Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 27, 2024, 17:43:57 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231964 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: 1000 szkół i strzelnic na 1050-lecie Chrztu Polski
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11 12 Drukuj
Autor Wątek: 1000 szkół i strzelnic na 1050-lecie Chrztu Polski  (Przeczytany 30518 razy)
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« Odpowiedz #120 dnia: Maja 02, 2015, 11:47:54 am »

"A jacy to źli ludzie mieszczanie kielczanie,

żeby pana swego, Seweryna Kahane,

zabiliście, chłopi, kamieniami, sztachetami"

https://rafzen.wordpress.com/2015/02/16/polacy-chca-wiedziec-dlaczego-tesc-niejakiego-a-dudy-kandydata-na-prezydenta-w-polsce-pisze-utwory-antypolskie/

ale wydaje się, że to judeochrześcijanom nie przeszkadza
Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #121 dnia: Maja 02, 2015, 12:00:34 pm »

No ten wierszyk to jest "prima vera"..;))) Boki zrywać można :)
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #122 dnia: Maja 02, 2015, 12:25:47 pm »

"A jacy to źli ludzie mieszczanie kielczanie,

żeby pana swego, Seweryna Kahane,

zabiliście, chłopi, kamieniami, sztachetami"

https://rafzen.wordpress.com/2015/02/16/polacy-chca-wiedziec-dlaczego-tesc-niejakiego-a-dudy-kandydata-na-prezydenta-w-polsce-pisze-utwory-antypolskie/

ale wydaje się, że to judeochrześcijanom nie przeszkadza

Jak rozumiem, popieramy tego kandydata - http://www.se.pl/wiadomosci/polska/bronislaw-komorowski-przeprasza-zydow-za-jedwabne_195187.html. Najlepiej, żeby wygrał już w 1-szej turze, bo wygra i tak, a szkoda kasy na 2-gą turę
Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« Odpowiedz #123 dnia: Maja 02, 2015, 13:27:41 pm »

obu łobuzów Kom. i Dudę pod sąd. Lepszy jest Grzegorz Braun.
Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #124 dnia: Maja 02, 2015, 13:41:13 pm »

Tu, jak uważam sensowny głos https://www.youtube.com/watch?v=va3xoQQOEbU#t=11, zwłaszcza od ok. 14:00 minuty. Ale całość warta wysłuchania
« Ostatnia zmiana: Maja 02, 2015, 13:43:49 pm wysłana przez Pentuer » Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
CiociaA
aktywista
*****
Wiadomości: 751


« Odpowiedz #125 dnia: Maja 02, 2015, 13:57:30 pm »

W związku z wybitnie tendencyjną i nieuczciwą postawą tzw. "mediów toruńskich" podczas tej kampanii wyborczej, zaprzestaję jakiejkolwiek formy popieranie, wspierania, pomocy czy udziału w protestach w obronie tychże mediów, kiedy będą tego potrzebowały. Nawet reżymowe stacje czy mainstreamowe stacje prywatne nie pozwalają sobie na tak dalece posuniętą tendencyjną jednostronność. We wczorajszych "Wiadomościach TV TRWAM" pokazano fragment konferencji prasowej pod PKW, w tym lekko przez sekundę z boku Grzegorza Brauna, nie podając nazwisk ani nie wspominając ani o Ruchu Kontroli Wyborów, ani sztabach biorących udział w konferencji ( Pawła Kukiza i Grzegorza Brauna ) a tym bardziej o osobie Kandydata, który był tam osobiście. To jest postawa mediów rodem z głębokiego PRL-u, zdecydowanie godna najwyższej pogardy po prostu.

