyba czytanie:


Po prostu super...

Wiecej zdjec https://picasaweb.google.com/100341075485310764790/Masopust2014?authkey=Gv1sRgCL32jJvmuYGZgQE#
i tutaj:
https://picasaweb.google.com/100341075485310764790/Masopust2014Aradsky?authkey=Gv1sRgCMOOjorg5OTTAg#
Mysle, ze warto byloby to dac i na breviarium;)
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #2574 dnia: Kwietnia 09, 2014, 23:09:27 pm »

Może i "super". Ksiądz się jak zwykle cieszy, a ja mam ochotę tego pseudoksiędza spotkać i po prostu - po męsku - obić mu tą roześmianą mordę.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
dxcv
aktywista
*****
Wiadomości: 679

« Odpowiedz #2575 dnia: Kwietnia 09, 2014, 23:50:22 pm »

@pauluss
Nadal ksiądz zastanawia się czy jest tradycjonalistą?
Zapisane
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #2576 dnia: Kwietnia 10, 2014, 00:05:17 am »

@pauluss
Nadal ksiądz zastanawia się czy jest tradycjonalistą?
Może i "super". Ksiądz się jak zwykle cieszy.....
Chyba jest pozno (bo jest) i nie rozumiem, czy to zarty, czy zarzuty. Nie mam jednakze zamiaru czegokolwiek tutaj tlumaczyc. Przypomne jedynie zdanie, ktore wszyscy znamy: "Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży, a w końcu wybucha śmiechem". I wlasnie ja jestem chyba na tym trzecim etapie, co nie znaczy, ze jest to smiech wynikajacy z radosci czy z akceptacji czegos. Czasem czlowiek sie tylko moze zaczac smiac - a to bywa przejawem normalnosci w nienormalnych warunkach a z drugiej strony poczucia bezsilnosci. I chyba ktos po tym wszystkim, co tutaj na tym forum w ciagu kilku lat napisalem, nie chce stwierdzic, ze mi sie podobaja zdjecia, ktore poslalem.
Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #2577 dnia: Kwietnia 10, 2014, 00:05:48 am »

-Może i "super". Ksiądz się jak zwykle cieszy, a ja mam ochotę tego pseudoksiędza spotkać i po prostu - po męsku - obić mu tą roześmianą mordę.

@pauluss
-Nadal ksiądz zastanawia się czy jest tradycjonalistą?

he he
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
konzeb30
rezydent
****
Wiadomości: 468


"O skruchę ? pycha strojna w ornat".

« Odpowiedz #2578 dnia: Kwietnia 10, 2014, 00:56:54 am »

Rozbierzcie kościół i u mnie na działce stawiajcie! Z chęcią przyjmę!
Zapisane
Letycja
uczestnik
***
Wiadomości: 188


« Odpowiedz #2579 dnia: Kwietnia 10, 2014, 08:00:46 am »

Kościół piękny, tylko parochus i zebrany Lud Boży nie pasują do wystroju wnętrza. Aż dziwne, że tradycyjnej posoborowej demolki w celu uzyskania efektu "szlachetnej prostoty" nie przeprowadzili.
Zapisane
Strony: 1 ... 170 171 [172] 173 174 ... 233 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!