Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Maj 26, 2019, 14:08:04 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Wspólnota Św. Brunona z Kolonii

https://www.facebook.com/EremitkiPl
211123 wiadomości w 6077 wątkach, wysłana przez 1504 użytkowników
Najnowszy użytkownik: jasio77
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 202 203 [204] 205 206 Drukuj
Autor Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego  (Przeczytany 439065 razy)
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 4678


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #3045 dnia: Grudzień 04, 2018, 21:59:51 pm »

Na kajaku było, na kamieniu i cegłach też było, a tu taki cymesik https://wiadomosci.wp.pl/ksieza-przerobili-wagon-pociagu-na-kaplice-odprawili-msze-swieta-6322895025841793a
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
ratio
rezydent
****
Wiadomości: 421

« Odpowiedz #3046 dnia: Grudzień 08, 2018, 16:36:27 pm »

Cymesik z dnia dzisiejszego: niby od 12:00 do 13:00 dziś należało mieć na uwadze "Godzinę łaski", to papież Franciszek po 12-ej pożegnał pielgrzymów na Placu św.Piotra bogobojnie: "smacznego obiadu i do zobaczenia".
« Ostatnia zmiana: Grudzień 08, 2018, 20:36:38 pm wysłana przez ratio » Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2395

« Odpowiedz #3047 dnia: Grudzień 08, 2018, 20:15:57 pm »

Nawet słuszne praktyki pobożne pochodzące z objawień prywatnych nie mają rangi przykazania. Stąd słusznie użył Pan tutaj słowa "niby".

Nie tyle chcę tu "bronić" papieża ale tych wszystkich, którzy "Godziny łaski" nie mieli na względzie.

Swoją drogą ks. Kobyliński uważa, że to objawienia nie są uznane:
http://www.fronda.pl/a/ks-prof-andrzej-kobylinski-godzina-laski-prawda-czy-falsz-2,119236.html

Inny artykuł z tego samego portalu uważa, że są:
http://www.fronda.pl/a/objawienia-maryi-w-montichiari-a-godzina-laski,32545.html

Objawieniami prywatnymi można się zmęczyć. Kiedyś chciało mi się dążyć ku rozstrzyganiu które są prawdziwe a które fałszywe. Potem się naczytałem "Drogi na Górę Karmel" i mi przeszło. Chociaż wydaje mi się mimo wszystko, że w życiu Kościoła muszą być obecne i nie jestem jednak "antyobjawieniologiem" (np. mimo wszystko "lubię" Gietrzwałd), ale wydaje mi się, że bez pewnego dystansu można się tu nieźle zapętlić.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Pentuer
rezydent
****
Wiadomości: 472

« Odpowiedz #3048 dnia: Grudzień 08, 2018, 22:55:49 pm »

Nazwałbym to iwentyzacją (eventyzacją) - to pierwsze to moja autorska "polonizacja" ;)

Natrafiłem właśnie na taki artykuł o tym zjawisku. Skoro tak jest, to nie dziwi gwałtownie rosnąca popularność różnych pentekostalizmów. Czy takie "objawienia", pomijając tu różnice konfesyjne, nie należą w jakimś sensie do tej samej kategorii co te ostatnie?

« Ostatnia zmiana: Grudzień 08, 2018, 23:03:41 pm wysłana przez Pentuer » Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2127


« Odpowiedz #3049 dnia: Grudzień 09, 2018, 16:07:16 pm »

Narodziła się nowa świecka tradycja: ekumeniczna „Pielgrzymka dla Sprawiedliwości Klimatycznej”.

