Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 20, 2024, 11:33:28 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231949 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Msza ks. Kuli w Radomiu
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 Drukuj
Autor Wątek: Msza ks. Kuli w Radomiu  (Przeczytany 9127 razy)
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #15 dnia: Czerwca 09, 2009, 23:45:06 pm »

Proszę Państwa,
proszę przestać pisać bzdury o "za małych literach w mszale" i kłopotach ze wzrokiem. Nie w tym rzecz. A pisanie o błędach w Kanonie jest co najmniej nie na miejscu. Skąd Pan to może wiedzieć ? Nikt, naprawdę nikt, nawet w czasie największego wzburzenia formą odprawianej przez ks. Kulę Mszy, takiego zarzutu nie postawił i nie miałby nawet do tego prawa.
Jeśli ks.Kula zmienił swoje podejście - to CHWAŁA BOGU !
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #16 dnia: Czerwca 10, 2009, 00:45:49 am »

Cytuj
Mnie interesuje, co mają do powiedzenia ci Panowie, którzy najpirw atakowali ks. Kulę, a teraz siedzą cicho.

Nie wiem czy atakowałem, ale jestem jedną z osób podpisanych pod listami w sprawie Mszy ks. Kuli do biskupa radomskiego i do Komisji ED. Czuję się więc wywołany do odpowiedzi.

Cóż mogę powiedzieć - chyba tylko, że bardzo się cieszę z pozytywnych zmian. W Radomiu bywam ostatnio rzadko, więc sam nie miałem okazji się o nich przekonać. Skoro jest taka poprawa, to nie warto już wypominać starych spraw - "co było a nie jest, nie pisze się w rejestr"... Bardzo dociekliwi szczegóły i tak odnajdą sobie w KNO.

Dodatkowo bardzo cieszy fakt, że ks. Kula stwierdził, że nie jest wrogiem Tradycji. To naprawdę bardzo ważne, bo biorąc pod uwagę jego kazanie z pierwszej Mszy Trydenckiej w Radomiu wszyscy mogliby "odnieść mylne wrażenie". Naprawdę raduje również, że można już pójść do niego i porozmawiać na ten temat. Po doświadczeniach jednego z moich braci mógłbym czuć się niepotrzebnie zniechęcony i nigdy tego nie spróbować. A tak, jeśli nadarzy się ku temu okazja, będę mógł pójść i pogadać, bez obaw, że zostanę np. "wyproszony".

Panie Michale, szczerze i bez żadnej ironii: naprawdę dobrą wiadomość Pan zamieścił.


A za księdza Kulę: +
« Ostatnia zmiana: Czerwca 10, 2009, 01:01:36 am wysłana przez JRWF » Zapisane
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #17 dnia: Czerwca 10, 2009, 00:59:28 am »

Jak łatwo zostać z przypiętą łatką.

Wtedy ks. Kula miał "złą" łatkę, teraz będzie miał "dobrą" łatkę, za 2 miesiące ktoś znowu coś napisze i łatka znowu się zmieni.

Nie znam, nie widziałem, nie wypowiadam się.
Zapisane
jedam
Gość
« Odpowiedz #18 dnia: Czerwca 10, 2009, 01:26:13 am »

Myślę że zawsze warto pamiętać o tym że kapłani odprawiajacy KRR to jednak nam robią pewną przysługę. W naszych czasach mogli by tego nie robić i świat by im przyklasnął, w tym wielu współbraci w kapłaństwie i wiernych. Dlatego warto docenic kapłanów odprawiajacyh KRR bo to dla wielu jest wielkie wyzwanie.

Warto zadbać o dobrą atmosferę, szacunek i traktować ksieży tak jak ich traktowano "przed soborem". Nikt nie lubi ciężko pracowac i dostawać jeszcze za to po głowie. Dlatego też postarajcie się uczynić księdzu Kuli ową posługę milszą. Wtedy może bardziej się zaangażuje.

