Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 23, 2024, 20:28:15 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231955 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Monarchista G.Braun ogłaszać chce Chrystusa króla na Króla Polski
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] Drukuj
Autor Wątek: Monarchista G.Braun ogłaszać chce Chrystusa króla na Króla Polski  (Przeczytany 7848 razy)
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3938


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #15 dnia: Kwietnia 18, 2015, 02:17:38 am »

Pani Anna mi podpowie, jak robić zrzuty ekranu z filmem np youtube, bo mi cały czas czarny ekran się zrzuca.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Robert
aktywista
*****
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #16 dnia: Kwietnia 18, 2015, 20:04:25 pm »

może ja podpowiem

trza zatrzymać filmik na danej klatce, nacisnąć klawisz PrtSc , otworzyć program w ktróry chcemy wkleić zrzut z ekranu np. Word albo najlepiej do podstawowej obróbki Paint.net -bezpłatny w sieci. Wkleić myszką w otwartą stronę programu i już jest.Później albo zapisać, lub zmienić wielkość albo jak w paint .net obrobić i dopiero zapisać.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 18, 2015, 20:06:21 pm wysłana przez Robert » Zapisane
Robert
aktywista
*****
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #17 dnia: Maja 04, 2015, 21:21:35 pm »

Wszystko fajnie ale ta tandetna czerwona podszewka nie pasuje do intronizacji zupełnie.

Więc jest "git"!  :D

Pan Braun chyba się zreflektował i teraz
bardzo poprawnie nawija o intronizacji /bez czerwonych płaszczów/ od 19 min 30 sek

https://www.youtube.com/watch?v=INaIBdh2FBk
« Ostatnia zmiana: Maja 04, 2015, 21:33:03 pm wysłana przez Robert » Zapisane
Robert
aktywista
*****
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #18 dnia: Maja 09, 2015, 19:42:11 pm »

A co ja mam wpadać na Piasek i pytać osobiście? Mnie wystarczy co ludzie mówią, udostępniają, a ja mogę posłuchać, jak i każdy. To nie jest stare nagranie tylko z 19 września. A może Pan wyjaśni?  ;D

Z wywiadu z Grzegorzem Braunem - pytania zadaje Dawid Gospodarek
http://wirtualnapolonia.com/2015/05/09/wywiad-z-grzegorzem-braunem/#more-42884

Jak Pan rozumie intronizację Chrystusa?

 To ma wiele wspólnego z poprzednią kwestią. Intronizacja Chrystusa Króla, czyli publiczne wyznanie wiary przez naród, jego kapłanów i stojących na narodu czele. Tylko tyle i aż tyle. Jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie. Tak jak w życiu prywatnym ignorowanie Pana Boga człowiekowi nie służy, tak i tym bardziej w życiu zbiorowym. Tam gdzie chodzi o bezpieczeństwo publiczne trzeba prosić o błogosławieństwo. Węgrzy już poprosili: w swojej nowej Konstytucji mają nową preambułę, która zaczyna się od słów: Boże błogosław Węgrom. Ja po prostu wyciągam logiczne wnioski i chciałbym, abyśmy w życiu zbiorowym wyciągnęli konsekwencje z tych prostych prawd.

 A jakby to wyglądało praktycznie? Jako Prezydent wystosowałby Pan prośbę do Episkopatu o sformułowanie aktu intronizacji narodowej Chrystusa Króla?

 Praktycznie? Tak, bardzo chciałbym, aby stojący na narodu czele stworzyli naszym pasterzom i arcypasterzom warunki, w których ten akt mógłby zostać dokonany. Zwróćmy uwagę na to, że to w żadnym wypadku nie byłoby tworzeniem jakiegokolwiek nowego stanu prawnego. Ten akt byłby tylko uznaniem stanu rzeczy. Tzn. uznaniem, iż wszelka władza i wszelkie prawo mają swoją wyższą sankcję. Że nad wszystkimi panami i królami jest Król Królów. I to oczywiście nakłada rozliczne obowiązki, byłoby ogromnym wyzwaniem dla władzy świeckiej, żeby temu sprostać.

 W Polsce żyją nie tylko katolicy. Czy akt intronizacji nie uderzałby w innowierców czy niewierzących?

 Czy fakt, że w swoim domu powiesi Pan krzyż, uniemożliwia Panu przyjecie i goszczenie przy własnym stole, tak życzliwie i jak tylko Pana na to stać, jakichś gości? Nie, prawda? Myślę, że to powinno być oczywiste, że jest w interesie wszystkich podlegających prawu, aby prawo ludzkie stanowili, aby je egzekwowali tacy ludzie, którzy boją się Boga i deklarują wyraźnie swoje poddaństwo i swoją podległość wobec prawa naturalnego, prawa Boskiego.
Zapisane
Robert
aktywista
*****
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #19 dnia: Maja 18, 2015, 19:09:24 pm »

dopowiedzenie

17 min 10 sek

https://www.youtube.com/watch?v=-KCKATIJJHs
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #20 dnia: Czerwca 01, 2015, 23:16:56 pm »

Najgorzej jak dyletanci się biorą za to, o czym nie wiele wiedzą.



