Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Lipca 23, 2024, 05:11:28 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
232291 wiadomości w 6636 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Wrocław - Ostrów Tumski w stronę protestantyzmu i Jerozolimy
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 4 Drukuj
Autor Wątek: Wrocław - Ostrów Tumski w stronę protestantyzmu i Jerozolimy  (Przeczytany 19677 razy)
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« dnia: Listopada 14, 2014, 23:35:15 pm »

Wrocław - Ostrów Tumski w stronę protestantyzmu i Jerozolimy

Dlaczego taki tytuł? - ano dlatego, że bardzo wiele na to wskazuje - co postaram się poniżej wykazć - że coś nie tak w naszym Kościele katolickim, skoro herezji daje się prawo i udostępnia swoje lokum na terenie budynków kurialnych, obok kościoła św. Idziego, a na przeciwko katedry - Matki kościołów diecezji.

Onego czasu w lipcu 2013 roku zrobiłam tu na forum taki wpis:


Kilka słów o sąsiedztwie, z kim Kaplica dzieli wspólny korytarz. Schodząc kilka stopni w dół, po lewej stronie jest Dom Modlitwy – Wspólnota Hope ... a po prawej stronie Kaplica Bractwa św. Piusa X. W niedzielę ich nie widać, bo w niedzielę się nie modlą, ale w tygodniu tak, do piątku, czasami w sobotę.

Może kilka słów o nich, jak sami o sobie piszą. Jest to Wspólnota o charakterze ekumenicznym, nie jest związana z żadnym konkretnym kościołem, spotykają się osoby przynależące do różnych nurtów: zarówno katolickich, protestanckich jak również wolnych Kościołów.
Powstali w roku 2008 jako odpowiedź na Boże wołanie o odnowę życia modlitewnego w Kościele Powszechnym, którą wiele osób usłyszało podczas pobytu w Międzynarodowym Domu Modlitwy IHOP w Kansas City. Bóg poruszył ich serca i zachęcił ich, do "zbierania materiałów na miejsca modlitwy w Polsce" podobnie jak Dawid, który zebrał materiały na budowę świątyni w Jerozolimie. No i jak widać zbudowali swoje miejsce modlitwy w Polsce, m.in. we Wrocławiu. Podkreślają swoje związki z dziełem ks. Blachnickiego, Ruchu Charyzmatycznego w Kościele Katolickim.

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,7285.msg170336.html#msg170336
Wspólnota - "Hope Wrocław 24" rozpoczęła swą działalność 19 lutego 2008 r. zakładając Fundację 24/7. Jak możemy przeczytać, założycielami i liderami fundacji są: Maciej i Dorota Wolscy z Warszawy i Marcin i Ewa Widera z Wrocławia.

Sami o sobie piszą:

"Fundacja jest dziełem chrześcijańskim o charakterze ekumenicznym, powołanym do życia w celu wspierania inicjatyw modlitewnych w Kościele Powszechnym.

Fundacja nie jest związana z żadnym konkretnym kościołem, aczkolwiek jej trzon stanowią osoby przynależące do różnych nurtów chrześcijańskich: zarówno katolickich, protestanckich jak również wolnych Kościołów.

Fundacja podkreśla swoje związki z dziełem ks. Blachnickiego, Ruchu Charyzmatycznego w Kościele Katolickim, z których to wyrosła."


http://www.fundacja24-7.org/


Sprytne - prawda? Przez kogo powołana to już wiemy. W Kościele Powszechnym - w jakim Kościele Powszechnym? - piszą tak, żeby nie napisać "katolicki", a widocznie już antycypują "jedność". Odnośnie dzieła ks. Blachnickiego można wiele poczytać tu na forum i gdzie indziej też:

Ruch oazowy obszarem zbliżenia katolicko-protestanckiego
(...)
http://www.magazyn.ekumenizm.pl/content/article/20030303093902692.htm

Ks. F. Blachnicki & Joe Łosiak
(...)
http://www.blachnicki.oaza.pl/testimonia/joe_losiak/joe_losiak.html


Ciekawe świadectwo:  http://zbor.wodzislaw.pl/?page_id=421   


O wolnych "kościołach" też mozna tu na forum przeczytać, jak np. o Joyce Meyer znanej i zapraszanej.


