Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 13:22:03 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Zastanawiam się czy dziecko można jeszcze wychowywać...
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] Drukuj
Autor Wątek: Zastanawiam się czy dziecko można jeszcze wychowywać...  (Przeczytany 7101 razy)
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #15 dnia: Czerwca 10, 2009, 15:40:38 pm »

Cytuj
Sejm zajmuje się rządowym projektem ustawy, która ma wprowadzić zakaz karania dzieci klapsem oraz zezwolić urzędnikom na odbieranie dzieci rodzicom bez wyroku sądowego.

Propagandowy charakter ma również formuła "przeciwdziałanie przemocy w rodzinie" – jakby to rodzina była miejscem podejrzanym (a nie szkoła czy ulica). A przecież rodzina jest koniecznym dla dziecka środowiskiem wychowawczym i oparciem dla wszystkich jej członków. Przemoc zaś, jak wiadomo, towarzyszy przede wszystkim konkubinatom.

Nic już nie stanie na przeszkodzie, by urzędnicy i sądy uznawali klapsa – i każde użycie siły wobec niesfornego dziecka – za przemoc i stosowali dotkliwe sankcje.

Skoro większość Polaków, a nawet parlamentarzystów, podaje się za katolików, trzeba przypomnieć, że Pismo Święte, podstawowe źródło wiary chrześcijańskiej, dopuszcza kary fizyczne dla dzieci. Wychowanie obejmuje karcenie i napominanie. "Kto kocha swego syna, często ćwiczy go rózgą" (Syrach 30, 1. 8 – 9; por. 22, 6; także Księga Przysłów 13, 24; 22, 5; 23, 13 – 14). Miłość i wychowanie nie polegają na pobłażaniu. Bez karania wychowa się ludzi nieodpowiedzialnych, niekojarzących złych czynów z przykrymi skutkami.

Podobne do tego, co zrobiono w Szwecji, o czym pisano w http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,842.0.html
Cały artykuł jest tu: http://www.rp.pl/artykul/317843.html

Cytat: komentarze na wykopie
Co do śladów na psychice- jako dzieciak [jakieś 10 lat miałem?] kopnąłem mamę, bo się na nią zdenerwowałem. Od ojca dostałem taki wp%#%$#@, że jak sobie przypomnę to mnie dupa boli od sprzączki wojskowego pasa [kto dostawał, ten zrozumie]. Ślad na psychice? Tak, wiem że matkę należy szanować mimo wszystko, za to, że mnie urodziła i się mną opiekuje, i jest mi wsparciem nawet wtedy, gdy sie pokłócimy.


dostałem tylko raz mocniej od taty (nie za darmo). Pamiętam to do tej pory, ale nie jak traumę i jakąś negatywną sytuację, ale jako pozytywny bodziec który pokazał mi czego nie wolo robić i co może za to grozić.
Samemu sprzeciwiałem się klapsom i sądziłem że uda mi się wychować mojego synka bez klapsa. Sądziłem... do czasu aż z wielkim fochem wyrwał się przed ulicą i wbiegł prawie pod samochód. Ćwiczyliśmy wcześniej, tłumaczyłem mu że to ulica, że niebezpiecznie, auta jadą...
Najpierw prawie posrałem się w gacie, a potem nie wytrzymałem i dałem mu po tyłku. Od tej pory przez ulicę chwyta mnie za rękę.
Wcześniej też były takie fochy, ale starałem się załatwiać to bez przemocy.
Teraz wiem, że jestem jak większość kiepskim psychologiem dziecięcym, i nie wszystko jestem w stanie załatwić bezstresowym wychowywaniem dziecka.


