Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 26, 2024, 15:54:14 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231961 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Tora! Tora! Tora!
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] Drukuj
Autor Wątek: Tora! Tora! Tora!  (Przeczytany 9253 razy)
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #30 dnia: Czerwca 08, 2009, 17:54:48 pm »

Cytuj
Cytuj
A skąd te hebraizmy się wzięły? Jeszcze się Żydzi obrażą, że tańce, ogniska i lanie młodzieży wodą przez strażaków z nimi tak się kojarzy.
A niby z kim się ma kojarzyć ośmieszanie Kościoła Świętego
Mało to jest ludzi, którym Kościół przeszkadza? W tym przypadku raczej mamy do czynienia z tzw. "atrakcyjnością" przeżycia religijnego a nie z ośmieszaniem Kościoła z zewnątrz.
Nie jest to jednak takie proste. Ktoś lansuje te klimaty, koordynuje akcje, umieszcza "konie trojańskie" wewnątrz, choć z natury są one tworami obcymi, zewnętrznymi. Słuchając modernistów ma się wrażenie bardzo ograniczonego zbioru ich "argumentów".
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Matthaeus
rezydent
****
Wiadomości: 289


Św. Stanisławie módl się za nami!

« Odpowiedz #31 dnia: Czerwca 08, 2009, 20:12:44 pm »


Jednym słowem na lednicy to koszmar był :-[ , ogólnie wstrząsnęła mnie wizyta niejakiego Szewacha Weissa  (to chyba ten co obrażał Jana Pawła II używając zwrotu "Pan papież");
 

To był akurat Pinchas Menachem Joskowicz. Ten oto dżentelman:

Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2919

« Odpowiedz #32 dnia: Czerwca 08, 2009, 21:13:13 pm »

Cytuj
Nie jest to jednak takie proste. Ktoś lansuje te klimaty, koordynuje akcje, umieszcza "konie trojańskie" wewnątrz, choć z natury są one tworami obcymi, zewnętrznymi. Słuchając modernistów ma się wrażenie bardzo ograniczonego zbioru ich "argumentów".
W tym chyba dużą rolę mają masoni różnego rodzaju. Jeśli chodzi o damo wyśmiewanie znaleźliby się też różnego rodzaju agresywni protestanci, świadkowie Jehowy, inne sekty...
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #33 dnia: Czerwca 09, 2009, 06:49:21 am »

Cytuj
Nie jest to jednak takie proste. Ktoś lansuje te klimaty, koordynuje akcje, umieszcza "konie trojańskie" wewnątrz, choć z natury są one tworami obcymi, zewnętrznymi. Słuchając modernistów ma się wrażenie bardzo ograniczonego zbioru ich "argumentów".
W tym chyba dużą rolę mają masoni różnego rodzaju. Jeśli chodzi o damo wyśmiewanie znaleźliby się też różnego rodzaju agresywni protestanci, świadkowie Jehowy, inne sekty...
No a kto za tym stoi?
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
kwiatostan lipy
Gość
« Odpowiedz #34 dnia: Czerwca 09, 2009, 10:25:06 am »

Państwo myślą, że ktoś musi za tym stać?
A po co?
To nic innego jak pójście na łatwiznę. Skoro młodzież potrzebuje rozrywki i "atrakcyjnej" oprawy to się im ją daje. I zostaje przy okazji gwiazdą. Kto by się męczył z tłumaczniem, nauczaniem itd.
Zapisane
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #35 dnia: Czerwca 09, 2009, 13:04:09 pm »


Muszę powiedzieć, że to jedna z najlepszych, najdramatyczniejszych fotografii, jakie widziałam. Ojciec św. przykulony, zerkający bojaźliwie w górę, grożący Joskowicz z oskarżycielsko wyciągniętym paluchem, między nimi biskup z opuszczoną głową, jakby zażenowany, normalnie dramaturgia taka że sam Hitler nie wymarzyłby sobie lepszego ujęcia do antysemickiej propagandy. Gdybym nie widziała tego w tv, gotowabym wziąć to za fotomontaż czy jakiegoś "Żyda Süssa".