Wracając do tej wspólnoty:"Hope Wrocław 24" do niedawna funkcjonowała we Wrocławiu na ulicy Kruszwickiej 26/28 bodajże do sierpnia, września? - trudno podać dokładną datę ich wyprowadzki, bo nikt się nimi specjalnie nie interesował, a i w niedziele oni się tam nie modlili, piatek był ostatnim dniem modlitwy. Niektórzy mówili - trochę z humorem - czyżby nadmiar kadzidła i wody święconej im nie służył? Może za duży czynsz był do płacenia? - no cóż, wyprowadzili się z ul. Kruszwickiej, zabrali instrumenty i cały swój majdan i poszli, nikt się nie dopytywał, bo i nie było kogo, a zresztą po co się dopytywać? - za błądzących trzeba się modlić.

Kilka dni temu znajomy podesłał mi link i pytał czy to nie są znajomi z ul Kruszwickiej? Proszę zobaczyć gdzie mają teraz swoje lokum - na stronie pisze:


UWAGA
Zmiana adresu Domu Modlitwy Wrocław24.
Od dziś znajdziesz nas na ulicy Kanoniej 11 na Ostrowie Tumskim
(proszę kliknąć powiekszy się)

http://www.wroclaw24.org/

http://blog.wroclaw24.org/2014_10_01_archive.html


Jak dojść: (filmik)

https://www.youtube.com/watch?v=kL_wpprvbnc


Tam gdzie teraz mają swoje lokum, to wszystko są to obiekty kurialne. Jest to budynek który przylega do muzeum katedralnego, naprzeciwko katedry, a na przeciw, jak się wyjdzie z tego budynku (w którym dostali to lokum darmo, czy też płacą wynajem jak na Kruszwickiej? - nie wiem) jest kościół św. Idziego.

Jest to bardzo ładny budynek:


https://www.google.com/maps/@51.1148634,17.0470473,3a,87.9y,317.68h,88.26t/data=!3m5!1e1!3m3!1s8ASk4X2gj2JycDFQ6kRARA!2e0!3e5?hl=en-US

Jest to promowanie różnych odmian protestantyzmu i judaizacja chrześcijaństwa, o czym będzie w następnych wpisach.
« Ostatnia zmiana: Marca 14, 2017, 21:05:51 pm wysłana przez Anna M » Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #1 dnia: Listopada 15, 2014, 11:05:28 am »

"Hope Wrocław 24" - reklamują się na bardzo wielu stronach co widać po lewej stronie na tym skanie z fb z ich profilu poniżej:(proszę kliknąć powiekszy się)

Wchodząc na ich stronę facebooka można się bardzo wiele dowiedzieć, w którą stronę idzie ich nauczanie i ewangelizacja, z kim im po drodze, kogo i co promują, ale nie jest to nauka katolicka.

Wiara Kościoła Katolickiego:W/w tabelka i poniższa wypowiedź ks. Wojciech: - ks. diecezjalny

Szanujmy swoją świętą wiarę, nie rzucajmy "pereł przed wieprze". Chęć kompromisów niech zastąpi ożywienie kultu maryjnego, kultu świętych, katolickich tradycji pobożnościowych. Nie pozwalajmy innowiercom wmawiać nam "szukajmy tego co na łączy". Bo jesli jedna jota, jedna kreska zostaje zniesiona to nic nas nie łączy bo wiara święta jest całościowa. Jakiż chrzest może nas łączyć z innowiercami skoro jest on włączeniem w Kościół, więc w całą wiarę z Maryją, Świętymi, modlitwą za zmarłych itd... więc jak może chrzest u baptysty być włączeniem w wiarę katolicką?

O Panie Boże, dzieki Ci,
żeś mi Kościoła otwarł drzwi,
w nim żyć umierć pragnę.Uciekajmy się więc do Najświętszej Maryi Panny. W jednej z antyfon wychwalamy Niepokalaną jako Tę, która niszczy wszystkie herezje. Śpiewamy: „Błogosławiona jesteś Ty, która zniszczyłaś wszystkie herezje”.


