Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 28, 2024, 22:56:46 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 157 158 [159] 160 161 ... 234 Drukuj
Autor Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego  (Przeczytany 718791 razy)
Michal260189_T
aktywista
*****
Wiadomości: 1492

« Odpowiedz #2370 dnia: Lipca 26, 2013, 10:33:28 am »

Mi chodziło o takich co z własnej woli decydują się na pracę w niedzielę, tak są prace konieczne (straż, policja, stacja benzynowa, restauracja i inne) kiedy pracodawca wydaje polecenie żeby w niedzielę pracować. Ale należy wtedu pójść do kościoła na Mszę Świętą w dzień powszedni kiedy ma się wolne.  I są tacy np w mojej miejscowości (wieś łęki Górne k. Tarnowa) co są nominalnymi katolikami a defacto są niewierzący. Widocznym problemem jest to że po bierzmowaniu część młodzieży przestaje praktykować. Wyraźnym problemem w mojej parafii jest to że są ludzie co do Spowiedzi i Komuni Świętej przystępują jedynie na Wielkanoc i Boże Narodzenie (w porywawach na Boże Ciało i Wszystkich Świętych), a nie mają żadnych przeszkód. Raz ks wikary opowiadał że na Mszy Ślubnej do Komuni Świętej razem z nim przystąpiło..... 5 osób.   
Katolicy żyjący Ewangelią na codzień są prześladowani w Polsce.
« Ostatnia zmiana: Lipca 26, 2013, 13:10:39 pm wysłana przez michal260189 » Zapisane
Sancte Michael Archangele, defende nos in proeli.....
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #2371 dnia: Lipca 26, 2013, 13:04:21 pm »

Mi chodziło o ...
Tak myślałem. Ja również miałem taką postawę... 25 lat temu!
Z wiekiem - przechodzi (złość na innych). Teraz grilluję i spotykam się z "celnikami, cudzołożnikami, nierządnicami, itp" :)
Zapisane
Michal260189_T
aktywista
*****
Wiadomości: 1492

« Odpowiedz #2372 dnia: Sierpnia 05, 2013, 11:35:35 am »

 Czy byłoby do pomyślenia, aby w Polsce z początków pierwszego tysiąclecia chrześcijaństwa, biskupi, celebrując uroczyście w swych katedrach Mszę św., w czasie odmawiania wraz z ludem Wyznania Wiary wspominali imię światowida, zamiast Boga w Trójcy Jedynego ? A jednak to się dzieje dzisiaj w Kościele posoborowym w wielu krajach, zwłaszcza w Ameryce Południowej, oczywiście z ta małą różnicą, że nie chodzi w tych wypadkach o imię światowida, lecz o miejscowych pogańskich bożków

I tak na przykład niedawno w katedrze w Sao Paulo w Brazylii, tamtejszy arcybiskup ks. kardynał Pauio Eyaristo Ams, koncelebrując Mszę św. (?) z 33 biskupami i wielu księżmi, śpiewał wraz z ludem nowe Credo: wyznanie wiary w pogańskiego bożka Tupa, o czym obszernie informuje prasa brazylijska, podając teksty i mnóstwo fotografii.

http://rzymski-katolik.blogspot.com/2010/05/x-prof-micha-poradowski-trybalizm-i.html




Biskup Grazu, Egon Kapellari podziękował zakonowi dominikanów za ponad pół tysiąclecia obecności w stolicy austriackiej Styrii. Dom zakonny w Grazu został zamknięty ze względu na brak powołań w całej prowincji oraz wysokie kosztu utrzymania.

 http://www.pch24.pl/po-500-latach-dominikanie-opuscili-graz,16825,i.html#ixzz2bDswhBEW
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 06, 2013, 22:29:09 pm wysłana przez michal260189 » Zapisane
Sancte Michael Archangele, defende nos in proeli.....
Pedro
uczestnik
***
Wiadomości: 218


« Odpowiedz #2373 dnia: Sierpnia 21, 2013, 13:50:16 pm »

Czy Ameryka Łacińska odnowi Kościół katolicki?
(ciach)
Protestantyzm w pełnym wydaniu...

Jestem zaskoczony, że tak dużo mówi się o odnowie i powrocie siły Kościoła dzięki Ameryce (czy nawet Afryce). Z wypowiedzi i świadectw księży misjonarzy, które czytałem, wynika raczej, że jest jak wszędzie na świecie, albo gorzej. Katolicyzm jest wymieszany z pogańskimi obrzędami, narko-sektami i innymi protestanckimi anomaliami. Nauka Kościoła dotycząca moralności, obyczajowości, związków małżeńskich i wychowywania dzieci jest w pełni realizowana przez nielicznych (zapewne jaki w Polsce, może 10% tych, którzy na Msze Św. niedzielne chodzą). Ogromne dysproporcje w poziomie i jakości życia na wszystkich szczeblach nie popychają ludzi do szukania ucieczki w Bogu i Kościele Katolickim. Świadomość religijna w katolickiej (?) Brazylii bazuje na emocjach i uczuciach, nie idzie w parze z nauką i doktryną Kościoła. Do Kościoła przyciąga bardziej jego posługa charytatywna, niż sakramentalna i duchowa. Ksiądz z Ekwadoru, który mówił swoje świadectwo kilka miesięcy temu w mojej parafii, jest kimś w rodzaju samotnego wojownika, który próbuje wyjaśnić tamtejszej ludności, że rozwody są niedopuszczalne, małżeństwa powinny być świadome, a mężczyźni powinni walczyć ze swoją brutalnością i nie mogą wykorzystywać kobiet.

