Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 11:28:20 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Konferencja na UKSW 14-04-2015 "Co Bóg złączył..."
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Konferencja na UKSW 14-04-2015 "Co Bóg złączył..."  (Przeczytany 3195 razy)
(se)cessio
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 240

ochrzczon, azali znów jakoby katechumen?

« dnia: Kwietnia 14, 2015, 12:07:02 pm »

Nie wiedziałem gdzie to przykleić więc zakładam nowy...Temat i gości(m.in. abp Gądecki, di Matei...)można sprawdzić na stronie i plakacie UKSW,ale najważnjejsze:MOŻNA SŁUCHAĆ-jeślj kogoś nie odstrasza nazwa-w RADIO CHRYSTUSA KRÓLA, najlepiej w zewn.odtwarzaczu, np VLC. LaudeturJCh!
Zapisane
accessus XII... (było-minęło) Aktualnie raczej Kakure-kirishitan. Silentium !

Należy "skasować" samorodnych/domorosłych likwidarorów Towarzystwa, które przecież NIE samo(wolnie) zwyciężyło stary Kościół. W Nim in saecula saeculorum.

Lange Leben für Kaiserin und 1. Bischof in Rom+
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #1 dnia: Kwietnia 15, 2015, 11:10:10 am »

Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Co Bóg złączył…”
Małżeństwo, rodzina i płciowość w kontekście Synodu Biskupów 2014–2015


http://www.diecezja.waw.pl/4089

Dość obszerne streszczenie Konferencji .... jest zamieszczone tu:

http://www.pch24.pl/co-bog-zlaczyl,35150,i.html

... i na końcu pisze:

"(...) Patronat medialny nad konferencją sprawował portal PCh24.pl. W najbliższym czasie opublikujemy na naszych łamach materiały wideo ze wszystkimi wystąpieniami prelegentów zorganizowanej na UKSW konferencji."
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #2 dnia: Kwietnia 15, 2015, 15:03:07 pm »

Pisałam w innym wątku, być może człowiek ma dobre intencje, miał swoje pięć minut:

https://www.youtube.com/watch?v=dQfeJL2EJ4w

... ale niestety ludzie sa wprowadzani w błąd, odnośnie tego co tam jest pisane, promowane.  Jak długo sa promowane strony gdzie jest mix-masz, ziarno z plewami, a nie każdy potrafi oddzielić, to takich stron sie nie promuje.
Zaczekam na nagrania patrona medialnego.
Zapisane
(se)cessio
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 240

ochrzczon, azali znów jakoby katechumen?

« Odpowiedz #3 dnia: Kwietnia 15, 2015, 16:38:42 pm »

Jeśli Szanowna Pani miała okazje odwiedzić skromną stronkę radia, to na pewno zauważyła, że oprócz zestawu " określonych tematycznie i personalnie" linków intonizacja nie jest jest ani jedynym, ani-zapewniam po kilkumieś.sporadycznym nasłuchiwaniu-nawet główną treścią, przewijającą sie na falach i w wypowiedziach twórców. Można słuchać radia,tak jak wyżej zauważyłem, przez zewn.odtwarzacz, wystarczy pobrać adres/url i puścić sobie np.w VLC, nie dyskomfortując sie samą obecnością "niekoszernych" linków. A naprawde warto, bo akurat w obecnym etapie wyborczym dostęp na żywo do spotkań z jedynym katolickim kandydatem jest wybitnie ograniczny. Dla uspokojenia dodam, że zarówno G.BRAUN, jak i niegodny autor tych słów, są zdecydowanie umiarkowanymi zwolennikami tak mącącej spokój niektórych dusz intronizacji. Jestem o tyle zwolennikiem owej, na ile czuje sie jeszcze obywatelem tego post-katolickiegoo państwa i mieszkańcem posoborowej parafi...p.w.CHRYSTUSA KRÓLA.
Zapisane
accessus XII... (było-minęło) Aktualnie raczej Kakure-kirishitan. Silentium !

Należy "skasować" samorodnych/domorosłych likwidarorów Towarzystwa, które przecież NIE samo(wolnie) zwyciężyło stary Kościół. W Nim in saecula saeculorum.

Lange Leben für Kaiserin und 1. Bischof in Rom+
CiociaA
aktywista
*****
Wiadomości: 751


« Odpowiedz #4 dnia: Kwietnia 15, 2015, 16:46:11 pm »

A naprawde warto, bo akurat w obecnym etapie wyborczym dostęp na żywo do spotkań z jedynym katolickim kandydatem jest wybitnie ograniczny. Dla uspokojenia dodam, że zarówno G.BRAUN, jak i niegodny autor tych słów, są zdecydowanie umiarkowanymi zwolennikami tak mącącej spokój niektórych dusz intronizacji. Jestem o tyle zwolennikiem owej, na ile czuje sie jeszcze obywatelem tego post-katolickiegoo państwa i mieszkańcem posoborowej parafi...p.w.CHRYSTUSA KRÓLA.