Dowiedziałam się z fb od kiedy są na Ostrowie Tumskim. Na Kanonia 11 są od 5 października, bo pod tą datą pisze:

"To nasze nowe miejsce modlitwy!
Chwała Bogu - zapraszamy wszystkich na Kanonią 11"... i zamieszczone są cztery zdjęcia:
(proszę kliknąć na zdjęcie to się powiwkszy)

http://blog.wroclaw24.org/2014_10_01_archive.html

https://www.facebook.com/hope.wroclaw24/posts/10152502286469302


Z fb można się dowiedzieć, że grają nie tylko w swoim udostępnionym im przez kogos z Kurii pomieszczeniu, ale również naprzeciwko w kościele św. Idziego i to regularnie:https://www.facebook.com/hope.wroclaw24/posts/10152565021569302

Małe dopowiedzenie, napisali że grają co piątek, ale grają częściej, znajoma to sprawdzała, była w kościele św. Idziego, gdzie akurat jakaś inna "wszpólnota" śpiewała i znajoma spytała o Hope24, powiedziała, że chce do tych Hope24, a oni jej na to, że oni za dwie godziny tu będą śpiewać. Nie był to piątek, kiedy znajoma tam była.Jest to promowanie różnych odmian protestantyzmu i judaizacja chrześcijaństwa, o czym będzie w następnych wpisach.
« Ostatnia zmiana: Lipca 19, 2017, 19:10:25 pm wysłana przez Anna M » Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #2 dnia: Listopada 15, 2014, 11:16:17 am »

Temat podany jak na tacy.

Teraz Una Voce, Christianitas, Una Cum ( te samie osoby :-) oraz Dusztradłacie budujące, nomen omen "na piasku" powinny oficjalnie zapytać biskupów, dlaczego wierni proszący o mszę dostają kopa a heretycy pomieszczenia, za ogrzewanie i eksploatację których płacą ci, którzy dostają kopa.

Brak zapytania w tej sytuacji, będzie dowodem na to, że to kurialiści sami sobie powołali ww organizacje ;-)
Tyle "bohaterstwa i odwagi" wykazali przy potępianiu x Lemańskiego i obronie szkodnika bp Hosera.

Zobaczymy na jak długiej smyczy chodzi UV i Una Cum :-))) i inne takie tam "ałtorytety " http://ppol-plonsktradycja.blogspot.com/2014/07/smutna-wesoa-rocznica.html?m=1

Nauczka dla młodych adeptów Tradycji:
Jak słyszycie od duszpasterzy, że:
- nie ma miejsca, czasu, etc, to wiedzcie, że łżą jak sabaki.

Wszystko to nie przeszkadza im brać 3800 pln za mszę gregoriańską od Tradziuchów, bo nomówka to zaledwie 1500 i jest przebitka, dla której można pocierpieć.
Smacznej zupy jak mawia Papa buongiorno I.
« Ostatnia zmiana: Listopada 15, 2014, 11:20:29 am wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3691

« Odpowiedz #3 dnia: Listopada 15, 2014, 11:22:29 am »

Najmocniej przepraszam za wtręt, ale owa ponaddenominacyjna wspólnota ma pewne kłopoty z odmianą swojego nowego adresu ;)
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #4 dnia: Listopada 15, 2014, 11:32:49 am »

Najmocniej przepraszam za wtręt, ale owa ponaddenominacyjna wspólnota ma pewne kłopoty z odmianą swojego nowego adresu ;)
Nie miała jednak kłopotu z uzyskaniem adresu :-))
Nikt im w kurii, zaden biskup do statutu fundacji zaklęć o uznaniu Soboru V II nie wstawiał ; tak jak miało to miejsce w Opolu i Wrocku :-D u dusztradłaciów
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #5 dnia: Listopada 15, 2014, 11:45:48 am »

Ciekawe, kto ich tak ładnie "ugościł"....pamiętam, że na wykład X. Karola w Hotelu im. św. Jana Pawła II na Ostrowie Tumskim, potrzebna była zgoda "samej góry"...udało się dwa razy, potem X. Arcybiskup poradził się podobno samego Nuncjusza...i po sprawie. Tu zaś proszę ....i jeszcze kościół św. Idziego ? No no...
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #6 dnia: Listopada 15, 2014, 12:09:25 pm »