Popieram! Od kiedy RM i przybudówki dostępne są za oceanem nie mogę już dogadać się ze staruszkami z Tradycji. Jest to ich jedyna TUBA, dostępu do internetu nie mają. W Polsce nie bywają, pamiętają pejzaże sprzed co najmniej ćwierćwieku albo więcej, spragnione są patriotyzmu, polskości i wierzą, że obraz Polski stamtąd jest w 100 % wiarygodny. Nie mogą uwierzyć, że trzeba "przesiewać". Gdy sobie używamy na Komorowskim jest wszystko cacy, natomiast gdy tylko nie podłączam się do zachwytów nad namaszczonym przez Guru z Torunia Kandydatem następuje niezwykła metamorfoza i kulturalne starsze panie okazują się pyskatymi przekupami rzucającymi słuchawką po kilku inwektywach.  Przy tym są to namiętne kolekcjonerki wszystkich kolejnych Pająków, tudzież czytelniczki "Głosu Polskiego", uczestniczki wszystkich patriotycznych składań wieńców, konferencji, wykładów,  parafianki FSSPX sprzed Summorum Pontificum...Za pomocą kolejnych łzemediów uwierzyły, jak pół Polski, że trzeba wybierać mniejsze zło, czyli jednego łajdaka zastąpić drugim,

Jeśli sens życiu katolika nadaje nie zwycięstwo, lecz walka ( laury mamy otrzymać w Niebie i to jest ta meta, do której zdążamy) to nie może być mowy o żadnym kompromisie. Najwyższy czas skończyć z ogarkiem i świeczką, zwłaszcza, że pojawił się kandydat na miarę 1050-lecia Chrztu Polski! Ale jest to kandydat niebezpieczny, bo głosi konieczność powrotu KK do Tradycji, a od tej RM, jak wiadomo, odcina się. Zatem, gdybyśmy nie dali się zwodzić sondażom i kalkulacjom, tylko zagłosowali zgodnie z katolickim sumieniem wybierając autentycznie katolickiego kandydata, który politycznie nigdy się nie zszargał i od lat ma odwagę walczyć z SYSTEMEM, to...welll :) Gdybyż, ach! gdybyż... Rozmarzyłam się :)
Zapisane
"Kto w Ofierze Mszy Św. jest przytomnym z sercem szczerym, z wiarą prostą, z uszanowaniem, ze skruchą pokorną, ten dostąpi miłosierdzia i znajdzie potrzebne sobie łaski."

"Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi!"
CiociaA
aktywista
*****
Wiadomości: 751


« Odpowiedz #126 dnia: Maja 02, 2015, 14:01:04 pm »

"A jacy to źli ludzie mieszczanie kielczanie,

żeby pana swego, Seweryna Kahane,

zabiliście, chłopi, kamieniami, sztachetami"

https://rafzen.wordpress.com/2015/02/16/polacy-chca-wiedziec-dlaczego-tesc-niejakiego-a-dudy-kandydata-na-prezydenta-w-polsce-pisze-utwory-antypolskie/

ale wydaje się, że to judeochrześcijanom nie przeszkadza

A mamy jeszcze innych?
Zapisane
"Kto w Ofierze Mszy Św. jest przytomnym z sercem szczerym, z wiarą prostą, z uszanowaniem, ze skruchą pokorną, ten dostąpi miłosierdzia i znajdzie potrzebne sobie łaski."

"Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi!"
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #127 dnia: Maja 02, 2015, 15:40:58 pm »

A co w drugiej turze? Ja tam Komora wspierac nie bede. Facet protestowal jako marszalek Sejmu przeciw przywroceniu mszy trydenckiej i zdjeciu ekskomuniki z biskupow FSSPX. I won. A w sukces Brauna nie wierze przy calym szacunku. Widzialem go pare razy w Radosci. Ale to postac praktycznie nieznana z Polsce.
« Ostatnia zmiana: Maja 02, 2015, 15:42:38 pm wysłana przez ryszard1966 » Zapisane
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #128 dnia: Maja 02, 2015, 16:19:12 pm »

