Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 26, 2024, 06:43:34 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231961 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 193 194 [195] 196 197 ... 234 Drukuj
Autor Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego  (Przeczytany 717557 razy)
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #2910 dnia: Listopada 10, 2017, 19:14:10 pm »

Dają czadu w Watykanie.
https://wiadomosci.wp.pl/seks-w-watykanie-nowa-ksiazka-dziennikarza-ktory-rozpetal-afere-vatileaks-6185942052972161a
 :-*
Na razie sie niczego nowego nie dowiedzielismy, a wszystko i tak bedzie/jest utrzymane w konwencji skandalu i obrzydzania Kosciola (nawet jesli pewne fakty sa prawdziwe).
Zapisane
donbor
uczestnik
***
Wiadomości: 186


Domine, non sum dignus.

« Odpowiedz #2911 dnia: Listopada 11, 2017, 10:23:35 am »

Czcigodny Xięże,
Ależ to co się działo i dzieje jest skandalem, zaś Kościół obrzydzają właśnie ludzie, którzy członkami Kościoła się mienią. To przede wszystkim ich grzech, a nie ludzi, którzy to nagłasniają.
Najgorsza rzeczą,  która można zrobić,  to zamiatać to pod dywan.
Zapisane
abdi
rezydent
****
Wiadomości: 298


« Odpowiedz #2912 dnia: Listopada 14, 2017, 22:31:44 pm »

Cytuj
W Syrakuzach na Sycylii odbyła się sesja zorganizowana przez Lożę Wielkiego Wschodu Włoch pod tytułem: „Kościół i masoneria, tak bliscy, a tak dalecy?”. Wydarzenie to miało charakter w pewnym sensie przełomowy, bo w dyskusji uczestniczył również katolicki biskup. Wywołało to sporo kontrowersji, ponieważ można było odnieść wrażenie, że Kościół chce się pojednać z masonerią. Tak jednak nie było. Bp Staglianò wyjaśnił, że na spotkanie z włoską masonerią poszedł z posłuszeństwa słowom Jezusa, który posyła swoich uczniów jak owce między wilki i każe im kochać swych nieprzyjaciół.

"Jako biskup, a przede wszystkim jako teolog chciałem im wytłumaczyć, że nie należą do komunii Kościoła” – podkreślił ordynariusz sycylijskiej diecezji Noto. Dodał, że zdecydował się na spotkanie z masonami również ze względu na tych, którzy są zdezorientowani i twierdzą, że można należeć do masonerii, a zarazem chodzić do kościoła, a nawet przystępować do Komunii. „Jest to niemożliwe. A że niektórzy twierdzą, iż do masonerii należą też pewni księża i biskupi, to właśnie dlatego potrzebna była miarodajna obecność biskupa, który powie jasno, że nie jest to możliwe. Bo jeśli jakiś katolik, a przy tym ksiądz czy biskup, należy do masonerii, to znaczy, że nie przejmuje się ekskomuniką i ma problemy ze swą katolicką tożsamością” – powiedział bp Staglianò. Podkreślił on, że mason, który chodzi do kościoła i przystępuje do Komunii jest człowiekiem zepsutym, skorumpowanym. „Pan Jezus właśnie takich ludzi ostrzega, że kiedy umrą i będą pukać do Ojca Niebieskiego, to On im odpowie: «nie znam was»” – dodał włoski biskup.

Aż miło poczytać, że jakiś biskup zachodniej Europy ma jeszcze odwagę mówic jak jest
Zapisane
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1227


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #2913 dnia: Listopada 16, 2017, 18:19:30 pm »



http://www.rp.pl/Kosciol/311119975-Rozaniec-za-parkowanie.html

http://joemonster.org/mg/202257%2Clastup,Cennik_za_parkowanie_na_terenie_parafii_w_Losicach

Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
_Michał_
rezydent
****
Wiadomości: 370

« Odpowiedz #2914 dnia: Listopada 16, 2017, 18:39:33 pm »

Tradycyjny układ różańca świętego nieprzewidziany. ;)
Zapisane
miki
aktywista
*****
Wiadomości: 683


« Odpowiedz #2915 dnia: Listopada 17, 2017, 14:52:30 pm »

Akurat pozytyw. Z delikatnym "jajem" ale sprawa poważna. Różańca jak najwięcej i wszędzie.

Inna sprawa:
Widział ktoś z Państwa działający film o. Remigiusza Recława o tym w jaki sposób olać ciepłym moczem najnowszą instrukcję KEP dot. muzyki i zakazu perkusji? Na każdym źródle zacina mi się.
Zapisane
Taki sobie o...
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #2916 dnia: Listopada 17, 2017, 15:14:01 pm »

Akurat pozytyw. Z delikatnym "jajem" ale sprawa poważna. Różańca jak najwięcej i wszędzie.

Inna sprawa:
Widział ktoś z Państwa działający film o. Remigiusza Recława o tym w jaki sposób olać ciepłym moczem najnowszą instrukcję KEP dot. muzyki i zakazu perkusji? Na każdym źródle zacina mi się.
Można prosić o link?
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #2917 dnia: Listopada 18, 2017, 12:16:41 pm »

Tu mówi:

https://www.facebook.com/Remigiusz.Reclaw/videos/920165194809092/
Zapisane
pascendi
uczestnik
***
Wiadomości: 103


Miserere mei Deus

« Odpowiedz #2918 dnia: Listopada 19, 2017, 17:05:28 pm »

Ale chyba tajemnica nie różni się niczym od dziesiątki, a i dwa nikt nie mówi że należy odmawiać różne ;)
Zapisane
prosty_czlowiek
rezydent
****
Wiadomości: 267

« Odpowiedz #2919 dnia: Grudnia 06, 2017, 17:24:11 pm »

A ja dziś pozytywnie. Poniższy tekst przyszedł mi do głowy już kilka lat temu, ale nie miałem go gdzie opublikować, więc żeby sie nie zakurzył. (no chyba że to już tu było, tylko nie odnalazłem).

