Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 10:25:20 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 166 167 [168] 169 170 ... 233 Drukuj
Autor Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego  (Przeczytany 709880 razy)
Pedro
uczestnik
***
Wiadomości: 218


« Odpowiedz #2505 dnia: Grudnia 01, 2013, 13:59:17 pm »

Ja histerii nie widzę, natomiast dziwi mnie ignorancja z Państwa strony. Niektórzy tutaj pozabijaliby się o właściwe/niewłaściwe tłumaczenia i słowa w liturgii, a wszystkie inne problemy to żadne problemy. Ale co się dziwić, specyfika tego środowiska, już nauczyłem się.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #2506 dnia: Grudnia 01, 2013, 14:32:16 pm »

Ja histerii nie widzę, natomiast dziwi mnie ignorancja z Państwa strony.

Tu pan histerii nie widzi, bo pan pierwszy te informacje przyniósł, ale proszę wejść na "tradycyjną" frondzie, to tam można poczytać.  ::) a ignorancję to raczej widzę u Pana nie u Państwa  :)

Niektórzy tutaj pozabijaliby się o właściwe/niewłaściwe tłumaczenia i słowa w liturgii, a wszystkie inne problemy to żadne problemy. Ale co się dziwić, specyfika tego środowiska, już nauczyłem się.

Nie wiem którzy to by się tu pozabijali, ale ja nie, daję słowo! Pan się jeszcze nie wiele  nauczył, albo może inaczej,  jeszcze nie wiele zrozumiał odnośnie liturgii, Tradycji. Wg. Pana Cudowne Medaliki czy te różańce z pentagramami są dziś w Kościele problemem? To musi pan poprawić ostrość patrzenia na pewne sprawy. A środowisko specyficzne, jak każde inne.
Zapisane
tytanik404
aktywista
*****
Wiadomości: 604


« Odpowiedz #2507 dnia: Grudnia 01, 2013, 14:33:19 pm »

Sam mam taki różaniec. Ten wąż (eskulap?) jest podejrzany.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #2508 dnia: Grudnia 01, 2013, 14:55:03 pm »

Sam mam taki różaniec. Ten wąż (eskulap?) jest podejrzany.

No podejrzany, bo starotestamentowy, ale ... jak już wielu jest przekonanych, że chrześcijanie i żydzi wierzą w tego samego Boga :)  o czym jest tu:

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,8113.15.html

... to teraz tak bezboleśnie i bez żadnego szumu będą nas "nawracać" i zatrzymywać  na etapie Starego Testamentu i w jakimś stopniu będzie to zatarciem ostatecznego zwycięstwa Chrystusa. Jest starotestamentalny tekst o wywyższeniu węża na pustyni. Rzeczywiście, wydarzenie to było zapowiedzią wywyższenia Chrystusa na krzyżu. Ale ten znak mógł wystarczyć tylko naszym przodkom żyjącym przed Chrystusem. Oni czekali na Mesjasza i tak wyobrażali sobie jego zwycięstwo nad diabłem, czyli wężem. To była zapowiedź prawdziwych wydarzeń na Golgocie. Od chwili śmierci Jezusa Chrystusa to On staje się naszym jedynym Panem i Uzdrowicielem. Krzyż, a na nim rozpięty Chrystus, stanowią dla nas główny symbol zbawienia. Czyli ... od chrześcijaństwa przechodzimy do judaizmu.

A różańca z tym wężem proszę nie wyrzucać, modlić się, a jeszcze gorliwiej i na przekór wszystkiemu wielbić Krzyż;

Krzyżu Chrystusa, bądźże pochwalony.
Na wieczne czasy bądźże pozdrowiony.
Gdzie Bóg, Król świata całego,
Dokonał życia swojego.

... i Rany Chrystusa - nie węża.

"Panie w ranach Twych szukam wsparcia i pomocy
Bądź puklerzem w walce, podporą w niemocy."

Zapisane
Pedro
uczestnik
***
Wiadomości: 218


« Odpowiedz #2509 dnia: Grudnia 01, 2013, 23:36:10 pm »

Wg. Pana Cudowne Medaliki czy te różańce z pentagramami są dziś w Kościele problemem?

Z tym problemem przynajmniej mogę walczyć. Natomiast na temat wielu innych, poruszanych na tym forum, co najwyżej możemy ponabijać posty.

Cytat: Mama
A różańca z tym wężem proszę nie wyrzucać, modlić się, a jeszcze gorliwiej i na przekór wszystkiemu wielbić Krzyż;

Traci Pani w moich oczach wiarygodność pisząc takie rzeczy.
Zapisane
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #2510 dnia: Grudnia 02, 2013, 02:56:26 am »

Czy była już mowa na forum o fałszywych różańcach? Pełno tego w parafiach i w domach.
http://pl.gloria.tv/?media=523261
http://pl.gloria.tv/?media=485624


Pierwsze słyszę, że na krucyfiksie NIE MOŻE BYĆ tabliczki (znaku tabliczki, ukośnej kreski) INRI.
Panie Pedro - proszę odpowiedzieć: nie może li być na krucyfiksie? (1min 46sek na fimie)


7 minut poszukiwań pięciokątnych zakończeń krzyża:

sklepik totally catholic





Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #2511 dnia: Grudnia 02, 2013, 10:19:01 am »

Wg. Pana Cudowne Medaliki czy te różańce z pentagramami są dziś w Kościele problemem?

