Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 18:37:11 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231860 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: odjechany ksiądz trads - FIAT VOLUNTAS TUA
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Drukuj
Autor Wątek: odjechany ksiądz trads - FIAT VOLUNTAS TUA  (Przeczytany 3587 razy)
bogna
uczestnik
***
Wiadomości: 170

http://www.bognabialecka.pl

« dnia: Czerwca 08, 2009, 18:19:50 pm »

Co sądzicie o tym? Proszę zwrócić uwagę na akcesoria i dotrwać do końca.
http://www.youtube.com/watch?v=RYbIGS67xC0
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #1 dnia: Czerwca 08, 2009, 19:12:11 pm »

@#$%$%^&*(*(&%$%^*()) !!!
nóż mi sie w kieszeni otwiera...
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
eire00
uczestnik
***
Wiadomości: 119

« Odpowiedz #2 dnia: Czerwca 08, 2009, 19:32:23 pm »

nie widzę w tym nic złego, pomysłowe i w niczym nie obraża Wiary

a skąd pewność, że autorem jest ks. tradycjonalista?
Zapisane
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #3 dnia: Czerwca 08, 2009, 19:46:35 pm »

Mi sie nie podoba...
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #4 dnia: Czerwca 08, 2009, 20:01:01 pm »

Ukrzyżowany Pan Jezus pojawiający się i znikający w rytm muzyki rozrywkowej jest nie na miejscu bez względu na to czy to "trads" czy nie. Jeśli to "ksiądz trads" to powinien się też zastanowić czy łączenie "atrakcyjnych" metod z tradycjonalizmem jest dobre.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
bogna
uczestnik
***
Wiadomości: 170

http://www.bognabialecka.pl

« Odpowiedz #5 dnia: Czerwca 08, 2009, 20:19:39 pm »


a skąd pewność, że autorem jest ks. tradycjonalista?

warto spojrzeć na inne jego filmiki - wskazują jednoznacznie - ostatnio robi projekt spokojniejszy (niemiecki) o Mszy Wszechczasów - patrz "DVD teaser"

zresztą linka do niego znalazłam na blogu ks. Johna Zuhlsdorf'a
Zapisane
eire00
uczestnik
***
Wiadomości: 119

« Odpowiedz #6 dnia: Czerwca 08, 2009, 20:58:21 pm »

Cytuj
Ukrzyżowany Pan Jezus pojawiający się i znikający w rytm muzyki rozrywkowej jest nie na miejscu

Myślę, że wiele tu zależy od wrażliwości. Potrafię sobie wyobrazić, że dla niektórych jest to niedoakceptacji.

Ale nie zgodzę się, że BEZWZGLĘDNIE i zawsze skojarzenie wizerunku Naszego Pana na krzyżu z muzyką rozrywkową jest złe. Gdyby chodziło o wyśmiewanie, robienie sobie "jaj" z Męki. Gdyby to było coś jak to obrzydlistwo które pojawiło się kiedyś w Focusie... Ale jak dla mnie nie ma tu nic obraźliwego dla Wiary. Ani muzyka nie jest jakaś nieprzyzwoita, ani to co dzieje się z obrazkami...

Może to nie jest idealny sposób przekazu, i, powtórzę, wyobrażam sobie, że niektórym się nie podoba, ale nie widzę powodu do "otwierania się w kieszeni noża" :)

Zapisane
Gaudens Gaudebo
uczestnik
***
Wiadomości: 247


Domus Mea Domus Orationis

« Odpowiedz #7 dnia: Czerwca 08, 2009, 21:05:10 pm »

W 12 Sekundzie tego filmu ukazany jest Missale Romanum 1962 !  >:(
Zapisane
Deigenitrix illibata, Dei dicata Maria,

Apud tuum filium es electa, Maria,

Lucreris, veniam et miserere

+ + +
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #8 dnia: Czerwca 08, 2009, 22:59:19 pm »

... nie zgodzę się, że BEZWZGLĘDNIE i zawsze skojarzenie wizerunku Naszego Pana na krzyżu z muzyką rozrywkową jest złe.


Prosze UWAŻNIE przeczytać samego siebie jeszcze raz!!!
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #9 dnia: Czerwca 08, 2009, 23:02:14 pm »

Cytuj
Ukrzyżowany Pan Jezus pojawiający się i znikający w rytm muzyki rozrywkowej jest nie na miejscu

Myślę, że wiele tu zależy od wrażliwości. Potrafię sobie wyobrazić, że dla niektórych jest to niedoakceptacji.

