Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 21:57:32 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Bp koadiutor na Świętej Warmii
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Drukuj
Autor Wątek: Bp koadiutor na Świętej Warmii  (Przeczytany 7073 razy)
Mruk
uczestnik
***
Wiadomości: 129

« dnia: Lutego 16, 2015, 14:05:48 pm »

Pytałem już na R - bez specjalnego odzewu - pozwolę sobie i tu:

10 lutego 2015 r. został mianowany arcybiskupem koadiutorem archidiecezji warmińskiej – bp. Józef Górzyński.

http://www.niedziela.pl/artykul/14028/Bp-Gorzynski-od-dzis-jestem-Warmiakiem

Wie ktoś z Koleżeństwa kto zacz i czego można się spodziewać?
« Ostatnia zmiana: Lutego 16, 2015, 14:07:29 pm wysłana przez Mruk » Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #1 dnia: Lutego 16, 2015, 15:36:12 pm »


Jeśli chodzi o stary ryt to na pewno będzie lepiej niż za obecnego biskupa.

Był niegdyś moim proboszczem. Bardzo pozytywnie go odbieram. Przykład - wyrzucił elektryczne żarówki / lampki z prezbiterium kościoła a wprowadził prawdziwe świece gdy objął parafię. :)
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #2 dnia: Lutego 16, 2015, 15:50:31 pm »

Cytuj
Przykład - wyrzucił elektryczne żarówki / lampki z prezbiterium kościoła a wprowadził prawdziwe świece
Toż to Lefebryzm >:(
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Mruk
uczestnik
***
Wiadomości: 129

« Odpowiedz #3 dnia: Lutego 16, 2015, 16:07:47 pm »


....na pewno będzie lepiej niż za obecnego biskupa.


Mam nikłą nadzieję, że w ogóle będzie choć trochę lepiej. To, co dzieje się w znanych mi wiejskich parafiach to zgroza. A w katedrze widziałem takie rzeczy, że na KNO byłyby hitem.
Zapisane
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #4 dnia: Lutego 16, 2015, 17:19:37 pm »

....na pewno będzie lepiej niż za obecnego biskupa.
Mam nikłą nadzieję, że w ogóle będzie choć trochę lepiej. To, co dzieje się w znanych mi wiejskich parafiach to zgroza. A w katedrze widziałem takie rzeczy, że na KNO byłyby hitem.
Zlosliwie bym skomentowal, ze tak jest wszedzie i ze widzac rzeczywistosc czlowiek sie albo po raz tysieczny ktorys tam zirytuje i wscieknie, albo juz na nim to wrazenia nie zrobi, bo sobie powie, ze to wszystko jest bez sensu. Ale ja napisze po raz tysieczny ktorys tam plus jeden, ze poziom liturgicznego dziadostwa - bez wzgledu czy to w wiejskich parafiach, w wielkich miastach czy w katedrach - jest tak straszny, ze juz brakuje slow, zeby to opisywac.


A propos Warmii to gdzies przeczytalem na jakims forum ;), ze katedra (czy tez pro czy kon, bo katedra jest gdzie indziej) w Olsztynie ma juz wlasny ryt - z arcybiskupem, ktory niby celebruje ("przewodniczy"), ale jakby nie celebrowal.
« Ostatnia zmiana: Lutego 16, 2015, 17:21:38 pm wysłana przez pauluss » Zapisane
konzeb30
rezydent
****
Wiadomości: 468


"O skruchę ? pycha strojna w ornat".

« Odpowiedz #5 dnia: Lutego 16, 2015, 19:36:16 pm »

Ciekawostka
Abp Górzyński rzekł będąc jeszcze proboszczem że jakby potrzeba było to by odprawiał (wiadomy ryt).
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #6 dnia: Lutego 17, 2015, 00:33:38 am »

Ciekawostka
Abp Górzyński rzekł będąc jeszcze proboszczem że jakby potrzeba było to by odprawiał (wiadomy ryt).

Nie on jeden.  Bp. Piotr Jarecki to nawet publiczne deklaracje składał.
Niech oni lepiej przestaną mówić tylko zaczną robić.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Mruk
uczestnik
***
Wiadomości: 129

« Odpowiedz #7 dnia: Lutego 17, 2015, 09:34:04 am »

....na pewno będzie lepiej niż za obecnego biskupa.
Mam nikłą nadzieję, że w ogóle będzie choć trochę lepiej. To, co dzieje się w znanych mi wiejskich parafiach to zgroza. A w katedrze widziałem takie rzeczy, że na KNO byłyby hitem.
Zlosliwie bym skomentowal, ze tak jest wszedzie i ze widzac rzeczywistosc czlowiek sie albo po raz tysieczny ktorys tam zirytuje i wscieknie, albo juz na nim to wrazenia nie zrobi, bo sobie powie, ze to wszystko jest bez sensu. Ale ja napisze po raz tysieczny ktorys tam plus jeden, ze poziom liturgicznego dziadostwa - bez wzgledu czy to w wiejskich parafiach, w wielkich miastach czy w katedrach - jest tak straszny, ze juz brakuje slow, zeby to opisywac.


