Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 09:23:21 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 215 216 [217] 218 219 ... 233 Drukuj
Autor Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego  (Przeczytany 709855 razy)
Filip S
aktywista
*****
Wiadomości: 965


« Odpowiedz #3240 dnia: Lipca 31, 2021, 23:03:07 pm »

A czy to jest w ogóle Kardynał Burke? Może nieco podobny a pan Murgrabia nieraz już strzelał jak głupi bez prochu. Ostatnio robi siarę Kapłańskiemu Bractwu Świętego Piusa X. Na szczęście facet ma ADHD (zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi) nigdzie miejsca długo nie zagrzewa. Teraz chce się wykazać i być bardziej przeoratowy niż ks. Wesołek.
Pierścień biskupi chyba rozwiewa wątpliwości:
« Ostatnia zmiana: Lipca 31, 2021, 23:06:35 pm wysłana przez Filip S » Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #3241 dnia: Lipca 31, 2021, 23:12:05 pm »


Ale jaja! Jak arbuzy! Widzę, że niechcący wsadziłem kij w okołoprzeoratowe mrowisko!
Ciotki rewolucji wszystkich kaplic łączcie się!


P.S. Do udzielania "komunii na rękę" Kardynał ma specjalny pierścień  ;D ;D ;D a w innym błogosławi!  ;D ;D ;D



« Ostatnia zmiana: Lipca 31, 2021, 23:26:40 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Filip S
aktywista
*****
Wiadomości: 965


« Odpowiedz #3242 dnia: Lipca 31, 2021, 23:34:04 pm »

P.S. Do udzielania "komunii na rękę" Kardynał ma specjalny pierścień  ;D ;D ;D a w innym błogosławi!  ;D ;D ;D[/size][/font]




Ja wygooglowałem zdjęcia kardynała z pierścieniem bez oczka w środku:

https://thinkingwiththechurch.files.wordpress.com/2017/04/rlb-sacred-heart-chapel-please-credit-cns-paul-haring.jpg
https://www.thetablet.co.uk/UserFiles/images/news/20171002T1246-11960-CNS-POPE-BURKE-COURT.jpg
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 01, 2021, 12:30:00 pm wysłana przez Filip S » Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #3243 dnia: Sierpnia 01, 2021, 00:34:05 am »

Ale o co właściwie chodzi? Kard. Burke to amerykański kardynał, a w USA komunia na rękę na NOM jest de facto normą. Ktoś z Państwa myślał poważnie, że amerykański hierarcha odmówi podania komunii na rękę??? Gdyby to zrobił, to by dopiero był ewenement, nigdy o czymś takim nie słyszałem.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #3244 dnia: Sierpnia 01, 2021, 11:11:45 am »

@ Filip S
Proszę zmniejszyć zdjęcia
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
conservative revolutionary
aktywista
*****
Wiadomości: 602


« Odpowiedz #3245 dnia: Sierpnia 01, 2021, 12:15:46 pm »

Ale o co właściwie chodzi? Kard. Burke to amerykański kardynał, a w USA komunia na rękę na NOM jest de facto normą. Ktoś z Państwa myślał poważnie, że amerykański hierarcha odmówi podania komunii na rękę??? Gdyby to zrobił, to by dopiero był ewenement, nigdy o czymś takim nie słyszałem.

Pana jwk zapiekło. Jedynie on by się spodziewał tego, o czym Pan pisze.

Twierdzi, że wsadził jakiś kij w jakieś mrowisko, bo jego idol okazał się być nie tym, za kogo go uważał. Łączymy się w bulu i nadzieji.
Zapisane
Tradycjonalizm jest najbardziej rewolucyjną ideologią naszych czasów.
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #3246 dnia: Sierpnia 01, 2021, 18:29:14 pm »

Nie ma biskupów na Zachodzie, którzy nie dawaliby nigdy Komunii na rękę. To po prostu tam niemożliwe. To już nawet w Polsce przestaje być możliwe. 
Zapisane
Młody Zgred
bywalec
**
Wiadomości: 81

« Odpowiedz #3247 dnia: Sierpnia 01, 2021, 19:18:46 pm »

Myślę, że kilku by się znalazło   :)

Bp. Bernard Fallay
Bp. Alfonso de Galarreta
Bp. Bernard Tissier de Mallerais
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 01, 2021, 20:12:16 pm wysłana przez Młody Zgred » Zapisane
Filip S
aktywista
*****
Wiadomości: 965


« Odpowiedz #3248 dnia: Sierpnia 01, 2021, 21:00:13 pm »

Może kiedyś powstanie nabożeństwo ekspiacyjne za akty niegodnego przyjmowania i udzielania komunii świętej. Oby było jak najczęściej odmawiane.
Zapisane
Michal260189_T
aktywista
*****
Wiadomości: 1483

« Odpowiedz #3249 dnia: Sierpnia 02, 2021, 14:02:58 pm »

Myślę, że kilku by się znalazło   :)

Bp. Bernard Fallay
Bp. Alfonso de Galarreta
Bp. Bernard Tissier de Mallerais
A i oni używają pastorału to którego prawa nie mają.....
Zapisane
Sancte Michael Archangele, defende nos in proeli.....
MK
uczestnik
***
Wiadomości: 174


« Odpowiedz #3250 dnia: Sierpnia 02, 2021, 22:17:42 pm »

Myślę, że kilku by się znalazło   :)

Bp. Bernard Fallay
Bp. Alfonso de Galarreta
Bp. Bernard Tissier de Mallerais
A i oni używają pastorału to którego prawa nie mają.....

