Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 20, 2024, 08:19:48 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231949 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 115 116 [117] 118 119 ... 234 Drukuj
Autor Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego  (Przeczytany 715464 razy)
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #1740 dnia: Października 21, 2010, 08:35:22 am »

Cytuj
Różne nadużycia widziałam, ale to przeszło wszystkie!
Miałem takie same odczucia po "mszy dla dzieci". Biorą się solidnie za dzieci, oj biorą. Po tej mszy rozważałem nawet ostateczne zaprzestanie uczestnictwa w NOM.
Na szczęście żona znalazła w mieście Kościół gdzie w miarę godnie (na ile to możliwe w przypadku NOM) odprawia się mszę.
Modlę się gorąco o możliwość uczestnictwa w OM co niedzielę  :-\
Cytuj
To po co Pani chodzi na heretyckie przedstawienia? Racje ma FSSPX mowiac, ze jak ma sie wybor zostac w domu lub isc na nom lepiej zostac w domu.
Z tym się strasznie gryzę. Z jednej strony widziałem już takie rzeczy na NOMach, ..., że naprawdę nie chce tam chodzić.
Z drugiej moi pasterze nie dają mi możliwości uczestnictwa w OM co tydzień a nie wyobrażam sobie po prostu żeby w niedzielę nie pójść na mszę  :-\
Naprawdę wierni nie powinni być stawiani w takich sytuacjach, te rozterki są okropne, ktoś za to będzie na ostatecznym sądzie odpowiadał - to pewne.
Cytuj
No i po co robić specjalną Mszę dla przedszkolaków, nie rozumiem tego..
No właśnie ja też nie rozumiem, msza dla dzieci, msza dla rolników, msza dla weterynarzy,.... to jakieś dziwne pomysły są na realizację "radosnej twórczości" poszczególnych wikarych chyba.
Tak jakby "najpiękniejsza po tej stronie nieba" MSZA ŚWIĘTA była "niewystarczająca", "niepełna",  "niedostosowana",.... do poszczególnych grup. Brednie.
Cytuj
Dziecko nie ma potem poczucia majestatu Boga.
Bo dziś poczucie majestatu nie jest już potrzebne. Dziś Bóg nie jest już "Panem moim i Bogiem moim" tylko kumplem,ziomalem,... a kumple nie mają majestatu!
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #1741 dnia: Października 27, 2010, 08:53:10 am »

Waka waka Afrika Krystyny Aguillery na >>Przystanku "Jezus"<< i czarne stroje do tańczenia.

http://www.youtube.com/watch?v=oDoBu4zwITw

Co prawda, gejzeta aborcza, ale niech tam http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,8572995,Planszowa_gra__sladami_Papieza_przez_130_krajow.html
Cytuj
Dzieci, które urodziły się w roku śmierci Jana Pawła II, nie miały szans na przeżycie tych emocji, które przeżywali ich rodzice podczas papieskich pielgrzymek. Do nich trzeba mówić innym językiem. Taka gra planszowa to świetny pomysł na połączenie zabawy z edukacją o tym, kim był Karol Wojtyła - mówi o. Damian Rozalski. I dodaje, że to także świetna propozycja dla dorosłych, którzy chcą przypomnieć sobie chwile z wizyt papieża w Polsce. Zakonnik opowiada, że zaproponował grę paniom z kółka różańcowego i pierwsza rozgrywka skończyła się grubo po godz. 22. - Panie grały prawie cztery godziny. Tak zaciekle, że w końcu musiałem grę przerwać - mówi.

Wydawcą gry jest firma Polskie Gry Planszowe, a rozprowadzą ją m.in. Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!".

Swoją drogą, GW wydało jakiś segregator z napisem "Nasz święty - J.P.2". Czy święty Agory S.A. powinien zostać świętym KK?
« Ostatnia zmiana: Października 27, 2010, 10:30:26 am wysłana przez Andris Inkvizitors » Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
grypa
uczestnik
***
Wiadomości: 169

« Odpowiedz #1742 dnia: Października 27, 2010, 11:47:52 am »

Cytuj
Różne nadużycia widziałam, ale to przeszło wszystkie!
Miałem takie same odczucia po "mszy dla dzieci". Biorą się solidnie za dzieci, oj biorą. Po tej mszy rozważałem nawet ostateczne zaprzestanie uczestnictwa w NOM.
Na szczęście żona znalazła w mieście Kościół gdzie w miarę godnie (na ile to możliwe w przypadku NOM) odprawia się mszę.
Modlę się gorąco o możliwość uczestnictwa w OM co niedzielę  :-\
.
Bo dziś poczucie majestatu nie jest już potrzebne. Dziś Bóg nie jest już "Panem moim i Bogiem moim" tylko kumplem,ziomalem,... a kumple nie mają majestatu!
[/quote]