A propos Warmii to gdzies przeczytalem na jakims forum ;), ze katedra (czy tez pro czy kon, bo katedra jest gdzie indziej) w Olsztynie ma juz wlasny ryt - z arcybiskupem, ktory niby celebruje ("przewodniczy"), ale jakby nie celebrowal.

Dziadostwo dotyczy wszystkiego, nie tylko liturgii: ministrantki, niekompetencja, pazerność, brak jakiejkolwiek pracy ze służbą liturgiczną, poziom kazań, o tegorocznej kolędzie lepiej jak najszybciej zapomnieć. Na starość muszę uprawiać churching, a syn już nie służy do mszy w naszej parafii. Dzieci tracą wiarę. Tylko sztama z lokalnym ZSLem, SLD i polowania wychodzą lokalnemu klerowi nieźle. No i "Blowing on the Wind" na ofiarowanie to jednak jest pewne osiągnięcie.
Zapisane
conservative revolutionary
aktywista
*****
Wiadomości: 602


« Odpowiedz #8 dnia: Lutego 17, 2015, 10:14:33 am »

Panie Mruk, zapraszam na Mszę Trydencką :)

www.piusx.org.pl/kaplice/olsztyn
Zapisane
Tradycjonalizm jest najbardziej rewolucyjną ideologią naszych czasów.
Warmiaczka
aktywista
*****
Wiadomości: 578

« Odpowiedz #9 dnia: Lutego 17, 2015, 21:29:22 pm »

No i "Blowing on the Wind" na ofiarowanie to jednak jest pewne osiągnięcie.
W mej parafii schola ubogaciła kiedyś Komunię piosneczką Abby z polskim, quasi-pobożnym tekstem.
Zapisane
superfluus
rezydent
****
Wiadomości: 428

« Odpowiedz #10 dnia: Lutego 17, 2015, 21:49:22 pm »

Cytuj
W mej parafii schola ubogaciła kiedyś Komunię piosneczką Abby z polskim, quasi-pobożnym tekstem.

Ba, ja kiedyś słyszałem pobożny polski tekst z gitarą na melodię "Every Breath You Take" The Police. :)
Na Mszy.
Zapisane
Mruk
uczestnik
***
Wiadomości: 129

« Odpowiedz #11 dnia: Lutego 19, 2015, 09:27:44 am »

Panie Mruk, zapraszam na Mszę Trydencką :)

www.piusx.org.pl/kaplice/olsztyn

Coż... z małymi dziećmi to już poważna wycieczka. Ale może można.
Zapisane
Warmiaczka
aktywista
*****
Wiadomości: 578

« Odpowiedz #12 dnia: Lutego 20, 2015, 07:34:35 am »

Osoby z dziećmi wieku wszelakiego też w kaplicy bywają. Zimą dodatkowym bonusem jest to, że kaplica jest ogrzewana i dziecko się nie przeziębi.
A z daleka pan?
Zapisane
Mruk
uczestnik
***
Wiadomości: 129

« Odpowiedz #13 dnia: Lutego 20, 2015, 10:41:01 am »

A z 25 km.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #14 dnia: Marca 23, 2015, 11:28:21 am »

(...)
Dziadostwo dotyczy wszystkiego, nie tylko liturgii: ministrantki, niekompetencja, pazerność, brak jakiejkolwiek pracy ze służbą liturgiczną, poziom kazań, o tegorocznej kolędzie lepiej jak najszybciej zapomnieć. Na starość muszę uprawiać churching, (...)


Dokładnie tak! dziadostwo dotyczy wszystkiego i siega coraz dalej. Bo co myśleć o tym? Sobota 21 marca w mojej parafii kościół pięknie wystrojony na ślub. Przecież jest Wielki Post! To już nie ma żadnego zastanowienia? Wielki Post jest czasem pokuty i nawrócenia. To okres podejmowania wyrzeczeń, a w Kościele czas wyciszenia. W okresie Wielkiego Postu zaleca się post i wstrzemięźliwość nie tylko od jedzenia, ale także od tych rzeczy i spraw, które sprawiają przyjemność, a nawet uzależniają - jak rozrywki, zabroniony jest udział w zabawach. Jak wzywa wiernych pieśń wielkopostna: "A na ostatek zapłacz ty człowiecze; To przez twe zbrodnie Krew z Chrystusa ciecze; Dla ciebie umarł Syn Boga Jedyny, By cię wybawić z grzechów twoich winy." Każda niedziela w Wielkim Poście jest dniem bez postu, bo jest wspomnieniem Zmartwychwstania, jednak ślub lepiej przełożyć na okres od Wielkanocy - bo Dzień Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczyna długi radosny okres w Kościele, gdy można bez trudu zawrzeć Sakrament Małżeństwa.

Są rózne przypadki w zyciu, że mloda po ślubie jechała rodzic dziecko, że jest jakieś zdarzenie losowe w rodzinie, etc ... ale ... uważam że w takich róznych przypadkach, to tacy nowożeńcy umawiają się z ks. proboszczem i udziela im ślubu, bez rozgłosu, np. po mszy wieczornej, czy jak tam sobie ustalą.
Zapisane
Strony: [1] 2 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Bp koadiutor na Świętej Warmii « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!