Pani to ma zacięcie do oglądania telemele.
Katolicyzm nie będzie już religią państwową księstwa Liechtenstein Związane z tym zmiany w konstytucji i prawodawstwie rząd tego niewielkiego kraju przedstawił wczoraj w parlamencie. Obejmą one nauczanie religii w szkołach i finansowanie uznawanych przez państwo związków wyznaniowych, które będą odtąd traktowane jako równe. Rząd Liechtensteinu proponuje wprowadzenie podatku kościelnego na poszczególne wspólnoty religijne. Zapowiedział on, że na początku grudnia ma zostać podpisane nowe porozumienie konkordatowe między tym księstwem a Stolicą Apostolską.http://pl.radiovaticana.va/Articolo.asp?c=639563Ino patrzeć jak niedługo wszędzie będziemy diasporą.
Muzułmanie mają nieporównywalnie uboższy system, pełen zresztą sprzeczności, ale znają jego podstawy bardzo dobrze. Mylą się, ale potrafią uzasadnić swoje poglądy przekonywająco. Katolicy mają rację, ale nie potrafią tego uzasadnić.
Kościół we Francji boryka się z nowym problemem: konwersją młodych chrześcijan na islam - powiedział Radiu Watykańskiemu ks. Christophe Roucou.W dzisiejszej Francji konfrontacja chrześcijaństwa z islamem dokonuje się przede wszystkim w młodym pokoleniu, bo to właśnie młodzi najczęściej spotykają się w codziennym życiu z muzułmańskimi rówieśnikami. Okazuje się jednak, że nie potrafią sprostać temu wyzwaniu. Mają kompleksy, nie potrafią się przyznać do swej chrześcijańskiej wiary, a jeśli już to uczynią, nie potrafią odpowiedzieć na pytania stawiane im przez muzułmańskich rówieśników.
W 1962 r. Francja była krajem zdecydowanie katolickim - przypomina La Croix. Co trzeci Francuz w każdą niedzielę chodził do kościoła. Dziś praktykujących, w szerokim tego słowa znaczeniu, jest zaledwie 6 procent mieszkańców Francji. Natomiast grono tych, którzy do kościoła nie chodzą w ogóle, zwiększyła się z 32 do 66 procent.Nominalnie obecność katolików we Francji skurczyła się tylko o 10 procent: z 90 do 80 procent. Jednakże statystyki pogarszają się wraz z wiekiem. Wśród młodych poniżej 35. roku życia ochrzczeni w Kościele katolickim stanowią już tylko 2/3 społeczeństwa. Co więcej, co czwarty z katolików deklaruje, że nie ochrzcił bądź nie ochrzci swych dzieci. Przed 50 laty deklarowało to jedynie 4 procent katolików.