Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 26, 2024, 21:39:31 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231962 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Prośba o wypełnienie ankiety do celów naukowych
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Prośba o wypełnienie ankiety do celów naukowych  (Przeczytany 3677 razy)
magda7lena7
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 3

« dnia: Lutego 11, 2015, 19:13:33 pm »

Szanowni Państwo,

Jestem doktorantką Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku prawo. Niniejszy kwestionariusz został stworzony w celu zebrania niezbędnych informacji do napisania rozprawy doktorskiej. Jego celem jest określenie jaki jest stosunek opinii publicznej do problematyki związanej z in vitro. Będę bardzo wdzięczna, jeśli publicznie udostępnią Państwo informację o ankiecie i poświęcą Państwo kilka minut na wypełnienie tej ankiety. Badania są anonimowe, a wyniki zostaną wykorzystane tylko i wyłącznie do celów naukowych.
Bardzo proszę o pomoc.

link do ankiety:  https://docs.google.com/forms/d/1guQz1-uWD2ZWYukLUZfi4zq7m8Tt0SoQa0WnkfMSlVY/viewform?usp=send_form

Zapisane
DexterFK
uczestnik
***
Wiadomości: 212


« Odpowiedz #1 dnia: Lutego 12, 2015, 13:57:27 pm »

Do ankiety:
1. jeżeli jest wydzielone wyznanie rzymskokatolickie to powinno być dodane greckokatolickie - i pochodne - albo wszyscy do katolickiego.
2. co do pytania o świadomość nauki Kościoła w temacie - brak jest uściślenia że odpowiadający ma świadomość iż część hierarchii rozmiękcza problem!
Zapisane
Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!
x. Dominik
rezydent
****
Wiadomości: 271

Patron Saints of Scouts
« Odpowiedz #2 dnia: Lutego 12, 2015, 15:05:46 pm »

Doktorat?

Jaki ja głupi... zrobiłem o tym magisterkę. Tylko miałem nieco więcej pytań w ankiecie...
Zapisane
14. czerwca A.D. 2014 - święcenia prezbiteratu
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #3 dnia: Lutego 12, 2015, 15:51:57 pm »

Ankieta niekonsekwentna.
"Podczas zapłodnienia in vitro zapładnia się więcej niż jedno jajeczko pobrane od kobiety, powstaje w ten sposób kilka zarodków, część z nich zamraża się i ewentualnie wykorzystuje w sytuacji, jeśli ciąża nie rozwinęła się i trzeba zabieg powtarzać. która z poniższych opinii jest Panu(i) bliższa? " - brak odpowiedzi "jestem przeciwny in-vitro"

"Czy zabiegi zapłodnienia pozaustrojowego dla małżeństw, które nie mogą mieć dzieci w inny sposób, powinny być, Pana(i) zdaniem: " brak odpowiedzi "powinny być zabronione"

"W przypadku niepłodności męża, żony lub obojga małżonków można skorzystać także z plemników lub jajeczek pochodzących od obcych ludzi /dawców/. gdyby urodziło się w Pana(i) rodzinie dziecko w wyniku zapłodnienia poza organizmem kobiety przy pomocy jajeczka lub plemników pochodzących od obcej osoby, to czy, Pana(i) zdaniem: " brak  odpowiedzi - taka praktyka powinna być zabroniona

Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #4 dnia: Lutego 12, 2015, 16:02:24 pm »

Z tej jednej ankiety może powstać artykół, który jest doktorantowi potrzebny przy obronie, jako poświadczenie jego aktywności zawodowej.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
sumit
adept
*
Wiadomości: 14

« Odpowiedz #5 dnia: Lutego 12, 2015, 16:03:33 pm »

Do ankiety:
1. jeżeli jest wydzielone wyznanie rzymskokatolickie to powinno być dodane greckokatolickie - i pochodne - albo wszyscy do katolickiego.
a czy nie jest tak, że określenie "rzymskokatolicki" - o ile jest używane - dotyczy ogółu wszystkich kościołów uznających  Stolicę Rzymską? Tak Kościół łaciński, jak i greckokatolicki, ormiańskokatolicki i inne wschodnie kościoły "sui iuris"?
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3617


« Odpowiedz #6 dnia: Lutego 12, 2015, 16:14:43 pm »

Ankieta niekonsekwentna.

Otóż to! Widać jak na dłoni problem, o którym dyskutowaliśmy w wątku "dzieci 3 rodziców".

Ogromna większość ludzi myśli, że zabijanie/zamrażanie zarodków jest jedyną przyczyną, dla której Kościół nie godzi się na in vitro.

