Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 27, 2024, 19:24:05 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231964 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia pozostałe  |  Wątek: Bp. Williamson konsekruje w Czwartek co najmniej 1-ego biskupa.
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 Drukuj
Autor Wątek: Bp. Williamson konsekruje w Czwartek co najmniej 1-ego biskupa.  (Przeczytany 21169 razy)
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3938


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #120 dnia: Czerwca 13, 2023, 15:14:13 pm »

Pan sobie wymyślasz chochoła aby mieć co do bicia.
Piany.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #121 dnia: Lipca 16, 2023, 18:07:58 pm »

BP MICHAŁ STOBNICKI:

Urodziłem się w 1987 roku w polskiej katolickiej rodzinie. Po zdaniu matury w 2006 roku, za radą starszych polskich kapłanów, przyłączyłem się do FSSPX. W 2008 roku zostałem nagle usunięty z seminarium w Zaitzkofen, ponieważ byłem w bardzo  dobrych kontaktach z biskupem Williamsonem. Kontynuowałem jednak formację kapłańską pod kierownictwem doświadczonych księży i dwóch tradycjonalistycznych biskupów. W międzyczasie w 2014 roku ukończyłem prawo i zajmowałem się trochę pracą prawniczą. W 2013 roku udało mi się ponownie nawiązać kontakt z biskupem Williamsonem po tym, gdy został wyrzucony z FSSPX. Od 2016 roku odwiedzał on regularnie Polskę i uznał za stosowne, by udzielić mi święceń kapłańskich w dniu 1 lipca 2017 roku. Przez kolejne pięć lat owoce mojej posługi kapłańskiej (oraz – to z pewnością dobry znak – gwałtowny sprzeciw wobec niej) były takie, iż biskup Williamson udzielił mi sakry biskupiej w dniu 15 sierpnia 2022 roku. Była to dyskretna ceremonia, ale z udziałem świadków. Wraz ze współbratem wyświęconym przez biskupa Williamsona posługujemy obecnie w 17 miejscach w Polsce. Do tej pory w Polsce udzielałem już bierzmowania podczas dziewięciu ceremonii. Święcenia kapłańskie sub conditione przyjęło w Polsce sześciu kapłanów. Szalony sprzeciw wobec mojej posługi trwa dalej i doprowadził nawet do tego, że ktoś uszkodził oponę w moim samochodzie, co najpewniej miało zakończyć się śmiertelnym wypadkiem. Zorganizowanie działalności „Ruchu Oporu” w Polsce było ciężką pracą, ale mój współbrat i ja możemy teraz troszczyć się o zbawienie wielu dobrych dusz. Niechaj będą za to dzięki Panu Bogu i Najświętszej Maryi Pannie, Królowej Polski.

https://fsspxr.wordpress.com/bp-stobnicki/
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #122 dnia: Lipca 16, 2023, 22:53:06 pm »

Był biskup dentysta, jest biskup prawnik. Da się? Da  ;D
Współbrat grasuje po archidiecezji warszawskiej i nie chce pokazać celebretu...
Wszelkich Łas Bożych xiędzu biskupowi. Może kiedyś będziemy musieli korzystać z jego posługi...
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #123 dnia: Lipca 18, 2023, 12:23:10 pm »

Nie mam z tym żadnego problemu
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3938


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #124 dnia: Lipca 18, 2023, 13:00:23 pm »

Te pytania pozostają wciąż w mocy.
Może ktokolwiek ma pomysły na to jakie są odpowiedzi?
Jaki jest cel sekretnego wyświęcania biskupów?
W ogóle co bp Williamson zamierza?
No bo cóż z takiego biskupa, o którego istnieniu wie tylko garstka wtajemniczonych?
Można powiedzieć, że jakaż to konspiracja, skoro piszą o tym na plotkarskich portalach?
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
MK
uczestnik
***
Wiadomości: 174


« Odpowiedz #125 dnia: Lipca 18, 2023, 14:46:28 pm »

Te pytania pozostają wciąż w mocy.
Może ktokolwiek ma pomysły na to jakie są odpowiedzi?
Jaki jest cel sekretnego wyświęcania biskupów?
W ogóle co bp Williamson zamierza?
No bo cóż z takiego biskupa, o którego istnieniu wie tylko garstka wtajemniczonych?
Można powiedzieć, że jakaż to konspiracja, skoro piszą o tym na plotkarskich portalach?

Celem jest uzasadnienie apokaliptycznego odpału i racji bytu dla "Resistance". Bo według biskupa W. zaraz będzie wielki ucisk, więc trzeba schodzić do katakumb, a jak wiadomo FSSPX się "sprzedało".