Ale nie zgodzę się, że BEZWZGLĘDNIE i zawsze skojarzenie wizerunku Naszego Pana na krzyżu z muzyką rozrywkową jest złe. Gdyby chodziło o wyśmiewanie, robienie sobie "jaj" z Męki. Gdyby to było coś jak to obrzydlistwo które pojawiło się kiedyś w Focusie... Ale jak dla mnie nie ma tu nic obraźliwego dla Wiary. Ani muzyka nie jest jakaś nieprzyzwoita, ani to co dzieje się z obrazkami...

Może to nie jest idealny sposób przekazu, i, powtórzę, wyobrażam sobie, że niektórym się nie podoba, ale nie widzę powodu do "otwierania się w kieszeni noża" :)



Dziś to jutro coś innego.

B/k
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Dawid
uczestnik
***
Wiadomości: 148

« Odpowiedz #10 dnia: Czerwca 08, 2009, 23:12:55 pm »

Cytuj
Ukrzyżowany Pan Jezus pojawiający się i znikający w rytm muzyki rozrywkowej jest nie na miejscu

Myślę, że wiele tu zależy od wrażliwości. Potrafię sobie wyobrazić, że dla niektórych jest to niedoakceptacji.


Są pewne zasady, których się nie łamie. Wrażliwość nie ma tu nic do gadania. Żaden katolik nie powinien akceptować połączenia wizerunku Pana Jezusa z muzyką rozrywkową czy rockową! W tym zakresie nie ma dyskusji!
Zapisane
bogna
uczestnik
***
Wiadomości: 170

http://www.bognabialecka.pl

« Odpowiedz #11 dnia: Czerwca 09, 2009, 12:27:09 pm »

OK, dzięki za komentarze.

Dla mnie pomysł - bardzo ciekawy, ale rzeczywiście miałam uczucie, że jednak krzyż, a szczególnie korona cierniowa nie pasują z muzyką.

To jeszcze jeden filmik tego księdza - podkład tym razem  "Alleluja" z Mesjasza - styl - reklamy I-Poda:
http://www.youtube.com/watch?v=eMmSwr2iZAA

Czy ten jest akceptowalny?
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #12 dnia: Czerwca 09, 2009, 12:47:06 pm »

Ten drugi filmik zdecydowanie jest lepszy, zwłaszcza gdy idzie o podkład muzyczny, w pierwszym po prostu gdyby zamienił muzykę, mogło by byc całkiem dobrze.
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
eire00
uczestnik
***
Wiadomości: 119

« Odpowiedz #13 dnia: Czerwca 09, 2009, 13:14:19 pm »

... nie zgodzę się, że BEZWZGLĘDNIE i zawsze skojarzenie wizerunku Naszego Pana na krzyżu z muzyką rozrywkową jest złe.


Prosze UWAŻNIE przeczytać samego siebie jeszcze raz!!!

Przeczytałem, i mogę to jeszcze raz powtórzyć. Nie zgodzę się, że bezwzględnie i zawsze jest to złe. Zależy jeszcze, co rozumiemy pod hasłem muzyka rozrywkowa - można rozumieć baaaardzo wiele.

Jest to zarówno muzyka powstająca wyłącznie dla komercji, nawet obrażająca przyzwoitość, ale niektóre utwory muzyki rozrywkowej są zupełnie obojętne, albo nawet zgodne z wiarą (np. niektóre zespoły czerpiące inspirację z katolicyzmu).
Zapisane
eire00
uczestnik
***
Wiadomości: 119

« Odpowiedz #14 dnia: Czerwca 09, 2009, 13:15:49 pm »

Zróbmy eksperyment myślowy - czy oburzalibyście się Państwo, gdyby te same obrazki zestawić z np. podkładem instrumentalnym od "Ad mortem festinamus"? To nie jest utwór muzyki poważnej, a raczej taka popularna (sensu: ludowa) przyśpiewka i melodia, jest bardzo skoczny etc. Czy też byłoby to niestosowne?
Zapisane
Strony: [1] 2 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: odjechany ksiądz trads - FIAT VOLUNTAS TUA « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!