Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 26, 2024, 06:33:50 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231961 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Na kogo głosowali użytkownicy FK?
« poprzedni następny »
Ankieta
Pytanie: Na kogo głosowali użytkownicy FK?  (Głosowanie skończone: Czerwca 17, 2009, 22:16:34 pm)
UPR - 16 (11,8%)
PR - 52 (38,2%)
Libertas - 12 (8,8%)
PiS - 17 (12,5%)
PO - 8 (5,9%)
PSL - 1 (0,7%)
Samoobrona - 0 (0%)
inne - 1 (0,7%)
<18 lat - 5 (3,7%)
nie głosowałem / głosowałam - 24 (17,6%)
Głosów w sumie: 126

Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 11 Drukuj
Autor Wątek: Na kogo głosowali użytkownicy FK?  (Przeczytany 20097 razy)
Dawid
uczestnik
***
Wiadomości: 148

« Odpowiedz #60 dnia: Czerwca 08, 2009, 20:39:40 pm »

Dla mnie wybór był prosty - UPR.

 Na PR nigdy bym nie zagłosował bo to socjaliści.
Zapisane
marekkoc
Gość
« Odpowiedz #61 dnia: Czerwca 08, 2009, 20:43:17 pm »

są maleńkie radości:
NIE przeszła tak "wybitna" postać jaką jest pani profesor Magdalena Środa  ;D
Zapisane
Hyacinthus Stanislaus
rezydent
****
Wiadomości: 315


« Odpowiedz #62 dnia: Czerwca 08, 2009, 20:55:07 pm »

Pozamieniali własne głowy na TV, szczególnie warszawiacy.
Ciekawe, że to akurat w Warszawie PR wypadła najlepiej (ponad 4%).
« Ostatnia zmiana: Czerwca 08, 2009, 21:10:29 pm wysłana przez Hyacinthus Stanislaus » Zapisane
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #63 dnia: Czerwca 08, 2009, 20:56:59 pm »

Mieli tam kandydata wartego oddania głosu.
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #64 dnia: Czerwca 08, 2009, 21:07:26 pm »

bo pani Środa nie miała szans. Na lewicy liczy się tylko SLD. Inne powstające partie lewicowe nie mają poparcia. Dawny aktyw PZPR to SLD. Czy PR  ma program socjalistyczny to dokładnie nie wiem. Czytam teraz książkę o kardynle Wyszyńskim pani Czaczkowskiej. I są w niej np. wypowiedzi Prymasa cytowane,że wiele reform socjalistycznych on popierał np, reformę rolną, nacjonalizację przemysłu. I że nawet nie zmartwił się się jak w 1950 roku komuniści zabiereali majątki i nieruchomości Kościołowi i nie pragnał ich zwrotu przez państwo. Dlatego nie wiem, czy obecne władze Kościoła w Polsce dobrze czynią, odbierając zagrabiony majątek. Są takie sprawy majątkowe że siostry zakonne odzyskują dobra, działki, a potem je z zyskiem sprzedają. Mam mieszane uczucia, czy takie sprawy służa dobru Kościoła i wiernych
Zapisane
marekkoc
Gość
« Odpowiedz #65 dnia: Czerwca 08, 2009, 21:11:25 pm »

I są w niej np. wypowiedzi Prymasa cytowane,że wiele reform socjalistycznych on popierał np, reformę rolną, nacjonalizację przemysłu. I że nawet nie zmartwił się się jak w 1950 roku komuniści zabiereali majątki i nieruchomości Kościołowi i nie pragnał ich zwrotu przez państwo. Dlatego nie wiem, czy obecne władze Kościoła w Polsce dobrze czynią, odbierając zagrabiony majątek. Są takie sprawy majątkowe że siostry zakonne odzyskują dobra, działki, a potem je z zyskiem sprzedają. Mam mieszane uczucia, czy takie sprawy służa dobru Kościoła i wiernych
jakoś nikt nie porusza tematu kard. Wyszyński a Tradycja. Czy był w Polsce choć jeden biskup, który zaoponował przeciwko usunięciu Mszy Świętej Wszechczasów? Nie słyszałem...
To też nastraja do zadumy, o sile podstaw polskiej wiary...
Zapisane
Canis
adept
*
Wiadomości: 34


« Odpowiedz #66 dnia: Czerwca 08, 2009, 21:21:48 pm »

UPR
Zapisane
Rzeka
uczestnik
***
Wiadomości: 140

« Odpowiedz #67 dnia: Czerwca 08, 2009, 21:27:04 pm »