Oczywiście, że ma Pan rację! Korzystając z transmisji niektórych audycji, w tym transmisji na żywo, jedynej dostępnej na całym świecie, bo przez internet, nie znaczy że popieramy inne akcje Osób związanych z Radiem. O tym było już w innych wątkach.
Zapisane
"Kto w Ofierze Mszy Św. jest przytomnym z sercem szczerym, z wiarą prostą, z uszanowaniem, ze skruchą pokorną, ten dostąpi miłosierdzia i znajdzie potrzebne sobie łaski."

"Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi!"
CiociaA
aktywista
*****
Wiadomości: 751


« Odpowiedz #5 dnia: Kwietnia 15, 2015, 16:48:33 pm »

...miało być PO-soborowej...

Moja ostatnia polska parafia rzymsko-katolicka też była pod wezwaniem Chrystusa Króla. ;)
Zapisane
"Kto w Ofierze Mszy Św. jest przytomnym z sercem szczerym, z wiarą prostą, z uszanowaniem, ze skruchą pokorną, ten dostąpi miłosierdzia i znajdzie potrzebne sobie łaski."

"Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi!"
CiociaA
aktywista
*****
Wiadomości: 751


« Odpowiedz #6 dnia: Kwietnia 15, 2015, 17:26:54 pm »

Własnie doczytałem Pani "spory" w temacie na wątku "...Pozwolenie Komisji E.D...."'gdzie nie dane pisać mojej nowicjatowej duszyczce- mam nadzieje z korzyścią dla wszystkich...Słowo wsparcia dla świerzaka liczy sie po trzykroć:-)  DEO GRACIAS!

Wydaje mi się, że "spór" to za mocne słowo. Raczej powinna być to dyskusja, tylko wtedy obecność na forum będzie twórcza, o ile nie będziemy śpiewać jednym głosem. :)

Każdy kiedyś zaczynał. Najważniejsze, żeby sięgnąć do źródeł-tradycyjny katechizm, apologetyka, życiorysy świętych ( tych sprzed reformy procesu kanonizacyjnegoi ;)  ). Forum to tylko miejsce wymiany myśli, dokształcać trzeba się "niemedialnie", z przedsoborowej książki. Życzę wielu łask na drodze odkrywania Prawdy i piękna naszej wiary. +++
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 15, 2015, 17:28:37 pm wysłana przez CiociaA » Zapisane
"Kto w Ofierze Mszy Św. jest przytomnym z sercem szczerym, z wiarą prostą, z uszanowaniem, ze skruchą pokorną, ten dostąpi miłosierdzia i znajdzie potrzebne sobie łaski."

"Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi!"
CiociaA
aktywista
*****
Wiadomości: 751


« Odpowiedz #7 dnia: Kwietnia 15, 2015, 18:21:22 pm »

Kordialnie dziękuje. Myśle, że dziwnie nieprzychylny stos.m.in. do Pani osoby niektórych interlokutorów może wynikać jeszcze z jednego faktu. Mieszka Pani jeśli dobrze zrozumiałem już jakiś czas za oceanem. Nie wiem jak często ma Pani okazję odwiedzać POst-PRL, ale będąc TU na pewno nie można nie zauważyć postępu-jących szybko zmian, degradujących to społeczeństwo(o czym m.in. pisałem w wątku "przedstawiając sie")Szczególnie jeśli miało sie troche przerwy w kontakcie ze współczesnymi katolikami...
I jeszcze z troche pofakcie: na wiadomym Radiu właśnie kończy się nagranie spotkania z udziałem G.B. i x Śniadocha na temat x Piotra Skargii...Jakiego tradsa może taka audycja zgorszyć???

