Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 26, 2024, 18:40:19 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231962 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 198 199 [200] 201 202 ... 234 Drukuj
Autor Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego  (Przeczytany 717858 razy)
Mruk
uczestnik
***
Wiadomości: 129

« Odpowiedz #2985 dnia: Czerwca 13, 2018, 09:16:01 am »

Mój Proboszcz odczytał w niedzielę w czasie kazania. I przyklasnął.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #2986 dnia: Czerwca 13, 2018, 13:56:59 pm »

Suplement do dokumentu podsumowującego marcowe spotkanie przed Synodem o młodzieży można poczytać tu:

https://www.pch24.pl/suplement-do-dokumentu-podsumowujacego-marcowe-spotkanie-przed-synodem-o-mlodziezy,60720,i.html
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #2987 dnia: Czerwca 13, 2018, 17:44:14 pm »

Mój Proboszcz odczytał w niedzielę w czasie kazania. I przyklasnął.

Bardzo pięknie, że "przyklasnął". A Mszę Wszechczasów odprawił?
...krucyfiks na ołtarzu ustawił? Odprawił nowuska versus Deum?

Proboszcz odczytał podczas kazania, bo tekst był z Gościa. Autora notatki z Gościa już wykopano, zatem strach pewnie dopadł Proboszcza.
Stosunki kurialne jak w Gminnej Spółdzielni za Gomułki.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3617


« Odpowiedz #2988 dnia: Czerwca 13, 2018, 21:40:52 pm »

Przyklasnąć można i jednym i drugim, tak jest najbezpieczniej.

Byłem w swoim czasie na bierzmowaniu w dwóch różnych miejscach, ale ten sam biskup udzielał bierzmowania, jedno było na NOM, drugie w starym rycie.

Biskup wygłosił kazanie w obu miejscach, i to jest właśnie ciekawe. Na NOM kazanie było bowiem typowo posoborowe, w stylu "all you need is love". Natomiast u tradsów było całkiem inne, 100% ortodoksyjne, nawet była mowa o piekle i szatanie - całkiem mi się podobało.

To się nazywa prawdziwy pluralizm  i wrażliwość pastoralna :D
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Mruk
uczestnik
***
Wiadomości: 129

« Odpowiedz #2989 dnia: Czerwca 13, 2018, 22:29:22 pm »

Mój Proboszcz odczytał w niedzielę w czasie kazania. I przyklasnął.

Bardzo pięknie, że "przyklasnął". A Mszę Wszechczasów odprawił?
...krucyfiks na ołtarzu ustawił? Odprawił nowuska versus Deum?

Proboszcz odczytał podczas kazania, bo tekst był z Gościa. Autora notatki z Gościa już wykopano, zatem strach pewnie dopadł Proboszcza.
Stosunki kurialne jak w Gminnej Spółdzielni za Gomułki.


To jest starszy, ortodoksyjny, bardzo pobożny Proboszcz. Mszy Wszechczasów nie odprawia, bo nie umie, ale NOM po łacinie się zdarza. Jak na parafię wiejską z 1000 wiernych to i tak nieźle.
Zapisane
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #2990 dnia: Czerwca 13, 2018, 22:46:16 pm »

Przyklasnąć można i jednym i drugim, tak jest najbezpieczniej.
...............
To się nazywa prawdziwy pluralizm  i wrażliwość pastoralna :D
To jest wlasnie to, za co mozemy byc wdzieczni najwspanialszemu soborowi i jego otwarciu :D.
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #2991 dnia: Czerwca 14, 2018, 02:55:16 am »

Cytuj
Biskup wygłosił kazanie w obu miejscach, i to jest właśnie ciekawe. Na NOM kazanie było bowiem typowo posoborowe, w stylu "all you need is love". Natomiast u tradsów było całkiem inne, 100% ortodoksyjne, nawet była mowa o piekle i szatanie - całkiem mi się podobało.

Ciekaw jestem jakie kazanie biskup palnął na bar micwie.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3617


« Odpowiedz #2992 dnia: Czerwca 14, 2018, 03:48:52 am »

Ciekaw jestem jakie kazanie biskup palnął na bar micwie.

Niestety, nie umiem Panu odpowiedzieć - nigdy mnie żaden ze starszych braci nie zaprosił na żadną imprezę.  No, może z jednym wyjątkiem: pewien handlarz ciuchami, dowiedziawszy się, że jestem Polakiem, zaprosił mnie na wyprzedaż przecenionej odzieży.

 ;D
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #2993 dnia: Lipca 31, 2018, 19:42:02 pm »

Mateo Salvini v-ce premier Wloch, szef MSW, stal się celem atakow i kto wie czy nie czarnej magii a la voodoo.
Podczas kampanii wyborczej obiecal Wlochom, ze bedzie bronil narodu, tradycyjnych wartosci i Ewangelii.