Jak można wyczytać, 13 września byli jeszcze na ul Kruszwickiej, o czym informowali:

Miejsce modlitwy
Siedziba HOP: Wrocław24
ul. Kruszwicka 26/28

http://burl.co/3D142C9


(i ten link powyżej też usunięty czy schowany - nie wiem - ale są wcześniejsze):Wspominałam wcześniej co promują, z kim im po drodze. Można to wyczytać. Na stronie fb pisze tak:

"HOPE: Wrocław24 - aby mógł wkroczyć Król Chwały udostępnił(a) status użytkownika TJCII.pl.
*5 maja*
O to też się ostatnio modliliśmy - chwała Bogu!
W trakcie wieczoru mówił też Dyrektor Biura Europejskiego TJCII - Johannes Fichtenbauer, który krótko przedstawił znaczenie teologiczne, biblijne i historyczne Żydów wierzących w Jezusa i ich miejsca w Bożym planie a także bardzo skrótowo przeanalizował historię w tym aspekcie ze szczególnym uwzględnieniem I Soboru Jerozolimskiego i konieczności II Soboru Jerozolimskiego"


Pod tym wpisem, pod tą datą widać takie zdjęcia:(proszę kliknąć na zdjęcie to się powiększy)

https://www.facebook.com/hope.wroclaw24/posts/10152190544819302

Zainteresowało mnie co to za konferencja, służba ... TJCII , co to za ksiądz ???

Bardzo wiele można wyczytać tu:

http://www.wjednosci.org/index.php

 http://www.tjcii.pl/


Johannes Fichtenbauer, "główny diakon rzymskokatolickiej archidiecezji wiedeńskiej":

http://www.wjednosci.org/komitet-wykonawczy,i118.html

Czy na pewno on jeszcze katolicki?  Jak się powiększy to zdjęcie, to widać na jego plakietce, co ją ma na piersi: ...NNES ...ENBAUER.

Sursum corda!  :( ::)


Jest to promowanie różnych odmian protestantyzmu i judaizacja chrześcijaństwa, o czym będzie w następnych wpisach.
« Ostatnia zmiana: Lipca 19, 2017, 19:22:48 pm wysłana przez Anna M » Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #7 dnia: Listopada 15, 2014, 12:12:56 pm »

Najmocniej przepraszam za wtręt, ale owa ponaddenominacyjna wspólnota ma pewne kłopoty z odmianą swojego nowego adresu ;)

Dokładnie tak. Na ul. Kanonia, nie Kanoniej, czy jeszcze inaczej jak tam sobie piszą -  my katolicy piszmy poprawnie. Nazwa nie odmienia się. Jeszcze dopowiedzenie do nazwy ulicy. Ich pomyłka wzięła się stąd, że nie wiedzą, co to kanonia (=budynek z mieszkaniami kanoników, vide:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Kanonia_%28architektura%29 )
« Ostatnia zmiana: Listopada 15, 2014, 21:39:10 pm wysłana przez Anna M » Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #8 dnia: Listopada 15, 2014, 15:00:36 pm »

Polecam na sobotnie popołudnie  lekturę (może ktoś już czytał?), co nam szykują, a co promuje "Hope Wrocław 24"

http://www.tjcii.pl/component/content/article/49-news/newsletter/152-jezus-chrystus-zyd-praktykujacy

- ten link nieaktualny, została tylko informacja o takiej konferencji - zrzut zrobiony:
... i informacja na stronie Gościa Niedzielnego tu:

Jezus Chrystus Żyd praktykujący
(...)
http://gliwice.gosc.pl/doc/1854228.Jezus-Chrystus-Zyd-praktykujacy


(...) dzisiaj nadchodzi czas, aby Kościół chrześcijański w podobny sposób przyjął Żydów wierzących w Jeszuę HaMaszijach, bez konieczności wyrzekania się przez nich swoich tradycji i zwyczajów, a wręcz przeciwnie, zachęcając ich do kultywowania ich wspaniałych świąt i zwyczajów, które mogą być zbudowaniem dla „Kościoła pogańskiego (z narodów).