Zapisane
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #19 dnia: Czerwca 10, 2009, 08:36:50 am »

Zachęcam wszystkich radomiaków, żeby wybrali się na mszę 21 czerwca i sami ocenili.
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #20 dnia: Czerwca 10, 2009, 09:04:21 am »

Cóż, akurat 21 czerwca będę w Warszawie na Mszy u św. Benona. Ale pozostałych radomiaków także zachęcam do wybrania się do radomskiego kościoła farnego.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
K.L.O
rezydent
****
Wiadomości: 462

« Odpowiedz #21 dnia: Czerwca 10, 2009, 20:30:30 pm »

DEO GRATIAS oczywiście będe, ja też wypowiadałem sie o X Kuli i Jego Mszy, pójde i ocenie a na Jego Mszy nie byłem już z 8 miesięcy, Bogu dzięki, napewno bede :) a jak ministranci sobie radzą??
Zapisane
"Wiary ustrzegłem"
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #22 dnia: Czerwca 10, 2009, 20:40:15 pm »

Panie Eligiuszu: niech Pan zda sobie sprawę komu przynosi wstyd wypisując takie rzeczy.

***

Widać Pan Barcikowski nie ma zamiaru przedstawienia całej prawdy, skoro nie odpowiedział na kłopotliwe pytanie.
Zapisane
PSFF
uczestnik
***
Wiadomości: 229


« Odpowiedz #23 dnia: Czerwca 10, 2009, 21:01:00 pm »

   Ja nie wiem, jak jest teraz. Za to:
1. Niedziela, godz. 14, to TRADYCYJNA godzina, kiedy TRADYCYJNA rodzina ma okazję posiedzieć razem w domu i zjeść ten jeden raz w tygodniu RAZEM obiad. Dla kogoś, kto jak ja (czy p. PTRF) pracuje cały tydzień, to jest bardzo ważne.
2. Próbowałem kiedyś porozmawiać z ks. Kulą. Poszliśmy z żoną i zaproponowaliśmy rozmowę. To było na samym początku tej sprawy, jeżeli dobrze pamiętam, to jakiś ksiądz z TEGO forum proponował pomoc, chcieliśmy i o tym powiedzieć. X. Kula delikatnie mówiąc spławił nas niezbyt elegancko, w ogóle nie słuchając co mamy do powiedzenia.
3. Byłem jednym z tych, którzy podpisali list, o którym pisał p. PTRF. Ja również czuję, delikatnie mówiąc, dyskomfort z powodu braku jakiejkolwiek odpowiedzi.
4. Co to za ksiądz - tradycjonalista, który podpisuje z ewangelikami umowy (prawdę mówiąc - kiedy nawet nie musi)?
5. Niestety, 21 czerwca również nie będę mógł być w Radomiu.
6. Jak zorganizować sobie czas, jeżeli co drugą niedzielę miałbym chodzić do jednego kościoła na 14, a co drugą gdzie indziej na inna godzinę? Za kawalerskich czasów - nie było by problemów, ale teraz - p. punkt 1.
Zapisane
K.L.O
rezydent
****
Wiadomości: 462

« Odpowiedz #24 dnia: Czerwca 10, 2009, 21:56:53 pm »

Ja jako młody kawaler, pójde i "zdam relacje" ide tam z nadzieją, i napewno nie będę szukał dziury w całym, bo zależy mi na tym aby w moim mieście była odprawiana TRidentina. 
P.S Czy widzieli Państwo kiedyś jak odprawia Mszę wikariusz tej parafii ( ten grubszy z brodą:) ) tylko u Niego widzę skłon w czasie Credo, głęboki skłon w czasie konsekracji, częste ornaty skrzypcowe.
Zapisane
"Wiary ustrzegłem"
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #25 dnia: Czerwca 11, 2009, 21:16:33 pm »

DEO GRATIAS oczywiście będe, ja też wypowiadałem sie o X Kuli i Jego Mszy, pójde i ocenie a na Jego Mszy nie byłem już z 8 miesięcy, Bogu dzięki, napewno bede :) a jak ministranci sobie radzą??