Komentarz naszego 5-letniego brzdąca
-Rodzice, chodźmy kiedyś na mszę sw do przedszkola
-Niedawno byliśmy
-nie... chodźmy na taką prawdziwą, bo to nie była msza tylko jakieś śpiewy i tańce
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #1743 dnia: Października 27, 2010, 17:35:49 pm »

Waka waka Afrika Krystyny Aguillery na >>Przystanku "Jezus"<< i czarne stroje do tańczenia.

http://www.youtube.com/watch?v=oDoBu4zwITw

Co prawda, gejzeta aborcza, ale niech tam http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,8572995,Planszowa_gra__sladami_Papieza_przez_130_krajow.html
Cytuj
Dzieci, które urodziły się w roku śmierci Jana Pawła II, nie miały szans na przeżycie tych emocji, które przeżywali ich rodzice podczas papieskich pielgrzymek. Do nich trzeba mówić innym językiem. Taka gra planszowa to świetny pomysł na połączenie zabawy z edukacją o tym, kim był Karol Wojtyła - mówi o. Damian Rozalski. I dodaje, że to także świetna propozycja dla dorosłych, którzy chcą przypomnieć sobie chwile z wizyt papieża w Polsce. Zakonnik opowiada, że zaproponował grę paniom z kółka różańcowego i pierwsza rozgrywka skończyła się grubo po godz. 22. - Panie grały prawie cztery godziny. Tak zaciekle, że w końcu musiałem grę przerwać - mówi.

Wydawcą gry jest firma Polskie Gry Planszowe, a rozprowadzą ją m.in. Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!".

Swoją drogą, GW wydało jakiś segregator z napisem "Nasz święty - J.P.2". Czy święty Agory S.A. powinien zostać świętym KK?

Ten komentarz mnie przeraża:

"1 godzinę temu

I tak powinny odbywac sie spotkania wiernych! Powinno to byc rowniez czescia mszy. Czy wtedy kosciol naprawde nie jednoczyl by ludzi?"

Kyrie eleison!  :'(
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Ioannes
uczestnik
***
Wiadomości: 112

« Odpowiedz #1744 dnia: Października 27, 2010, 20:39:23 pm »

I tak powinny odbywac sie spotkania wiernych! Powinno to byc rowniez czescia mszy. Czy wtedy kosciol naprawde nie jednoczyl by ludzi?"

Kyrie eleison!  :'(
Ludzie nie mają pojęcia, czym i po co jest Msza św., to takie bzdury piszą.
Ale generalnie nie ma nic złego w spotkaniach po Mszy - i tradycjonaliści organizują różne herbatki itd.
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #1745 dnia: Października 27, 2010, 23:28:44 pm »

Komplet prezerwatyw dla pederastów w opakowaniu zbiorczym - made in Kościół Katolicki - Lucerna.
Jakieś pytania ?



Uploaded with ImageShack.us


Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
miki
aktywista
*****
Wiadomości: 683


« Odpowiedz #1746 dnia: Października 28, 2010, 10:19:32 am »

Waka waka Afrika Krystyny Aguillery na >>Przystanku "Jezus"<< i czarne stroje do tańczenia.
http://www.youtube.com/watch?v=oDoBu4zwITw
to akurat do działu humoru pasuje, by się pośmiać z głupoty niektórych... Ja się prawie popłakałem ze śmiechu.. "świetnie" księżulo tańczy.
A "Waka" jest Szakiry :)
Zapisane
Taki sobie o...
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #1747 dnia: Października 28, 2010, 23:13:13 pm »

Cytuj
Ten komentarz mnie przeraża:

"1 godzinę temu

I tak powinny odbywac sie spotkania wiernych! Powinno to byc rowniez czescia mszy. Czy wtedy kosciol naprawde nie jednoczyl by ludzi?"

Kyrie eleison!

Ech, chcialbym miec takie problemy jak kolezanka.

A mnie sie to podoba, ksiadz calkiem niezle sie buja, gawiedz sie bawi. Poza tym to nie byla msza, a jakies tam spotkanko pomiedzy.
Zapisane
Kreowany_styl
bywalec
**
Wiadomości: 87

« Odpowiedz #1748 dnia: Października 28, 2010, 23:40:55 pm »

Ech, chcialbym miec takie problemy jak kolezanka.