Z tym problemem przynajmniej mogę walczyć.

Proszę sobie walczyć, a ja skoncentruję się jeszcze bardziej na moim życiu duchowym.

Natomiast na temat wielu innych, poruszanych na tym forum, co najwyżej możemy ponabijać posty.

Z tym pełna zgoda!

Cytat: Mama
A różańca z tym wężem proszę nie wyrzucać, modlić się, a jeszcze gorliwiej i na przekór wszystkiemu wielbić Krzyż;

Traci Pani w moich oczach wiarygodność pisząc takie rzeczy.

Obym tylko w oczach Pana Boga nie straciła, bo On bardzo dobrze widzi nasza wiarygodność.

... ale pan zacytował tylko fragment z mojej wypowiedzi, bo dalej jeszcze coś więcej napisałam:

Krzyżu Chrystusa, bądźże pochwalony.
Na wieczne czasy bądźże pozdrowiony.
Gdzie Bóg, Król świata całego,
Dokonał życia swojego.

... i Rany Chrystusa - nie węża.

"Panie w ranach Twych szukam wsparcia i pomocy
Bądź puklerzem w walce, podporą w niemocy."


« Ostatnia zmiana: Grudnia 02, 2013, 10:20:41 am wysłana przez Mama » Zapisane
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #2512 dnia: Grudnia 02, 2013, 11:09:51 am »

Ja histerii nie widzę, natomiast dziwi mnie ignorancja z Państwa strony. Niektórzy tutaj pozabijaliby się o właściwe/niewłaściwe tłumaczenia i słowa w liturgii, a wszystkie inne problemy to żadne problemy.

Ogólne (i słuszne) oburzanko byłoby, gdyby szło o krucyfiks ołtarzowy. Poza kultem publicznym - pełna wolność.

Zresztą, gdzież nam, małym żuczkom, sięgać po rekordy absurdu, skoro zostały one na wiele lat ustalone przez ks. Natanka? Np. odkąd po światłych i głębokich studiach orzekł masońskość medalika benedyktyńskiego w formie zatwierdzonej przez Piusa IX.
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2324


« Odpowiedz #2513 dnia: Grudnia 02, 2013, 20:15:32 pm »

Kościół w Holandii odradza się dzięki Eucharystii – uważa kard. Willem Jacobus Eijk, arcybiskup Utrechtu i przewodniczący Episkopatu. Taką eucharystyczną taktykę przyjęli holenderscy biskupi, by położyć kres sekularyzacji, która najpierw w pierwszej połowie XX w. zdziesiątkowała tamtejszych protestantów, a następnie, począwszy od lat 60-tych, również Kościół katolicki. Wiara przestała mięć wpływ na codzienne życie ludzi, katolicy przestali się modlić, twierdząc, że swe chrześcijaństwo wyrażają w postawie względem bliźniego – opisuje doświadczenia holenderskiego Kościoła kard. Eijk.
„Przezwyciężyliśmy już tragiczną polaryzację, która począwszy od lat 60-tych ubiegłego wieku wyrządziła ogromne szkody Kościołowi w naszym kraju – powiedział Radiu Watykańskiemu kard. Eijk. – Przeszliśmy też przez bardzo smutny okres liturgii eksperymentalnych, nieważnie sprawowanych Eucharystii, celebracji alternatywnych. Teraz bardzo szybko powracamy do zdrowia. Wiernych pozostało bardzo mało, ale jakość, by tak powiedzieć, jest bardzo wysoka. Ci, którzy pozostali, mają silną relację z Chrystusem, modlą się, interesują się wiarą, traktują ją poważnie. Dla nas jest to znakiem nadziei”.
Wiernych, którzy pozostali w Kościele biskupi grupują w centra eucharystyczne. W diecezji utrechckiej 326 parafii połączono w 49 takich ośrodków, gdzie starannie sprawuje się liturgię, głosi się Słowo Boże, prowadzi się katechezy, przygotowuje się ludzi do sakramentów. Taka restrukturyzacja jest niezbędna również ze względów finansowych. Do roku 2025 zostanie bowiem zamkniętych dwie trzecie katolickich kościołów. Brakuje katolików, którzy mogliby łożyć na te świątynie.
Pomimo tych drastycznych cięć Kościół w Holandii podnosi się z ruin – zapewnia kard. Eijk. Tam gdzie powstały takie centra eucharystyczne, stają się one prawdziwym zaczynem. Widać też lekki wzrost powołań.

