Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 24, 2024, 21:32:20 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231960 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Na kogo głosowali użytkownicy FK?
« poprzedni następny »
Ankieta
Pytanie: Na kogo głosowali użytkownicy FK?  (Głosowanie skończone: Czerwca 17, 2009, 22:16:34 pm)
UPR - 16 (11,8%)
PR - 52 (38,2%)
Libertas - 12 (8,8%)
PiS - 17 (12,5%)
PO - 8 (5,9%)
PSL - 1 (0,7%)
Samoobrona - 0 (0%)
inne - 1 (0,7%)
<18 lat - 5 (3,7%)
nie głosowałem / głosowałam - 24 (17,6%)
Głosów w sumie: 126

Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 11 Drukuj
Autor Wątek: Na kogo głosowali użytkownicy FK?  (Przeczytany 20079 razy)
Edi
aktywista
*****
Wiadomości: 752


« Odpowiedz #105 dnia: Czerwca 10, 2009, 21:10:52 pm »

Przed chwilą był wywiad w TV z Lechem Kaczyńskim i powiedział mniej więcej: "Proszę mnie nie brać za szczególnego konserwatystę, bo nim nie jestem."  :(

Szkoda, że prezydent nie jest konserwatystą, nie podoba mi się to.
Zapisane
Dawid
uczestnik
***
Wiadomości: 148

« Odpowiedz #106 dnia: Czerwca 10, 2009, 21:11:30 pm »

Przed chwilą był wywiad w TV z Lechem Kaczyńskim i powiedział mniej więcej: "Proszę mnie nie brać za szczególnego konserwatystę, bo nim nie jestem."  :(

Szkoda, że prezydent nie jest konserwatystą, nie podoba mi się to.

Dopiero teraz Pan się o tym dowiedział :)
Zapisane
Edi
aktywista
*****
Wiadomości: 752


« Odpowiedz #107 dnia: Czerwca 10, 2009, 21:14:12 pm »

Tak, pewnie wielu forumowiczów się uśmieje (to dobrze), ale ja tyle właśnie wiem o polityce  :)

Wiedziałem, że pierwsza dama ma złe poglądy i nie lubiłem jej, wiedziałem też, że Jarek źle potraktował Marka Jurka (było o tym w Christianitas), ale o Lechu nie wiedziałem. Teraz wiem i nie będę na niego głosował w wyborach prezydenckich.

Dygresja: W Radiu Maryja mają tragiczną liturgię, takie wiece - show, więc nie popieram RM, a tym samym PiS, który RM promuje. Nie lubię NOM w jakiejkolwiek postaci i wszystkiego co się z NOMem wiąże, choćby pośrednio!!
« Ostatnia zmiana: Czerwca 10, 2009, 21:18:31 pm wysłana przez Edi » Zapisane
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #108 dnia: Czerwca 10, 2009, 21:20:59 pm »

Cytuj
i nie będę na niego głosował w wyborach prezydenckich.

To Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała już kandydatów? ;)
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
Edi
aktywista
*****
Wiadomości: 752


« Odpowiedz #109 dnia: Czerwca 10, 2009, 21:21:40 pm »

Moja osobista komisja wyborcza już niektórych skreśliła  :)
Zapisane
Edi
aktywista
*****
Wiadomości: 752


« Odpowiedz #110 dnia: Czerwca 10, 2009, 22:28:41 pm »

No tak, wpisałem kilka słów o polityce i szybkość pojawiania się nowych "-" wzrosła kilkakrotnie  ;D jak to dobrze, że nie lubię polityki - strasznie to dzieli dzieli ludzi.
Zapisane
eire00
uczestnik
***
Wiadomości: 119

« Odpowiedz #111 dnia: Czerwca 10, 2009, 22:52:28 pm »

Czy konserwatysta może być człowiekiem nieprawym ?

No, nie wiem, co to ma do rzeczy teraz, ale - może (w sensie możliwości) - choć nie może (w sensie powinności)... Proszę Pana, akurat działalność w mainstreamowej partii politycznej nie jest rzeczą nieprawą samo z siebie. Oczywiście dla osoby wierzącej, o konserwatywno-wolnościowych poglądach, jest to problem - PO, PiS, LPR, Libertas, UPR ani nawet PR nie są ideałami, ale mniej (w PR) lub bardziej (w PO i PiS) zaciskając zęby da się tam być, tolerując, co złe, lub wątpliwe, ale starając się zdziałać coś dobrego.

Zapisane
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #112 dnia: Czerwca 10, 2009, 22:58:24 pm »

No tak, wpisałem kilka słów o polityce i szybkość pojawiania się nowych "-" wzrosła kilkakrotnie  ;D jak to dobrze, że nie lubię polityki - strasznie to dzieli dzieli ludzi.

