Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 17:15:06 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231860 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Karmię się duchowością sprzed V II
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 ... 5 Drukuj
Autor Wątek: Karmię się duchowością sprzed V II  (Przeczytany 13307 razy)
Bogosłow
*NOWICJUSZ*
aktywista
*****
Wiadomości: 834

« dnia: Kwietnia 24, 2015, 00:06:22 am »

W prezencie ode mnie

https://www.youtube.com/watch?v=YdN6NGhc8ZQ
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 24, 2015, 00:54:30 am wysłana przez Bogosłow » Zapisane
Wieruju wo Jedinu Swiatuju, Sobornuju i Apostolskuju Cerkow.
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #1 dnia: Kwietnia 24, 2015, 03:48:38 am »

Ja też.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #2 dnia: Kwietnia 24, 2015, 10:06:35 am »

Jest tu:

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,7658.msg198338.html#msg198338

Wyglada na to, że p. Bogoslaw jest "lefebrystą"  :)
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #3 dnia: Kwietnia 24, 2015, 10:36:53 am »

prawosławie to radykalny sedewakantyzm, więc na pewno bliżej p. Bogosławowi do nas niż do modernistów
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
CiociaA
aktywista
*****
Wiadomości: 751


« Odpowiedz #4 dnia: Kwietnia 24, 2015, 14:17:43 pm »

prawosławie to radykalny sedewakantyzm, więc na pewno bliżej p. Bogosławowi do nas niż do modernistów

Ach, to dlatego się tu tak zadomowił i z niektórymi dobrze mu!
Zapisane
"Kto w Ofierze Mszy Św. jest przytomnym z sercem szczerym, z wiarą prostą, z uszanowaniem, ze skruchą pokorną, ten dostąpi miłosierdzia i znajdzie potrzebne sobie łaski."

"Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi!"
ms
rezydent
****
Wiadomości: 453

« Odpowiedz #5 dnia: Kwietnia 24, 2015, 22:58:45 pm »

Czy sedewakantyści nie byli kiedyś przeganiani z tego forum?
Zapisane
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #6 dnia: Kwietnia 25, 2015, 21:09:46 pm »

Czy sedewakantyści nie byli kiedyś przeganiani z tego forum?
Przeganiani nie byli, ale w pełni akceptowani tez nie
Zapisane
vita.romana
rezydent
****
Wiadomości: 253


Miserere mei...

« Odpowiedz #7 dnia: Kwietnia 25, 2015, 22:18:04 pm »

Czy sedewakantyści nie byli kiedyś przeganiani z tego forum?
Przeganiani nie byli, ale w pełni akceptowani tez nie

Ja. Nie wierze, ze prawdziwy papież mógłby mówić w takiej sytuacji "buona sera".
I spikować z synagogą... Mieszkać w hotelu... etc.
Zapisane
Pan jest moim Pasterzem...
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #8 dnia: Kwietnia 26, 2015, 10:24:19 am »

Fajny jest ten fragment który mówi (nie jest to dokładny cytat): że w Kościele można odprawiać Msze w remizach, Msze na otwarcie marketu, Msze na kajaku i Msze w stroju dinozaura ale nie można odprawić Mszy odprawianej przez ostatni kilka(naście) stuleci.
To jest fajny i "tani" argentan, który przemawia - jak sądzę - świetnie do tej młodzieży zgromadzonej na spotkaniu.
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #9 dnia: Kwietnia 26, 2015, 11:33:48 am »

prawosławie to radykalny sedewakantyzm
Prawda, że aż w oczy kłuje. Że sam wcześniej na to nie wpadłem!
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Bogosłow
*NOWICJUSZ*
aktywista
*****
Wiadomości: 834

« Odpowiedz #10 dnia: Kwietnia 26, 2015, 15:58:45 pm »

Panów zaatakowala ostra niestrawnosc czy co? :-X


"Sedewakantyzm (od łac. sede vacante − "przy nieobsadzonej stolicy" lub "przy pustym tronie") – hipoteza teologiczna, według której wszystkie osoby, które zasiadają na tronie papieskim od czasu śmierci Piusa XII w 1958 roku, są antypapieżami. Istnieją także nieco starsze sedewakantystyczne opinie teologiczne, sięgające XIX wieku.

Sedewakantyzm jest jednym z ruchów, który powstał na skutek niezgody części duchowieństwa katolickiego na postanowienia soboru watykańskiego II. Zdaniem zwolenników tezy sedewakantyzmu soborowi i posoborowi papieże, ze względu na rzekome błędy i herezje, które głosili zanim zostali wybrani na ten urząd, nie mogli go objąć, gdyż jako heretycy znajdowali się poza Kościołem".
Zapisane
Wieruju wo Jedinu Swiatuju, Sobornuju i Apostolskuju Cerkow.
sm
Gość
« Odpowiedz #11 dnia: Kwietnia 26, 2015, 16:02:30 pm »

prawosławie to radykalny sedewakantyzm
Prawda, że aż w oczy kłuje. Że sam wcześniej na to nie wpadłem!


