Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 19, 2024, 03:45:01 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231786 wiadomości w 6624 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 ... 233 Drukuj
Autor Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego  (Przeczytany 706892 razy)
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« dnia: Lutego 06, 2009, 12:52:48 pm »

K.N.O., tekst: http://breviarium.blogspot.com/2009/02/nowa-kultura-z-jezusem-czyli-oaza.html : Brakuje czytelnego komentarza, co jest nieprawidłowe, przydałoby się wyjaśnienie, dlaczego jesteśmy przeciw.

Obawiam się, że taka dyskoteka bardziej ludzi wciągnie na różne techno-party niż zewangelizuje. Poza tym podciągając Boga pod różne bzdurne rzeczy grzeszy się przeciw drugiemu przykazaniu. A taki dyskotekowy "kult" to zrobienie sobie złotego cielaczka, jak za nieobecności Mojżesza i tańczenie przed nim. Gdyby było "Oaza robi dyskotekę, chcemy się kulturalnie zabawić, bez picia, ćpania i palenia" to nie mam nic przeciw - oni się bawią, ich sprawa. Ale teksty w stylu "Dla Ciebie, Adonai", "...with Jesus", "Prawdziwa miłość nadchodzi" powodują odczucie, że to "pachnie" paranoją.

« Ostatnia zmiana: Września 04, 2013, 11:12:32 am wysłana przez Andris Inkvizitors » Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #1 dnia: Lutego 06, 2009, 13:03:05 pm »

Koleżanka nie chce się ze mną wybrać :(

To się skończy tak że przyjdą ludzie którzy niekoniecznie są związani z oazą, a alkoholu napiją się przed wejściem. A poza tym po jednej dyskotece oazowej w Warszawie jestem tak zdegustowana że jak mam iść to wolę na normalne.

Sam znaczek jest głupi z tą ręką. Pomysł może nie, ale realizacja... i jeszcze w pewnym sensie promowanie Walentynek.
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
Sebastianus
aktywista
*****
Wiadomości: 663


Katecheza o małżeństwie.
« Odpowiedz #2 dnia: Lutego 06, 2009, 13:12:06 pm »

Bełchatów... nie tak daleko. Gdyby nie dwa "ale" mógłbym się wybrać.
Pierwsze "ale" to dokładnie takie samo, o którym wspomniał przedmówca Andris Inkvizitors .
Natomiast drugie. Nie znoszę takich masówek. Moim zdaniem to zabijanie indywidualności.
Ciekawe jakie "owoce" przyniesie owa oazowa dyskoteka. Może przed zabawą jakaś modlitwa? ;)
Zapisane
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #3 dnia: Lutego 06, 2009, 13:28:02 pm »

Spowiedź jest przewidziana o północy. Pewnie z grzechów popełnionych na zabawie...
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
Caesar
aktywista
*****
Wiadomości: 822


cezarostopkowiec

« Odpowiedz #4 dnia: Lutego 06, 2009, 13:36:29 pm »

Spowiedź jest przewidziana o północy. Pewnie z grzechów popełnionych na zabawie...
To w takim wypadku lepiej nad ranem ją zrobić, zeby dwa razy nie chodzić :)
Zapisane
Mospanie, rzekł bernardyn, babska rzecz narzekać,
a żydowska rzecz ręce założywszy czekać.
Sebastianus
aktywista
*****
Wiadomości: 663


Katecheza o małżeństwie.
« Odpowiedz #5 dnia: Lutego 06, 2009, 13:37:47 pm »

Spowiedź jest przewidziana o północy. Pewnie z grzechów popełnionych na zabawie...
Interesujące! Taki klimat modlitewny ta zabawa wytworzy, że później łatwiej się będzie w skupieniu wyspowiadać, bądź pomodlić.
Zapisane
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #6 dnia: Lutego 06, 2009, 13:48:07 pm »

Taki klimat modlitewny ta zabawa wytworzy, że później łatwiej się będzie w skupieniu wyspowiadać, bądź pomodlić.

