Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 28, 2024, 11:47:22 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231964 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 145 146 [147] 148 149 ... 234 Drukuj
Autor Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego  (Przeczytany 718619 razy)
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #2190 dnia: Czerwca 03, 2012, 19:57:49 pm »

Nie wiem kto z Państwa dzisiaj był zmuszony być na NOM? W każdym razie u orionistów w Kaliszu tylko mowa o Święcie Dziękczynienia i nic o Uroczystości Trójcy Przenajświętszej.
Zapisane
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1409

« Odpowiedz #2191 dnia: Czerwca 03, 2012, 20:13:38 pm »

To trzeba było iść do parafii Miłosierdzia  :)
Wysłuchałam tam dziś całkiem dobrego (choć nieco przydługawego) kazania o Trójcy.
Zapisane
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #2192 dnia: Czerwca 03, 2012, 21:06:25 pm »

Nie wiem kto z Państwa dzisiaj był zmuszony być na NOM? W każdym razie u orionistów w Kaliszu tylko mowa o Święcie Dziękczynienia i nic o Uroczystości Trójcy Przenajświętszej.

Ależ w liście na Święto Dziękczynienia była wzmianka o dzisiejszej uroczystości! :)
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #2193 dnia: Lipca 16, 2012, 11:13:12 am »


Parodia krucyfiksu. Zdjęcie z seminarium "Hosianum".
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
miki
aktywista
*****
Wiadomości: 683


« Odpowiedz #2194 dnia: Lipca 16, 2012, 18:22:24 pm »

Z innej beczki nowej wiosny. W tarnowskim seminarium uczą trzymania palców złączonych od Konsekracji do Komunii Świętej. Na pytanie dlaczego starsi księża nie trzymają, neoprezbiter odpowiedział : Bo oni mieli zakazane
Zapisane
Taki sobie o...
dxcv
aktywista
*****
Wiadomości: 679

« Odpowiedz #2195 dnia: Lipca 16, 2012, 19:56:36 pm »

Z innej beczki nowej wiosny. W tarnowskim seminarium uczą trzymania palców złączonych od Konsekracji do Komunii Świętej. Na pytanie dlaczego starsi księża nie trzymają, neoprezbiter odpowiedział : Bo oni mieli zakazane

co prawda jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale to pokrzepiające co Pan napisał :)
Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3938


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #2196 dnia: Lipca 17, 2012, 14:39:04 pm »


Parodia krucyfiksu. Zdjęcie z seminarium "Hosianum".

GDZIE JEST KRZYŻ?
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2919

« Odpowiedz #2197 dnia: Lipca 17, 2012, 20:02:04 pm »

Z wizerunkami Pana Jezusa Ukrzyżowanego bez Krzyża spotykałem się kilkakrotnie. W każdym razie wydaje mi się, że nie jest to jakoś nieortodoksyjne, jakkolwiek to chyba "nowość" czasów współczesnych (mogąca wynikać z widzimisiów artystów czy urządzajacych wnętrza). Chyba, że ktoś zna starsze takie przedstawienia.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
dxcv
aktywista
*****
Wiadomości: 679

« Odpowiedz #2198 dnia: Lipca 17, 2012, 23:40:34 pm »

To może tez wynikać z tego ze sam krzyż został zniszczony i ostała się figura - spotkałem się już z czymś takim.
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3617


« Odpowiedz #2199 dnia: Lipca 18, 2012, 02:07:05 am »

Troche już stare, bo z kwietnia, ale dopiero ostatnio zdaje się robić furorę na tradiforach: "Msza hardrockowa" z katedry w Tarragonie w Hiszpanii.

Nie znam się, ale może p. Krusejder zechce ocenić, czy Padre Jony chociaż dobrze śpiewa?

http://www.youtube.com/watch?v=Q5VFC_TDkYM

Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Bobek1995
rezydent
****
Wiadomości: 390

« Odpowiedz #2200 dnia: Lipca 18, 2012, 07:18:34 am »

Czy tam jeszcze jest gdzieś miejsce dla Boga? Czy już tylko gitara i wymachiwanie włosami?
Zapisane
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #2201 dnia: Lipca 18, 2012, 09:53:05 am »

Cytuj
Parodia krucyfiksu. Zdjęcie z seminarium "Hosianum".

GDZIE JEST KRZYŻ?
+ Błogosławieni ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie ubierają tego w słowa. +

Napisałem przecież "parodia krucyfiksu". Mógł Pan skorzystać z tego błogosławieństwa przecież...
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2325


« Odpowiedz #2202 dnia: Lipca 18, 2012, 10:24:45 am »

Troche już stare, bo z kwietnia, ale dopiero ostatnio zdaje się robić furorę na tradiforach: "Msza hardrockowa" z katedry w Tarragonie w Hiszpanii.

Było np. tutaj:
http://rzymski-katolik.blogspot.com/2012/02/aberracje-liturgiczne-cz-66.html
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
Robert
aktywista
*****
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #2203 dnia: Lipca 28, 2012, 22:28:12 pm »

To może tez wynikać z tego ze sam krzyż został zniszczony i ostała się figura - spotkałem się już z czymś takim.

W Medjugorje jest coś takiego i wielkiego. Cudaczny i straszny posąg Chrystusa  bez krzyża i to płaczacy kolanem.
Byłem widziałem obstukałem ta figurę i wiem że nie ma tam zadnego cudu.Diabeł boi sie znaku krzyza.
http://www.youtube.com/watch?gl=PL&hl=pl&v=3x1d0vJPuBo
« Ostatnia zmiana: Lipca 28, 2012, 22:34:47 pm wysłana przez Robert » Zapisane
RaSz
aktywista
*****
Wiadomości: 550

Humilis

« Odpowiedz #2204 dnia: Sierpnia 16, 2012, 21:31:58 pm »

"Odwiedziłem zatem Newmann Center w pobliżu, które miało wspomagać katolickich studentów, gdzie jakiś człowiek powiedział mi bardzo dobitnie, że od Soboru Watykańskiego II jest bardzo nieekumenicznie konwertować.
Powiedziałem: Co!? Ja chcę konwertować! Ja nie mówię: wykręć mi ręce i zmuś mnie, ja chcę!
Odparł: Nie, zrobisz więcej dobrego Kościołowi Katolickiemu i wszystkim, gdy zostaniesz tam gdzie jesteś."

Fragment opowiadania Scotta Hahna, konwertyty z protestantyzmu na katolicyzm.
Zapisane
Sancte Raphael, ora pro nobis!
Strony: 1 ... 145 146 [147] 148 149 ... 234 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!