Radio Watykańskie

Obraz jak po wojnie; kto odpowie za dusze tych, którzy w ciągu 50 lat odchodzili od Kościoła?...
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #2514 dnia: Grudnia 02, 2013, 20:35:55 pm »

Myślę, że ojcowie soboru w pierwszym rzędzie. A w drugim wszyscy świadomi kontynuatorzy.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #2515 dnia: Grudnia 02, 2013, 22:11:18 pm »


Obraz jak po wojnie; kto odpowie za dusze tych, którzy w ciągu 50 lat odchodzili od Kościoła?...

Przecież to rękami samych hierarchów, doprowadzono w ciągu ostatnich 50 lat do likwidacji katolicyzmu i do takiego stanu jaki jest. Dlaczego nie było tak radykalnych gróźb jak teraz? Może warto by było wskazać tych "budowniczych" kościoła holenderskiego.



Dominikanin Edward Schillbeeckx był jednym z najgłośniejszych progresistów, który wprost i odważnie głosił, że teologia SV2 nie ma związku z Tradycją katolicką, lecz zachowuje ciągłość z modernizmem epoki Loisy'ego.


Inny "budowniczy" to kard. Johannes Willebrands



(...) "głównego architekta soborowych dokumentów i konwersji Kościoła katolickiego na ekumenizm. Jeszcze przed rozpoczęciem Vaticanum II ks. Willebarnds jeździł po całej Europie, by tworzyć proekumeniczną koalicję biskupów i teologów. Później, już w czasie Soboru potajemnie podróżował do krajów wschodnich, aby uciszyć protesty tamtejszych biskupów, którzy sprzeciwiali się niektórym soborowym innowacjom."

http://info.wiara.pl/doc/323487.Konferencja-o-kard-J-Willebrandsie
Zapisane
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #2516 dnia: Grudnia 02, 2013, 22:46:20 pm »

Kościół w Holandii odradza się dzięki Eucharystii – uważa kard. Willem Jacobus Eijk, arcybiskup Utrechtu i przewodniczący Episkopatu.(...) Teraz bardzo szybko powracamy do zdrowia. Wiernych pozostało bardzo mało, ale jakość, by tak powiedzieć, jest bardzo wysoka. Ci, którzy pozostali, mają silną relację z Chrystusem, modlą się, interesują się wiarą, traktują ją poważnie. Dla nas jest to znakiem nadziei”.(...)
Pomimo tych drastycznych cięć Kościół w Holandii podnosi się z ruin – zapewnia kard. Eijk. Tam gdzie powstały takie centra eucharystyczne, stają się one prawdziwym zaczynem. Widać też lekki wzrost powołań.(...)
Zawsze bardzo sceptycznie podchodze do takich informacji - szczegolnie podawanych przez biskupow. W wiekszosci przyapdkow jest to niestety propaganda sukcesu, ktora z rzeczywistoscia nie ma nic wspolnego.
Byc moze jest to prawda - i moze taka jest kolek rzeczy: nie zostalo prawie nic i dopiero wtedy mozna budowac od nowa na tym, co jeszcze zostalo.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #2517 dnia: Grudnia 02, 2013, 23:06:15 pm »

Ja bym to nazwał: "jest tak tragicznie, że może być tylko lepiej"
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #2518 dnia: Grudnia 03, 2013, 10:16:51 am »

Teraz bardzo szybko powracamy do zdrowia. Wiernych pozostało bardzo mało, ale jakość, by tak powiedzieć, jest bardzo wysoka. Ci, którzy pozostali, mają silną relację z Chrystusem, modlą się, interesują się wiarą, traktują ją poważnie.

Ksiadz biskup musi zyc w jakiejs alternatywnej rzeczywistosci.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #2519 dnia: Grudnia 03, 2013, 15:53:13 pm »

Ksiadz biskup musi zyc w jakiejs alternatywnej rzeczywistosci.

Czasami zastanawiam się, co motywuje biskupów do tego, aby uprawiać propagandę sukcesu. Niedawno miałem przykład na własnym podwórku: lokalny biskup objeżdżał parafie zachwalając szkoły katolickie w Ontario, a tymczasem szkoły katolickie są (jak chodzi o ich katolicyzm) w tragicznym stanie, w zasadzie całkowicie pod kontrolą państwa, czasami są wręcz anty-katolickie.

W gazetce diecezjalnej zawsze jednak można przeczytać, jak to biskup jest dumny ze szkół katolickich, jak to one "kształtuja wiarę nowych pokoleń", etc. Nawet kiedyś diecezja zamieściła serię płatnych reklam w gazetach, w których wychwalano szkoły katolickie tak bardzo, że aż się człowiek rumienił czytając te głupoty.

Tenże biskup tak ogólnie zdaje się być świętym człowiekiem, i nawet jest bardzo przyjazny tradsom - ale z jakiejś przyczyny widzi świat przez różowe okulary.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Strony: 1 ... 166 167 [168] 169 170 ... 233 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!