Kwestia dobrego sterowania światłem i doboru muzyki. Jakiś taniec odpowiedni. Grunt że wspólnota będzie.
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3718

« Odpowiedz #7 dnia: Lutego 06, 2009, 13:57:41 pm »

W Kaliszu było coś takiego parę lat temu. Nie było raczej alkoholu ale atmosfera była tak drętwa że szkoda że tego alkoholu nie było. Zgadzam się z Wiridianą że lepiej iść na normalne.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #8 dnia: Lutego 06, 2009, 14:49:57 pm »

Spowiedź jest przewidziana o północy. Pewnie z grzechów popełnionych na zabawie...
To w takim wypadku lepiej nad ranem ją zrobić, zeby dwa razy nie chodzić :)

 ;D
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3718

« Odpowiedz #9 dnia: Lutego 06, 2009, 17:23:37 pm »

To Pan podejrzewa że między spowiedzią o północy a porankiem coś się jeszcze wydarzy co będzie zasługiwało na kolejną spowiedź.
Zapisane
patryksługa
aktywista
*****
Wiadomości: 638


Wprowadzą wśród was zgubne herezje. 2 Piotra 2:1

In Christo
« Odpowiedz #10 dnia: Lutego 06, 2009, 21:06:55 pm »

A czy 14 Luty to nie przed poście , czy wypada wtedy się bawić?
Zapisane
O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do ciebie uciekamy i za tymi, którzy się do ciebie nie uciekają a zwłaszcza za masonami i poleconymi tobie. - modlitwa taka jaką podał Maksymilian Kolbe
Maswerk
aktywista
*****
Wiadomości: 665

Poznańskie Duszpasterstwo Tradycji Katolickiej
« Odpowiedz #11 dnia: Lutego 06, 2009, 21:12:51 pm »

Ano właśnie...



;)
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3718

« Odpowiedz #12 dnia: Lutego 06, 2009, 21:14:25 pm »

Ale dla moderny to nie przedpoście tylko cały czas jeszcze okres zwykły. W każdym razie to nie jest jeszcze Wielki Post.
Zapisane
Amos
Gość
« Odpowiedz #13 dnia: Lutego 06, 2009, 21:31:53 pm »

Wiele lat temu byłem na zabawie sylwestrowej tzw. oazowej. To był początek lat 80-tych. Zero alkoholu. Zero dragów. Zero .... No, same zera!  :)  Więc się bawiliśmy. a kiedy zbliżala się północ, wszyscy jak "jeden mąż" (albo jak "jedna żona") udaliśmy się do kościoła na modlitewne powitanie Nowego Roku. Byłem młody i ...głupi! W czasie modlitwy większość, jesli nie wszyscy myśleliśmy o.... przerwanej zabawie. Potem rozmawialiśmy o tym. Stąd wiem. Wiem też że raz w życiu takiej bzdury wystarczy. Bo albo jest zabawa, albo modlitwa. Nie myślę, że Jezus wymieniany na plakacie w omawianej tutaj dyskotece jest konieczny. Prawdziwy katolik wie, że jest katolikiem, i czy zabawa jest oazowa, czy nie-oazowa, zawsze powinien być odpowiedzialny za to, co robi, mówi i jak się bawi. A dyskoteka/zabawa bez nadużywania imienia Jezusa może być wspaniala, tak jak ta "z Jezusem" może być..... nudna i do kitu  :)  Trochę mi ten plakat przypomniał film "Dogma". czy jednak to dobry wzor do nasladowania???? Ja mam wątpliowości. I osobiście jestem przeciwny takim dyskotekom "wybrańców Boga". No, ale ja już chyba jestem trochę stary i może po prostu nie rozumiem współczesnego świata?..... Możliwe.
__________________________________________________________________

Adveniat Regnum Tuum! Vivat Cor Jesu!
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3718

« Odpowiedz #14 dnia: Lutego 06, 2009, 21:49:43 pm »

Ja będąc jeszcze w seminarium nauczyłem się że wielu takie przykościelne imprezki traktuje jak "Bal samotnych serc" gdzie spotykają się wiadomo jakie osoby , przeważnie z różnymi kompleksami a ksiądz bawi się w DJ.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 233 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!