Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Wrzesień 23, 2020, 06:31:24 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl
                   www.facebook.com/unacumpl
Centrum Informacyjne
Ruchu Summorum Pontificum
218954 wiadomości w 6318 wątkach, wysłana przez 1567 użytkowników
Najnowszy użytkownik: random1414
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: 8 grudnia Niepokalanego Poczęcia NMP - Dar Godziny Łaski
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: 8 grudnia Niepokalanego Poczęcia NMP - Dar Godziny Łaski  (Przeczytany 2853 razy)
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 6995

« dnia: Grudzień 07, 2014, 12:08:11 pm »

8 grudnia Niepokalanego Poczęcia NMP - Dar Godziny Łaski

Uwzględnij w swoim kalendarzu - GODZINĘ ŁASKI DLA ŚWIATA.(proszę kliknąć na obraz to się powiekszy do czytania)

Ciekawe artykuły w temacie:

http://stary.naszdziennik.pl/print.php?dat=20071207&id=go11.txt&typ=go

http://kosciol.wiara.pl/doc/491357.Montichiari-i-Fontanelle-Sila-kultu

http://www.naszdziennik.pl/wp/117179,dar-godziny-laski.html
Zapisane
Wewiórka
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 228

« Odpowiedz #1 dnia: Grudzień 07, 2014, 13:19:39 pm »

Tylko dlaczego Matka Boża poprosiła o obchodzenie godziny łaski w Swoje własne święto. Święto, które sprzeciwia się wszystkim herezjom.
A 13 ma być dniem modlitwy poświęconym Maryi? - i gdzie tu nawiązanie do Fatimy? 
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 6995

« Odpowiedz #2 dnia: Grudzień 07, 2014, 14:07:40 pm »

Pytać innych autorytetów, a najlepiej nie modlić się jak to panu nie pasuje, to nie przymus, że pan czy kto inny ma to przyjąć. Ktoś inny podpowie, że Fatimy też nie musi pan przyjmować.

« Ostatnia zmiana: Grudzień 07, 2014, 14:13:58 pm wysłana przez Anna M » Zapisane
Wewiórka
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 228

« Odpowiedz #3 dnia: Grudzień 07, 2014, 16:40:41 pm »

Pytać innych autorytetów, a najlepiej nie modlić się jak to panu nie pasuje, to nie przymus, że pan czy kto inny ma to przyjąć. Ktoś inny podpowie, że Fatimy też nie musi pan przyjmować.

Niepokalanego Poczęcia też nie muszę przyjmować?
Zapisane
ms
rezydent
****
Wiadomości: 453

« Odpowiedz #4 dnia: Grudzień 07, 2014, 17:43:53 pm »

Pytać innych autorytetów, a najlepiej nie modlić się jak to panu nie pasuje, to nie przymus, że pan czy kto inny ma to przyjąć. Ktoś inny podpowie, że Fatimy też nie musi pan przyjmować.

Niepokalanego Poczęcia też nie muszę przyjmować?
To jest akurat dogmat.
Zapisane
neotomista
uczestnik
***
Wiadomości: 109


« Odpowiedz #5 dnia: Grudzień 07, 2014, 22:26:25 pm »

Powszechne stanowisko teologów jest takie, że prywatne objawienia można przyjmować ale nie trzeba. Znajomość ich treści nie jest konieczna do zbawienia(fakultatywność).
Zapisane
abdi
rezydent
****
Wiadomości: 258


« Odpowiedz #6 dnia: Grudzień 07, 2015, 21:00:11 pm »

Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:

     "Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata.

     Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.

     Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.

     Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.

     Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.

     Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski.

     Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu".

więcej o Godzinie Łaski i objawieniach tu:
http://www.sanctus.pl/index.php?grupa=44&podgrupa=355&doc=300

Zachęcam do modlitwy

 
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 6995

« Odpowiedz #7 dnia: Grudzień 08, 2015, 15:48:31 pm »

Na dziś i na zawsze aktualne:

Akt poświęcenia się Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny

Królowo Różańca świętego, Wspomożenie wiernych, Ucieczko rodzaju ludzkiego, Pogromicielko we wszystkich walkach o sprawę Bożą, kornie upadamy przed twoim Tronem, pewni, że uprosimy miłosierdzie, otrzymamy łaski, oraz potrzebną pomoc i obronę w nieszczęściach obecnych, nie dla naszych zasług, na które nie liczymy, ale dla niezmiernej dobroci twego Macierzyńskiego Serca.

Tobie, twemu Niepokalanemu Sercu, oddajemy się i poświęcamy w tej tragicznej godzinie dziejów ludzkich, nie tylko w łączności z Kościołem świętym, mistycznym Ciałem twojego Jezusa, które cierpi i krwawi w tylu swych członkach i tyle znosi prześladowań, ale także z całym światem rozdartym zaciekłą niezgodą, trawionym pożarem nienawiści, ofiarą własnej nieprawości.