A mnie sie to podoba, ksiadz calkiem niezle sie buja, gawiedz sie bawi. Poza tym to nie byla msza, a jakies tam spotkanko pomiedzy.
Na spotkanku? Ok, niech będzie. Sam nie potępiłbym z góry ale Pani cabbage odnosiła się do komentarza, który mówił, że tak powinna wyglądać Msza. Tu chyba jest problem z pojmowaniem przez wiernych czym jest Msza?
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #1749 dnia: Października 29, 2010, 00:22:22 am »

Moze wyrazilem sie niejasno. Pierwsze zdanie dotyczyło "Kyrie eleison" koleżanki Cabbage, drugie samych podrygów księdza.



« Ostatnia zmiana: Października 29, 2010, 00:39:10 am wysłana przez Jean Gabriel Perboyre » Zapisane
grypa
uczestnik
***
Wiadomości: 169

« Odpowiedz #1750 dnia: Października 29, 2010, 08:17:22 am »

Waka waka Afrika Krystyny Aguillery na >>Przystanku "Jezus"<< i czarne stroje do tańczenia.

http://www.youtube.com/watch?v=oDoBu4zwITw

Co prawda, gejzeta aborcza, ale niech tam http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,8572995,Planszowa_gra__sladami_Papieza_przez_130_krajow.html
Cytuj
Dzieci, które urodziły się w roku śmierci Jana Pawła II, nie miały szans na przeżycie tych emocji, które przeżywali ich rodzice podczas papieskich pielgrzymek. Do nich trzeba mówić innym językiem. Taka gra planszowa to świetny pomysł na połączenie zabawy z edukacją o tym, kim był Karol Wojtyła - mówi o. Damian Rozalski. I dodaje, że to także świetna propozycja dla dorosłych, którzy chcą przypomnieć sobie chwile z wizyt papieża w Polsce. Zakonnik opowiada, że zaproponował grę paniom z kółka różańcowego i pierwsza rozgrywka skończyła się grubo po godz. 22. - Panie grały prawie cztery godziny. Tak zaciekle, że w końcu musiałem grę przerwać - mówi.

Wydawcą gry jest firma Polskie Gry Planszowe, a rozprowadzą ją m.in. Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!".

Swoją drogą, GW wydało jakiś segregator z napisem "Nasz święty - J.P.2". Czy święty Agory S.A. powinien zostać świętym KK?

Ten komentarz mnie przeraża:

"1 godzinę temu

I tak powinny odbywac sie spotkania wiernych! Powinno to byc rowniez czescia mszy. Czy wtedy kosciol naprawde nie jednoczyl by ludzi?"

Kyrie eleison!  :'(
Ludzie nie mają pojęcia czym jest msza s.
Zapisane
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #1751 dnia: Października 29, 2010, 12:13:06 pm »

Ludzie nie mają pojęcia, czym i po co jest Msza św., to takie bzdury piszą.
Ale generalnie nie ma nic złego w spotkaniach po Mszy - i tradycjonaliści organizują różne herbatki itd.
Oczywiscie, ze nie maja pojecia - w kazdym razie przytlaczajaca wiekszosc. Wazne, zeby sie dobrze czuc, zeby bylo krotko i zeby mozna bylo szybko "zaliczyc" niedzielny obowiazek.
Natomiast spotkania po mszach swietych to nie jest zly pomysl - co wiecej, niedoceniany w przecietnej parafii.
Zapisane
marcin
Gość
« Odpowiedz #1752 dnia: Października 29, 2010, 15:40:08 pm »

ostatnio na spotkaniu młodzieży po liturgii u o.o. bazylianów był temat "czemu chodzę do Kościoła" i fakt że była to młodzież akademicka ale odpowiedzi były dość ciekawe i miały sens. No ale to unici być może tu tkwi ja jakościowa różnica.
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3617


« Odpowiedz #1753 dnia: Października 29, 2010, 22:31:06 pm »

Katholieke Universiteit Leuven, największy uniwersytet w Belgii i w całych Niderlandach, rozważa usuniecię słowa "katolicki" ze swojej nazwy.
http://www.flanderstoday.eu/content/catholic-university-leuven-considers-name-change

W sumie moze to i lepiej, bo motto tego universytetu, Sedes Sapientiae, już i tak dawno straciło aktualność. Ciekawe, czy zmienią je wraz z nazwą - proponuję Sedes Stultitiae  ;D



Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2525


« Odpowiedz #1754 dnia: Października 29, 2010, 23:05:00 pm »

ostatnio na spotkaniu młodzieży po liturgii u o.o. bazylianów był temat "czemu chodzę do Kościoła" i fakt że była to młodzież akademicka ale odpowiedzi były dość ciekawe i miały sens. No ale to unici być może tu tkwi ja jakościowa różnica.
Ukraincy wpuszczaja na swoje spotkania polska mlodziez ? :)
Zapisane
Strony: 1 ... 115 116 [117] 118 119 ... 234 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!