Powiedziałbym, że Kościół czy to w Ameryce Południowej czy w Europie, potrzebuje silnych, zorganizowanych grup radykalnych i niezachwianych w wierze misjonarzy, głoszących Ewangelię, a posługa charytatywna powinna być na dalszym miejscu.
Zapisane
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #2374 dnia: Sierpnia 21, 2013, 14:00:47 pm »

Czy Ameryka Łacińska odnowi Kościół katolicki?
(ciach)
Protestantyzm w pełnym wydaniu...

Jestem zaskoczony, że tak dużo mówi się o odnowie i powrocie siły Kościoła dzięki Ameryce (czy nawet Afryce). Z wypowiedzi i świadectw księży misjonarzy, które czytałem, wynika raczej, że jest jak wszędzie na świecie, albo gorzej. Katolicyzm jest wymieszany z pogańskimi obrzędami, narko-sektami i innymi protestanckimi anomaliami. Nauka Kościoła dotycząca moralności, obyczajowości, związków małżeńskich i wychowywania dzieci jest w pełni realizowana przez nielicznych (zapewne jaki w Polsce, może 10% tych, którzy na Msze Św. niedzielne chodzą). Ogromne dysproporcje w poziomie i jakości życia na wszystkich szczeblach nie popychają ludzi do szukania ucieczki w Bogu i Kościele Katolickim. Świadomość religijna w katolickiej (?) Brazylii bazuje na emocjach i uczuciach, nie idzie w parze z nauką i doktryną Kościoła. Do Kościoła przyciąga bardziej jego posługa charytatywna, niż sakramentalna i duchowa. Ksiądz z Ekwadoru, który mówił swoje świadectwo kilka miesięcy temu w mojej parafii, jest kimś w rodzaju samotnego wojownika, który próbuje wyjaśnić tamtejszej ludności, że rozwody są niedopuszczalne, małżeństwa powinny być świadome, a mężczyźni powinni walczyć ze swoją brutalnością i nie mogą wykorzystywać kobiet.

Powiedziałbym, że Kościół czy to w Ameryce Południowej czy w Europie, potrzebuje silnych, zorganizowanych grup radykalnych i niezachwianych w wierze misjonarzy, głoszących Ewangelię, a posługa charytatywna powinna być na dalszym miejscu.

zgadzam się w 100%
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
tytanik404
aktywista
*****
Wiadomości: 604


« Odpowiedz #2375 dnia: Sierpnia 28, 2013, 10:32:56 am »

http://www.fakt.pl/Ksiadz-kaze-sie-modlic-za-pieniadze,artykuly,227621,1.html

Czy to zwykła chciwość, czy już herezja? W kościele w Proszowicach niedaleko Krakowa, obok ołtarza Matki Bożej pojawiła się... maszynka do modlenia. Maszyna z napisem „Módl się za nami" błyska światełkami po wrzuceniu monety. Im więcej drobnych wrzucimy, tym więcej łask ponoć możemy zyskać!
Zapisane
ms
rezydent
****
Wiadomości: 453

« Odpowiedz #2376 dnia: Sierpnia 28, 2013, 11:15:33 am »

http://www.fakt.pl/Ksiadz-kaze-sie-modlic-za-pieniadze,artykuly,227621,1.html

Czy to zwykła chciwość, czy już herezja? W kościele w Proszowicach niedaleko Krakowa, obok ołtarza Matki Bożej pojawiła się... maszynka do modlenia. Maszyna z napisem „Módl się za nami" błyska światełkami po wrzuceniu monety. Im więcej drobnych wrzucimy, tym więcej łask ponoć możemy zyskać!
Takie "maszynki" widziałem w kilku miejscach. (Chyba nawet na Jasnej Górze była). W wielu kościołach są skarbonki na ofiary, w niektórych są też miejsca na zapalenie świeczki. Ktoś więc wymyślił że można zrobić automat. Strasznie to tandetne... i tyle.
Reszta artykułu to zwykła nagonka na Kościół w stylu "Faktu".

Cytuj
– Na jednym z kazań proboszcz powiedział, że jeśli nie będziemy dawać datków na kościół, to przejedzie czołgiem i zrówna Proszowice z ziemią – relacjonują zastraszeni ludzie.
Jasne, już widzę przerażonych ludzi, wyglądających zza węgła, czy drogą nie nadciąga ksiądz w czołgu.
Zapisane
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #2377 dnia: Sierpnia 28, 2013, 11:16:53 am »

http://www.fakt.pl/Ksiadz-kaze-sie-modlic-za-pieniadze,artykuly,227621,1.html

Czy to zwykła chciwość, czy już herezja? W kościele w Proszowicach niedaleko Krakowa, obok ołtarza Matki Bożej pojawiła się... maszynka do modlenia. Maszyna z napisem „Módl się za nami" błyska światełkami po wrzuceniu monety. Im więcej drobnych wrzucimy, tym więcej łask ponoć możemy zyskać!
Noż proszę pana!

