Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 29, 2024, 12:55:55 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 165 166 [167] 168 169 ... 234 Drukuj
Autor Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego  (Przeczytany 719311 razy)
Robert
aktywista
*****
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #2490 dnia: Listopada 16, 2013, 23:51:15 pm »

A może dyplomatycznie po angielsku się ulotnili na czas profanacji. Sądzę ,że neoni nie sa zbyt przywiązani do budynków kościelnych, raczej cenią wyzej salki katechetyczne. Może w tym jest wyjaśnienie sprawy.
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #2491 dnia: Listopada 16, 2013, 23:55:06 pm »

A co, znajomemu mieli odmówić ? Co z tego, że pedał ? Przecież to tylko niewinny pokaz mody.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Angelus Silesius
aktywista
*****
Wiadomości: 586


I'm gonna make him an offer he can't refuse

« Odpowiedz #2492 dnia: Listopada 20, 2013, 23:25:20 pm »

Proboszcz kościoła św. Augustyna był przeciwny organizowaniu pokazu mody w jego parafii. Decyzję narzuciła kuria warszawska.

Kto konkretnie to w kurii klepnął? Dowiemy się tego w ogóle? A może po prostu Kuria działa jak organ zbiorowy?
Zapisane
"Religijny liberalizm pozbawia nas męczenników i misjonarzy, pozostawiając jedynie osoby kupczące religią, którym wtórują kobzy głoszące pokój w słowach, a nie w czynach!" abp Marcel François Lefebvre
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #2493 dnia: Listopada 21, 2013, 16:27:05 pm »

Cytuj
Dziś rano, po Mszy podszedł do mnie jakiś człowiek, który chciał porozmawiać. Księże, nie jestem z waszej diecezji, ale chciałem spytać dlaczego wczoraj, na pogrzebie mojej matki nie było księdza? Nie rozumiem tego. To nie do przyjęcia. Po co wogóle składa się datki na tacę?
(...)
Wyjaśnłem temu panu jak się mają fakty dotyczące liczby stanu duchownego w naszej diecezji. Nie mógł uwierzyć, że przez 20 lat mojej posługi biskupiej pochowałem w naszych dwóch diecezjach 120 księży, a wyświęciłem tylko jednego.
Trochę mnie to zdołowało.


http://breviarium.blogspot.com/2013/11/z-cyklu-koscio-jeszcze-nigdy-nie-mia.html


Ale tylko trochę.
Zapisane
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #2494 dnia: Listopada 21, 2013, 19:22:15 pm »

Proboszcz kościoła św. Augustyna był przeciwny organizowaniu pokazu mody w jego parafii. Decyzję narzuciła kuria warszawska.

Kto konkretnie to w kurii klepnął? Dowiemy się tego w ogóle? A może po prostu Kuria działa jak organ zbiorowy?

Z logicznego punktu widzenia żaden kurialista nie miałby odwagi zrobić cos takiego. W tym wypadku przychodzi na myśl jedno nazwisko.....
Tu przypomina mi się odcinek Ojca Mateusza, gdzie kręcono film w kościele. Nie żaden erotyczny, ot jakaś strzelanina. W pewnym momencie tytułowy bohater wstaje z tylnych ławek przerywa zdjęcia, oświadczając, że nie tak była umowa, to jet Dom Boży i nie godzi się nagrywać tu takich scen ( o ile dobrze pamiętam), po czym wyrzuca całe towarzystwo z kościoła, ignorując propozycję dużej zapłaty. I tak to powinno wyglądać u św. Augustyna
Zapisane
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« Odpowiedz #2495 dnia: Listopada 22, 2013, 16:12:18 pm »

ciekawe co by było gdyby pojawiła się po tym pokazie poważna prośba o Mszę Trydencką w tym kościele. Jeśli Władza kościelna by się zgodziła to wspaniale, jeśli nie to byłoby to bardzo znamienne i dające do myślenia...
Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3938


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #2496 dnia: Listopada 22, 2013, 19:12:06 pm »

Można spróbować, święty Augustyn stoi w sąsiedniej dzielnicy. Pytam; czy jest na forum ktoś z warszawskiej parafji świętego Augustyna?
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #2497 dnia: Listopada 22, 2013, 19:13:37 pm »

ciekawe co by było gdyby pojawiła się po tym pokazie poważna prośba o Mszę Trydencką w tym kościele. Jeśli Władza kościelna by się zgodziła to wspaniale, jeśli nie to byłoby to bardzo znamienne i dające do myślenia...

Tak było kilka lat temu w kościele św Anny w Wa-wie. Proboszcz odmówił zgody na odprawianie MT, a wydał zgodę na rozbieraną sesję. Głośna sprawa swego czasu.
Zapisane
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #2498 dnia: Listopada 24, 2013, 11:51:57 am »

Wiem, ze moze sie czepiam, ale co Panstwo sadza o takim uswiadomieniu ludziom, jaki powinien byc dar wdziecznosci za wypominki caloroczne;):
http://parafiamikuszowice.pl/0,0,2,ogloszenia-od-29-11-2009-do-6-12-2009-r,artykul,aktualnosci.html
Mysle o punkcie 4: "Wypominki roczne za zmarłych przyjmujemy w kancelarii, do dzisiejszej niedzieli - do mszy św o godz 11.30 Ofiara za wypominki roczne wartość jednej intencji mszalnej od każdej duszy."
Jeszcze podkreslone :D.
Zapisane
Mała mi bis
uczestnik
***
Wiadomości: 125

« Odpowiedz #2499 dnia: Listopada 26, 2013, 11:22:40 am »

A jaka jest wartość jednej intencji mszalnej?
A jaka jest wartość Mszy św?
Ilość dusz w czyściu cierpiących, za które nikt się nie modli wzrośnie w tej parafii.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #2500 dnia: Listopada 27, 2013, 09:42:35 am »