Kto nie klaszcze ten sadysta i pedofil!
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
probus
bywalec
**
Wiadomości: 78

« Odpowiedz #16 dnia: Czerwca 10, 2009, 16:07:24 pm »

Takie są skutki demokratycznego państwa opiekuńczego. Rodzinę zastąpiło państwo. Rodzina już jest do niczego niepotrzeba  :-\

A każdy kto jest za utrzymaniem "bezpłatnej" edukacji i służby zdrowia, zasiłków dla bezrobotnych czy systemu państwowych emerytur nie ma teraz prawa narzekać na kryzys rodziny.
Zapisane
Kristoforos
Gość
« Odpowiedz #17 dnia: Czerwca 10, 2009, 21:52:09 pm »

Cytuj
choć powiem Pani, że gdy się zostanie obdarowany tym darem, nie jest to takie proste, by o tym pamiętać...
Pewnie tak. Niestety ja nie za wiele mogę powiedziec w tym względzie ;)

Pani wiridiano, przy takiej autopromocji, jaką widzę z lewej strony, myślę, że długo taki stan nie potrwa :-DDD
Zapisane
panbocian
Gość
« Odpowiedz #18 dnia: Czerwca 10, 2009, 23:29:07 pm »

Cytuj
choć powiem Pani, że gdy się zostanie obdarowany tym darem, nie jest to takie proste, by o tym pamiętać...
Pewnie tak. Niestety ja nie za wiele mogę powiedziec w tym względzie ;)
Pani wiridiano, przy takiej autopromocji, jaką widzę z lewej strony, myślę, że długo taki stan nie potrwa :-DDD

Spokojnie, wszystko w swoim czasie. :P
Zapisane
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #19 dnia: Czerwca 12, 2009, 17:14:02 pm »

nadopiekuńczość jest krzywdzeniem dziecka

Pytanie jest raczej czy dziecko jest rodziców czy państwowe. Jak państwowe to można sobie nim miotać gdzie się chce. I tak właśnie będzie, ku temu zmierzamy - wrogowie Naszego Pana chcą zniszczyć rodzinę i natężają się jak nigdy przedtem by dopiąć swojego celu. Jeszcze trochę i zapracują na karę Bożą.

A jeśli idzie o tą z niskim IQ - to jest krok w pewnym kierunku, a mianowicie w kierunku powrotu eugeniki. Niedługo jednostki mniej wartościowe genetycznie będą abortowane a te, które jakoś przeżyją do dorosłości sterylizowane żeby nie "roznosić złych genów". To już było, tylko Naziści zrobili tym pomysłom złą prasę, więc na parę dekad przycichło. Ale, jak widać, "nowe wraca".
Zapisane
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #20 dnia: Czerwca 12, 2009, 17:14:32 pm »

Pani wiridiano, przy takiej autopromocji, jaką widzę z lewej strony, myślę, że długo taki stan nie potrwa :-DDD

Jeszcze trochę tej obrazkowej promocji i się trzeba będzie spowiadać z wizyt na forum...
Zapisane
kwiatostan lipy
Gość
« Odpowiedz #21 dnia: Czerwca 16, 2009, 12:37:46 pm »

nadopiekuńczość jest krzywdzeniem dziecka

Pytanie jest raczej czy dziecko jest rodziców czy państwowe. Jak państwowe to można sobie nim miotać gdzie się chce. I tak właśnie będzie, ku temu zmierzamy - wrogowie Naszego Pana chcą zniszczyć rodzinę i natężają się jak nigdy przedtem by dopiąć swojego celu. Jeszcze trochę i zapracują na karę Bożą.

Pan wybaczy, ale dziecko jako osobę czasami trzeba chronić przed rodzicami. Jak tu już zostało powiedziane dziecko nie jest własnością rodziców ( tak jak i nie jest własnością panstwa)
Zapisane
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #22 dnia: Czerwca 17, 2009, 17:27:29 pm »

nadopiekuńczość jest krzywdzeniem dziecka

Pytanie jest raczej czy dziecko jest rodziców czy państwowe. Jak państwowe to można sobie nim miotać gdzie się chce. I tak właśnie będzie, ku temu zmierzamy - wrogowie Naszego Pana chcą zniszczyć rodzinę i natężają się jak nigdy przedtem by dopiąć swojego celu. Jeszcze trochę i zapracują na karę Bożą.