Adam Dylus stwierdził jasno, że po prawie 2000 tysiącach lat separacji, ten proces zapewne będzie dokonywał się stopniowo i obejmował różne dziedziny.

Jednak pewne jest, że musi on obejmować m.in.:

pokutę za popełnione podczas wielu wieków grzechy chrześcijan przeciw całej społeczności żydowskiej w tym również za te grzechy, które uniemożliwiały wyznawanie Żydom wiary w Jezusa na sposób żydowski, wzajemne poznanie i zbliżenie, które można osiągnąć jedynie poprzez wspólną modlitwę, spotkania, świętowanie, poznawanie żydowskich zwyczajów , w tym szczególnie świąt, które wskazują na Mesjasza Izraela (czyli... wszystkich świąt żydowskich), dyskusję doktrynalną i teologiczną (spotkania teologów i liderów wywodzących się z obu stron)..

Adam Dylus jasno wyartykułował również poparcie dla tej inicjatywy liderów wielu kościołów w tym także obecnego papieża Franciszka, który zaledwie kilka dni przez swoim wyborem gościł w swojej rezydencji z Buenos Aires Marty’ego Walman’a, Dava Pyles’a oraz ks.Petera Hockena, którzy dali świadectwo jak bardzo dzisiaj Duch Święty przekonuje Żydów o Jezusie - Mesjaszu Izraela. Kardynał Bergolgio (dzisiejszy papież Franciszek) stwierdził jasno, że ta inicjatywa jest od Boga i on udziela jej swojego błogosławieństwa."


Ooostro!  :o

Po przesłaniu tej Wspólnocie TJCII tego wykładu:

Starsi bracia... (całość) ks. prof. Waldemar Chrostowski
(...)
https://www.youtube.com/watch?v=8rzGH4IJmyg

... cała treść tej konferencji została usunieta  ;)


No i jeszcze to:

http://www.wjednosci.org/zalozenia-tjcii,i109.html

http://www.wjednosci.org/co-moge-zrobic-dla-tjcii,i117.html

Jeszcze ostrzej!  :(
« Ostatnia zmiana: Lipca 19, 2017, 19:35:17 pm wysłana przez Anna M » Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #9 dnia: Listopada 16, 2014, 14:31:26 pm »

Cóż .. wszystko jasne. To pełen lagal jest, bo popiera ich przecież Papież. Sprawa zamknięta, mają Kanonię i już...
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #10 dnia: Listopada 16, 2014, 15:15:30 pm »

No cóż, jak  pełen legal - jak Pan pisze - to może nalezy się przygotowywac do Drugiego Soboru Jerozolimskiego:

(...)
- informowanie liderów Kościołów i wszystkich chrześcijan o odnowieniu żydowskiej części kościoła (Kościoła obrzezanych),

- okazanie skruchy za grzechy nie - żydowskich chrześcijan i kościołów chrześcijańskich przeciwko ludności żydowskiej, a zwłaszcza za uniemożliwienie wiary w Jezusa Mesjasza społeczności żydowskiej z zachowaniem ich zwyczajów i tożsamości,

http://www.wjednosci.org/zalozenia-tjcii,i109.html


wg. podanych wytycznych:

(...)

5. Przywracajmy biblijne pierwszeństwo, o którym mowa w Rz 1:16, "do żydów najpierw." Chociaż Paweł był żydowskim apostołem do pogan, zawsze w pierwszej kolejności kierował się do synagog,  by głosić swoim braciom nadejście Mesjasza. Ta zasada nigdy nie została odwołana.  Czy twoja misja będzie w Ugandzie, Pekinie, Buenos Aires, Kijowie, Berlinie, czy Nowym Yorku, naszą pierwszą powinnością jest kierować się do żydowskich przyjaciół, przepraszać ich za ogromne niesprawiedliwości, których doznali jako naród wybrany, ale też przekazywać im wiarę w to, że wielbimy tego samego Mesjasza, zachęcać ich do rozważenia możliwości, że Jeszua (Jezus) naprawdę jest przepowiedzianym Mesjaszem.

(...)

http://www.wjednosci.org/co-moge-zrobic-dla-tjcii,i117.html

Przecież to jest sensu proprio skandal.


