Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 00:01:43 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: "biskupi wycofują się"
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 Drukuj
Autor Wątek: "biskupi wycofują się"  (Przeczytany 4995 razy)
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #15 dnia: Grudnia 13, 2014, 10:47:29 am »

Kościół formułuje katalog fundamentalnych zasad, które obowiązywać muszą w każdej sferze życia, także w sferze polityki. Jednak w imię swego uniwersalnego powołania nie wiąże się z żadną partią polityczną ani nie udziela im bezpośredniego poparcia, udział w nich pozostawiając wiernym świeckim.

Udział Kościoła w życiu politycznym
(...)
http://ekai.pl/wydarzenia/x84697/udzial-kosciola-w-zyciu-politycznym/
Zapisane
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #16 dnia: Grudnia 13, 2014, 12:47:52 pm »

Cytuj
Brakuje niestety ludzi z wizja, ktorzy sami cos soba reprezentuja,
chyba powinno być "brakuje ludzi z wiarą, którzy coś sobą reprezentują."  ;)
Wiara jest oczywiscie sprawa fundamentalna, ze nawet tego nie pisalem. Nie chce grac slowkami, ale chyba o to chodzi, ze wizje w pozytywnym rozumieniu moga miec tylko ci, ktorzy szczerze wierza i wiedza dlaczego. Wniosek bylby straszny, bo oznaczalby, ze nie wszyscy ksieza wierza (nawet biskupi), ale to juz by bylo zbyt daleko idace, ale ich podejscie czasem daje wiele watpliwosci...

I jeszcze jedno: osobiscie jestem przeciwnikiem wiekszosci akcji, inicjatyw ewangelizacyjnych, dialogow i nie wiadomo czego - nalezy sie zajac wiara, liturgia i sakramentami. I wiem, ze to jest nienowoczesne i wsteczne, ale przeciez co jest wazniejszego niz wlasnie te rzeczy?
« Ostatnia zmiana: Grudnia 13, 2014, 12:49:58 pm wysłana przez pauluss » Zapisane
kamilek
Gość
« Odpowiedz #17 dnia: Grudnia 13, 2014, 14:17:38 pm »

.
Zapisane
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« Odpowiedz #18 dnia: Grudnia 13, 2014, 14:48:34 pm »

Kaczyzm to takie trochę neokoństwo, LKacz zwłaszcza był wybitnie pro-izraelski, to znaczy proatlantycki. Tak, że obiektywnie nie ma sensu wspierać pisowskich obłudników.

Z drugiej strony po co w ogóle Biskupi popierali marsz, gorzej zrobili dla  PiSu niż gdyby od początku się wstrzymali - można było od razu się nie zgodzić.
Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #19 dnia: Grudnia 13, 2014, 16:37:42 pm »

nalezy sie zajac wiara, liturgia i sakramentami. I wiem, ze to jest nienowoczesne i wsteczne, ale przeciez co jest wazniejszego niz wlasnie te rzeczy?
Amen. ( łatwo powiedzieć trudniej wykonać bo kuria patrzy i daje kopa kapłanom, co znowu daje do myślenia a wnioski są straszne)

A kto zapisal tych biskupow do komitetu  ??? Takich rzeczy sie nie robi!

Ma Pan rację.
Ale w polskim Kosciele posoborowym, obecnosc hierarchow służy "legimityzowaniu" partyjnych poczynan. Z drugiej strony służy kontroli. Prawica bez aksamitnej smyczy posoborowej chadza sobie ma msze do fsspx  ;), zlewa równo posoborowe polit- pouczanki, słowem jest niesterowalna. A niezalezne myslenie to zagrozenie ;D dla fundamentów panstwa  ;D
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Drobny
bywalec
**
Wiadomości: 94


« Odpowiedz #20 dnia: Grudnia 13, 2014, 18:32:58 pm »

Z czego wynika przekonanie niektórych użytkowników forum, że dojście do władzy PiS będzie dla Kościoła czymś lepszym. Z tego co kojarzę, to za ich rządów nie zrobiono wcale porządku z najbardziej nawet podstawowymi kwestiami moralnymi w prawie - nie znieśli rozwodów, dopuszczalne były aborcje w przypadkach jak i dziś, podatki były wysokie (złodziejsko jak i dziś >10%). Państwo było pozornie katolickie, ale w systemie prawnym nic lepiej nie było. Chyba, że coś przegapiłem.
I proszę o nie przypisywanie mi łatek partyjnych, nie popieram partii.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #21 dnia: Grudnia 13, 2014, 18:40:15 pm »


I proszę o nie przypisywanie mi łatek partyjnych, nie popieram partii.