Ja do tego zdjęcia nad głową rabina dałbym chmurkę z tekstem: "Nyy, panie papieś, żeby mi to było osztatni raz. Nasz Mossad ma na pana teczkie. Ja ościegam"
A nad biskupem ze spuszczoną głową, chmurka: "O rety, na mnie tez pewnie mają."
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2919

« Odpowiedz #36 dnia: Czerwca 09, 2009, 15:18:22 pm »

Cytuj
Muszę powiedzieć, że to jedna z najlepszych, najdramatyczniejszych fotografii, jakie widziałam. Ojciec św. przykulony, zerkający bojaźliwie w górę, grożący Joskowicz z oskarżycielsko wyciągniętym paluchem, między nimi biskup z opuszczoną głową, jakby zażenowany, normalnie dramaturgia taka że sam Hitler nie wymarzyłby sobie lepszego ujęcia do antysemickiej propagandy. Gdybym nie widziała tego w tv, gotowabym wziąć to za fotomontaż czy jakiegoś "Żyda Süssa".
Zdaje się, że przykulenie papieża wynika ze starości i choroby, co do tej bojaźliwości w spojrzeniu to też miałbym wątpliwości.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2919

« Odpowiedz #37 dnia: Czerwca 09, 2009, 15:26:21 pm »

Cytuj
Cytuj
Cytuj
Nie jest to jednak takie proste. Ktoś lansuje te klimaty, koordynuje akcje, umieszcza "konie trojańskie" wewnątrz, choć z natury są one tworami obcymi, zewnętrznymi. Słuchając modernistów ma się wrażenie bardzo ograniczonego zbioru ich "argumentów".
W tym chyba dużą rolę mają masoni różnego rodzaju. Jeśli chodzi o damo wyśmiewanie znaleźliby się też różnego rodzaju agresywni protestanci, świadkowie Jehowy, inne sekty...
No a kto za tym stoi?
Pan chyba chciałby, żebym odpowiedział "Żydzi", ale tego nie wiem, nie chcę też używać ogólnych określeń.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #38 dnia: Czerwca 09, 2009, 16:04:05 pm »

Ja do tego zdjęcia nad głową rabina dałbym chmurkę z tekstem: "Nyy, panie papieś, żeby mi to było osztatni raz. Nasz Mossad ma na pana teczkie. Ja ościegam"
A nad biskupem ze spuszczoną głową, chmurka: "O rety, na mnie tez pewnie mają."

Heheh:) ten biskup ze spuszczoną głową to przeicież sam Nucjusz "Cappino" którego to ksywka świadczy, że raczej słabo lubo rzadko "cappował" co nie co wiadomym intytucjom komunistycznych służb. :)  Kiedyś czytałem jak Król Bolesław Śmiały przybywszy do Kijowa wytargał za brodę witającego go księcia Ijasława... i aż mnie normalnie korci...:)
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Kalistrat
aktywista
*****
Wiadomości: 1429


« Odpowiedz #39 dnia: Czerwca 09, 2009, 16:21:03 pm »

Książę miał na imię Izajasław (Изяслав)...
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #40 dnia: Czerwca 09, 2009, 16:22:32 pm »

Książę miał na imię Izajasław (Изяслав)...

Dzięki za korektę :) słusznie :)
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Joker
uczestnik
***
Wiadomości: 216

« Odpowiedz #41 dnia: Czerwca 09, 2009, 16:50:24 pm »

Cytuj
Muszę powiedzieć, że to jedna z najlepszych, najdramatyczniejszych fotografii, jakie widziałam. Ojciec św. przykulony, zerkający bojaźliwie w górę, grożący Joskowicz z oskarżycielsko wyciągniętym paluchem, między nimi biskup z opuszczoną głową, jakby zażenowany, normalnie dramaturgia taka że sam Hitler nie wymarzyłby sobie lepszego ujęcia do antysemickiej propagandy. Gdybym nie widziała tego w tv, gotowabym wziąć to za fotomontaż czy jakiegoś "Żyda Süssa".
Zdaje się, że przykulenie papieża wynika ze starości i choroby, co do tej bojaźliwości w spojrzeniu to też miałbym wątpliwości.

 Też bojaźliwości nie widzę,a efekt może wynikać z wyższego wzrostu rabina.
Zapisane
Kristoforos
Gość
« Odpowiedz #42 dnia: Czerwca 09, 2009, 19:02:54 pm »

Muszę powiedzieć, że to jedna z najlepszych, najdramatyczniejszych fotografii, jakie widziałam.

Pani Szmulko, błagam niech Pani potwierdzi: najlepszych, bo tak bogatą interpretację można sobie dopowiedzieć? Najdramatyczniejszych, bo tak dramatyczna jest ta dopowiedziana interpretacja?

Bo chyba nie chodzi Pani o to, że to wg Pani cała prawda, uchwycona na tym zdjęciu? I stąd ten dramat?
Zapisane
best
Gość
« Odpowiedz #43 dnia: Czerwca 09, 2009, 21:33:36 pm »

Czy nie na tym polega "dialog" między młodszymi braćmi a Kościołem ? "Pan papież" słucha a młodsi bracia wydają rozkazy
Zapisane
Strony: 1 2 [3] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Tora! Tora! Tora! « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!