W ramach bon motu, bo teologicznie to średnio nie.
Zapisane
Bogosłow
*NOWICJUSZ*
aktywista
*****
Wiadomości: 834

« Odpowiedz #12 dnia: Kwietnia 26, 2015, 16:22:55 pm »

Dla nas, prawoslawnych chrzescijan, nie maja zadnego znaczenia ani zachodnie sobory, ani nowe dogmaty. Patriarchat Zachodni na swoje zyczenie odlaczyl sie z pentarchii i poprzez swoje heretyckie dzialanie doszedl do miejsca, w ktorym jest, czyli na dalekie manowce .... Sami ten obecny  stan krytykujecie i pietnujecie.

 Dopoki patriarchat zachodni nie powroci na na lono Jednego Swietego i Apostolskiego Kosciola Prawoslawnego, nic co sie dzieje na Zachodzie nie ma dla Kosciola zadnego znaczenia.

Sobor watykanski II nie jest przyczyna tych problemow, tak jak tutaj sie wszystkim wydaje, ale ich efektowna kulminacja. Jest jak wrzod ktory narosl przez prawie 1000 lat Zachodniej Schizmy.

Prazrodla tego stanu to niewola frankonska Koscila Prawoslawnego na Zachodzie, ktorym byliscie 1000 lat temu. Zli ludzie, nazwijcie ich jak chcecie, robili wszystko zeby nas sklocic i podzielic. A to wrzucono Filioque, a to zamieniono wino, a to chleb taki  a nie inny, a to wysmiewanie sie ze wschodnich braci, a to skrzywienie roli papieza, a to celibat, a to niezrozumienie nauki przez bl. Augustyna, a to neiszczesny Tomizm i scholastyka, a to zlupienie Konstantynopola i innych wschodniorzymskich miast, a to dzielenie i ponizanie Slowian, i tak garsc do garsci az wykopano miedzy nami kanion roznic i nienawisci. O to dokladnie chodzilo.


Jeszcze tysiac lat temu modliliscie sie tak samo jak my, wierzyliscie tak jak my, w to samo i tak samo. Ba, nawet zegnaliscie sie dokladnie tak samo jak my.

Uczyniono z Was niewolnikow, a po tysiacu lat niewoli, udalo sie im przekonac ze niewolnikami nie jestescie.

To jest moje zadanie tutaj, przypominac Wam o Waszej najstarszej Tradycji koscielnej. Pomimo tego, ze od 1000 lat wpajano Wam nienawisc do nas i same kalmstwa o jedynej prawdziwej ortodoksyjnej wierze.

"Kto ma uszy niechaj slucha".

Skoro siedzicie w ciasnym batyskafie o nazwie "tradycja" i jestescie zrzuceni gdzies gleboko na dno, to sprobujcie sposrod tego jadu ktorym karmiono Was wyciagnac peryskop i spojrzec dalej. Wtedy ujrzycie to czego Was pozbawiono. Ja wiem ze po 1000 letniej lobotomii jest naprawde ciezko dojsc do siebie, ale my na Wchodzie naprawde na Was czekamy z miloscia i milosierdziem. Jak na utraconcych synow.

Chrystos Woskriesie!


Zapisane
Wieruju wo Jedinu Swiatuju, Sobornuju i Apostolskuju Cerkow.
sm
Gość
« Odpowiedz #13 dnia: Kwietnia 26, 2015, 16:55:03 pm »

Jeżeli nie zaprasza Pan Forumowiczów do staroobrzędowców to jest to wielki nietakt. 
Zapisane
Seb. Kozłowski
rezydent
****
Wiadomości: 291

« Odpowiedz #14 dnia: Kwietnia 26, 2015, 20:41:48 pm »

Dla nas, prawoslawnych chrzescijan, nie maja zadnego znaczenia ani zachodnie sobory, ani nowe dogmaty. Patriarchat Zachodni na swoje zyczenie odlaczyl sie z pentarchii i poprzez swoje heretyckie dzialanie doszedl do (...)
Pan się zapomina! Pisze Pan na katolickim forum, jeśli się Panu tu nie podoba, to proszę je opuścić. Toleruję obecność osób innych wyznań na tym Forum, ale nie będę tolerował wypowiedzi pomawiających Św. Kościół Katolicki o herezję. Takie treści może sobie Pan wypisywać na forach prawosławnych, ale to jest katolickie Forum i żądam od Pana szacunku dla Św. Kościoła Katolickiego oraz dla naszej religii!

Wypowiedź pańską, jako obrażającą Św. Kościół Katolicki, czego znieść nie mogę, zgłosiłem do Moderacji.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 26, 2015, 20:48:41 pm wysłana przez Seb. Kozłowski » Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 5 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Karmię się duchowością sprzed V II « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!