Nawet doktorantka prawa nie wie o tym, że in vitro jest samo w sobie przekroczeniem prawa naturalnego (czyli Boskiego), niezależnie od tego, czy niszczy się przy tym życie, czy nie.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #7 dnia: Lutego 12, 2015, 19:08:51 pm »

Żle sformułowane pytanie o (nie)ujawnianiu dawcy spermy. Sztuczną inseminację odrzucam, jednak nie wiadomo co zrobić w przypadku jej zaistnienia, co zrobić, by uniknąć kazirodztwa? Uważam, że nie powinno się nikogo informować, jednak powinna być możliwość weryfikacji, czy dwie osoby płci przeciwnej nie pochodzą od tego samego dawcy innymi słowy takie nieszczęsne dziecko powinno mieć gdzieś wpisany unikalny kod swojego "tatusia". Tylko przy obecnym poziomie rozwiązłości to wszystko się wydaje zdatne psu na budę, jak w tej piosence o skandalu na Trynidadzie.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3617


« Odpowiedz #8 dnia: Lutego 13, 2015, 02:28:21 am »

Uważam, że nie powinno się nikogo informować,

Nie rozumiem, dlaczego Pan tak uważa.

Każdy powinien mieć prawo wiedzieć, kto jest jego ojcem.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #9 dnia: Lutego 13, 2015, 07:01:33 am »

Uważam, że nie powinno się nikogo informować,

Nie rozumiem, dlaczego Pan tak uważa.

Każdy powinien mieć prawo wiedzieć, kto jest jego ojcem.

Prawo? A ilu już dziś nie wie. Niektóre panie mają takie atwistyczne, przedchrześcijańskie skłonności, że dobierają osobno ojca biologicznego i, nazwijmy to, ojca ekonomicznego. Do tego jest jeszcze problem prawno-spadkowy i alimentacyjny, trzeba by głęboko przeować prawo cywilne, żeby zabezpieczyć się przed możliwymi roszczeniami z tego tytułu.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3617


« Odpowiedz #10 dnia: Lutego 13, 2015, 16:57:02 pm »

Oczywiście, że już dziś niektórzy nie wiedzą, a i dawniej różnie bywało.

Ale z zasady dziecko powinno znać swego ojca. Nie rozumiem, dlaczego państwo ma jeszcze ułatwiać anonimowość ojcostwa.

Nie wiem, czy Pan słyszał, ale w USA toczą się procesy wytocznone przez dzieci spłodzone z użyciem nasienia anonimowych dawców. Dorośli już dzisiaj ludzie chcą wiedzieć, kto jest ich ojcem, bo mają różne problemy psychiczne z tego powodu, i wielu z nich uważa się za skrzywdzonych. Są też przypadki odwrotne: anonimowi dawcy procesują się bo chcą poznać swoje dzieci, nie mogąc żyć ze świadomością, że gdzieś tam jest ich syn lub córka, których nigdy nie zobaczą.

A co do samego sztucznego zapłodnienia: gdy byłem dzieckiem, na wsi uważano, że sztuczna inseminacja nie jest dobra nawet dla krowy  :)
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #11 dnia: Lutego 13, 2015, 21:27:57 pm »

A co do samego sztucznego zapłodnienia: gdy byłem dzieckiem, na wsi uważano, że sztuczna inseminacja nie jest dobra nawet dla krowy  :)
... a ze "szklanego byka" pokpiwano sobie na całego.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3617


« Odpowiedz #12 dnia: Lutego 13, 2015, 21:31:58 pm »

...a ze "szklanego byka" pokpiwano sobie na całego.

Znałem człowieka, który był inseminatorem krów. Ciężki to chleb, robić za byka  :)
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
DexterFK
uczestnik
***
Wiadomości: 212


« Odpowiedz #13 dnia: Lutego 15, 2015, 11:47:14 am »

Do ankiety:
1. jeżeli jest wydzielone wyznanie rzymskokatolickie to powinno być dodane greckokatolickie - i pochodne - albo wszyscy do katolickiego.
a czy nie jest tak, że określenie "rzymskokatolicki" - o ile jest używane - dotyczy ogółu wszystkich kościołów uznających  Stolicę Rzymską? Tak Kościół łaciński, jak i greckokatolicki, ormiańskokatolicki i inne wschodnie kościoły "sui iuris"?

Wystarczy tyle wyjaśnienia:
ks. Blaza SJ - Co to jest Kościół katolicki? http://www.mblaza.jezuici.pl/articles.php?lng=pl&pg=588

Po co pisać już napisane elaboraty:)
Zapisane
Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #14 dnia: Lutego 15, 2015, 20:52:04 pm »


A co do samego sztucznego zapłodnienia: gdy byłem dzieckiem, na wsi uważano, że sztuczna inseminacja nie jest dobra nawet dla krowy  :)

zostałem reakcjonistą w czasach zerówki, z uwagi na modne wówczas hasło między jej uczestnikami: "każdy rolnik postępowy sam zapładnia swoje krowy" :)
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Prośba o wypełnienie ankiety do celów naukowych « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!