W Kaliszu w centrum miasta otwarto knajpę. W ciągu ostatnich 5 lat trzecią w tym samym miejscu. Poprzednie ze względy na burdy się nie utrzymały. Najciekawsze że knajpę na otwarcie poświęcił kapłan.http://www.calisia.pl/articles/20768-nowy-klub-w-centrum-kalisza-juz-dziala
Zapisane
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2325


« Odpowiedz #2501 dnia: Listopada 29, 2013, 22:46:48 pm »

Nowy przewodniczący Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich Austrii, opat Christian Haidinger, popiera kapłaństwo kobiet i uważa naukę Kościoła o małżeństwie za katastrofę.
Opat klasztoru benedyktynów w Altenburgu udzielił wywiadu austriackiemu dziennikowi Die Presse.
„Mam wielką nadzieję i jestem przekonany, że dojdzie do wyświęcania kobiet, nawet, jeżeli sam nie mam na to wpływu” – powiedział dziennikowi o kapłaństwie kobiet.
Przewodniczący Konferencji uważa też, że należy znieść celibat. „Żyję od 50 lat w celibacie w klasztorze i przepracowałem już trochę kryzysów... jednak nie można już dłużej uważać, że kapłanem może zostać tylko mężczyzna żyjący w celibacie. Popieram szczere i otwarte rozwiązania w Kościele i nie mogę sobie wyobrazić, by nie zniesiono w końcu celibatu” – stwierdził.
Opat ujawnił też nieortodoksyjne poglądy na temat nierozerwalności małżeństwa. Taka nauka jest jego zdaniem „katastrofą”. Jego zdaniem „to, jak obchodzimy się się z osobami, które się rozwiodły i weszły w nowy związek małżeński, jest taką małą katastrofą”. Opat ma nadzieję, że także w tej materii dojdzie do reform.
W Austrii obecnie 63,2 proc. ludności to katolicy. W roku 1951 odsetek ten wynosił 89 proc. Z roku na rok spada także liczba praktykujących katolików. W 2012 roku jedynie 8 proc. ludności uczęszczało co niedzielę na Mszę. Przy takich pasterzach jak opat Christian Haidinger ta tendencja nie może dziwić.

http://www.fronda.pl/a/kosciol-austrii-zmierza-do-samozaglady,32324.html
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
Pedro
uczestnik
***
Wiadomości: 218


« Odpowiedz #2502 dnia: Grudnia 01, 2013, 11:14:22 am »

Czy była już mowa na forum o fałszywych różańcach? Pełno tego w parafiach i w domach.
http://pl.gloria.tv/?media=523261
http://pl.gloria.tv/?media=485624
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #2503 dnia: Grudnia 01, 2013, 12:37:27 pm »

Nie wiem, ale głupota sięga zenitu, a szatanisko działa z podwójną mocą! Kiedyś wyrzucali Cudowne Medaliki bo mają pentagramy, teraz różańce wyrzucać bo też pentagramy, symbole satanistyczne, etc ...  :o Kto chce zobaczyć diabła, masona,  to szafę w domu otworzy i tez zobaczy.

Św. Maksymilian Kolbe twierdził, iż kogo diabeł chce uwieść, temu, pod jakimkolwiek pozorem, stara się odebrać Cudowny Medalik. I apelował: Nie dajmy się oszukać szatanowi. A teraz jak widać różańce odbiera. Ile ja widziałam takich kolorowych, plastikowych rożańców, starsze Panie z Częstochowy poprzywoziły sobie i modlą się na nich.

Szatan chce ludzi wpędzić w szczególny rodzaj histerii posługując się wszystkimi dostępnymi środkami. Czarny kolor jest kolorem związanym z satanizmem, więc co? kapłani mają zmienić sutanny?


Metody działania Szatana
(...)
http://www.youtube.com/watch?v=VS2amVDXWyw


O Posacki SJ - o gwiazdach na Cudownym Medaliku
(...)
http://www.youtube.com/watch?v=w8cj7HQ7CS8


Tak samo pentagram, jest bardzo starym symbolem jak piszą naukowcy. Pierwszy gdzieś około 3500 r.p.n.e. znaleźli.
Zanim ta pięcioramienna gwiazda nabrała obecnego znaczenia miała ona również swe znaczenie w religii chrześcijańskiej. Chrześcijanie uznawali pentagram za symbol prawdy i religijnego mistycyzmu. Nazywali go Gwiazdą Betlejemską i Gwiazdą Trzech Króli. O zaufaniu do niego świadczą także postacie historyczne jak np. cesarz Konstantyn, który używał go jako pieczęci i amuletu mającego chronić go przed złymi duchami. Był także symbolem pięciu ran Chrystusa (2 na przegubach, 2 na kostkach i jedną z boku). Legendarny rycerz Sir Gawain (rycerz i bratanek krola Artura) nosił na swojej tarczy pentagram jako symbol pięciu cnot rycerskich: wielkoduszności, odwagi, czystości, rycerskości i pobożności.  Dopiero później wszystko się zmieniło, etc ... ale ja nie będę się o tym rozpisywać.


Niech się MODLĄ!!! a nie dopatrują i doszukują!
Zapisane
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #2504 dnia: Grudnia 01, 2013, 13:30:21 pm »

Święta racja , Pani Mamo.
Nie ma co się doszukiwać ":satanistycznych" symboli w katolickich przedmiotach kultu.
Symbole są z reguły wieloznaczne, a ich znaczenie zależy od kontekstu.
Tu kontekst jest katolicki, więc i symbole należy odczytywać po katolicku
Zapisane
Strony: 1 ... 165 166 [167] 168 169 ... 234 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!