Niech Cię wzruszy tyle spustoszeń materialnych i moralnych, tyle bólu, tyle ucisku ojców i matek, małżonków, braci i niewinnych dzieci, tyle życia ściętego w kwiecie wieku, tyle ciał rozszarpanych w okrutnej rzezi, tyle serc umęczonych i konających, tyle dusz w niebezpieczeństwie wiecznego zatracenia.

O Matko Miłosierdzia, wyproś nam u Boga pokój, a szczególnie te łaski, które mogą w jednej chwili nawrócić serca ludzkie, te łaski, które przygotowują, jednają i utrwalają pokój.

Królowo Pokoju, módl się za nami; daj światu pogrążonemu w wojnie pokój, do którego wzdychają narody, pokój oparty na prawdzie, sprawiedliwości i miłości Chrystusowej. Usuń szczęk oręża, daj pokój duszom, aby w uspokojeniu i ładzie rozszerzało się Królestwo Boże.

Otocz swą opieką niewiernych i tych wszystkich co pozostają jeszcze w cieniu śmierci, ześlij im pokój i spraw, aby i dla nich wzeszło Słońce Prawdy by mogli razem z nami powtarzać jedynemu Zbawicielowi świata: «Chwała na wysokości Bogu, a na ziemi pokój ludziom dobrej woli» (Łk. 2, 14).

Daj pokój ludom, oderwanym przez błędy i niezgodę, zwłaszcza tym, które żywią do Ciebie szczególniejsze nabożeństwo i u których nie było domu, gdzieby nie znajdował się na zaszczytnym miejscu twój czcigodny obraz, i przyprowadź je do jednej owczarni Chrystusowej pod jednym i prawdziwym Pasterzem.

Wyjednaj pokój i całkowitą wolność świętemu Kościołowi Bożemu, powstrzymaj straszliwy zalew nowego pogaństwa, rozpal wśród wiernych umiłowanie czystości, praktykę życia chrześcijańskiego i gorliwość apostolską, aby ludy służące Bogu rosły w zasługę i liczbę.

Wreszcie, jak Kościół i cały rodzaj ludzki został poświęcony Sercu twojego Jezusa, aby to Serce, w którym pokładano wszelką nadzieję, było dla nich znakiem i zadatkiem zwycięstwa i zbawienia, tak i my poświęcamy się na zawsze Tobie i twemu Niepokalanemu Sercu, o Matko nasza i Królowo świata, aby miłość twoja i opieka przyśpieszyła triumf Królestwa Bożego, aby wszystkie narody, pojednane ze sobą i z Bogiem, wysławiały Ciebie, Błogosławioną i śpiewały wraz z Tobą od krańca do krańca ziemi wieczne Magnificat chwały, hymn miłości i wdzięczności Sercu Jezusowemu, w którym jedynie mogą znaleźć Prawdę, Życie i Pokój. Amen.

Źródło: Modlitewnik Te Deum Laudamus - strona 107-108.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 6995

« Odpowiedz #8 dnia: Grudzień 16, 2015, 22:07:49 pm »

Odnośnie objawień Pieriny Gilli ciekawy tekst ks. A. Kobylińskiego pt. "Godzina Łaski. Prawda czy fałsz?"

http://www.fronda.pl/a/ks-prof-andrzej-kobylinski-godzina-laski-prawda-czy-falsz,62210.html

W świetle tego dokumentu:

http://www.diocesi.brescia.it/diocesi/uffici_servizi_di_curia/u_cancelleria/documenti/Direttorio_circa_il_culto_mariano_allegato_Prot.45.13.pdf

... jest to jak najbardziej dobry artykuł i zgodny z prawdą. Artykuł rozjaśnia ciemności i potwierdza to, że do objawień prywatnych trzeba ostrożnie podchodzić. W dyrektorium biskupim istotny jest rozdział IV, w którym podaje się warunki utrzymania kultu Maryjnego w Fontanelle di Montichiari - w streszczeniu z tego rozdziału - pozostanie przy tradycyjnym tytule BMV - “Róża Duchowna” i rozbudowanie duchowości Maryjnej z wykluczeniem odniesień do rzekomych objawień, a także w takim właśnie duchu uporządkowanie godzin odprawiania nabożeństw, rekolekcji i Mszy św., dostosowanie do zaleceń dyrektorium przy szafowaniu sakramentami, w tym sakramentem pojednania i pokuty; korekta przy zbieraniu intencji od wiernych oraz 'ofert' ich aktywności, rozpowszechnianie kultu Maryjnego w harmonii z zaleceniami dyrektorium, oraz wyeliminowanie błędów doktrynalnych, również z treści rozpowszechnianych modlitw, zwłaszcza tych, które nawiązują do 'objawień' Pieriny Gilli. Pełne posłuszeństwo wobec tych zaleceń jest warunkiem kontynuacji kultu Matki Bożej w miejscowości Fontanelle.