„17 osób różnych wyznań i narodowości, przede wszystkim Niemców, idzie przez Śląsk. […] Ich wędrówka zaczęła się już 9 września w Bonn. Niektórzy uczestnicy pokonują tylko część drogi, ale są i tacy, jak Niemiec Wolfgang Löbnitz, którzy idą od początku i pokonali już 1700 km.
W tej grupie jest 8 katolików i 8 protestantów; jedna z pań deklaruje, że jest bez wyznania. Na poszczególnych etapach do wędrowców dołączają sympatycy z mijanych śląskich miejscowości.
Po drodze się modlą, przede wszystkim rano i wieczorem - stojąc razem pochylają głowy i wypowiadają różne intencje; czytają też psalmy.
Dlaczego wędrują? — Idziemy, żeby dać jakieś świadectwo, żeby zostawić ten świat lepszym dla naszych dzieci i wnuków […]”.
https://katowice.gosc.pl/doc/5201990
„Druga z tych międzynarodowych grup maszeruje do Katowic od przeszło 60 dni aż z Watykanu. Na jej czele stoi Yeb Saño, były przedstawiciel Filipin przy ONZ. […] Yeb jest katolikiem, podobnie jak większość jego grupy. Do ukształtowania się jego poglądów przyczyniła się tragedia, jaką przeżył na Filipinach w 2013 roku. W jego wyspę uderzył wtedy tajfun Haiyan. Yeb uczestniczył w wydobywaniu spod gruzów 73 ciał sąsiadów z jego miejscowości.
Tajfuny na Pacyfiku są coraz groźniejsze, bo rośnie temperatura tego oceanu. Yeb jest zwolennikiem hipotezy, że to człowiek odpowiada za ocieplanie się klimatu. Jego zdaniem ludzkość powinna temu przeciwdziałać”.
https://katowice.gosc.pl/doc/5205239.Ida-z-Watykanu-do-Katowic
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 5351


« Odpowiedz #3050 dnia: Grudzień 09, 2018, 19:32:54 pm »

Yeb jest zwolennikiem hipotezy, że to człowiek odpowiada za ocieplanie się klimatu. Jego zdaniem ludzkość powinna temu przeciwdziałać.
Ta widomość tu zamieszczona nie ma na celu wywołania polemiki, bo wiadomo o co chodzi ale trudno się powstrzymać od przypomnienia że erupcja Krakatau w 1883 roku wyrządziła wiecej szkód klimatycznych niż cała ludzka działalność gospodarcza od tej daty aż po dzisiaj. Także normalna działalność wulkanów produkuje więcej "podejrzanych" gazów niż gospodarka światowa.
Zapisane
Für Kikokarmenisten, Komunisten und Volkskomissaren Eintritt verboten.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 4678


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #3051 dnia: Grudzień 09, 2018, 19:57:28 pm »

Yeb to powinien się yebnąć w ten głupi łeb. Więcej pożytku by z tego było.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2127


« Odpowiedz #3052 dnia: Grudzień 09, 2018, 21:39:11 pm »

Ta pielgrzymka (?) jest, moim zdaniem, jakoś symptomatyczna dla obecnych czasów. Dawniej organizowano modlitwy, procesje czy pielgrzymki po to, aby Bóg odwrócił jakieś klęski. Tutaj jest inaczej: „to ludzkość powinna temu [tzn. ociepleniu klimatu] przeciwdziałać”, no, może with a little help from God (z niewielką Bożą pomocą). Jedna z tych ekumenicznych pielgrzymek nowych czasów wychodzi z Rzymu i kieruje się na szczyt do Katowic — czyli jakby odwraca się od tego, co symbolizuje Kościół (Boże zgromadzenie) i zwraca się ku czysto ludzkiemu zgromadzeniu. Od klęski globalnego ocieplenia zbawić może tylko człowiek, „for Man is master of things” (bo Człowiek jest panem rzeczy); Bóg jest już tutaj chyba tylko kwiatkiem do kożucha, nic nieznaczącym dodatkiem.
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 5351


« Odpowiedz #3053 dnia: Grudzień 10, 2018, 08:55:20 am »

Jedna z tych ekumenicznych pielgrzymek nowych czasów wychodzi z Rzymu i kieruje się na szczyt do Katowic — czyli jakby odwraca się od tego, co symbolizuje Kościół (Boże zgromadzenie) i zwraca się ku czysto ludzkiemu zgromadzeniu.
Po odwróceniu celebransa tyłem do Pana Boga takie zjawiska są tylko logiczną konsekwencją.
Zapisane
Für Kikokarmenisten, Komunisten und Volkskomissaren Eintritt verboten.
casimirus
rezydent
****
Wiadomości: 286


« Odpowiedz #3054 dnia: Grudzień 17, 2018, 21:58:17 pm »

https://www.gosc.pl/doc/5224836.Co-zrobic-z-nieuzywanym-kosciolem-Watykan-opublikowal-instrukcje

Co zrobić z nieużywanym kościołem? Watykan opublikował instrukcję
 
Dokument na temat zbywania i nowego przeznaczenia kościołów przygotowała Papieska Rada ds. Kultury.