Pisanie, że PR to socjaliści to gruba przesada. Na tej samej zasadzie można napisać, że konserwatywny filozof  prof . Legutko jest socjalistą  ponieważ popiera państwowe szkolnictwo wyższe  .
Wielu UPRowców z JKM na czele porzuciło już dawno ten typowy dla niektórych libertarian czarno-biały obraz świata i przesunęło się na pozycje '' krytyków współczesnej cywilizacji '' :-)
Zapisane
My, którzy Cherubinów tajemnie przedstawiamy, i życiodajnej Trójcy trójświętą pieśń śpiewamy, odrzućmy teraz wszelką życia troskę.
Dawid
uczestnik
***
Wiadomości: 148

« Odpowiedz #68 dnia: Czerwca 08, 2009, 21:31:04 pm »

Na tej samej zasadzie można napisać, że konserwatywny filozof  prof . Legutko jest socjalistą  ponieważ popiera państwowe szkolnictwo wyższe  .

Dokładnie tak można napisać. Legutko jest socjalistą.
Zapisane
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #69 dnia: Czerwca 08, 2009, 21:35:40 pm »

Nie głosowałem.
Zapisane
marcin
Gość
« Odpowiedz #70 dnia: Czerwca 08, 2009, 21:53:05 pm »

Na tej samej zasadzie można napisać, że konserwatywny filozof  prof . Legutko jest socjalistą  ponieważ popiera państwowe szkolnictwo wyższe  .

Dokładnie tak można napisać. Legutko jest socjalistą.

daj Panie Boże takich socjalistów!
Zapisane
eire00
uczestnik
***
Wiadomości: 119

« Odpowiedz #71 dnia: Czerwca 08, 2009, 22:15:35 pm »

Panie Dawidzie, wcale niekoniecznie. Podział polityczny jest bogatszy w odcienie niż tylko libertarianie kontra socjaliści. Profesor Legutko należy do szeroko pojętego nurtu wolnorynkowego konserwatyzmu.

Jeśli Pan jest libertarianinem OK, zasadniczo nawet da się to pogodzić z Wiarą katolicką. Ale równie dobrze da się pogodzić głosowanie na prof. Legutko i Prawicę Rzeczpospolitej - bo to nie są socjaliści...

Ja nawet głosowałbym na UPR (co zresztą zawsze do wczoraj robiłem), bo sam jestem (paleo)libertarianinem, gdyby nie to, że ta partia wbrew swej nazwie, prowadzi politykę wyjątkowo nie-realną - skrajny maksymalizm programowy oraz niewyparzony język i dziwaczne zachowanie niektórych jej postaci powoduje, że nie jest ona w stanie zdziałać nic sensownego...
Zapisane
best
Gość
« Odpowiedz #72 dnia: Czerwca 08, 2009, 22:30:27 pm »

Jeśli Pan jest libertarianinem OK, zasadniczo nawet da się to pogodzić z Wiarą katolicką.

Mam obawy, że się nie da. Murray Rothbard np uważa nienarodzone dziecko za "intruza" w łonie matki. Pogląd ten wyraził np w "Libertarian Manifesto".
Zapisane
Thomas
Gość
« Odpowiedz #73 dnia: Czerwca 08, 2009, 22:36:07 pm »

Cytuj
Patrząc jak są ogłupieni Polacy ( 40% wzięło udział w tym "święcie demokracji" głosując na Huebnerów, Buzków itp ) to gdyby Bierut, Berman, Humer albo zabójca Ksiedza Popiełuszki, Piotrowski startowal też by sie dostał.

zabrzmi to idiotycznie, ale to "święte słowa".
Aby wygrać w te wyborcze klocki, trzeba przyjąć do akceptującej wiadomości zasady gry. I stosować się do nich. Łatwo powiedzieć, trudniej wykonać(trzeba mieć pierwszy milion, najlepiej euro).
Gdyby zainwestować 1 mln euro w tzw. komunikację dot. Starej Mszy  :) to ludziska proboszczom spokoju by nie dali :)
Zapisane
Dawid
uczestnik
***
Wiadomości: 148

« Odpowiedz #74 dnia: Czerwca 08, 2009, 22:42:09 pm »

Profesor Legutko należy do szeroko pojętego nurtu wolnorynkowego konserwatyzmu.


Jak można być wolnorynkowym konserwatystą i być w PIS ? Jest to partia socjalistów i  farbowanych konserwatystów.
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 11 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Na kogo głosowali użytkownicy FK? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!