Novus Ordo > Kościół posoborowy

Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego

Strony: << < (486/700) > >>

Jean Raspail:

A tu taka ciekawostka:

http://ssnd.pl/index.php/25-ssnd/aktualnosci/141-miedzynarodowy-dzien-pokoju

zwracam uwagę na:

Podejmując apel Sekretarza Generalnego ONZ na rok 2013 z racji obchodów Międzynarodowego  Dnia Pokoju

i

Poprzez wykłady, dyskusję tematyczną, pogadanki oraz pracę w grupach wiekowych siostry katechetki pragnęły  naświetlić swym wychowankom  niebezpieczeństwa, jakie tkwią w postawie łamania  i lekceważenia  podstawowych praw człowieka.

Jednym słowem można już z czystym sumieniem sięgnąć po fundusze unijne :D

jp7:


--- Cytat: Jean Raspail w Października 11, 2013, 11:41:10 am ---Poprzez wykłady, dyskusję tematyczną, pogadanki oraz pracę w grupach wiekowych siostry katechetki pragnęły  naświetlić swym wychowankom  niebezpieczeństwa, jakie tkwią w postawie łamania  i lekceważenia  podstawowych praw człowieka.

--- Koniec cytatu ---
O tak. Zwłaszcza łamanie "praw reprodukcyjnych" w Polsce przez represyjny Kościół to problem.

Andris krokodyl różańcowy:

Tutaj jest trochę na ten temat.
Następne prawo człowieka już w przygotowaniu.

Regiomontanus:

Biskupi europejscy biorą się za zwalczanie ocieplenia klimatu. Niedawno odbyła się ekumeniczno-ekoligiczna konferencja na ten temat, z udziałem Komisji Episkopatów Wspólnoty Europejskiej (nie wiedziałem nawet, że istnieje coś takiego). Przedstawiciele kościołów "wyrazili swoją gotowość znaczącego przyczynienia się do zmiejszenia efektów zmian kilmatycznych".
http://www.comece.org/site/en/press/pressreleases/newsletter.content/1656.html
http://www.bibula.com/?p=70839

Ja się pocieszam, że to tylko europejscy biskupi, bo mój na razie nic nie mówi, więc chyba mogę snuć bez grzechu takie wizje jak niżej?





romeck:


--- Cytat: Regiomontanus w Października 29, 2013, 20:33:35 pm ---... z udziałem Komisji Episkopatów Wspólnoty Europejskiej (nie wiedziałem nawet, że istnieje coś takiego).
--- Koniec cytatu ---

Komisja Konferencji Episkopatów Unii Europejskiej - COMECE, dla krajów UE

za wiki
COMECE powstała 3 marca 1980 roku przy aprobacie Stolicy Apostolskiej.
Jan Paweł II zaproponował, by Kościół był obecny w strukturach Wspólnot Europejskich nie tylko poprzez urzędników, którzy są katolikami,
ale w konkretnej formie instytucjonalnej.
Przed rokiem 1980 te tematy były dyskutowane w ramach Europejskiej Katolickiej Agencji Informacji Duszpasterskiej
(SIPECA – European Catholic Pastoral Information Service).

publikacje w sprawie głosowania w PArlamencie Europejskim nad "prawem do aborcji"



Komisja Konferencji Episkopatów Europy - CCE, dla krajów Europy geograficznie
POLAND –
President: His Grace Mgr Józef Michalik, Archbishop of Przemysl – CCEE Vice-President
Commission “Catechesis, School, University” – His Grace Mgr Marek Jędraszewski, Archbishop of Lódz


lista krajowych, europejskich konferencji episkopatów

Konferencja Episkopatu Polski



Strony: << < (486/700) > >>

Idź do wersji pełnej