Ministranci sobie radzą jak mogą. W każdym razie są bardzo zaangażowani.
Zapisane
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #26 dnia: Czerwca 11, 2009, 21:17:45 pm »

Panie Eligiuszu: niech Pan zda sobie sprawę komu przynosi wstyd wypisując takie rzeczy.

***

Widać Pan Barcikowski nie ma zamiaru przedstawienia całej prawdy, skoro nie odpowiedział na kłopotliwe pytanie.


Jakie kłopotliwe. W Warszawie przez parę lat musieliśmy żyć z nowymi czytaniami i jakoś przeżyliśmy.
Zapisane
PSFF
uczestnik
***
Wiadomości: 229


« Odpowiedz #27 dnia: Czerwca 11, 2009, 21:47:02 pm »

Panie Eligiuszu: niech Pan zda sobie sprawę komu przynosi wstyd wypisując takie rzeczy.

***

Widać Pan Barcikowski nie ma zamiaru przedstawienia całej prawdy, skoro nie odpowiedział na kłopotliwe pytanie.


Jakie kłopotliwe. W Warszawie przez parę lat musieliśmy żyć z nowymi czytaniami i jakoś przeżyliśmy.

"MY" to znaczy kto?
Zapisane
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #28 dnia: Czerwca 11, 2009, 21:50:53 pm »

   Ja nie wiem, jak jest teraz. Za to:
1. Niedziela, godz. 14, to TRADYCYJNA godzina, kiedy TRADYCYJNA rodzina ma okazję posiedzieć razem w domu i zjeść ten jeden raz w tygodniu RAZEM obiad. Dla kogoś, kto jak ja (czy p. PTRF) pracuje cały tydzień, to jest bardzo ważne.
2. Próbowałem kiedyś porozmawiać z ks. Kulą. Poszliśmy z żoną i zaproponowaliśmy rozmowę. To było na samym początku tej sprawy, jeżeli dobrze pamiętam, to jakiś ksiądz z TEGO forum proponował pomoc, chcieliśmy i o tym powiedzieć. X. Kula delikatnie mówiąc spławił nas niezbyt elegancko, w ogóle nie słuchając co mamy do powiedzenia.
3. Byłem jednym z tych, którzy podpisali list, o którym pisał p. PTRF. Ja również czuję, delikatnie mówiąc, dyskomfort z powodu braku jakiejkolwiek odpowiedzi.
4. Co to za ksiądz - tradycjonalista, który podpisuje z ewangelikami umowy (prawdę mówiąc - kiedy nawet nie musi)?
5. Niestety, 21 czerwca również nie będę mógł być w Radomiu.
6. Jak zorganizować sobie czas, jeżeli co drugą niedzielę miałbym chodzić do jednego kościoła na 14, a co drugą gdzie indziej na inna godzinę? Za kawalerskich czasów - nie było by problemów, ale teraz - p. punkt 1.


Co wy się tak nagle wszyscy zrobiliście miłośnikami niedzielnych obiadków. Może jeszcze u teściowej. W całej Polsce niedzielne msze trydenckie odprawiane są o tej porze i ludzie, dla których uczestnictwo we mszy trydenckiej jest ważne nie zrezygnują z niej z powodu obiadu. Zresztą, nie można zjeść obiadu o 16tej?

W każdym razie: schabowy i mizeria szanownej mamusi al;bo msza trydencka. Wybór należy do Ciebie.
Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #29 dnia: Czerwca 11, 2009, 21:51:06 pm »

Jeśli to nie jest kłopotliwe pytanie, to proszę odpowiedzieć: czy poruszał Pan tę sprawę, jeśli nie to dlaczego, jeśli tak to jaka była odpowiedź?

***

Właśnie jestem u swojej kochanej Teściowej!
« Ostatnia zmiana: Czerwca 11, 2009, 21:52:39 pm wysłana przez Zygmunt » Zapisane
Strony: 1 [2] 3 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Msza ks. Kuli w Radomiu « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!