Zapisane
CiociaA
aktywista
*****
Wiadomości: 751


« Odpowiedz #21 dnia: Czerwca 02, 2015, 01:28:12 am »

Jeszcze o Społecznym Panowaniu Chrystusa

"Apostolstwo ukazujące prawdę o społecznym panowaniu Chrystusa Króla było zawsze w centrum katolickiej teologii i nauczania Kościoła. Podejmowane były rozmaite inicjatywy zmierzające do ukazywania tej prawdy w różnym czasie i okolicznościach. Jedną z takich inicjatyw był Międzynarodowy Kongres Chrystusa Króla podczas XVII Zjazdu Katolickiego, który odbył się w Poznaniu w 1937 roku. (Materiały z tego kongresu zostały przypomniane staraniem Wydawnictwa Antyk Marcin Dybowski). Krakowski I Kongres „Dla Społecznego Panowania Chrystusa Króla” w skromnym wymiarze był nawiązaniem do tego wielkiego historycznego Kongresu.

Dzisiaj, w czasie zaprogramowanej globalnej ateizacji całych narodów i technologicznej przemiany dokonywanej przez światowe centra laicyzacyjne, istnieje pilna potrzeba oparcia wiary o zdrowy, teologiczny i apostolski fundament Bożego Objawienia zawartego w Piśmie Świętym i Tradycji katolickiej.

Jako katolicy świeccy z kraju i Polonii pragniemy wnieść skromny wkład w dynamikę pobudzenia wiary w naszej Ojczyźnie poprzez rozmaite formy formacji i akcji w duchu omnia instaurare in Christo. Jesteśmy przekonani, że zwrócenie się ku Jezusowi Chrystusowi Królowi oraz przypomnienie istotowych teologicznych treści zawartych w Magisterium Kościoła, ukazujących Jego powszechne i społeczne Królestwo, przyczynią się do umocnienia wiary i tożsamości katolickiej naszego narodu.

Fragment wstępu:

http://multibook.pl/pl/p/Spoleczne-Panowanie-Chrystusa-Krola-Materialy-z-I-Kongresu-dla-Chrystusa-Krola/4684

Czy ktoś mi wyjaśni, gdzie tu jest herezja? Przecież  Intronizacja NSPJ w rodzinach to odrębna sprawea, to przygotowanie fundamentu pod Społeczne Panowanie Jezusa Chrystusa. Gdzie tu sprzeczność? Chodzi mi o założenia Ruchu, nie o czerwone płaszcze. ( A'propos: taki czerwonopłaszczowiec był widziany ostatnio w jednej z kaplic FSSPX )
Zapisane
"Kto w Ofierze Mszy Św. jest przytomnym z sercem szczerym, z wiarą prostą, z uszanowaniem, ze skruchą pokorną, ten dostąpi miłosierdzia i znajdzie potrzebne sobie łaski."

"Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi!"
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #22 dnia: Czerwca 02, 2015, 11:09:55 am »

To że mamy degrengoladę w Kościele, bo SVII uraczył nas DH - Dignitatis Humanae i konstytucją Gaudium et spes, to nie znaczy że trzeba wypaczać naukę w temacie Intronizacji. Wiele tu o tym pisze.  Nabożeństwo i poświęcenie się Najśw. Sercu jest najdoskonalszym przygotowaniem i sposobem na potwierdzenie królowania Chrystusa Króla w rodzinie, państwie i świecie, co zostało zaniechane.

... więcej tu:

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,8304.msg199654.html#msg199654

Nawet w jednym swoim wystąpieniu w 2012 roku prof. Roberto de Mattei zakończył swoje wystąpienie otwartym pytaniem do gości i pozostałych paneli stów: czy zasada, według której człowiek posiada prawo do wyznawania i propagowania w sferze publicznej jakiejkolwiek religii, tj. zasada wolności religijnej proklamowana przez anabaptystów i unitarian, przekazana deistom i filozofom oświecenia, podjęta przez dziewiętnastowieczny liberalizm, przefiltrowana przez modernizm i nową teologię po to, aby zaistnieć w dokumencie Dignitatis Humanae, znajduje się nadal w stanie potępienia przez Magisterium Kościoła, tak jak to miało miejsce przez wieki? - nie wypaczał nauki o Intronizacji NSPJ.