Czyli ... tylko kult maryjny, bez "objawień". O godzinie nie ma wzmianki, ale chyba logiczne jest, że skoro stanowi ona część "objawienia", to zaleca się wykluczenie. W tym dokumencie są też podane wcześniejsze zakazy odnośnie tych "objawień" - wcześniejsze dyrektoria z 2001 i 2008, ale chodzi o to samo co jest z 2013 roku, o nim cały czas mowa, innego nie ma.

Modlić się trzeba za wstawiennictwem MB Niepokalanej w uroczystość Niepokalanego Poczęcia, nie koniecznie od 12-13 - a kolejne niepewne objawienie można sobie darować.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 6995

« Odpowiedz #9 dnia: Grudzień 16, 2015, 22:22:32 pm »

Godzina Święta (i tak nazywają) czy Godzina Łaski bardzo popularna jest wśród charyzmatyków. Na fb była powielana modlitwa złamania przekleństwa, jakoby podyktowana przez NMP Pierinie Gilli. Oto treść:

"Staję w obecności Trójcy Świętej(Ojca, Syna i Ducha Świętego)i przez moc Krwi Naszego Pana Jezusa Chrystusa, łamię, gromię, deptam, unicestwiam i unieważniam i anuluję z mojego fizycznego, psychologicznego,, biologicznego i duchowego bytu wszelkie przekleństwo, które zostało rzucone na mnie, na moją rodzinę i rodzinne drzewo genealogiczne przez jakąkolwiek osobę, spokrewnionego czy przodka poprzez okultyzm, czy spirytualizm. Przez moc Przenajdroższej Krwi Pana Naszego Jezusa Chrystusa i za wstawiennictwem Najświętszej Maryi Panny, św. Michała, św.Gabriela i św. Rafała łamię i unieważniam wszelką klątwę, bez względu na jej charakter w Imię Pana Naszego Jezusa Chrystusa. Amen. "

Zaczęłam więcej szukać i ... ta modlitwa pochodzi z jakiś "objawień" , "orędzi" Dobrego pasterza do Enocha z 25 styczeń 2015. Tu jego strona zagraniczna, na której pod tą datą co podałam jest ta modlitwa:

http://www.mensajesdelbuenpastorenoc.org/mensajesrecientes.html

... a tu tłumaczenie (na inne strony tez roznoszone):

https://dzieckonmp.wordpress.com/2015/02/01/

I jak to wszystko sprytnie zrobione. Najpierw linkowane wpisy ze strony księdza propagującego Tradycję, a następnie podane te "orędzia". Nie wiem kim jest ten Enoch.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 6995

« Odpowiedz #10 dnia: Grudzień 16, 2015, 23:24:48 pm »


Jak można nie znać Enocha?


Można, jak pan taki obeznany to proszę nam przyblizyc tego stąd:

http://www.mensajesdelbuenpastorenoc.org/mensajesrecientes.html

... bo o tym mowa i o tego  Enocha chodzi.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 6995

« Odpowiedz #11 dnia: Styczeń 08, 2016, 19:16:10 pm »

Wracam jeszcze do tematu "godziny łaski".

Poszperałam trochę na stronach zagranicznych i tam jest dużo więcej napisane. Na jednej ze stron czytamy:

Fontanelle Montichiari, bp Monari zakazuje jakiegokolwiek odniesienia do zjawisk nadprzyrodzonych
Zaraz na początku czytamy, że kult maryjny tak, ale bez jakiegokolwiek odniesienia do objawień, czy nawet ich pozorów, oraz do cudów. Biskup Luciano Monari Brescia odzwierciedla ostatnie wskazania Stolicy rzymskiej i jest tu podany link do Dyrektorium biskupa Monari, który powyżej już podawałam:

http://www.diocesi.brescia.it/diocesi/uffici_servizi_di_curia/u_com_sociali/ufficio_stampa/documenti/cs2013/Direttorio_circa_il_culto_mariano_allegato_Prot.45.13.pdf