To dlaczego zaczyna pan politykę? Otworzyć watek polityczny wszystkich ugrupowań i niech się w nim kotłuje, co lepsze, co gorsze.
Zapisane
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #22 dnia: Grudnia 13, 2014, 22:41:05 pm »

Z czego wynika przekonanie niektórych użytkowników forum, że dojście do władzy PiS będzie dla Kościoła czymś lepszym. Z tego co kojarzę,(...) Chyba, że coś przegapiłem.


Chłopcze drogi, źle kojarzysz i dużo przegapiłeś. Ale wybaczam ci bo młody jesteś. Salve!
Zapisane
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #23 dnia: Grudnia 13, 2014, 23:05:01 pm »

Sekciarstwo pisowskie już sączy jad........

Łoo Matko Boska! A ja drogi konserwatywny rewolucjonisto jestem za PiSem . Lex et Justitia! Czy może być coś piękniejszego?
Czego ja się tu jeszcze nie dowiem!? W czym błądzę popierając Lex et Justitia-ę?
A może ja już stary i głupi jestem?
Zapisane
conservative revolutionary
aktywista
*****
Wiadomości: 602


« Odpowiedz #24 dnia: Grudnia 13, 2014, 23:16:21 pm »

Szanowni Państwo których oburzyło moje sformułowanie! Dotyczyło ono konkretnego wpisu na Frondzie. To jest przejaw sekciarstwa pisowskiego. Sekciarstwo po-wskie np. szalało w latach 2005-2007 i straszyło widmem faszyzmu. Sekciarstwo korwinowskie szaleje od 30 lat i wszędzie widzi socjalizm. Itp itd.

A czy ktoś jest za PiS/PO/PSL/KNP/RN/LPR/NOP/PRJG/SPZZ/PR to w sumie dla mnie różnice są niewielkie.
Zapisane
Tradycjonalizm jest najbardziej rewolucyjną ideologią naszych czasów.
ahmed
aktywista
*****
Wiadomości: 575


wychowany z babcią

« Odpowiedz #25 dnia: Grudnia 13, 2014, 23:53:37 pm »

A czy ktoś jest za PiS/PO/PSL/KNP/RN/LPR/NOP/PRJG/SPZZ/PR to w sumie dla mnie różnice są niewielkie.
Przecież wszystkim chodzi o to samo, a tak w ogóle, to liczy się tylko miłość!
Zapisane
Wojna jeszcze nie jest aż tak daleko.
Ukraina będzie graniczyć z Czerkiesją, Kałmucją i Mordowją.
kamilek
Gość
« Odpowiedz #26 dnia: Grudnia 14, 2014, 01:36:51 am »

.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #27 dnia: Grudnia 14, 2014, 06:09:54 am »

Tak wszyscy tu na Forum chcemy powrotu Tradycji a tu proszę w II RP na przykład:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Stanis%C5%82aw_Adamski_(biskup)
http://pl.wikipedia.org/wiki/J%C3%B3zef_Teodorowicz
Biskupi posłami i senatorami. Księża również
http://pl.wikipedia.org/wiki/Stefan_Downar
http://pl.wikipedia.org/wiki/Eugeniusz_Oko%C5%84
I to w dobrych przedsoborowych czasach. Jak potępiamy zaangażowanie biskupów  i księży w politykę obecnie to bądźmy konsekwentni i potępiajmy ich udział w polityce w II RP
« Ostatnia zmiana: Grudnia 14, 2014, 06:19:22 am wysłana przez ryszard1966 » Zapisane
vita.romana
rezydent
****
Wiadomości: 253


Miserere mei...

« Odpowiedz #28 dnia: Grudnia 14, 2014, 12:01:31 pm »

Naprawde Panstwo mysla, ze warto, zeby biskupi uczestniczyli (nie wprost ale poprzez udzial w komitecie honorowym) w takich zadymach, ktore maja tylko i wylacznie charakter polityczny? Ja mam swoje polityczne poglady, ale czy wg Panstwa naprawde zyjemy w takiej skrajnej sytuacji, ze trzeba takiego zaangazowania Kosciola? Bo troche nie rozumiem tych biadolen nad wycofaniem sie biskupow z jakichs komitetow honorowych. I bardzo dobrze - nie tam ich miejsce.

Widzę to troszkę inaczej...
Koncesjonowane partie są PO JEDNYCH PIENIĄDZACH...
Co innego tłumy, gdy manifestują przywiązanie do wartości i to niekoniecznie tych podejrzanych, demokratycznych, ale zdroworozsądkowych, jak uczciwość.
Jest zatem w o j n a, prawie domowa - w sferze idei, i jak na wojnie kapelani powinni być pod ręką... Jak zacny ks. Skorupka...
Zapisane
Pan jest moim Pasterzem...
kamilek
Gość
« Odpowiedz #29 dnia: Grudnia 14, 2014, 12:52:11 pm »

.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: "biskupi wycofują się" « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!