Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 24, 2024, 21:13:12 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231959 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: "Proście, a otrzymacie"
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: "Proście, a otrzymacie"  (Przeczytany 1785 razy)
kwiatostan lipy
Gość
« dnia: Czerwca 08, 2009, 11:02:05 am »

Jakiś czas temu zauważyłam(?), że łatwiej uproscić u Pana Boga łaskę uzdrowienia niż łaskę nawrócenia. W sumie logiczne, w drugim przypadku dochodzi element wolnej woli bliźniego.
Nidługo potem usłyszałąm na kazaniu, że Pan Bóg wysłuchuje modlitw, które są zgodne z Jego Wolą, a możemy być pewni zgodności naszych modlitw tylko w dwu przypadkach, modlitw za dusze czyściowe i o nawrócenie grzeszników.
Czy mogę mieć pewność, że jeżeli będę się modlić cierpliwie, wytrwale wręcz z uporem maniaka o nawrócenie grzesznika, to Pan Bóg mnie wysłucha, chociażby na łożu śmierci?
Zapisane
abenadar
rezydent
****
Wiadomości: 424

« Odpowiedz #1 dnia: Czerwca 08, 2009, 11:09:37 am »

+
pewności chyba nie, ale czasem trzeba dlugo czekać vide św. Augustyn, ale za od razu jaki efekt ;)
Zapisane
kwiatostan lipy
Gość
« Odpowiedz #2 dnia: Czerwca 08, 2009, 15:54:26 pm »

a co z wolną wolą?
Zapisane
Canis
adept
*
Wiadomości: 34


« Odpowiedz #3 dnia: Czerwca 08, 2009, 21:53:19 pm »

Nidługo potem usłyszałąm na kazaniu, że Pan Bóg wysłuchuje modlitw, które są zgodne z Jego Wolą, a możemy być pewni zgodności naszych modlitw tylko w dwu przypadkach, modlitw za dusze czyściowe i o nawrócenie grzeszników.

To zdanie jest nieścisłe. Pan Bóg wysłuchuje wszystkich modlitw. Najmilsze Mu są modlitwy zgodne z Jego Wolą.
Oczywiście, Pan Bóg nie ingeruje w wolną wolę. Zatem nie możemy mieć pewności spełnienia modlitwy o nawrócenie grzeszników. Grzesznik musi nawrócić się z własnej woli. Natomiast Pan Bóg cały czas czeka na grzesznika z rozpostartymi ramionami, stwarzając ku rzeczonemu nawróceniu odpowiednie warunki zewnętrzne.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #4 dnia: Czerwca 09, 2009, 11:11:33 am »

stwarzając ku rzeczonemu nawróceniu odpowiednie warunki zewnętrzne.
Niezupełnie. Każdy dobry czyn który popełnia każdy człowiek jest z inspiracji Ducha Świętego. A więc -Pan Bóg stwarza mu także  odpowiednie warunki "wewnętrzne".
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Eremita
Gość
« Odpowiedz #5 dnia: Czerwca 12, 2009, 08:38:23 am »

Jakiś czas temu zauważyłam(?), że łatwiej uproscić u Pana Boga łaskę uzdrowienia niż łaskę nawrócenia. W sumie logiczne, w drugim przypadku dochodzi element wolnej woli bliźniego.
Nidługo potem usłyszałąm na kazaniu, że Pan Bóg wysłuchuje modlitw, które są zgodne z Jego Wolą, a możemy być pewni zgodności naszych modlitw tylko w dwu przypadkach, modlitw za dusze czyściowe i o nawrócenie grzeszników.
Czy mogę mieć pewność, że jeżeli będę się modlić cierpliwie, wytrwale wręcz z uporem maniaka o nawrócenie grzesznika, to Pan Bóg mnie wysłucha, chociażby na łożu śmierci?
Bóg zawsze wysłuchuje modlitw o nawrócenie grzeszników, tak napisała św Faustyna Kowalska. Tego odrazu nie widać, trzeba czasu. Co do uzdrowienia to jest różnie, trzeba zdać się na wolę Bożą. Bóg lepiej wie co nam potrzeba i właśnie te cierpienie może wiele dobrego zdziałać, zmienić nasze życie. Czytaliście książkę Trafiona przez piorun ? Gloria Polo napisała, że dzięki jej matki modlitwom i cierpieniom jej ojciec nawrócił się od nierządu a ona sama Gloria została uratowana od piekła..
« Ostatnia zmiana: Czerwca 12, 2009, 08:40:12 am wysłana przez Eremita » Zapisane
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: "Proście, a otrzymacie" « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!