Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 16:07:19 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: "biskupi wycofują się"
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 Drukuj
Autor Wątek: "biskupi wycofują się"  (Przeczytany 5000 razy)
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« dnia: Grudnia 12, 2014, 13:05:45 pm »

http://www.tvn24.pl/marsz-pis-13-grudnia-biskupi-sie-wycofuja,498024,s.html

Biskup Ignacy Dec (...) podjął decyzję o wycofaniu się z komitetu honorowego marszu (...) Kanclerz poinformował, że kuria nie nie zamierza wydawać w tej sprawie komunikatu."


"Decyzję o wycofaniu się z komitetu podjął także bp Wiesław Mering. Jak czytamy w oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej diecezji włocławskiej, „nie znaczy to, że ideały, o których realizację w życiu społecznym zabiegają organizatorzy marszu, przestały być mi bliskie” – stwierdza hierarcha."

Jak się instalował pro us-raelski kierunek, (Solidarność , lata 80-te)  to KK bardziej był jednak za "demokracją"
Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #1 dnia: Grudnia 12, 2014, 13:16:32 pm »

Ojtam, ojtam, za wcześnie jest by opowiadać się tak jednoznacznie za tymi lub tamtymi.
Trzeba mieć nosa do polityki by wepchnąć przyszłego prezydenta z małżonką do papamobile; wiedzieć kiedy i kogo i jakie wartości poprzeć. Dobra decyzja - trzeba czekać.

Cytuj
„nie znaczy to, że ideały, o których realizację w życiu społecznym zabiegają organizatorzy marszu, przestały być mi bliskie”
Ten ma nosa i wysoko zajedzie.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #2 dnia: Grudnia 12, 2014, 16:23:41 pm »

Lepiej sie nie opowiadac ani za tymi, ani za tamtymi;), bo w zasadzie wszyscy sa po jednych pieniadzach i nomen omen o te pieniadze chodzi. Lepiej, zeby Kosciol nie byl za bardzo kojarzony z zadna partia.
Jak się instalował pro us-raelski kierunek, (Solidarność , lata 80-te)  to KK bardziej był jednak za "demokracją"
To byly chyba mimo wszystko troche inne okolicznosci (ja wiem, ze wedlug niektorych zyjemy w tak samo ciezkich czasach i tak samo jestesmy przesladowani, ale ludzie w pelni wladz umyslowych potrafia jednak pewna roznice dostrzec - mowiac abrdzo oglednie). Kosciol w czasach komuny byl praktycznie jedyna opozycja - nawet duszpasterskie i stricte duchowe inicjatywy zawsze chocby podswiadomie byly wymierzone w owego wspolnego wroga. Szkoda, ze dzis niektorzy w Kosciele tez musza byc zawsze przeciwko komus, bo albo inaczej nie potrafia, albo nie maja nic innego do zaoferowania.
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #3 dnia: Grudnia 12, 2014, 17:56:51 pm »

Cytuj
.Kosciol w czasach komuny byl praktycznie jedyna opozycja - nawet duszpasterskie i stricte duchowe inicjatywy zawsze chocby podswiadomie byly wymierzone w owego wspolnego wroga. 

Dopowiem. Inicjatywy duchowe byly antysystemowe ze swej natury. I siłą rzeczy byly opozycyjne, nawet jak byly apolityczne.

Narzuca się podobieństwo z tridentiną, czasami obecnymi i stosunkiem hierarchii do tradycjonalistow. Kazdy kto chodzi na tridentinę jest co najmniej podejrzany i trefny. Poniekąd też politycznie. PiS z RMaryja tańczy na Jasnej Górze, poslowie boją się by nawet cień fsspx nie padł na nich ... bo będzie po nich.

