Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 25, 2024, 08:24:45 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231960 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 206 207 [208] 209 210 ... 234 Drukuj
Autor Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego  (Przeczytany 716995 razy)
Rafal
rezydent
****
Wiadomości: 321


Comfy chair ?!

« Odpowiedz #3105 dnia: Września 06, 2019, 19:20:05 pm »

Ale po co cała ta histeria? W latach 2007-2015 lepiej Wam się żyło?

Oppp! Pardons, Pani Cecylce tak!


Bałamutny argument "a za PełO...", który nawet nie leżał obok tematu tej dyskusji.
Zapisane
Dum Deus calculat, mundus fit.
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3617


« Odpowiedz #3106 dnia: Września 06, 2019, 19:52:35 pm »

To zadziwiające, jak często widzę/słyszę dokładnie taką samą historię.

To nie ogranicza się do Polski tylko. Gdzieś tam tzw. "prawica" obejmuje władze, więc się cieszymy - "nasi" będą wreszcie rządzić!

Potem widzimy, że "nasi" uciekają się do chwytów propagandowych urągających ludzkiej inteligencji i czujemy się zażenowani.

To nic, mówimy, to nic. Przecież i tak jest lepiej niż było (lub być mogło).

Taki już smutny los inteligenta. W sumie to lepiej być prostaczkiem. :-)
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
etratio
rezydent
****
Wiadomości: 385


« Odpowiedz #3107 dnia: Września 06, 2019, 21:05:05 pm »

To zadziwiające, jak często widzę/słyszę dokładnie taką samą historię.

To nie ogranicza się do Polski tylko. Gdzieś tam tzw. "prawica" obejmuje władze, więc się cieszymy - "nasi" będą wreszcie rządzić!

Potem widzimy, że "nasi" uciekają się do chwytów propagandowych urągających ludzkiej inteligencji i czujemy się zażenowani.

To nic, mówimy, to nic. Przecież i tak jest lepiej niż było (lub być mogło).

Taki już smutny los inteligenta. W sumie to lepiej być prostaczkiem. :-)



No tak.
Jedno jest pewne: rodziny są często przepołowione sympatią do jednej z dwóch zaserwowanych w tej gonitwie ... partii. Mnie się marzy rada mędrców-starców na czele - świadomych, że są krok od wieczności...
Zapisane
"W nocy nie ulękniesz się strachu, ani za dnia - lecącej strzały"
ececylia
aktywista
*****
Wiadomości: 591


« Odpowiedz #3108 dnia: Września 06, 2019, 21:31:42 pm »

To jest tak żenujące, że słów brakuje.

https://www.youtube.com/watch?v=CnDOhefg2pE&feature=youtu.be
Ale po co cała ta histeria? W latach 2007-2015 lepiej Wam się żyło?

Oppp! Pardons, Pani Cecylce tak!

Żeby rozwiać pana domysły napiszę, że pochodzę z rodziny wielodzietnej i zawsze nam było ciężko. Nigdy jednak moi rodzice ani inni moi bliscy  ( także ja obecnie ) nie poniżyli się tak, żeby żyć na cudzy koszt, skromnie, ale zawsze za swoje ( nie piszę o wyjątkowych, losowych sytuacjach ). 
Zapisane
"Kochaj grzesznika nie jako grzesznika, ale jako człowieka. Jeśli kochasz chorego, prześladujesz chorobę, bo jeśli oszczędzasz chorobę, nie kochasz chorego." św. Augustyn
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #3109 dnia: Września 06, 2019, 21:38:40 pm »

Cytuj
Mnie się marzy rada mędrców-starców na czele - świadomych, że są krok od wieczności...

Rada starców-mędrców...już to słyszałem. Miała być rada mędrców w Unii Europejskiej. Na czele tej rady miał stać...Bolek i doradzać.
Wolę kryterium mądrości+wykształcenia+uczciwości. Ale to poprzeczka zbyt wysoko postawiona narodowi Misiewiczów i Schetynów.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
etratio
rezydent
****
Wiadomości: 385


« Odpowiedz #3110 dnia: Września 06, 2019, 22:54:48 pm »

Cytuj
Mnie się marzy rada mędrców-starców na czele - świadomych, że są krok od wieczności...

Rada starców-mędrców...już to słyszałem. Miała być rada mędrców w Unii Europejskiej. Na czele tej rady miał stać...Bolek i doradzać.
Wolę kryterium mądrości+wykształcenia+uczciwości. Ale to poprzeczka zbyt wysoko postawiona narodowi Misiewiczów i Schetynów.