Dziwi mnie, że pan Krusejder "nie ma z tym żadnego problemu", bo Resistance robi sobie za przeproszeniem "jaja" z dyscypliny Kościoła i prawa kanonicznego, a owocem tego są sekty, takie jak skupione wokół pogubionych salezjanów: Bałemby i Woźnickiego.
Zapisane
fsa
uczestnik
***
Wiadomości: 247

« Odpowiedz #126 dnia: Lipca 18, 2023, 15:22:32 pm »

X Woźnicki nie ma i nie będzie miał nic wspólnego z Ruchem Oporu. Z kolei x Bałemba ma tyle wspólnego, że podobnie jak 5 innych kapłanów w Polsce przyjął święcenia sub conditione.
Zapisane
_Michał_
rezydent
****
Wiadomości: 370

« Odpowiedz #127 dnia: Lipca 18, 2023, 22:05:52 pm »

Najciekawsi są ci „tradycjonalistyczni biskupi”. Z którego to niby uniwersum mieliby się wziąć? ???
Zapisane
fsa
uczestnik
***
Wiadomości: 247

« Odpowiedz #128 dnia: Lipca 19, 2023, 08:10:48 am »

Biskupi sedeprywacjonistyczni, tj. z linii biskupa Guerarda des Lauriers.
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2919

« Odpowiedz #129 dnia: Lipca 19, 2023, 08:16:19 am »

Cytuj
W 2008 roku zostałem nagle usunięty z seminarium w Zaitzkofen, ponieważ byłem w bardzo  dobrych kontaktach z biskupem Williamsonem.
Nie orientuję się dobre w tych relacjach, ale w 2008 roku bp Williamson nie pełnił jeszcze funkcji rektora w seminarium Bractwa w Argentynie?
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
fsa
uczestnik
***
Wiadomości: 247

« Odpowiedz #130 dnia: Lipca 19, 2023, 08:33:56 am »

Od około 2000 roku intensywnie działano w ramach FSSPX, by biskupa Williamsona zmarginalizować (stąd pozbawienie go funkcji rektora seminarium w USA i zesłanie do Argentyny), a najlepiej usunąć raz na zawsze (stąd zaproszenie przez przełożonych do seminarium w Zaitzkofen na przełomie października i listopada 2008 roku szwedzkich dziennikarzy, prywatnie pozostających w bliskich relacjach z biskupem Sztokholmu Andersem Arboreliusem, który od Franciszka dostał kapelusz kardynalski). Słynny program telewizyjny leżał w szufladzie, aż został odpalony w styczniu 2009 roku. Wówczas biskup Williamson po interwencji u władz samego kardynała Bergoglio otrzymał nakaz opuszczenia Argentyny, a władze Bractwa skierowały go do aresztu domowego.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #131 dnia: Lipca 19, 2023, 09:35:22 am »

Ciekawe jak będzie wyglądała posługa bp. Stobnickiego i jego praca zawodowa. Jest chyba adwokatem. Do pracy jak śmiga? W garniturze czy sutannie?
A ten drugi ksiądz to kto?
Zapisane
fsa
uczestnik
***
Wiadomości: 247

« Odpowiedz #132 dnia: Lipca 19, 2023, 09:51:47 am »

https://ibb.co/Xy5sknX
Czarno na białym stoi, że nie wykonuje zawodu.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #133 dnia: Lipca 19, 2023, 10:17:59 am »

Info chyba z 2018 r. Może coś się zmieniło. Tu jest podany adres kancelarii chyba że zbieżność nazwisk: ul. Dymińska 6A/114, 01-519 Warszawa.
Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3938


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #134 dnia: Lipca 19, 2023, 10:21:26 am »

Panie Majorze
Duchowni łacińscy przez ponad tysiąclecie byli głównie prawnikami.
I owszem było to tak mocne doświadczenie że odcisnęło trwałe piętno na to jak duchowni łacińscy samych siebie postrzegają i jak postrzegają rzeczywistość.
Charyzmatem patriarchatu łacińskiegi na dobre i na złe jest prawniczość.
Ksiądz prawnik to sama Tradycja.
Z pana wykształceniem zakładam że pan wie, że główne obowiązki biskupa to sadzenie. W końcu episkopos to nadzorca. A kuria to sąd.

Widzi pan że zaczął złośliwie a sam doprowadził do wykazania że to największy tradycjonalizm.
« Ostatnia zmiana: Lipca 19, 2023, 13:06:20 pm wysłana przez Kefasz » Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia pozostałe  |  Wątek: Bp. Williamson konsekruje w Czwartek co najmniej 1-ego biskupa. « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!