Dałam plusika. Mnie dziś tylko jeden minus sie dostał. Dziwne...
Poza tym że ja nikomu jeszcze minusa nie dałam a sama zbieram chyba za wiedźmowatość ;)
Polityka jest be.
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
Dawid
uczestnik
***
Wiadomości: 148

« Odpowiedz #113 dnia: Czerwca 10, 2009, 23:06:19 pm »

Czy konserwatysta może być człowiekiem nieprawym ?

No, nie wiem, co to ma do rzeczy teraz, ale - może (w sensie możliwości) - choć nie może (w sensie powinności)... Proszę Pana, akurat działalność w mainstreamowej partii politycznej nie jest rzeczą nieprawą samo z siebie. Oczywiście dla osoby wierzącej, o konserwatywno-wolnościowych poglądach, jest to problem - PO, PiS, LPR, Libertas, UPR ani nawet PR nie są ideałami, ale mniej (w PR) lub bardziej (w PO i PiS) zaciskając zęby da się tam być, tolerując, co złe, lub wątpliwe, ale starając się zdziałać coś dobrego.



Bardzo proszę jeszcze odpowiedzieć na moje drugie pytanie: W czym objawia się katolicyzm PIS-u ?
Zapisane
eire00
uczestnik
***
Wiadomości: 119

« Odpowiedz #114 dnia: Czerwca 10, 2009, 23:12:18 pm »

1. Działacze PiSu, szczególnie na nizszych szczeblach są katolikami, często nawet pobożnymi.
2. Partia ma ogólnie postulaty obrony życia, jest przeciw homo-małżeństwom, jest prorodzinna, przyjaźnie odnosi się do obecności wiary w życiu publicznym - w teorii oczywiście to pięknei wygląda, a praktyka jest i była raczej kiepska (dlatego nigdy na nich nie głosowałem, ani nigdy ich nie popierałem) - ale właśnie przede wszystkim na poziomie teorii możemy oceniać, czy da się pogodzić bycie w tej partii i takie czy inne poglądy...

Zapisane
Dawid
uczestnik
***
Wiadomości: 148

« Odpowiedz #115 dnia: Czerwca 10, 2009, 23:32:03 pm »

1. Działacze PiSu, szczególnie na nizszych szczeblach są katolikami, często nawet pobożnymi.
2. Partia ma ogólnie postulaty obrony życia, jest przeciw homo-małżeństwom, jest prorodzinna, przyjaźnie odnosi się do obecności wiary w życiu publicznym - w teorii oczywiście to pięknei wygląda, a praktyka jest i była raczej kiepska (dlatego nigdy na nich nie głosowałem, ani nigdy ich nie popierałem) - ale właśnie przede wszystkim na poziomie teorii możemy oceniać, czy da się pogodzić bycie w tej partii i takie czy inne poglądy...


Ja nie wiem, skąd bierze Pan te informacje :) Ochrona życia wg PIS-u:


Premier Kaczyński o aborcji (z wywiadu dla "Dziennika")
"Państwo nie jest instrumentem zbawienia. Użycie państwowego przymusu wobec kobiety, której życie lub zdrowie jest zagrożone z powodu ciąży, albo wobec kobiety zgwałconej przekracza granice ingerencji państwa w życie obywateli. Państwo może i według mnie powinno podać rękę, pomóc, ale nie może zmuszać. Decyzja należy do kobiety."
Źródło : http://wyborcza.pl/1,76842,4084265.html

A popieranie powszechnego obowiązku szkolnego to rzeczywiście polityka prorodzinna :)
Zapisane
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #116 dnia: Czerwca 11, 2009, 00:06:38 am »

Śmieszne. Tego samego przymusu mozna użyć wobec bezbronnego dziecka. Nawet TK uznał że tam jest dziecko a nie niewiadomo co.
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #117 dnia: Czerwca 11, 2009, 01:03:00 am »

A minusy niech Pan oleje - przypuszczam że to głównie neoństwo (w jednej osobie) oraz niepiszący czytelnicy strzelają nam wszystkim w plecy, by nas napełnić wzajemną nieufnością.

Bardzo się Pani myli.
Zapisane
Edi
aktywista
*****
Wiadomości: 752


« Odpowiedz #118 dnia: Czerwca 11, 2009, 01:25:28 am »

Nie przejmuję się minusami, bo one są z nikąd... ale czasem można dzięki nim zaobserwować coś ciekawego.
Zapisane
s.Małgorzata
uczestnik
***
Wiadomości: 127


pax et bonum

« Odpowiedz #119 dnia: Czerwca 11, 2009, 06:47:52 am »

Głosowałam na PR.
Dziwi mnie, że dość sporo uczestników FK głosowało na PO  >:( , PIS  :-[

Często w naszym katolicyzmie, może nawet najczęściej występuje słówko "ale" i stąd taka schizofrenia.
Zapisane
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 11 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Na kogo głosowali użytkownicy FK? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!