Czułem, że ktoś skojarzy to z Bolkiem... Raczej myślałem o Indianach, Murzynach... Oczywiście egzekutywa musi być (wódz i drużyna) - młoda i prężna:-)


A w ramach narzekania akurat czytam wpis na fb, na który byłbym ciekaw reakcji owego bezkrytycznego bpa modernisty...:


"do
 Czytelnicy Magna Polonia

Ponieważ mam umierającego ojca na raka jelit pojechałem z zaświadczeniem o przydział pampersów zdobytym od lekarza do NFZ o podbicie i zatwierdzenie.Pani zaczęła wpisywać na komputerze i nagle mówi -NIE MOGĘ ZATWIERDZIĆ BO PRZYDZIAŁY NA PAŹDZIERNIK MOŻNA POTWIERDZAĆ DOPIERO PO 20 WRZEŚNIA!! !!!
Zadałem pytanie jaki jest problem bo to tylko pieczątka a i tak na zaświadczeniu jest napisane że przydział jest na październik Więc i tak nie zrealizuje wcześniej a nie będę musiał drugi raz przychodzić?!
Odpowiedź nie bo nie MOŻNA!!!!! Brak słów jak się traktuję ludzi chorych i emerytów.!!! "
Zapisane
"W nocy nie ulękniesz się strachu, ani za dnia - lecącej strzały"
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #3111 dnia: Września 07, 2019, 16:25:48 pm »

Żeby rozwiać pana domysły napiszę, że pochodzę z rodziny wielodzietnej i zawsze nam było ciężko. Nigdy jednak moi rodzice ani inni moi bliscy  ( także ja obecnie ) nie poniżyli się tak, żeby żyć na cudzy koszt, skromnie, ale zawsze za swoje ( nie piszę o wyjątkowych, losowych sytuacjach ).
A może to zwykła zawiść, że teraz mają a JA mieć nie mogłam?
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
ececylia
aktywista
*****
Wiadomości: 591


« Odpowiedz #3112 dnia: Września 07, 2019, 20:35:42 pm »

Żeby rozwiać pana domysły napiszę, że pochodzę z rodziny wielodzietnej i zawsze nam było ciężko. Nigdy jednak moi rodzice ani inni moi bliscy  ( także ja obecnie ) nie poniżyli się tak, żeby żyć na cudzy koszt, skromnie, ale zawsze za swoje ( nie piszę o wyjątkowych, losowych sytuacjach ).
A może to zwykła zawiść, że teraz mają a JA mieć nie mogłam?

Proszę nie oceniać wszystkich według siebie.
Zapisane
"Kochaj grzesznika nie jako grzesznika, ale jako człowieka. Jeśli kochasz chorego, prześladujesz chorobę, bo jeśli oszczędzasz chorobę, nie kochasz chorego." św. Augustyn
makumba
rezydent
****
Wiadomości: 276

« Odpowiedz #3113 dnia: Września 07, 2019, 21:41:22 pm »

Żeby rozwiać pana domysły napiszę, że pochodzę z rodziny wielodzietnej i zawsze nam było ciężko. Nigdy jednak moi rodzice ani inni moi bliscy  ( także ja obecnie ) nie poniżyli się tak, żeby żyć na cudzy koszt, skromnie, ale zawsze za swoje ( nie piszę o wyjątkowych, losowych sytuacjach ).
A może to zwykła zawiść, że teraz mają a JA mieć nie mogłam?

Oni mają a po nich choćby potop.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #3114 dnia: Września 07, 2019, 23:16:34 pm »

Immortale Dei - Leon XIII



https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/22a4e6d4f7c7b8d5
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #3115 dnia: Października 01, 2019, 20:40:05 pm »

Trwa pielgrzymka klas ósmych szkół podstawowych diecezji włocławskiej do  sanktuarium licheńskiego.
Właśnie skończyło się uwielbienie, a rozpoczyna się eucharystia pod przewodnictwem ks. bp. Wiesława Meringa.

https://www.facebook.com/SanktuariumLichen/videos/428489511114218/

To jest uwielbienie? No nie wiem co jest ale  księża się zachowują czasem tak jakby rozum na plebanii czy innej kurii zostawili. Bardziej dziecinni jak te dzieci. Jak później dzieci mają być normalne.
Zapisane
_Michał_
rezydent
****
Wiadomości: 370

« Odpowiedz #3116 dnia: Października 01, 2019, 21:28:21 pm »

Ars Celebrandi, dyskoteka 8-klasistów – Licheń wszystko przyjmie…
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #3117 dnia: Października 01, 2019, 21:56:03 pm »

A co jest złego w Ars Celebrandi?  ja bym tego nie łączyła z tym.
Zapisane
_Michał_
rezydent
****
Wiadomości: 370

« Odpowiedz #3118 dnia: Października 01, 2019, 23:21:47 pm »

Nic! Właśnie chodzi mi o tę sprzeczność.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #3119 dnia: Października 02, 2019, 08:47:27 am »

Nic! Właśnie chodzi mi o tę sprzeczność.
Ale co z tym zrobić? Łepków modernistom nie poukręcamy, zostawmy to Panu Bogu i róbmy jak najlepiej swoje bez nakręcania histerii jak to poniektóre 'ececylie' płci obojga mają w zwyczaju.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Strony: 1 ... 206 207 [208] 209 210 ... 234 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!