Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 16:36:55 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Civitas stawia Szopkę w PE i prosi o błogosławieństwo abpa Felleya
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] Drukuj
Autor Wątek: Civitas stawia Szopkę w PE i prosi o błogosławieństwo abpa Felleya  (Przeczytany 6532 razy)
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #30 dnia: Grudnia 13, 2014, 21:00:42 pm »

Cytuj
@Aqeb
 ;D ale jakoś nikt nie zapytał dlaczego oczekuję na fotki tradycjonalistów z 16 grudnia?
Czyżby Ksiądz wiedział ale nie powiedział? ;D ;D
Przepraszam, przeoczyłem. Nie wiem.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #31 dnia: Grudnia 13, 2014, 21:29:36 pm »

W tym roku, właśnie 16 grudnia po zmroku, trwając w radosnym adwentowym oczekiwaniu zapalimy pierwszą świecę chanukową.
Po szaczegóły odsyłam do źródeł:

http://the614thcs.com/26.1367.0.0.1.0.phtml

http://www.fronda.pl/a/terlikowski-dlaczego-cieszy-mnie-chanukowy-swiecznik-w-warszawie,24448.html



 





Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #32 dnia: Grudnia 13, 2014, 21:41:27 pm »

Aha. Dziękuję. Wstyd nie wiedzieć, szczególnie dla mnie, który lubię tu i ówdzie cytować Drugą Księgę Machabejską.
W tym kontekście Chanukija też mnie cieszy, nie z tego samego powodu co pana Terlikowskiego - wielokulturowości itd.
Lubię ją jako takie przypomnienie biblijnej historii o tym... no... otwieraniu się na świat współczesny, nowoczesny itd. Do tego niektórzy nawet uważają, że nawiązuje do drzewa a drzewo do krzyża, ale to już nie argument bo można postawić krzyż.
Ale nie będzie mnie w Warszawie, nie przyjdę.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #33 dnia: Grudnia 13, 2014, 21:52:16 pm »

Cytuj
Ale nie będzie mnie w Warszawie, nie przyjdę

Trudno.
Ale będzie cały kwiat kato-prawicy - tłum. Nie to co na poświęceniu szopki w eu parlamencie - zaledwie kilka osób i ten "faszysta"...
Ja świecę chanukową mam od dawna - dostałem pocztą z fundacji Laudera.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 13, 2014, 23:49:53 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #34 dnia: Grudnia 14, 2014, 10:57:50 am »

@Aqeb

Xięże dobrodzieju, ta analiza była fenomenalna!
Poziom zagnieżdżenia aluzji-w-sarkaźmie (w tym wątku) najwyraźniej przekroczył znacząco linię mojego pojmowania :)
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #35 dnia: Grudnia 16, 2014, 22:56:44 pm »


;D ale jakoś nikt nie zapytał dlaczego oczekuję na fotki tradycjonalistów z 16 grudnia?


Taką fotkę - ogłoszenie dziś dojrzałam:



... ale to nie ten z pana ekipy tradycjonalistów.
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #36 dnia: Grudnia 16, 2014, 23:05:21 pm »

Chanuka jest świętem radosnym.
I tak z połączenia Adwentu i Chanuki w "Kościele posoborowym" zrodziło się święto "Radosnego Oczekiwania" nadejścia "Boga niespodzianek".

Prosimy o więcej fotek z uroczystości w Strasburgu i Warszawy. Kto był niech zamieszcza.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #37 dnia: Marca 24, 2015, 21:09:00 pm »

No coś z PE. Pan "rysio" będzie zadowolony :)

Polski Tydzień dla życia w Parlamencie Europejskim



W Parlamencie Europejskim rozpoczął się „Tydzień dla życia”, zainicjowany przez polskich posłów. Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia i  Fundacja JEDEN z NAS zorganizowały z tej okazji wystawę pt. „Krótka historia, dlaczego życie jest dobre”. Otworzył ją eurodeputowany Marek Jurek.
(...)
http://pl.radiovaticana.va/news/2015/03/24/polski_tydzie%C5%84_dla_%C5%BCycia_w_parlamencie_europejskim/1131826
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #38 dnia: Kwietnia 01, 2015, 21:26:20 pm »

Marek Jurek interweniował w Komisji Praw Obywatelskich, zapowiadając dalsze protesty przeciwników aborcji.
Prezes Prawicy Rzeczypospolitej zapowiedział interwencie u przewodniczącego Parlamentu, żądając reakcji u władz belgijskich.

https://www.youtube.com/watch?v=OOIqUrhOAHw
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #39 dnia: Czerwca 17, 2015, 22:07:10 pm »

Europarlamentarzysta Marek Jurek wygłosił krótką ale jakże trafną wypowiedź nt Rosji i komunizmu.

Marek Jurek - Komunizm bez potępienia

https://www.youtube.com/watch?v=GGQ3_xU3Jfs

Zapisane
Strony: 1 2 [3] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Civitas stawia Szopkę w PE i prosi o błogosławieństwo abpa Felleya « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!