Musialo to rozsierdzic lokatorow domu sw Marty. Podczas mszy (czarnej?) w Watykanie, niejaki o. Alex Zanotelli nazwał premiera "szatanem" a biskup Raffaele Nogaro zadeklarował, ze przekształci wszystkie kościoły w meczety jezeli ocali to "migrantow".

Nasze rodzime odpowiedniki tych jegomosciow, juz dawno by tak powiedziały ale brak im odwagi. Nie wiadomo w ktora stronę moze jeszcze zawiac wiatr :-)
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #2994 dnia: Lipca 31, 2018, 21:57:01 pm »

Ja bym takiego pajaca wysłał do obozu dla uchodźców, w pełnym "umundurowaniu", na krótki kurs reedukacyjny.
Sądzę, że 2-3 dni byłoby ozdrowieńcze.

Do czasu kiedy F1 jest na szczycie tej piramidy, głupoty takie jak powyższe będą coraz częstsze. 
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #2995 dnia: Lipca 31, 2018, 22:07:25 pm »

Ja bym takiego pajaca wysłał do obozu dla uchodźców, w pełnym "umundurowaniu", na krótki kurs reedukacyjny.
Sądzę, że 2-3 dni byłoby ozdrowieńcze.

Do czasu kiedy F1 jest na szczycie tej piramidy, głupoty takie jak powyższe będą coraz częstsze.

Pierwszego dnia zaczęliby śpiewać z minaretu.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3938


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #2996 dnia: Sierpnia 01, 2018, 18:51:51 pm »

Ja bym takiego pajaca wysłał do obozu dla uchodźców, w pełnym "umundurowaniu", na krótki kurs reedukacyjny.
Sądzę, że 2-3 dni byłoby ozdrowieńcze.

Do czasu kiedy F1 jest na szczycie tej piramidy, głupoty takie jak powyższe będą coraz częstsze.

Pierwszego dnia zaczęliby śpiewać z minaretu.

Niemożliwe. Moderniści nie umieją śpiewać.


Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #2997 dnia: Sierpnia 07, 2018, 00:49:31 am »

Cytuj
.  Niemożliwe. Moderniści nie umieją śpiewać
;D

Dobra wiadomosc, ale nie z Polski.
Wicepremier Wloch -Salvini - ktorego w Watykanie Bergogliaci zwą "szatanem", powołał na stanowisko ministra ds rodziny "belzebuba" czyli kolejny cierń w sercu Jorge Bergoglio.
Minister Lorenzo Fontana, oswiadczyl ze musi rodzic się więcej Wlochow a nie imigrantow, ze Motu Proprio Summorum Pontificum to historyczne wydarzenie i uczestniczy w Marszach dla zycia min tym w Rzymie, dla ktorego Bergoglio zamknal Bazylikę ( aby nie mieszac sie do polityki, conie przeszkadzalo mu krytykowac Trumpa bedac w USA)

Warto przy tym zauwazyc jak duzy potencjal polityczny i intelektualny drzemie w zniszczonych ideologicznie krajach Europy zachodniej. Jak blado wypadaja przy nich nasze prawicowe meżyki stanu konsultujace ustawy w obcych ambasadach. Wspominalem nawet kiedys o jezyku ciala tych naszych miernot. Nie musza nawet nic mowic:

Prosze poczytac i popatrzec na polityka z jajami:

https://rorate-caeli.blogspot.com/2018/08/meet-new-italian-minster-for-family-and.html
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #2998 dnia: Sierpnia 07, 2018, 18:19:23 pm »

Od tych dobrych wiadomości aż głowa puchnie:

Trybunał Konstytucyjny Bułgarii orzekł niezgodność z konstytucją Deklaracji Istambulskiej.

Cerkiew bułgarska wyraziła radość, że to bezbożne prawo zostało odrzucone.

I znowu porównanie "naszych" "ultrasów" biskupich wypada w tym kontekście żałośnie.
Z tych biskupów odrobuzańskich to iskra chyba nie wyjdzie.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #2999 dnia: Sierpnia 09, 2018, 18:22:24 pm »

Historia przyśpiesza, efekty Franciszka:

LGTB bunga - bunga w świątyni. Ksiądz w pełnej łączności, to ten w złotej połyskującej katance:

https://www.teldeactualidad.com/hemeroteca/noticia/sociedad/2018/07/07/14857.html

Teologia feministyczna: slub homo powinien być sakramentem - przygrywka do gorącej jesieni: synod o młodych.

https://www.corriere.it/spettacoli/18_maggio_18/teresa-forcades-teologa-femminista-fuori-schemi-7e2e5cc0-5aa1-11e8-be88-f6b7fbf45ecc.shtml?refresh_ce-cp

Ale spokojnie.  "Nasi" podrzucą nam wytłumaczenie hermenutyczne  ;)
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Strony: 1 ... 198 199 [200] 201 202 ... 234 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!