Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 16:10:13 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Civitas stawia Szopkę w PE i prosi o błogosławieństwo abpa Felleya
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 Drukuj
Autor Wątek: Civitas stawia Szopkę w PE i prosi o błogosławieństwo abpa Felleya  (Przeczytany 6539 razy)
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #15 dnia: Grudnia 13, 2014, 09:45:15 am »

A co to (i kto to) ten cały Civitas?

???

Civitas to tradycjonalistyczne stowarzyszenie manifestujące we Francji przeciwko bluźnierczym spektaklom teatralnym oraz prawu legalizującemu tzw. małżeństwa jednopłciowe, etc ... Wiele tego było i o tym na na FK było nie raz pisane.  Civitas od kilku lat stawia Szopkę Bożonarodzeniową w Europarlamencie.

Wywiad z jego prezesem Alainem Escadą:


http://www.traditia.fora.pl/bractwo-kaplanskie-sw-piusa-x-fsspx,32/j-e-bp-b-fellay-poblogoslawil-szopke-w-parlamencie-europ,12496.html#59094
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #16 dnia: Grudnia 13, 2014, 10:59:13 am »

Civitas stawia Szopkę w Europarlamencie i prosi o błogosławieństwo abpa Felleya

 

http://www.civitas-institut.com/

Panie i Panowie, proszę mi pomóc, bo oczy juz nie te.... tam na drugim planie obok bp F. stoi europoseł... Po garniturze wnioskuję, że Polak, ... czy ta aby nie euposeł PiS i czlonek warszawskiego duszpasterstwa tradycji lacinskiej p. Marek Jurek?

OGŁASZAM KONKURS

Czy naszych koncesjonowanychTradycjonalistów zobaczymy dopiero we wtorek 16 grudnia?
W czasach internetu nic nie umknie oku kamery w aparacie telefonicznym.
Zdjęcia proszę wysyłać na:

mszapiaseczno@gmail.com
« Ostatnia zmiana: Grudnia 13, 2014, 11:01:30 am wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #17 dnia: Grudnia 13, 2014, 11:28:31 am »

Panu rysiowi najwyraźniej coś zaszkodziło jakby tylko to zdjęcie było jakimś przesłaniem. A o czym to zdjęcie ma świadczyć? - o głoszeniu wiary w PE? Tak jak mówi w tym krótkim wywiadzie prezese Civitas, że wielu było zdziwionych, zaskoczonych, a ja dodam, że nie jedna osoba w tym czasie tam mogła się znaleźć przypadkowo. Zdjęć było bardzo wiele zrobione i to zdjęcie przez pana sobie upodobane, na innych stronach wcale nie jest pokazywane np.:



laportelatine.org/

... bo i cel i przesłanie jest zupełnie inne. Ustawienie tej Szopki tam, to przypomnienie, że Europa jest nierozerwalnie związana z chrześcijaństwem. To także przypomnienie, że wszelka władza pochodzi od Boga. Taką naukę jednego polityka w GN przeczytałam, ale zapewniam, ze nie był to pan ze zdjęcia, które pan z upiorem maniaka cytuje.
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #18 dnia: Grudnia 13, 2014, 12:28:27 pm »

Cytuj
a ja dodam, że nie jedna osoba w tym czasie tam mogła się znaleźć przypadkowo.

https://www.youtube.com/watch?v=poKypDc58yU

Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Marjusz
bywalec
**
Wiadomości: 56

« Odpowiedz #19 dnia: Grudnia 13, 2014, 12:50:44 pm »

Przypadkowo można przechodzić, a nie się gdzieś znaleźć. Czyżby był tam JKM, czy mam już omamy?
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #20 dnia: Grudnia 13, 2014, 12:59:33 pm »

Cytuj
Czyżby był tam JKM, czy mam już omamy?
Nie... to europoseł PiS Marek Jurek
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Marjusz
bywalec
**
Wiadomości: 56

« Odpowiedz #21 dnia: Grudnia 13, 2014, 13:10:36 pm »

Ten w muszce?
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #22 dnia: Grudnia 13, 2014, 13:32:10 pm »


Jest co analizować na tym zdjęciu - w tle po lewej stronie kalif "Państwa Islamskiego" a po prawej "Anna Grodzka".  :)
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #23 dnia: Grudnia 13, 2014, 14:24:29 pm »

Przypadkowo można przechodzić, a nie się gdzieś znaleźć.

Przypadkowo można przechodzić i się  zatrzymac i się gdzieś znaleźć i nie tylko tam.

Cytuj
a ja dodam, że nie jedna osoba w tym czasie tam mogła się znaleźć przypadkowo.

https://www.youtube.com/watch?v=poKypDc58yU

Dla dociekliwych  najlepiej napisać do Civitas i spytać czy błogosławieństwo Szopki było ogłaszane, czy komunikat wisiał o tym nadchodzącym fakcie i wszystko będzie jasne bez snucia spekulacji.

Cytuj
Jest co analizować na tym zdjęciu - w tle po lewej stronie kalif "Państwa Islamskiego" a po prawej "Anna Grodzka".