Sekretarzy pzpr z prl-u łatwo zrozumieć bo byli z innej bajki. Ale czy "nasi" też są z innej bajki?
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #4 dnia: Grudnia 12, 2014, 19:24:38 pm »

Biskupi. Oto jest jest pytanie! Ja tu czytam na tym naszym kochanym forum o różnych dymisjach i awansach, kto jest kto w episkopacie itd.
Nie znam się na tym i nie interesuje mnie to. Takie jakieś ploty. Ten taki a tamten owaki.
Ale budzi u mnie niepokój narastająca we mnie obojętność do spraw posoborowego episkopatu i brak wszelkiego autorytetu i szacunku do tychże.
Jak mówi mój znajomy prosty sąsiad co na moją działkę baczenie ma; "Panie taki sam chłop jak kazdy inny. Tyz portki nosi tylko że czasami tę czapę założy."

Czy jako katolik nie mogący wzbudzić w sobie szacunku do biskupów grzeszę?

Zapisane
casimirus
rezydent
****
Wiadomości: 396


« Odpowiedz #5 dnia: Grudnia 12, 2014, 20:44:33 pm »

Wycofują się, czyli "zostali wycofani". Bp Mering miał odwagę powiedzieć, jak to tym wycofaniem było:

"- Z przykrością informuję, że zmuszony jestem do wycofania się z Komitetu Honorowego tegorocznego „Marszu w obronie demokracji i wolności mediów” 13 grudnia. Podejmując tę decyzję kieruję się lojalnością wobec Księdza Arcybiskupa Nuncjusza Apostolskiego w Polsce i troską o jedność Konferencji Episkopatu Polski".
http://gosc.pl/doc/2280497.Marsz-13-grudnia-Wszyscy-biskupi-sie-wycofali

"- To było niezłe,Puchatku. Mieliśmy dobry pomysł - rzekł Królik
- Jaki? - spytał Kłapouchy.
-Wychlupania cię na brzeg.
-Wychlupania mnie?? Nie myślisz chyba ze zostałem wychlupany. Ja po prostu nurkowałem. Puchatek rzucił we mnie spory kamień, a ja aby nie zostać uderzony zbyt silnie dałem nura i popłynąłem do brzegu - powiedział Kłapouchy".
« Ostatnia zmiana: Grudnia 12, 2014, 20:47:19 pm wysłana przez casimirus » Zapisane
vita.romana
rezydent
****
Wiadomości: 253


Miserere mei...

« Odpowiedz #6 dnia: Grudnia 12, 2014, 21:50:44 pm »

Wycofują się, czyli "zostali wycofani". Bp Mering miał odwagę powiedzieć, jak to tym wycofaniem było:

"- Z przykrością informuję, że zmuszony jestem do wycofania się z Komitetu Honorowego tegorocznego „Marszu w obronie demokracji i wolności mediów” 13 grudnia. Podejmując tę decyzję kieruję się lojalnością wobec Księdza Arcybiskupa Nuncjusza Apostolskiego w Polsce i troską o jedność Konferencji Episkopatu Polski".
http://gosc.pl/doc/2280497.Marsz-13-grudnia-Wszyscy-biskupi-sie-wycofali

"- To było niezłe,Puchatku. Mieliśmy dobry pomysł - rzekł Królik
- Jaki? - spytał Kłapouchy.
-Wychlupania cię na brzeg.
-Wychlupania mnie?? Nie myślisz chyba ze zostałem wychlupany. Ja po prostu nurkowałem. Puchatek rzucił we mnie spory kamień, a ja aby nie zostać uderzony zbyt silnie dałem nura i popłynąłem do brzegu - powiedział Kłapouchy".

Przynajmniej powiedział prawdę, za co szacunek...
jest po 21.45,  przed chwilą TRWAM ponownie wezwało na demonstrację... No pięknie...

Zakleszczenie w jakim znaleźli się ci ze świecznika... jest nawet trochę zabawne...

No ale skoro nawet zwierzaki idą już hurtem do NIEBA, to spoko loko:-)
Po co się starać?