@ryszard1966
Pozwolę sobie zaprezentować moje zdanie. Otóż w 1-szej turze zapewne zagłosujemy "zgodnie z sumieniem", najprawdopodobniej większość Pań i Panów z tego Forum odda głos na P. Brauna. Ja także. OK. Ale będziemy mieć (chyba?) 2-gą turę, a w niej spotkają się najprawdopodobniej panowie BK i AD. Uważam, że do zwycięstwa p. BK wystarczy, jeśli wyborcy kandydatów, nazwijmy to "antysystemowych" ( ;D "antysystemowy" Kukiz  ;D ;D ;D popierany przez takich "antysystemowców" jak p. K. Wojewódzki czy p. K. Kolenda-Zaleska ;D ;D ;D ;D ) obrażą się na cały świat i pozostaną w domu. Prezydentem na kolejne 5 lat pozostanie pan, który niedawno podpisał ustawy o in vitro i "antyprzemocową". Może naiwnie, ale wydaje mi się, że p. AD bedąc prezydentem tych ustaw jednak by nie podpisał, ale przynajmniej skierował do Tryb. Konst. jeśli nie założyłby weta.

Po pierwszej turze od p. Brauna oczekuję, że publicznie oświadczy przynajmniej "Mojego głosu p. Komorowski na pewno nie otrzyma". Jeśli tego nie doczekam, to przepraszam, ale niech p. Braun swoje głodne kawałki opowiada sobie dalej ale już nie mnie.

A tak BTW - dlaczego nikt nie wypomina teścia p. BK?? Szlaban cenzury czy jak?

PS Nie jestem pisiorem, chciałbym tylko, żeby w mojej ojczyźnie coś wreszcie zaczęło się zmieniać. Nie agituję, chętnie przeczytam, jakie inni bywalcy tego Forum mają zdanie
Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
CiociaA
aktywista
*****
Wiadomości: 751


« Odpowiedz #129 dnia: Maja 02, 2015, 18:27:05 pm »


A tak BTW - dlaczego nikt nie wypomina teścia p. BK?? Szlaban cenzury czy jak?

PS Nie jestem pisiorem, chciałbym tylko, żeby w mojej ojczyźnie coś wreszcie zaczęło się zmieniać. Nie agituję, chętnie przeczytam, jakie inni bywalcy tego Forum mają zdanie

Dokładnie takie samo.
Zapisane
"Kto w Ofierze Mszy Św. jest przytomnym z sercem szczerym, z wiarą prostą, z uszanowaniem, ze skruchą pokorną, ten dostąpi miłosierdzia i znajdzie potrzebne sobie łaski."

"Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi!"
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3938


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #130 dnia: Maja 02, 2015, 20:12:50 pm »

Pan Tuer oraz pan Ryszard wierzą że wybory wyłaniają władzę.
Niestety stety tak nie jest. Wybory są manifestacją władzy i okazją do roszad.
Gdyby wybory miałyby cokolwiek ważnego zmienić już były zakazane.
Wybory, zwłaszcza prezydenckie służą do promocji poglądów, idei i postaw i lansowania osób je podzielających i prezentujących.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Albertus
rezydent
****
Wiadomości: 329

« Odpowiedz #131 dnia: Maja 02, 2015, 20:37:17 pm »

W II turze na pewno nie powinno się zostać w domu, bo wtedy jest większa szansa na fałszerstwo (wystarczy że ktoś za nas na "naszej" karcie postawi krzyżyk przy jakimś kandydacie), także pójść, odhaczyć się i odebrać swoją kartę, a potem najwyżej oddać głos nieważny.
Zapisane
max
rezydent
****
Wiadomości: 392

« Odpowiedz #132 dnia: Maja 02, 2015, 23:35:20 pm »

@ryszard1966
Pozwolę sobie zaprezentować moje zdanie. Otóż w 1-szej turze zapewne zagłosujemy "zgodnie z sumieniem", najprawdopodobniej większość Pań i Panów z tego Forum odda głos na P. Brauna. Ja także. OK. Ale będziemy mieć (chyba?) 2-gą turę, a w niej spotkają się najprawdopodobniej panowie BK i AD. Uważam, że do zwycięstwa p. BK wystarczy, jeśli wyborcy kandydatów, nazwijmy to "antysystemowych" ( ;D "antysystemowy" Kukiz  ;D ;D ;D popierany przez takich "antysystemowców" jak p. K. Wojewódzki czy p. K. Kolenda-Zaleska ;D ;D ;D ;D ) obrażą się na cały świat i pozostaną w domu. Prezydentem na kolejne 5 lat pozostanie pan, który niedawno podpisał ustawy o in vitro i "antyprzemocową". Może naiwnie, ale wydaje mi się, że p. AD bedąc prezydentem tych ustaw jednak by nie podpisał, ale przynajmniej skierował do Tryb. Konst. jeśli nie założyłby weta.