Proszę analizować, ja nie mam co analizować bo nie znam kalifa "Państwa Islamskiego". Przeczytałam o bracie przywódcy Państwa Islamskiego, samozwańczego kalifa Abu Bakra al-Baghdadiego, że się nawrócił i czy to on jest w PE to też nie wiem:

http://www.fronda.pl/a/brat-przywodcy-panstwa-islamskiego-nawrocil-sie-ku-chrystusowi,41804.html

"A Grodzkiej" też nie dostrzegam. I dobrze że są, wszyscy mogli być i ci co w czasie wizyty papieża Franciszka w PE demonstracyjnie się obnosili i pokazali ze swoją dewiacją, też mogli być.

« Ostatnia zmiana: Grudnia 13, 2014, 14:39:38 pm wysłana przez Anna M » Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #24 dnia: Grudnia 13, 2014, 14:28:27 pm »

Przepraszam bardzo ale ... gdzie Państwo widzicie tam Marka Jurka!?
Doprawdy, nawet kogoś podobnego do niego tam nie widać!
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Marjusz
bywalec
**
Wiadomości: 56

« Odpowiedz #25 dnia: Grudnia 13, 2014, 14:52:01 pm »

Ten, co się po prawej kłania, to - wypisz, wymaluj - Tosiek z Plebanii.
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #26 dnia: Grudnia 13, 2014, 14:54:51 pm »

Cytuj
Proszę analizować, ja nie mam co analizować bo nie znam kalifa "Państwa Islamskiego" i "A Grodzkiej" też nie dostrzegam. I dobrze że są, wszyscy mogli być i ci co w czasie wizyty papieża Franciszka w PE demonstracyjnie się obnosili i pokazali ze swoją dewiacją, też mogli być.
Bo to był żart w odniesieniu do dostrzeganiu pewnych osób na zdjęciu. Z lewej strony z brzegu jest mroczny pan z brodą, z drugiej dosyć obszerna pani i takie skojarzenia mnie naszły (przepraszam szczególnie tą panią).

@ P. Gnome
Marka Jurka na zdjęciu nie ma i z tego co rozumiem P. Rysio chciał mu to wypomnieć przy użyciu ironii. Oni chyba się znają i to było takie "Mikke jest a ciebie nie ma". Do tego w tym momencie MJ wzrasta do symbolu koncesjonowanych tradycjonalistów, o których P. Rysio mówi, że ich nie lubi ale ja mu nie wierzę  :) .
Tymczasem Pani Anna M. nie lubi JKM i jest prawdopodobnie niezadowolona, że założony przez nią wątek posłużył do wypatrzenia Mikke, co wypomniała Panu Rysiowi na co Pan Rysio odpowiedział Jurkiem...
Stąd ja wszedłem z ironią widząc Al-Baghdadiego i "Annę Grodzką", a Pan Mariusz Tośka...

A tak poza tym - ostatnio zbytnie rozpolitykowanie forum męczy. To, że ktoś nie lubi KNP czy PiSu nie zmieni tego, że tradycjonaliści, koncesjonowani i niekoncesjonowani, będą wśród zwolenników jednego i drugiego, że będą prorosyjscy i antyrosyjscy... Na forum w związku z tym niepotrzebnie pojawia się agresja słowna, potem lecą bany...
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #27 dnia: Grudnia 13, 2014, 16:08:29 pm »

@Aqeb
 ;D ale jakoś nikt nie zapytał dlaczego oczekuję na fotki tradycjonalistów z 16 grudnia?
Czyżby Ksiądz wiedział ale nie powiedział? ;D ;D

Ps
Bohater wątku, Mikke, chodził kiedyś na mszę KRR w Józefowie - indultową zresztą. U Korwinna działa to w 2 strony (indult fsspx) u indultowców to ulica jednokierunkowa.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #28 dnia: Grudnia 13, 2014, 16:31:21 pm »


Tymczasem Pani Anna M. nie lubi JKM i jest prawdopodobnie niezadowolona, że założony przez nią wątek posłużył do wypatrzenia Mikke, co wypomniała Panu Rysiowi na co Pan Rysio odpowiedział Jurkiem...


Wszak JKM to nie bułka z masłem, że się lubi czy nie lubi, a czy jestem niezadowolona? - nie wiem skąd takie przypuszczenie. Wszak zakładając ten watek widziałam zdjęcia i mogłam równiez dobrze tego zdjęcia nie zamieścić, ale cel wątku był inny, jak tylko upolitycznianie i dokładanie innym. Ja nie mam co wypominać p. "rysiowi" bo jak już, to p. "rysio" musi się sam uleczyc ze swoich zawiedzionych nadzieji o budowaniu Duszpasterstwa Tradycji .... o czym onego czasu tu bylo.  I tyle w temacie.


Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #29 dnia: Grudnia 13, 2014, 17:24:48 pm »

@Anna
Racja.
Ja już mogę w objazd po Polsce się udać z kolegami i "dawać świadectwo"  ;D przed oszukiwanymi przez duszkillerów z dusztradlaci młodymi naiwnymi.
Szkoda czasu na indult. "Czas ucieka wiecznosc czeka" - to powinno być wyryte nad wejsciem do kosciolow i kaplic fsspx  ;D
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Strony: 1 [2] 3 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Civitas stawia Szopkę w PE i prosi o błogosławieństwo abpa Felleya « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!