Tak samo Arcybiskup Lefebvre z całą siłą piętnował Deklarację o wolności religijnej - Dignitatis Humanae (DH) i konstytucję Gaudium et spes.  Abp. Lefebvre doskonale znał naukę wcześniejszych papieży i wiedział, że nabożeństwo i poświęcenie się Najśw. Sercu jest najdoskonalszym przygotowaniem i sposobem na potwierdzenie królowania Chrystusa Króla w rodzinie, państwie i świecie. Wielokrotnie jak nie zawsze w swoich kazaniach wiernych do tego zachęcał. Pisząc detronizacja, wiedział o jaką detronizację chodzilo, że nie o wypaczanie nauki Kościoła w temacie Intronizacji NSPJ.


W jednym z listów  do Przyjaciół i Dobroczyńców - bp Bernard Fellay pisał i przypominał:


Cytuj
(...)IV. Fałszywe naturalne prawa człowieka

Deklaracja Dignitatis humanae zawiera nieprawdziwe twierdzenie, jakoby ludzie mieli jakieś naturalne prawa w kwestiach religijnych. Do tej pory Tradycja Kościoła jednomyślnie uznawała, że niekatolicy mają naturalne prawo do tego, by władze cywilne nie zmuszały ich do przylgnięcia (ani umysłem, ani poprzez zewnętrzne praktyki) do jednej prawdziwej religii. Są one również uprawnione – przynajmniej w niektórych przypadkach – do tolerowania pewnego zakresu praktyk fałszywej religii na forum publicznym. II Sobór Watykański uznał, że każdy człowiek ma naturalne prawo do tego, by nie być ograniczanym przez władze cywilne w dziedzinie publicznego praktykowania fałszywej religii. Sobór stwierdził, że to naturalne prawo do wolności od przymusu ze strony władz cywilnych jest również prawem obywatelskim. Jedyne ograniczenia tego prawa mogą wynikać z [troski o zachowanie] czysto cywilnego porządku świeckiego społeczeństwa. W ten sposób sobór zobowiązał rządy do zaprzestania dyskryminacji ze względów religijnych oraz do zrównania w prawach prawdziwej i fałszywych religii.

Ta nowa doktryna społeczna sprzeciwia się nauczaniu papieża Grzegorza XVI zawartemu w Mirari vos oraz papieża Piusa IX głoszonemu w Quanta cura. Jest ona oparta na fałszywej koncepcji godności człowieka jako czymś czysto ontologicznym, a nie moralnym. Co za tym idzie, konstytucja Gaudium et spes naucza zasady autonomii domeny doczesnej (GS, 36), czyli zaprzecza społecznemu panowaniu Chrystusa, czego nauczał papież Pius XI w Quas primas, i otwiera drzwi do niezależności społeczności doczesnej od przykazań Bożych.


Niestety, "intronizatorzy" o tym nic nie mówią, a czego się domagaja, to bardzo duzo tu jest napisane i swoich nauk, NIGDY nie odwołali!, tylkp przyczynili się do jeszcze większego zdezorientowania ludzi.
Zapisane
conservative revolutionary
aktywista
*****
Wiadomości: 602


« Odpowiedz #23 dnia: Czerwca 02, 2015, 12:33:23 pm »

taki czerwonopłaszczowiec był widziany ostatnio w jednej z kaplic FSSPX )

Ja widziałem kilkunastu "czerwonopłaszczowców" na tradycyjnej Mszy w ramach Motu Proprio, a na zdjęciach również na Mszy u sedeków. O czym to świadczy? O niczym.
Zapisane
Tradycjonalizm jest najbardziej rewolucyjną ideologią naszych czasów.
CiociaA
aktywista
*****
Wiadomości: 751


« Odpowiedz #24 dnia: Czerwca 02, 2015, 15:38:35 pm »

taki czerwonopłaszczowiec był widziany ostatnio w jednej z kaplic FSSPX )

Ja widziałem kilkunastu "czerwonopłaszczowców" na tradycyjnej Mszy w ramach Motu Proprio, a na zdjęciach również na Mszy u sedeków. O czym to świadczy? O niczym.

To znaczy, że czerwonopłaszczowcom jednak bliżej do "Trydentu" niż NOM.  ;D A świadczy?-oczywiście, że o niczym. Podobnie jak uczęszczanie na "Trydent" świadczy jedynie o przywiązaniu do katolickiego rytu i nie jest jeszcze wcale "przepustką do Nieba". ::)
Zapisane
"Kto w Ofierze Mszy Św. jest przytomnym z sercem szczerym, z wiarą prostą, z uszanowaniem, ze skruchą pokorną, ten dostąpi miłosierdzia i znajdzie potrzebne sobie łaski."

"Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi!"
Strony: 1 [2] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Monarchista G.Braun ogłaszać chce Chrystusa króla na Króla Polski « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!