Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 06:33:33 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Artykuł w Newsweek nt. procesu abp. Michalika. Jak radzić sobie z manipulacją?
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] Drukuj
Autor Wątek: Artykuł w Newsweek nt. procesu abp. Michalika. Jak radzić sobie z manipulacją?  (Przeczytany 6906 razy)
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #30 dnia: Maja 15, 2019, 00:28:55 am »

Słusznie ksiądz prawi, ze czyny nie sa zle ( lub dobre) dlatego ze promuje je lewica czy prawica tylko dlatego, ze sa obiektywnie zle lub dobre.
Dlatego nie uwazam, ze religia ekologizmu etc nie jest lewicowa. 'Prawicowcy' tez ja wyznają - np. PiS. Histeria smogowa i gloszenie w radio "stopni zagrozenia smogiem" jest tego objawem. (Kiedys oglaszano stopnie zagrozenia nadfioletem i ostrzegano przed wychodzeniem z domu, ale z tego nadfioletu trudniej bylo wycisnac kasę niz ze smogu)
« Ostatnia zmiana: Maja 15, 2019, 01:27:23 am wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #31 dnia: Maja 15, 2019, 08:34:01 am »

@ P. Rysio
Dziękuję. Nie chcę już wchodzić w sprawy partyjne ale to nie tylko w PiSie w Polsce. Ostatnim "prawicowym" kandydatem na burmistrza Londynu był działacz ekologiczny. Mamy też ekologię w ruchach "antysystemowych" - np. we włoskim Ruchu Pięciu Gwiazd. Nie wiem jak to wygląda w praktyce np. w obecnym zarządzaniu Rzymem, ale sam ruch u siebie z tego co pamiętam hasła ekologiczne miał. To też ciekawy twór, gdzie elementy eklogiczne, antyklerykalne ale i antyunijne się przenikały. Nie wiem jak on funkcjonuje teraz mając wpływ na rząd. W naszych mediach bardziej się mówi o drugiej części włoskiego rządu, tzn. związanej z tzw. Ligą Północną.

@ P. Etratio
Chyba tu się mogę w dużej mierze z Panem zgodzić. Mam na myśli to, że postrzeganie samej szeroko pojętej ekologii nie dokonuje się ze względu na wroga ale raczej na nią samą. My patrzymy na to z naszej perspektywy (stąd skojarzenia z wrogiem, lewicą itd.) a inaczej już patrzą w Kongu czy na Malediwach.

Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Mesenti
uczestnik
***
Wiadomości: 181


Sługa Wiecznego Rzymu

« Odpowiedz #32 dnia: Maja 15, 2019, 15:57:16 pm »

To była faza przejściowa pomiędzy upadkiem "starej religii" a chrzescijanstwem. Ale nie dotyczylo to tylko formy, sztuki ale i teologii. Powstało chrzescijanstwo synkretyczne lub stara religia z elementami chrzescvijanskimi. Gdy lekarze wypedzali zle duchy z chorego, najpierw przywolywali Ozyrysa. Gdy to nie pomagalo, grozili zlemu duchowi, ze jak nie wyjdzie "na Ozyrysa" to wezwą samego Chrystusa.

Z tego co pamiętam śmiano się z rzeczonego księdza, że umieszczał się na pomnikach i freskach (bo jeśli się nie mylę też widnieje w bazylice). Ale wymłotkowywanie hieroglifów jest znane przynajmniej od czasów Echnatona. Jeśli chodzi o chrześcijaństwo szczególną sprawność mieli w tym osiągnąć koptowie przerabiający Izydy z Horusem na wczesne formy Madonny z Dzieciątkiem.


A znacie Państwo działalność św. Menasa, męczennika z przełomu III i IV wieku?
Zapisane
Dieu et mon droit

Wasza Świątobliwość została namaszczona olejem pochodzącym z ziemi, a ja Olejem zesłanym z Nieba.
Ludwik XIV
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #33 dnia: Maja 15, 2019, 16:20:20 pm »

Nie znam, to ten święty?

https://pl.wikipedia.org/wiki/Menas_z_Egiptu
Zapisane
Mesenti
uczestnik
***
Wiadomości: 181


Sługa Wiecznego Rzymu

« Odpowiedz #34 dnia: Maja 15, 2019, 16:32:37 pm »

Tak o niego chodzi.

Cytuj
Chcąc rozpowszechniać nową wiarę przez pieśni, podstawił on osoby Trójcy Świętej w miejsce bóstw z dawnej triady w kilku najpopularniejszych hymnach z Egipskiej mitologii i Egipskiego folkloru i w ten sposób zaadaptował dawne formy do nowych zadań.

Aziz S. Atiya, Historia Kościołów Wschodnich.
« Ostatnia zmiana: Maja 15, 2019, 16:36:01 pm wysłana przez Mesenti » Zapisane
Dieu et mon droit

Wasza Świątobliwość została namaszczona olejem pochodzącym z ziemi, a ja Olejem zesłanym z Nieba.
Ludwik XIV
Strony: 1 2 [3] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Artykuł w Newsweek nt. procesu abp. Michalika. Jak radzić sobie z manipulacją? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!