Słowa biskupa są bardzo wyraźne: "Tu nie powinno być żadnego odniesienia do objawień, wiadomości, lub innych domniemanych, nadprzyrodzonych zjawisk nadprzyrodzonych, które mogą one również pośrednio wywoływać u wiernych wiarę, że wyrok Kościoła o objawieniach i innych niezwykłych zjawiskach na Fontanelle został zmieniony w sposób pozytywny przez Stolicę Apostolską ".
(...)
http://www.bsnews.it/notizia/26910/22_07_2013_Fontanelle_di_Montichiari_il_Vescovo_Monari_vieta_ogni_riferimento_a_fenomeni_soprannaturali__Na innej stronie czytamy:

Fontanelle: tak dla kultu maryjnego, bez objawień.
(...)
http://archiviostorico.corriere.it/2013/luglio/20/Fontanelle_culto_mariano_alle_apparizioni_co_0_20130720_9a79f9ac-f0fc-11e2-a841-95e2b9c73fcd.shtml
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 6995

« Odpowiedz #12 dnia: Styczeń 08, 2016, 19:22:46 pm »

Jeszcze jedna strona, strona tego sanktuarium.http://www.palazzonovello.it/cosa-vedere/maria-rosa-mistica-le-fontanelle-montichiari/

Może z tego co tam pisze, ten fragment odnośnie tego co Kościół na to?

(...) od tego miejsca:

Qual è la posizione della Chiesa?

... czyli:

Jakie jest stanowisko Kościoła?

Dziś, oficjalnie Kościół katolicki nie uznaje (nie uważa za zgodne z prawdą) objawień z Le Fontanelle, jednak uznaje kult Maryjny w tej miejscowości.

Jednak nie zawsze tak było. W przeszłości wiele było negatywnych – w tym także mocno negatywnych - odniesień ze strony Diecezji w Brescia z kultem praktykowanym w Le Fontanelle.

W pierwszym komunikacie Diecezji z 1968 roku wspólnota została wezwana do roztropności, ponieważ objawienia wówczas jeszcze analizowano przed ewentualnym zatwierdzeniem.

W podobnym tonie utrzymano komunikat z 1975 roku, w którym bp Luigi Morstabilini, miejscowy ordynariusz, zachęcił wiernych do praktykowania kultu Maryjnego w innych miejscach, byle nie w Le Fontanelle.

Przeciwne stanowisko Diecezji zabrzmiało jeszcze wyraźniej po – uzgodnionej z opinią Świętej Kongregacji Nauki Wiary - zapowiedzi bpa Bruno Foresti w 1984 roku, w której można przeczytać.

1. tak zwane objawienia Matki Bożej Róży Duchownej w Montichiari nie mają znamion wiarygodności
2. kult MB Róży Duchownej, w związku z powyższym, nie jest zatwierdzony i nie może być praktykowany ani nie można do niego zachęcać
3. kto promuje, rozpowszechnia publikacje i organizuje pielgrzymki, nie wspomaga, ale mąci wiarę ludu powodując działania sprzeczne z przepisami Kościoła.

To samo bp Foresti powtórzył 13 lat później, w 1997 roku.

W 2008 roku bp Luciano Monari jeszcze dobitniej wyraził sprzeciw Kościoła wobec w/w kultu, wyraźnie prosząc wiernych, zarówno pojedyńcze osoby jak i grupy, którzy zaangażowani są w rozpowszechnianiu kultu Maryjnego w Le Fontanelle, aby dostowali się do wskazań Dyrektorium, aby nie rozprowadzali przesłań ani publikacji, ani także nie zachęcali do praktykowania aktów kultu czy też budowania struktur, które – nawet w sposób pośredni – prowadziłyby lud Boży ku przekonaniu, że Kościół zmienił na pozytywne swoje swoje stanowisko wobec rzeczonych objawień.

W dekrecie 1 lipca 2013 roku bp Luciano Monari raz jeszcze potwierdził negatywne orzeczenie Kościoła co do wizji Pieriny Gilli, choć tym razem można przeczytać o możliwości ustanowienia pewnych norm, aby można było praktykować kult Maryjny, zaznaczając, że kult (ale nie objawienia) jest uznany, choć wciąż znajduje się pod obserwacją i nadzorem.

http://www.palazzonovello.it/cosa-vedere/maria-rosa-mistica-le-fontanelle-montichiari/


W tym miejscu dziękuję Panu tłumaczowi za przesłanie mi tłumaczenia.


Czyli ... tak jak już pisałam, skoro tylko kult maryjny, bez "objawień", to i godzina jest tu bez znaczenia, bo chyba logiczne jest, że skoro stanowi ona część "objawienia", to zaleca się wykluczenie. Modlić się trzeba za wstawiennictwem MB Niepokalanej w uroczystość Niepokalanego Poczęcia, ale nie koniecznie od 12-13 - a kolejne niepewne objawienie można sobie darować.
Zapisane
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: 8 grudnia Niepokalanego Poczęcia NMP - Dar Godziny Łaski « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.11 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!