Zapisane
Pan jest moim Pasterzem...
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #7 dnia: Grudnia 12, 2014, 22:05:23 pm »

Naprawde Panstwo mysla, ze warto, zeby biskupi uczestniczyli (nie wprost ale poprzez udzial w komitecie honorowym) w takich zadymach, ktore maja tylko i wylacznie charakter polityczny? Ja mam swoje polityczne poglady, ale czy wg Panstwa naprawde zyjemy w takiej skrajnej sytuacji, ze trzeba takiego zaangazowania Kosciola? Bo troche nie rozumiem tych biadolen nad wycofaniem sie biskupow z jakichs komitetow honorowych. I bardzo dobrze - nie tam ich miejsce.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 12, 2014, 22:07:26 pm wysłana przez pauluss » Zapisane
conservative revolutionary
aktywista
*****
Wiadomości: 602


« Odpowiedz #8 dnia: Grudnia 12, 2014, 22:14:52 pm »

Sekciarstwo pisowskie już sączy jad. Komentarz internauty na Frondzie:
 "Skandal. Powinniśmy wyrzucić tych "biskupów" na zbity pysk. Chrześcijanin nie może być tchórzliwy, szczególnie w kwestiach walki z systemem totalitarnym, w którego kierunku POlska nieuchronnie zmierza."

Jakby bpi Pieronek i Gocłowski wystąpili na imprezie PO to wszyscy byliby (słusznie) oburzeni. Ale niektórzy tradycjonaliści najwyraźniej uważają że rolą biskupów jest uczestniczenie w jakichś marszach demokracji i wolności słowa. Kpina z tradycjonalizmu.
Zapisane
Tradycjonalizm jest najbardziej rewolucyjną ideologią naszych czasów.
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #9 dnia: Grudnia 12, 2014, 22:42:25 pm »

ale czy wg Panstwa naprawde zyjemy w takiej skrajnej sytuacji, ze trzeba takiego zaangazowania Kosciola?

No, właściwie nie jest tak źle - ciepła woda z kranów leci, supermarkety pełne dóbr wszelakich, jabłka staniały, benzyna też, dali nową nawierzchnię na mojej ulicy,
na dowód można do Rzymu pojechać, .... nie jest źle, fajnie jest. (ironia zamierzona).
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #10 dnia: Grudnia 13, 2014, 02:31:14 am »

ale czy wg Panstwa naprawde zyjemy w takiej skrajnej sytuacji, ze trzeba takiego zaangazowania Kosciola?

No, właściwie nie jest tak źle - ciepła woda z kranów leci, supermarkety pełne dóbr wszelakich, jabłka staniały, benzyna też, dali nową nawierzchnię na mojej ulicy,
na dowód można do Rzymu pojechać, .... nie jest źle, fajnie jest. (ironia zamierzona).

Panie Fidelissie, i x Pauluss i Pan ma racje. Jednakze patrząc (na podstawie dotychczasowych "dokonań")  na jakosc substancji biskupiej, trudno powiedzieć co będzie gorsze dla Kosciola: zaangażowanie czy niezaangazowanie w biezącą politykę.

Czy tak posoborowo uformowani ( lub zdeformowani) cos jeszcze mogą uczynić?
To tak jakby oczekiwac, ze politycy przeskocza samych siebie i przestana traktowac Polske jak prywatne żerowisko. Ani etyki ani dobrego wyksztalcenia. Coz mogą zrobić politycy? Tylko rozgrywac tematy zastępcze.
Podobnie biskupi, czego możemy oczekiwać? Albo dadzą się wplątac w politykę bieżącą albo "zaserwują" nam jakieś "iwenty noewj ewangelizacji" lub inne programy rozrywkowe pt: "co zrobić by przyciągnąć?"
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #11 dnia: Grudnia 13, 2014, 07:46:14 am »

Sekciarstwo pisowskie już sączy jad.
Kolejny ciężki przypadek zacietrzewionego trolla. Tak dobrze Panu pod rządami blaćformy wyborczej?
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #12 dnia: Grudnia 13, 2014, 08:08:27 am »