Straszne! Toć gorsze od Komunii dołapnej  :o :o :o
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #3251 dnia: Sierpnia 03, 2021, 21:43:56 pm »

Pan Murgrabia ujawnia ...

Pana jwk zapiekło. Jedynie on by się spodziewał tego, o czym Pan pisze.

Panowie łącznie z cytowanym Murgrabią zapewne zinterpretowali niedzielną Ewangelię w ten sposób:

Cytat: Ks Dawid Pagliarani FSSPX
Łk 18:9-14
Onego czasu: Mówił Jezus do niektórych, którzy samym sobie ufali, jakoby byli sprawiedliwi, a innymi pogardzali, tę przypowieść: «Dwóch ludzi weszło do świątyni, aby się modlili: jeden faryzeusz, a drugi celnik. Faryzeusz, stojąc, tak się modlił w duszy: Boże, dziękuję Ci, że nie jestem jak inni ludzie, drapieżni, niesprawiedliwi, cudzołożnicy, jako i ten celnik. Poszczę dwakroć w tygodniu, składam dziesięciny ze wszystkiego, co mam. Szydzę z NOM'owych Kardynałów i wytykam ich błędy, bo we mnie nie ma cienia zepsucia Soborem Watykańskim Drugim».




Nadęta pycha tych  trzech faciów obracających się na obrzeżach FSSPX jakże kontrastuje z pokorną troską Księdza Dawida Pagliarani FSSPX Generalnego przełożonego Bractwa:
Cytuj
Bractwo św. Piusa X ma obowiązek pomóc wszystkim tym duszom, które obecnie są zniechęcone i zdezorientowane. Po pierwsze, mamy obowiązek zapewnić je, że Msza trydencka nigdy nie zniknie z powierzchni ziemi – jest to absolutnie konieczny znak nadziei. Co więcej, każdy z nas – czy to ksiądz, czy wierny – musi wyciągnąć do nich pomocną dłoń, ponieważ ten, kto nie chce dzielić się dobrami, z których korzysta, jest – mówiąc wprost – niegodny tych dóbr. Tylko w ten sposób będziemy mogli prawdziwie ukochać dusze i Kościół. Każda dusza, którą zdobędziemy dla krzyża naszego Pana i ogromnej miłości, jaką objawił przez swoją ofiarę, będzie duszą prawdziwie pozyskaną dla Jego Kościoła i dla tej miłości, która go ożywia, a która musi być naszą, szczególnie w tym czasie.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 04, 2021, 08:21:45 am wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Filip S
aktywista
*****
Wiadomości: 965


« Odpowiedz #3252 dnia: Sierpnia 05, 2021, 16:30:43 pm »

Panowie łącznie z cytowanym Murgrabią zapewne zinterpretowali niedzielną Ewangelię w ten sposób
Co to za protestanckie zwyczaje strzelania do ludzi wyrwanymi z kontekstu fragmentami Pisma Świętego?

Nadęta pycha tych  trzech faciów obracających się na obrzeżach FSSPX jakże kontrastuje z pokorną troską Księdza Dawida Pagliarani FSSPX Generalnego przełożonego Bractwa:
Pan do mnie pije? Łaskawie informuję że nie jestem dla pana "faciem", po drugie pan Murgrabia nie jest "obracającym się po obrzeżach FSSPX" tylko szefem wydawnictwa Te Deum, po trzecie proszę nie rzucać pod moim adresem fałszywych oskarżeń oraz wycieczek ad personam.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #3253 dnia: Sierpnia 05, 2021, 16:39:50 pm »

Murgrabia nie jest "obracającym się po obrzeżach FSSPX" tylko szefem wydawnictwa Te Deum..

Powariowali w tym Przeoracie? Przecież ten facet nigdzie miejsca długo nie zagrzewa. Szkoda dobrego wydawnictwa.

P.S. Zachowujcie się kulturalnie na cudzym terytorium i słuchajcie Przełożonego Generalnego, tylko o to tu chodzi.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 05, 2021, 16:44:32 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Filip S
aktywista
*****
Wiadomości: 965


« Odpowiedz #3254 dnia: Sierpnia 05, 2021, 17:46:51 pm »

Cytuj
Przełożony niemieckiej prowincji Franciszkanów, o. Cornelius Bohl opowiada się za wprowadzeniem kapłaństwa kobiet. Jego opinię publikuje na swoich łamach półoficjalny portal Episkopatu Niemiec, Katolisch.de. Odbiegające od wykładni Kościoła poglądy można za Odrą głosić z pełną swobodą także w mediach kościelnych.

Dopuszczenie płci żeńskiej do święceń kapłańskich leży na sercu coraz większej grupie przywódców religijnych w Niemczech. Jednym z nich jest prowincjonał zakonu braci mniejszych, o. Cornelius Bohl. Nie spodziewa się on, by stało się to w najbliższym czasie, ale ma nadzieję, że wkrótce we wspólnocie wierzących „kobiety będą silniejsze i angażowane na równych zasadach.”
https://pch24.pl/niemcy-przelozony-franciszkanow-popiera-kaplanstwo-kobiet/
Zapisane
Strony: 1 ... 215 216 [217] 218 219 ... 233 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!