Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 01:28:11 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Kurs Filip
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 3 [4] Drukuj
Autor Wątek: Kurs Filip  (Przeczytany 20661 razy)
slavko
Gość
« Odpowiedz #45 dnia: Sierpnia 04, 2010, 05:35:57 am »

Ad Trident
A czy te kursy w kolegi seminarium nadal sa obowiazkowe, i jesli mozna czy jest to seminarium diecezjalne?
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #46 dnia: Sierpnia 04, 2010, 07:49:56 am »

Za moich czasów u oblatów tego nie było. Były jakieś nieliczne grupki kleryków którzy bawili się w Taize czy Odnowę ale to dla chętnych. Oblaci głupieją na parafiach.
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #47 dnia: Sierpnia 04, 2010, 10:04:10 am »

Co do tych odczuć subiektywnych, to po nich też wiele można rozeznać myślę. Ja napiszę tylko tyle, że na każdej Mszy Wszechczasów, oczyma mojej biednej duszy widzę Golgotę i Najświętszą Ofiarę Naszego Zbawiciela, a także jak Wszyscy Święci, Aniołowie i Archaniołowie : "Angeli atque Archangeli, Cherubim quoque ac Seraphim" oddają cześć nieustanną Przenajświętszej Trójcy Bogu Jedynemu i Prawdziwemu. Cechą tego przeżycia jest fakt, że praktycznie nie istnieje w nim żadne "ja", a mógłbym tak trwać "widząc to" po prostu przez wieki ( po takim przeżyciu największym darem dla mnie myślę  byłby nie jakiś tam "dar języków" czy inne "wianki" ale gdyby mój Anioł Stróż mógł przenieść mnie na tamtą stronę Nieba...jakby wówczas móc po prostu umrzeć i tam zostać, zaś nie istnieje w tym momencie żadne "ja" ).

W osobliwych zaś "doświadczeniach charyzmatycznych" wszelkie "przeżycia" skupiają się zdecydowanie na człowieku gdzie centrum już nie stanowi Bóg, lecz człowiek, który "otrzymuje" rozmaite "dary" koncentruje się na sobie i na tym co się z nim 'dzieje" oraz z innymi, i popada w stany napięć od euforycznych po depresyjne ( sic ! spotkałem się z ludźmi , którzy po spotkaniach "charyzmatycznych" popadali w frustracje bo "nie otrzymali darów" takich jak Pan X czy piejąca niezrozumiałe frazy Pani Y, stąd "uczucie" zawodu i frustracja i obawa, że coś być może z nimi jest "nie tak" skoro exemplum nie mają euforycznych naśladujących obce języki wystąpień.
Tu już nie ma miejsca dla Boga dla oddawania mu należnej Czci, jest tylko koncentracja na własnych "przeżyciach"... zatem trzeba starać się  "rozeznawać duchy"po prostu...
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
KAES
aktywista
*****
Wiadomości: 742

« Odpowiedz #48 dnia: Sierpnia 24, 2010, 13:29:01 pm »

Czym jest spoczynek w Duchu Świętym?
15.02.2010 Polska Misja katolicka w Bremerhaven
ks egzorcysta Antoni Zielinski :"Mam nadzieje, że to Pan Bóg czyni..."
http://www.youtube.com/watch?v=N-9UT1FipJk

Drugi kapłan "usypiający" uczestników to miejscowy proboszcz ks.Jan Pawlik, kiedyś kapelan Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego "Zawisza"...
Zapisane
x. Dominik
rezydent
****
Wiadomości: 271

Patron Saints of Scouts
« Odpowiedz #49 dnia: Sierpnia 24, 2010, 14:57:15 pm »

Jeden z naszych ojców duchownych mówił, że dar języków i spoczynek w Duchu Świętym to dary Boże, które praktycznie są "najłatwiej osiągalne" i każdy praktykujący katolik podczas modlitwy o wylanie tych darów , jeśli tylko ma dobrą wolę, może je osiągnąć.
Ale na co ten dar? Komu to potrzebne? raczej nie Kościołowi.

Owszem, gdyby to był dar mówienia w języku - jak u Apostołów, ze mówili, a ludzie obcych języków mich rozumieli, jakby była to ich własna mowa - to byłoby to chwalebne i pożądane, specjalnie w seminarium i dla kapłanów.

Inna dary: tłumaczenia języków, leczenia, prorokowania... mają swe potrzeby.

A paplanie? Przewracanie się?
Zapisane
14. czerwca A.D. 2014 - święcenia prezbiteratu
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #50 dnia: Sierpnia 25, 2010, 07:35:39 am »

Słusznie... to raczej są dowody obłąkania lubo opętania...
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #51 dnia: Sierpnia 25, 2010, 09:22:25 am »

Ale na co ten dar? Komu to potrzebne? raczej nie Kościołowi.
Spoczynek mi się kojarzy z "kultem św. Spokoja"...
Można też nazwać "upadki w Duchu..."
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #52 dnia: Czerwca 07, 2015, 13:23:45 pm »

Stosowna i logiczna lektura w temacie jw. tu:

http://www.traditia.fora.pl/nowa-wiosna-kosciola-posoborowego,31/kurs-filip-co-to-jest,5774.html#63692

... a w następnym wpisie udostępnione linki do odpowiednich opracowań:

http://www.traditia.fora.pl/nowa-wiosna-kosciola-posoborowego,31/kurs-filip-co-to-jest,5774.html#63702
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Kurs Filip « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!