W przypadku kościołów, które zostały porzucone lub straciły swoje symboliczne znaczenie, ich desakralizacja jest jak najbardziej możliwa, ale nigdy nie jest dopuszczalna ich profanacja – stwierdził kard. Gianfranco Ravasi, prezentując opublikowany dziś dokument Papieskiej Rady ds. Kultury na temat zbywania i nowego przeznaczenia kościołów.

Przewodniczący Rady przyznał, że w dawniejszych czasach duża liczba kościołów była wynikiem pewnego kontekstu społeczno-kulturowego. Dziś natomiast np. centra miast są prawie niezamieszkałe i pełnią funkcje administracyjne czy urzędnicze. Jako przykład podał Rzym, gdzie ponad połowa kościołów w centrum miasta jest nieużywana. Ale ze względu na to, że dla wielu osób, które przyjeżdżają je zobaczyć, pełnią funkcję symboliczną, nie można zmienić ich przeznaczenia. Jeżeli nawet straciły one swą funkcję sakralną, to nadal pozostają ważnymi miejscami z punktu widzenia duchowego i artystycznego.

Kard. Ravasi podkreślił, że dokument wskazuje także na wagę formacji przyszłych kapłanów czy nowych biskupów, aby byli dobrze przygotowani do zarządzania dobrami kulturalnymi oraz znali wagę i znaczenie historyczne i artystyczne dziedzictwa Kościoła. Błędy popełniane w tym zakresie biorą się bowiem często z braku kompetencji i świadomości.

Mówiąc o desakralizacji świątyni nowy dokument zwraca także uwagę na meble i inne wyposażenia. Stwierdza, że powinny być przeniesione do innego kościoła albo przechowywane w muzeum. Nie dotyczy to ołtarzy, które nigdy nie tracą swojego przeznaczenia i konsekracji. Jeżeli nie mogą być przeniesione do innego kościoła, winny być zniszczone.

Omawiając dla włoskiej agencji katolickiej SIR nowy dokument o zbywaniu i nowym przeznaczeniu kościołów, watykański hierarcha zaznaczył ważną rolę wspólnoty związanej z daną świątynią, która powinna mieć wpływ na decyzję dotyczącą jej przyszłości, tak, aby nie pozostawała ona tylko w gestii proboszcza czy biskupa. Rola wspólnoty parafialnej jest także ważna w podejmowaniu decyzji dotyczącej przeszłego przeznaczenia świątyni. W tej sprawie – zaleca dokument – należy współpracować z władzami cywilnymi oraz zasięgnąć rady osób kompetentnych w tej materii.

____________________________________

Wydaje się, że Kościół Posoborowy znalazł rozwiązanie dla Ołtarzy na których przez stulecia była składana Najświętsza Ofiara...
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2018, 22:01:16 pm wysłana przez casimirus » Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5458


« Odpowiedz #3055 dnia: Grudzień 18, 2018, 20:17:07 pm »

https://www.gosc.pl/doc/5224836.Co-zrobic-z-nieuzywanym-kosciolem-Watykan-opublikowal-instrukcje

Co zrobić z nieużywanym kościołem? Watykan opublikował instrukcję
(...)Jeżeli nie mogą być przeniesione do innego kościoła, winny być zniszczone
.

Wydaje się, że Kościół Posoborowy znalazł rozwiązanie dla Ołtarzy na których przez stulecia była składana Najświętsza Ofiara...
W niszczeniu ołtarzy zawsze byli dobrzy...

Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1339


« Odpowiedz #3056 dnia: Styczeń 25, 2019, 15:59:47 pm »

Podobno ks. proboszcz był za.
Piosenka sympatyczna https://www.youtube.com/watch?v=o3o83ka-xY8
nakręcona jednak w kościele, tym:
https://www.google.com/maps/place/Parafia+rzymskokatolicka+%C5%9Aw.+J%C3%B3zefa+i+%C5%9Aw.+Antoniego/@51.1398466,22.7559573,446m/data=!3m1!1e3!4m12!1m6!3m5!1s0x0:0xe6c14b68e3ee97a!2sParafia+rzymskokatolicka+%C5%9Aw.+J%C3%B3zefa+i+%C5%9Aw.+Antoniego!8m2!3d51.1403778!4d22.7557595!3m4!1s0x0:0xe6c14b68e3ee97a!8m2!3d51.1403778!4d22.7557595
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 3397

« Odpowiedz #3057 dnia: Styczeń 25, 2019, 20:52:31 pm »


Cytuj
Nie dotyczy to ołtarzy, które nigdy nie tracą swojego przeznaczenia i konsekracji. Jeżeli nie mogą być przeniesione do innego kościoła, winny być zniszczone.

Bo to jest bardzo dobra koncepcja! – Ona jest bardzo dobra ta koncepcja Gianfranco Ravasiego i Jorgre Bergoglia. Ale dlaczego oni mają pruski mundur na sobie? – Pruski, bo .... Taką mam koncepcję.

Ta koncepcja jest naprawdę ok. Przecież portatyle jakie w wielu diecezjach wyrwano z ołtarzy bocznych (kościołków parafialnych) o drewnianej mensie, elegancko zalegają sobie w zachowankach, bywa, że przemiaszane są z gruzem budowlanym.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 3397

« Odpowiedz #3058 dnia: Luty 10, 2019, 18:09:53 pm »

https://www.marianne.net/monde/israel-un-mcdonald-crucifie-accuse-de-blaspheme-par-des-chretiens

Ukrzyżowany klaun Ronald w Izraelu.
Chrzescijanie na Bliskim Wschodzie protestują. Kosciol posoborowy w Polsce taktownie milczy, by nie obrazić starszych braci Zydow.
Niedlugo kolejny odcinek żenującego serialu pod tytułem "dzień judaizmu w Kosciele polskim".

Na koncu artykulu jest film.
Dedykuje go Rysiowi co to z rabinem Skorką się koleguje, dialoguje i "naucza" oraz wyznawcom PiSu co to bohatersko z kolan wstają.

Gdy to milczace posoborowe stado patalachow hierarchicznych i pisowskich stanie po smierci przed Panem, niech wstawi się za nimi wszystkimi.... Ronald!
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
ratio
rezydent
****
Wiadomości: 421

« Odpowiedz #3059 dnia: Luty 17, 2019, 23:12:39 pm »

Paulini z Jasnej Góry zmieniają nauczanie Kościoła w sprawie przyjmowania Komunii św.
Codziennie po Apelu Jasnogórskim na ambonę wstępuje pauliński DyżurnyTeolog i ogłasza, że będzie udzielana Komunia św., ale mogą ją przyjąć tylko te osoby, które w tym dniu NIE BYŁY NA MSZY ŚW.
Kiedyś, według przepisów kościelnych, do Komunii św. poza Mszą, nie mogła przystąpić osoba, która w danym dniu już przyjęła Pana Jezusa do serca. A teraz - według Paulinów z Jasnej Góry - taki zakaz obowiązuje te osoby, które w danym dniu były na Mszy.

I chyba dlatego dziś po zakończonym Apelu nie udzielano Komunii, bo przecież każdy katolik jest zobowiązany w niedzielę uczestniczyć we Mszy św.
A jeżeli nie przyjął wtedy Komunii? - cóż, jego strata, bo paulini nad wyjątkami nie mają ochoty się zastanawiać 🙃
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2019, 23:32:02 pm wysłana przez ratio » Zapisane
Strony: 1 ... 202 203 [204] 205 206 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.11 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!