Na temat jakosci ciala biskupiego sie wypowiadac juz nie bede, bo nieraz juz to napisalem - po co sie powtarzac ;).
Posoborowia tez do tego nie bede mieszal, bo jak ktos jest mierny i mialki, to nawet bedac najwiekszym tradsem bedzie dalej mierny i mialki - a tak jest z ksiezmi i biskupami tez. Brakuje niestety ludzi z wizja, ktorzy sami cos soba reprezentuja, sa na jakims intelektualnym poziomie i potrafia cos sensownie powiedziec. Nie twierdze, ze takich biskupow i ksiezy nie ma, ale sa chyba mniejszoscia. Od polityki bym sie naprawde trzymal z daleka, bo to brudna sprawa jest i nawet najswietsza partia (a ta, ktora organizuje te marsze znowu taka swieta nie jest) zawsze bedzie ubrudzona, wiec nie ma sensu, zeby ten brud przechodzil na Kosciol, ktory bylby kojarzony niekoniecznie jako zwiazany z konkretna opcja (choc sie tak niektorym wydaje - stad moje przerazenie), ale ogolnie jako zaangazowany w polityke. Nic to dobrego nie przyniesie a naprawde nie zyjemy w ekstremalnej sytuacji czy w czasach politycznego ucisku. Odpowiedz pana Fidelissssssa jest niepotrzebnie zlosliwa - po pierwsze zycie zawsze jest i bedzie trudne (w tym swiecie oczywiscie), po drugie jakakolwiek partia bedzie rzadzic, i tak ma to niekoniecznie automatyczny wielki wplyw na cene jablek czy nawierzchnie na Pana ulicy czy nawet na ogolna sytuacje ekonomiczna, ktorej sie nie mierzy wyborami. Nie bronie zadnej takiej czy innej partii, nie interesuje mnie to, ale jestem absolutnym przeciwnikiem zaangazowania ludzi Kosciola w biezaca polityke poczawszy od gmin poprzez parlament a na polityce swiatowej konczac, bo nic to nie da a Kosciolowi nie pomoze. Kosciol w jakims sensie powinien byc ponad tym - powinien byc glosem madrosci, glosem sumienia bez wchodzenia w sztucznie wywolywane partyjne wojenki.
Zapisane
conservative revolutionary
aktywista
*****
Wiadomości: 602


« Odpowiedz #13 dnia: Grudnia 13, 2014, 10:06:28 am »

Sekciarstwo pisowskie już sączy jad.
Kolejny ciężki przypadek zacietrzewionego trolla. Tak dobrze Panu pod rządami blaćformy wyborczej?

Tak samo jak za rządów PiS, SLD, AWS
Zapisane
Tradycjonalizm jest najbardziej rewolucyjną ideologią naszych czasów.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #14 dnia: Grudnia 13, 2014, 10:26:43 am »

Cytuj
Brakuje niestety ludzi z wizja, ktorzy sami cos soba reprezentuja,

chyba powinno być "brakuje ludzi z wiarą, którzy coś sobą reprezentują."  ;)

Kościół zeświecczył się, wiara wyparowała i pozostały same ludzkie ścięgna, mięso i gnaty. Takie też są "wizje" kościelne. Tych bardziej i mniej inteligentnych ludzi Kościoła. Wszystko jest świeckie, świeckie "akcje". Pro PiSowskie i PrOeuropejskie.

Księża, także biskupi, spełniają się życiowo już nie przy ołtarzu, ale tak jak świeccy:
w świecie relacji politycznych, biznesowych (zarządzanie i obrót nieruchomościami), pracy (redakcje kato-gazet, "kato"-TV), muzeach, świeckiej pracy naukowo-dydaktycznej no i jak przystało na świeckiego mężczyznę w relacjach "rodzinnych"-zwiazkach z kobietami.

Miarą sukcesu "zawodowego" w środowisku kapłańskim nie jest pobożność ale własnie te przedrostki przed skrótem "ks.":

Moderator, Dyrektor d/s zarządz. nieruch.,
Dyr. Centrum Dialogu,
Red Nacz katolickiego...,
Naczelny Duszpasterz środowisk ludzi: morza, teatru, prac.transportu lądowego itp itd


Dlatego jak słyszę, że ci ludzie mogą mieć "wizję Kościoła" to ciarki przechodzą po plecach.

PS
Cytuj
Tak samo jak za rządów PiS, SLD, AWS
+++
« Ostatnia zmiana: Grudnia 13, 2014, 11:03:22 am wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Strony: [1] 2 3 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: "biskupi wycofują się" « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!