1. Myślałem, że to pański komentarz, a to tłusty początek z faktupeel :/
Czyli nic pan od siebie nie dodał, co sugeruje (brak cytowania), że to również pańskie przemyślenia.

2. I co to za źródło? Same kłamstwa i manipulacje.
- nie ma przecież tam żadnej "maszynki do modlenia",
- "ponoć" za wrzucanie monet są łaski; no właśnie, te "ponoć", jeden dziennikarz drugiemu redaktorowi, a naczelny podał dalej i się wydrukowało kłamstwo.
- JEST za to napis na skarbonce (zdjęcie): "Ofiara wdzięczności".


I odpowiem tak.
Ja do takich skarbonek wrzucam i monety i banknoty.
Jest taka i w Bytomiu (tridentina), są takie i w piekarskiej bazylice i pewnie w większości polskich kościołów. Różnica - brak migającej diody.
A ja z rozrzewnieniem wspominam dziecięce lata. kiedy wrzucałem monety do skarbonki przy bożonarodzeniowej szopce.
Na skarbonce klęczał murzynek i kiedy się wrzuciło - kiwał główką!

:/

Zapisane
STS
rezydent
****
Wiadomości: 334

« Odpowiedz #2378 dnia: Sierpnia 28, 2013, 20:36:34 pm »

A ja z rozrzewnieniem wspominam dziecięce lata. kiedy wrzucałem monety do skarbonki przy bożonarodzeniowej szopce.
Na skarbonce klęczał murzynek i kiedy się wrzuciło - kiwał główką!
O, u mnie w parafii właśnie taki kiwający murzynek co roku posługuje ;)
Zapisane
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #2379 dnia: Sierpnia 28, 2013, 20:56:20 pm »

Taka maszynka to tandetny substytut miejsca na zapalanie świeczek. Widziałem coś takiego na Jasnej Górze.
Zapisane
Pedro
uczestnik
***
Wiadomości: 218


« Odpowiedz #2380 dnia: Sierpnia 28, 2013, 22:48:40 pm »

Na Jasnej Górze często takie spotykałem gdy byłem jeszcze dzieckiem. Dzisiaj na topie są "LEDy".

A w mojej parafii murzynek też jest w szopce! I dałbym głowę, że też takiego widywałem w szopce na Jasnej Górze.
Zapisane
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #2381 dnia: Sierpnia 29, 2013, 00:50:34 am »

Czyli murzynki okey, diody - do spalenia.
Natomiat są gorsze kiczowatości, niż te migające lampki w skarbonkach...
=
Dziś byłem na obiedzie w szkole po konferencji nauczycieli i zahaczono w rozmowach o.... maszunkę do pieniędzy w kościele :/
Zapisane
tytanik404
aktywista
*****
Wiadomości: 604


« Odpowiedz #2382 dnia: Sierpnia 29, 2013, 06:19:35 am »

Takie "świeczniki" stoją w Bazylice Bożego Miłosierdzia: trzymają je w kruchcie, z roku na rok coraz więcej, gdy dotrą do nawy do chyba będzie koniec. Widziałem je już w innych świątyniach. To tylko kwestia czasu, gdy tego typu wynalazki zastąpią sztuczne świece na ołtarzach.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 29, 2013, 06:43:32 am wysłana przez tytanik404 » Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #2383 dnia: Sierpnia 29, 2013, 07:27:22 am »

Dziś byłem na obiedzie w szkole po konferencji nauczycieli i zahaczono w rozmowach o.... maszunkę do pieniędzy w kościele :/
Już przed wojną środowisko nauczycielskie się lewaczyło. Był wtedy opór ze strony wychowanek seminariów nauczycielskich prowadzonych przez żeńskie zgromadzenia, głównie te zakładane w XIX stuleciu z pobudek patriotycznych. Obecnie mamy już tylko absolwentów SN-ów i zbaumaniałych uniwersytetów. Oczywiście jak ktoś wyniósł mocną wiarę z domu a Łaska Boża go dodatkowo umocniła, to też z tym walczy.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Michal260189_T
aktywista
*****
Wiadomości: 1492

« Odpowiedz #2384 dnia: Sierpnia 29, 2013, 08:28:27 am »

Ja spotkałem się z takimi ledami, to że jest skarbonka nikogo nie powinno gorszyć. W niektórych kościołach są normalne świeczki przy skarbonce - zapalasz i dajesz np 50 groszy (lub złotówkę).
Zapisane
Sancte Michael Archangele, defende nos in proeli.....
Strony: 1 ... 157 158 [159] 160 161 ... 234 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!