Pan wybaczy, ale dziecko jako osobę czasami trzeba chronić przed rodzicami. Jak tu już zostało powiedziane dziecko nie jest własnością rodziców ( tak jak i nie jest własnością panstwa)

Na razie pod pozorem obrony dzieci przed rodzicami przerabia się je na własność państwową.
Zapisane
marekkoc
Gość
« Odpowiedz #23 dnia: Czerwca 19, 2009, 17:23:13 pm »

toż "nóż się w kieszeni otwiera" jak sie to czyta! Gdzie ja żyję? Ratunku!!!

A Państwo sobie dyskutują tak spokojnie...nadopiekuńczość też jest zła, na przykład...

Ja nie chcę żyć w jew-ro-sowietach!!!!

ODDAĆ DZIECKO KOCHAJĄCYM RODZICOM!!!
Zapisane
marekkoc
Gość
« Odpowiedz #24 dnia: Czerwca 19, 2009, 17:42:54 pm »

nadopiekuńczość jest krzywdzeniem dziecka
rozumiem, że to czy matka i ojciec są zanadto opekuńczy ma rozstrzygać wieliczewskaja komisja na czele z prof. Środą na przykład czy "psychoterapeutą" dizecięcym w rodzaju Samsona?

Trochę przyłamuje to przesiąknięcie soc-propagandą i to na tradycyjnym forum  :(
Zapisane
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #25 dnia: Lipca 01, 2009, 18:02:51 pm »

Robiąc przed chwilą wakacyjne porządki w starych szpargałach i książkach znalazłem w jednej z nich tako oto ulotkę. Sam nie wiem skąd się tam wzięła, nie pamiętam. Żeby nie rozpoczynać nowego watku, przepiszę;

                                               RODZICOM.
     
                 Jak wychować rasowych chuliganów. (10 przykazań)


1. Od wczesnych lat należy dać dziecku wszystko czego tylko pragnie.
2. Trzeba sie smiać z jego nieprzyzwoitych i grubiańskich słów. Będzie sie uwazać za dowcipne i mądre.
3. Należy je odgradzać od wszelkich wpływów religijnych. Żadnej wzmianki o Bogu. Nie posyłać na religię, nie nakłaniac do kościoła. Gdy dorośnie samo sobie wybierze
    religię i światopogląd.
4. Nie wolno dziecku mówić, że źle postępuje. Nigdy! Gotowe nabawić się kompleksu winy.
5. Konsekwentnie róbcie wszystko za dziecko: gdy porozrzuca dookoła siebie rzeczy, sami podnieście i połóżcie na swoim miejscu.W ten sposób nabierze
    przekonania, ze odpowiedzialność za to co robi nie spoczywa na nim lecz na otoczeniu.
6. Pozwalajcie dziecku wszystko czytać, wszystko oglądać. Tylko w ten sposób pozna co jest dla niego dobre a co złe.
7. Kłóćcie się w jego obecności. Gdy wasze małżeństwo się rozleci dziecko nie będzie zaszokowane.
8. Dawajcie mu tyle pieniędzy ile zechce. Niech nie musi zarabiac. Byłoby rzeczą tragiczną gdyby musiało się tak męczyć jak wy kiedyś.
9. Zaspakajajcie wszystkie jego zachcianki i potrzeby. Gdyby odczuwało jakiś brak stanie się człowiekiem nerwowym, obdarzonym kompleksami.
10. Stawajcie zawsze w obronie dziecka. Obojetnie z kim popadnie w konflikt - z policją, nauczycielami, sąsiadami. Nie wolno dopuścić by ktoś mu wyrzadzał
      krzywdę. 


Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #26 dnia: Lipca 01, 2009, 19:30:19 pm »

ponieważ znam nieco chuliganów, to protestuję przeciw obrażaniu ich w ww. sposób

;)
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Gawain
uczestnik
***
Wiadomości: 104


« Odpowiedz #27 dnia: Lipca 01, 2009, 19:48:19 pm »

Jesteśmy już o krok od państwa totalitarnego. Władza kontroluje wszystko i wszystkich. Wszyscy mają wyznawać jedynie prawdziwą religię ateizmu, konsumować, płacić podatki a tak poza tym to morda w kubeł bo odbierzemy dziecko albo zrobimy z ciebie pedofila.
Zapisane
Strony: 1 [2] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Zastanawiam się czy dziecko można jeszcze wychowywać... « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!