Dzięki za miłe słowa. Być może odległość od Polski ( zawsze Ojczyzny, dlatego nie nazywam Jej nigdy PRL-em czy POST-PRL-em) sprawia, że w pewnych sprawach jestem bardziej zielona a w innych mniej, czego często nie rozumieją moi interlokutorzy, których mimo wszystko szanuję, bo każdy, kto trafił na to forum przeważnie "miał pod górkę" i niejedną czarę goryczy wychylił. Przed laty odnalazłam to forum jak również aktywne wtedy jeszcze forum FSSPX i przeżyłam chwile niezwykłego szczęścia, że nie jestem osamotniona w moim przerażeniu: "co się stało z moim Kościołem?" Nie za bardzo orientowałam się we wszystkich "odcieniach" tradycjonalizmu, nie wiedziałam, że można być bardziej na prawo lub na lewo. Doszłam do wniosku, że FSSPX jest tak mniej więcej pośrodku...
Emigracja to nie wycieczka...Chciałam ZAWSZE do Polski wrócić. Razem z dziećmi żyliśmy od wyjazdu do wyjazdu. Zawsze stosy zdjęć, filmy, mnóstwo książek-aby jakoś przeżyć do następnego razu. Na początku ciągnęło jeszcze i do polskiego Kościoła, bo było konserwatywnie: balaski, Komunia do ust, na klęcząco, Tabernakulum na swoim miejscu, pobożność, piękne pieśni, kościoły nie ogołocone, Najświętsza Panienka nie usunięta w kąt, by nie raziła ekumenistów... Dużo tego by pisać.
Polska zmieniła się bardzo, za każdym naszym pobytem na coraz gorzej. Przede wszystkim rzuca się w oczy upadek moralności, szczególnie na wsi, gdzie zawsze było bardziej katolicko. Powszechne konkubinaty, ogólne przyzwolenie w rodzinach na tę formę współżycia. Taka jakaś "normalka"...Smutne.
Zapisane
"Kto w Ofierze Mszy Św. jest przytomnym z sercem szczerym, z wiarą prostą, z uszanowaniem, ze skruchą pokorną, ten dostąpi miłosierdzia i znajdzie potrzebne sobie łaski."

"Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi!"
CiociaA
aktywista
*****
Wiadomości: 751


« Odpowiedz #8 dnia: Kwietnia 15, 2015, 18:49:51 pm »

Radio Chrystusa Króla przeprowadzi bezpośrednią transmisję ze spotkania z Grzegorzem Braunem w Rzeszowie - dziś 15 kwietnia o godz, 19.30.
Zapraszamy: http://www.radiochrystusakrola.pl/

To nie jest promocja stron z prawej strony!  ;D
Zapisane
"Kto w Ofierze Mszy Św. jest przytomnym z sercem szczerym, z wiarą prostą, z uszanowaniem, ze skruchą pokorną, ten dostąpi miłosierdzia i znajdzie potrzebne sobie łaski."

"Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi!"
CiociaA
aktywista
*****
Wiadomości: 751


« Odpowiedz #9 dnia: Kwietnia 15, 2015, 23:25:09 pm »

Ponieważ zna Pani angielski i lubi radio-przynajmniej jedno:-) to ośmiele sie zareklamować malutkie trad. radio z Waszyngtonu. Może coś Siostra o nim słyszała:TRADITIONAL CATHOLIC RADIO-nie jest na żywo, nadaje sie na komórkę. Dużo arch.homilii kolegów w niedoli bp-a Wiliamsona, a i jego sławne Listy Otwarte do...są emitowane. Moja średnia znajomość ang.pozwala na dość częste słuchanie od niemal równego roku-choć trafiłem ponad dwa lata temu. God Save America!

Oczywiście, że nie słyszałam o tym radiu... Jest Pan, jak na "nowicjusza", nieźle zorientowany. Ja raczej nie szukam "Wolnej Europy", zadawalam się oficjalnymi komunikatami i to mi w zasadzie wystarcza. :)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 15, 2015, 23:36:49 pm wysłana przez CiociaA » Zapisane
"Kto w Ofierze Mszy Św. jest przytomnym z sercem szczerym, z wiarą prostą, z uszanowaniem, ze skruchą pokorną, ten dostąpi miłosierdzia i znajdzie potrzebne sobie łaski."

"Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi!"
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #10 dnia: Maja 01, 2015, 15:34:11 pm »

Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Co Bóg złączył…”
Małżeństwo, rodzina i płciowość w kontekście Synodu Biskupów 2014–2015


http://www.diecezja.waw.pl/4089

Dość obszerne streszczenie Konferencji .... jest zamieszczone tu:

http://www.pch24.pl/co-bog-zlaczyl,35150,i.html

... i na końcu pisze:

"(...) Patronat medialny nad konferencją sprawował portal PCh24.pl. W najbliższym czasie opublikujemy na naszych łamach materiały wideo ze wszystkimi wystąpieniami prelegentów zorganizowanej na UKSW konferencji."


"Co Bóg złączył...". Wystąpienie abp. Stanisława Gądeckiego podczas konferencji na UKSW.
(...)
https://www.youtube.com/watch?v=0vgkn5Q7dug


Prof. Grzegorz Kucharczyk: Antyrzymski syndrom Kościoła niemieckiego

https://www.youtube.com/watch?v=gqI-7maDJls
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #11 dnia: Maja 09, 2015, 15:59:09 pm »

Dr Mathias von Gersdorff: Sojusz rewolucji seksualnej i lewicy katolickiej w Niemczech
(...)
https://www.youtube.com/watch?v=ABC9KAZ6UGg



Prof. Roberto de Mattei: Rodzina chrześcijańska od Soboru Watykańskiego II do Synodu Biskupów.
(...)
https://www.youtube.com/watch?v=NlH7x_d1l74
Zapisane
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Konferencja na UKSW 14-04-2015 "Co Bóg złączył..." « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!