Po pierwszej turze od p. Brauna oczekuję, że publicznie oświadczy przynajmniej "Mojego głosu p. Komorowski na pewno nie otrzyma". Jeśli tego nie doczekam, to przepraszam, ale niech p. Braun swoje głodne kawałki opowiada sobie dalej ale już nie mnie.

A tak BTW - dlaczego nikt nie wypomina teścia p. BK?? Szlaban cenzury czy jak?

PS Nie jestem pisiorem, chciałbym tylko, żeby w mojej ojczyźnie coś wreszcie zaczęło się zmieniać. Nie agituję, chętnie przeczytam, jakie inni bywalcy tego Forum mają zdanie

No ale po co p. Braun ma jeszcze cos przed II tura oswiadczac? Chyba ostrzej o prezydencie niz on sie nie da wyrazac, wiec dla kazdego, kto Brauna zna, jest rzecza oczywista, ze on nawet najmniejszego zamiaru nie ma na Komorowskiego glosowac. Serio, nie wiem po co mial by on jeszcze cokolwiek dodawac, i co niby mialo byto zmienic. A juz napewno niijak gadanie czy niegadanie po I turze nie ujmuje ani nie dodaje pogladom Brauna absolutnie niczego, bo jesli one sa sluszne, to takimi pozostana bez wzgledu na to, co Braun powie o obecnym prezydencie po I turze.
Zapisane
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #133 dnia: Maja 03, 2015, 00:22:34 am »

A Pan Kefasz skąd wie, w co wierzy "Pan Tuer"? Pan Kefasz wierzy, że bon moty typu "Gdyby wybory..." to prawdy życiowe? Współczuję zatem. A co do prawd życiowych to zdradzę jedną, która jest nią naprawdę 
Cytuj
Miało być tak pięknie! A tu g...no wyszło a nie harmonia sfer, Miłosciwy Panie!

@Albertus
Nie ma znaczenia. Robi się tak - po zamknięciu lokalu wyborczego podliczamy, ile wydano kart do głosowania i podmieniamy urnę. Ilość oddanych głosów się zgadza, a wyniki "robimy" zgodnie z wytycznymi. Tak robiono np. w Sowietach podczas referendów w "wyzwolonych" republikach w w latach 1939-40. Oczywiście karty do głosowania powinny być tzw. drukami ścisłego zarachowania, ale... bądźmy poważni :D
Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #134 dnia: Maja 03, 2015, 09:17:16 am »

@ryszard1966
Pozwolę sobie zaprezentować moje zdanie. Otóż w 1-szej turze zapewne zagłosujemy "zgodnie z sumieniem", najprawdopodobniej większość Pań i Panów z tego Forum odda głos na P. Brauna. Ja także. OK. Ale będziemy mieć (chyba?) 2-gą turę, a w niej spotkają się najprawdopodobniej panowie BK i AD. Uważam, że do zwycięstwa p. BK wystarczy, jeśli wyborcy kandydatów, nazwijmy to "antysystemowych" ( ;D "antysystemowy" Kukiz  ;D ;D ;D popierany przez takich "antysystemowców" jak p. K. Wojewódzki czy p. K. Kolenda-Zaleska ;D ;D ;D ;D ) obrażą się na cały świat i pozostaną w domu.
..........
PS Nie jestem pisiorem, chciałbym tylko, żeby w mojej ojczyźnie coś wreszcie zaczęło się zmieniać. Nie agituję, chętnie przeczytam, jakie inni bywalcy tego Forum mają zdanie

Ja w pierwszej turze zagłosuję oczywiście na Grzegorza Brauna, zaś w drugiej turze, bez względu na wynik pierwszej, zagłosuję ...oczywiście na Grzegorza Brauna ..;)
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11 12 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: 1000 szkół i strzelnic na 1050-lecie Chrztu Polski « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!