Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 19, 2024, 06:13:55 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231786 wiadomości w 6624 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warmińska  |  Wątek: Prywatne Msze św. w Ostródzie
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Drukuj
Autor Wątek: Prywatne Msze św. w Ostródzie  (Przeczytany 5629 razy)
frate
adept
*
Wiadomości: 25

« dnia: Grudnia 01, 2014, 23:19:32 pm »

Pax et Bonum!
Jestem franciszkaninem, mieszkam w Ostródzie. Od 8 maja 2014 r. celebruję prywatne Msze św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego. Są one odprawiane wyłącznie w dni powszednie, kilka razy w tygodniu, o różnych porach. Uczestniczy w nich zwykle kilka bezpośrednio zainteresowanych osób. Aby, zgodnie z wolą mojego przełożonego, utrzymać niepubliczny charakter tych Mszy św., o każdej kolejnej celebracji informuję w tajnej grupie na Facebooku. Osoby zainteresowane udziałem zapraszam do grona facebookowych znajomych.
o. Krzysztof M. Bartczak OFMConv
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #1 dnia: Grudnia 01, 2014, 23:32:46 pm »

warto żyć dla takich wiadomości :)

Witamy Ojca na forum
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
frate
adept
*
Wiadomości: 25

« Odpowiedz #2 dnia: Grudnia 01, 2014, 23:39:48 pm »

Witam i pozdrawiam :)
Zapisane
kamilek
Gość
« Odpowiedz #3 dnia: Grudnia 02, 2014, 10:07:11 am »

.
Zapisane
frate
adept
*
Wiadomości: 25

« Odpowiedz #4 dnia: Grudnia 02, 2014, 18:46:14 pm »

http://franciszekostroda.pl/ - na tej stronie znajdzie Pan numer konta (u dołu strony).
Proszę zaznaczyć że chodzi o intencję podczas Mszy św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego.
Proszę również podać dane kontaktowe, bym mógł powiadomić kiedy ta Msza św. będzie dokładnie sprawowana.
Pozdrawiam!
Zapisane
kamilek
Gość
« Odpowiedz #5 dnia: Grudnia 02, 2014, 23:47:15 pm »

.
Zapisane
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3687

« Odpowiedz #6 dnia: Grudnia 03, 2014, 08:56:45 am »

Gotowe, prosze tutaj podac date.
Jest to niemożliwe z przyczyn, które podał o. Krzysztof w pierwszym poście.
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Wąski
bywalec
**
Wiadomości: 81

« Odpowiedz #7 dnia: Grudnia 03, 2014, 09:20:50 am »

Mam nadzieję, że zostanie Ojciec zesłany do Poznania.
Zapisane
frate
adept
*
Wiadomości: 25

« Odpowiedz #8 dnia: Grudnia 03, 2014, 14:30:43 pm »

Panie Kamilu, potwierdzam otrzymanie intencji i stypendium. Szczegółową datę podam bliżej połowy grudnia, zgodnie z Pana życzeniem.
Informacje o prywatnej Mszy św. w Ostródzie już umieściłem w pierwszym poście. Pozostaje kwestia informacji o datach poszczególnych Mszy św. Ustalam je na bieżąco, w zależności od innych moich obowiązków. O każdorazowej Mszy św. informuję w tajnej grupie na FB, jak wspomniałem wyżej. Proszę o wyrozumiałość dla mojej powściągliwości, której przyczyny również wyjaśniłem powyżej, jak wspomniał administrator Bartek.
Mogę tu umieścić garść informacji o warunkach w jakich celebruję (ołtarz, stan paramentów, potrzeby itp.), jeśli to kogoś zainteresuje.
Poznań - niewykluczone, że kiedyś tam trafię. Dość często nas przenoszą.
Zapisane
superfluus
rezydent
****
Wiadomości: 428

« Odpowiedz #9 dnia: Grudnia 03, 2014, 22:01:03 pm »

Albo może Siedlce   :)    (o ile to ta sama Prowincja). Właśnie skończyli budować klasztor, w przyszłym roku biorą się za budowę kościoła (obecnie jest spora kaplica). Pewnie będzie tam więcej ojców i braci w przyszłości...
Zapisane
frate
adept
*
Wiadomości: 25

« Odpowiedz #10 dnia: Grudnia 07, 2014, 20:37:32 pm »

Dziś, choć niedziela, mieliśmy celebrację Mszy św. I to na prośbę mojego przełożonego :) Jest więc precedens i nadzieja na przyszłość.
Zapisane
Warmiaczka
aktywista
*****
Wiadomości: 578

« Odpowiedz #11 dnia: Stycznia 04, 2015, 21:13:52 pm »

Dziś o 13:30 była kolejna celebracja. Celebransa uprasza się o informowanie o niej na forum przed, a nie po  :P
Zapisane
frate
adept
*
Wiadomości: 25

« Odpowiedz #12 dnia: Stycznia 05, 2015, 09:25:23 am »

Informacja była podana odpowiednio wcześniej w tajnej grupie na facebooku, jak zwykle, zgodnie z założeniem.
Rozpowszechnianie ogłoszenia z facebooka pozostawiam gestii osób zainteresowanych ;) Nie biorę za nie odpowiedzialności wobec mojego przełożonego :)
Zapisane
conservative revolutionary
aktywista
*****
Wiadomości: 602


« Odpowiedz #13 dnia: Stycznia 31, 2015, 16:10:39 pm »

Minął styczeń. W tym miesiącu Msza św. w Ostródzie została odprawiona 24 razy!!! W tym w pierwszą niedzielę miesiąca. Bóg zapłać Ojcu. W grudniu było 18 Mszy, w tym również w pierwszą niedzielę.
Zapisane
Tradycjonalizm jest najbardziej rewolucyjną ideologią naszych czasów.
frate
adept
*
Wiadomości: 25

« Odpowiedz #14 dnia: Czerwca 25, 2015, 16:23:49 pm »

Jutro (26.06.2015) o 10:00 odbędzie się ostatnia Msza św. tradycyjna w Ostródzie w tym roku duszpasterskim. Nastąpi przerwa do końca lipca. W sierpniu celebracje będą sporadyczne, na ile pozwolą miejscowe warunki. Od września będę przeniesiony na inną placówkę, jeszcze nie wiem dokąd. Jeśli w sierpniu lub od września będzie celebrowana jakaś Msza św. tradycyjna w naszym franciszkańskim kościele, dam znać w naszej grupie na FB.
Zapisane
Strony: [1] 2 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warmińska  |  Wątek: Prywatne Msze św. w Ostródzie « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!