Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 09:23:12 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: organizacja Mszy św.
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] Drukuj
Autor Wątek: organizacja Mszy św.  (Przeczytany 6078 razy)
Paweł Marcin
adept
*
Wiadomości: 22

« Odpowiedz #15 dnia: Września 09, 2016, 09:44:29 am »

Ave Maria

Staram się o zorganizowanie Mszy Wszechczasów w kościele pw Najczystszego Serca Maryi w Warszawie przy pl Szembeka. Na razie nie zakładam nowego wątku bo to dopiero wstępne podejście. Po rozmowie z panem który prowadzi parafialną księgarnię dowiedziałem się , że są chętni i już kilka lat temu była nawet rozmowa na ten temat. Podobno proboszcz jest chętny , miejsce (kaplica adoracyjna na tyłach kościoła) i sprzęt też jest. Jednak brak kapłana. Mam zamiar udać się z tematem do proboszcza razem kilkoma osobami , jadnak muszę być przygotowany na to że proboszcz zapyta o kapłana który potrafi celebrować tridentinę. Zwracam się do Państwa z prośbą o pomoc w znalezieniu kapłanów  z Warszawy którzy byliby chętni do celebracji. No i oczywiście ministrantów. Gdzie pytać ? Kogo?
Zapisane
Quis ut Deus
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #16 dnia: Września 09, 2016, 10:57:23 am »

O... sześć lat mieszkałem na terenie parafii... No ale teraz jestem za daleko...
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
donbor
uczestnik
***
Wiadomości: 186


Domine, non sum dignus.

« Odpowiedz #17 dnia: Września 09, 2016, 16:16:08 pm »

Ave Maria

Staram się o zorganizowanie Mszy Wszechczasów w kościele pw Najczystszego Serca Maryi w Warszawie przy pl Szembeka. Na razie nie zakładam nowego wątku bo to dopiero wstępne podejście. Po rozmowie z panem który prowadzi parafialną księgarnię dowiedziałem się , że są chętni i już kilka lat temu była nawet rozmowa na ten temat. Podobno proboszcz jest chętny , miejsce (kaplica adoracyjna na tyłach kościoła) i sprzęt też jest. Jednak brak kapłana. Mam zamiar udać się z tematem do proboszcza razem kilkoma osobami , jadnak muszę być przygotowany na to że proboszcz zapyta o kapłana który potrafi celebrować tridentinę. Zwracam się do Państwa z prośbą o pomoc w znalezieniu kapłanów  z Warszawy którzy byliby chętni do celebracji. No i oczywiście ministrantów. Gdzie pytać ? Kogo?

Już pisano powyżej, ale powtórzę:

http://www.unacum.pl/p/porady-dla-grup-wiernych.html
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #18 dnia: Września 09, 2016, 19:18:48 pm »

To moja dawna parafia...
Cytuj
są chętni i już kilka lat temu była nawet rozmowa na ten temat. Podobno proboszcz jest chętny , miejsce (kaplica adoracyjna na tyłach kościoła) i sprzęt też jest. Jednak brak kapłana.

Skoro sa chetni i proboszcz jest chętny... to co stoi na przeszkodzie? Kaplan jest.

Zastanawiam się tylko dlaczego mając do dyspozycji kosciol mysli Pan o kaplicy na tylach kosciola? Msza sprawowana w kosciele przyciagnie innych wiernych.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Paweł Marcin
adept
*
Wiadomości: 22

« Odpowiedz #19 dnia: Września 10, 2016, 13:51:58 pm »

To moja dawna parafia...
Cytuj
są chętni i już kilka lat temu była nawet rozmowa na ten temat. Podobno proboszcz jest chętny , miejsce (kaplica adoracyjna na tyłach kościoła) i sprzęt też jest. Jednak brak kapłana.

Skoro sa chetni i proboszcz jest chętny... to co stoi na przeszkodzie? Kaplan jest.

Zastanawiam się tylko dlaczego mając do dyspozycji kosciol mysli Pan o kaplicy na tylach kosciola? Msza sprawowana w kosciele przyciagnie innych wiernych.

1. W takim razie gdzie szukać księdza?
2. Nie wiem dla czego taki pomysł z kaplicą. Nie mój :) . Alena początek  to dobre bo warunki w tej kaplicy są idealne. Jak rok temu kościół był w remoncie  to wszystkie Msze (poza świątecznymi) się tam odbywały. I to ad orientem ;).
Zapisane
Quis ut Deus
Strony: 1 [2] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: organizacja Mszy św. « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!