Co roku uczestniczę w mszach roratnich w różnych kościołach w centrum mojego miasta. I prawie zawsze spotykam tam ludzi z charakterystycznymi torbami lub plecakami przystosowanymi do noszenia laptopów. A dlaczego ludzie przychodzą do kościoła z laptopami? Ano dlatego, że po mszy idą do pracy.  Właśnie – jakiej pracy? Pewnie jakieś biurowej, pewnie to prawnicy, ekonomiści, menadżerowie. I nagle okazuje się, że do kościoła, w dni powszednie nie chodzą tylko dzieci, oazowo – ksmowa młodzież, czy radiomaryjne babcie z kółek różańcowych (które niewątpliwie stanowią skarb Kościoła). Chodzą też ludzie wykształceni i do niejednokrotnie w kierunkach ścisłych lub technicznych. I ci ludzie są na tyle pobożni, że wstają wcześniej, idą do kościoła by najpierw wraz z tymi babciami śpiewać Godzinki, a potem uczestniczyć we mszy św., często na czczo by móc przyjąć komunię. Więc wśród wykształconych ludzi są też wierzący i praktykujący!  Jakże to odmienne od powszechnie lansowanej opinii, że kościół to tylko młodzież i moherowe babcie.  I ten widok laptopów na roratach jest dla mnie niewątpliwie krzepiący.
Zapisane
zelus
bywalec
**
Wiadomości: 90

« Odpowiedz #2920 dnia: Grudnia 27, 2017, 11:12:17 am »

Ku pamięci

"Bodaj w 1971 roku po raz pierwszy dostaje zaproszenie na spotkanie u Prymasa Wyszyńskiego, na które zabiera mnie ze sobą. Wśród obecnych: Anna German, pani Basia Krafftówna, Jarema Stępowski, ksiądz Kazimierz Orzechowski. Gospodarz, dziesięć lat później nazwany przez Jana Pawła II Prymasem Tysiąclecia, poruszająco mówi o wierze. O tym, że każdy człowiek inną drogą dąży do Pana Boga. Każdy ma własną, indywidualną, niepowtarzalną ścieżkę i może nawet wcale nie chodzić do kościoła, a mimo to dostąpić zbawienia. Nie nam sądzić! Chyba wszyscy są pod wrażeniem, ale dla mnie, nastolatki, te słowa wówczas są wstrząsające."

Katarzyna Wasilewska, Wieńczysław Gliński Aktor, Amant, Tata, Skarpa Warszawska, Warszawa 2017, str. 183.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #2921 dnia: Stycznia 09, 2018, 10:35:09 am »

Wynurzenia ateisty. Ale ciekawe fragmenty:
Cytuj
W każdym razie najpierw odwróciłem się od kościoła, już nie pamiętam dobrze, ale pewnie to był gdzieś okres gimbazy, zacząłem np. kwestionować sensowność mszy – przez krótki okres nawet zacząłem sam w domu się modlić/”rozmawiać” ze stwórcą, ponieważ uważałem, że standardowe modlitwy recytowane z pamięci nie są właściwym sposobem. Przede wszystkim zdałem sobie sprawę, że msze wcale nie pomagają mi w „duchowym” rozwoju, odczuwałem je bardziej jako swego rodzaju obowiązek niż pomoc z kontaktem z istotą wyższą.
http://joemonster.org/art/41880/Jestem_ateista_i_wyjasnie_jak_to_jest_fakty_i_mity
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #2922 dnia: Stycznia 31, 2018, 16:26:07 pm »

Tegoroczne Dni Judaizmu w Kościele Polskim nieoczekiwanie przedłużają się... ba nabierają rumieńców.

Cisną mi się na usta słowa - parafraza słów wypowiedzianych chyba w ostatniej scenie "Człowieka z Żelaza" - "o kochaniu się z narodem" i czym to musiało się skończyć. Wystarczyłoby dodać słowo "wybranym" i można by było się podpisać pod tymi słowami pomimo, że wypowiada je UB-ek.

Ale są to słowa uznane za wulgarne. Dlatego zalinkuję ks.prof. W. Chrostowskiego:
http://mszapiaseczno.blogspot.com/
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #2923 dnia: Marca 03, 2018, 10:59:54 am »

Ks. TW donoszacy w czasach PRL - uhonorowany za dialog polsko-zydowski

https://medianarodowe.com/pisal-o-antysemityzmie-polsku-otrzymal-wlasnie-nagrode-dialogu-polsko-zydowskiego/
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Mruk
uczestnik
***
Wiadomości: 129

« Odpowiedz #2924 dnia: Marca 03, 2018, 13:52:01 pm »

Jeszcze przed ujawnienim jego SBckich zasług, z 10 lat temu, domagał się wykreślenie pieśni „Ludu mój, ludu” jako antysemickiej. Także tego...
Zapisane
Strony: 1 ... 193 194 [195] 196 197 ... 234 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!