Proszę mi powiedzieć, kto odpowie za te dziesiątki czy setki, a i wiecej dusz, którzy odchodzą od Kościoła katolickiego i idą do Hope (Nadzieja) czy do innych tej podobnych, skoro herezja jest jawnie wpuszczana do Kościola. Przecież widać co głoszą, co propagują i można powiedzieć śmiało, że pod patronatem Kościoła. A czym jest ten ekumenizm duchowy?  :o

« Ostatnia zmiana: Maja 09, 2015, 20:32:00 pm wysłana przez Anna M » Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #11 dnia: Listopada 16, 2014, 16:24:36 pm »

Cytuj
Proszę mi powiedzieć, kto odpowie za te dziesiątki czy setki, a i wiecej dusz, którzy odchodzą od Kościoła katolickiego i idą do Hope (Nadzieja) czy do innych tej podobnych, skoro herezja jest jawnie wpuszczana do Kościola.

Ach ...Pani Anno M, przecież trzeba najpierw wierzyć by przejmować się odpowiedzialnością. Wyluzować i szykować grubsze koperty "po kolędzie" w diecezji Wrocławskiej, idzie tęga zima trzeba zrzutkę na ogrzewanie zrobić "braciom odłączonym".

Jakże żałośnie z tej perspektywy wyglądają wazeliniarskie występy tradsów z Opola w radiu. Kajali się, odcinali się, zapewniali o pełnej jedności.

A tu przyszedł jakiś jegomość do biskupa:

- dzień dobry ks. Biskupie, wiecie rozumiecie kim jesteśmy, szukamy jakiegos skromnego acz dostojnego miejsca na modlitwę do Pana.
- wicie wiele dobrego o Was słyszałem od pastora Waldemara Cycko, poszukamy, wiecie pomyślimy...
bp podnosi słuchawkę, wykręca wewnętrzny:  - Słuchajcie no Dyndalski, czy te pomieszczenia i kościół to teraz wolne są? ... tak, no to zarezerwujcie, dla naszych przyjaciół.
- wiele krzyku o nic.... załatwione. Techniczne sprawy omówicie z Dyndalskim a teraz pozwoli Pan zaprosić się na skromny posiłek, mam nadzieję, że nie jest Pan samochodem?
« Ostatnia zmiana: Listopada 16, 2014, 16:26:18 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #12 dnia: Listopada 16, 2014, 20:20:40 pm »

II Sobór Jerozolimski....no nieźle ...nieźle..., to będzie doprawdy interesujące widowisko....
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #13 dnia: Listopada 16, 2014, 22:56:28 pm »

II Sobór Jerozolimski....no nieźle ...nieźle..., to będzie doprawdy interesujące widowisko....

No nieźle, wczraj już odbyła się pierwsza ogólnopolska konferencja, informują:

Z wielką radością zawiadamiamy, że już niedługo, w dniu 15 listopada 2014 r. odbędzie się pierwsza ogólnopolska konferencja TJCII (W Kierunku Soboru Jerozolimskiego II).


(plakat informacyjny zamieszczony)https://www.facebook.com/events/300361730158436/


http://www.wjednosci.org/linki-do-ciekawych-stron,i125.html

http://www.wjednosci.org/pascha-2014---katowice,i113.html


Trzeba śledzić na stronach "Hope Wrocław 24" może coś napiszą o przebiegu konferencji, albo bezpośrednio  na tej stronie.

Totalne zaczadzenie duchowieństwa katolickiego.! (oczywiście nie uogólniam)


Polecam ekumenizm świętego ojca Maksymiliana Kolbe.

"W tym samym sanatorium miałem szczęście ochrzcić żyda (również studenta uniwersytetu) i udzieliłem mu ostatnich Sakramentów (stan jego był bardzo poważny). Pewnego dnia potem przyjechała jego matka z bratem i uczynili piekielną wrzawę, ale - było już za późno [6]. Również i jemu dałem medalik. Przez to wzbudziłem nienawiść prawie wszystkich akademików, a kiedy jedna ze studentek prosiła lekarza sanatorium o wezwanie mnie (albo raczej o powtórne mnie zawezwanie), ten jej powiedział, że może wezwać innych kapłanów, ale nie tego, ponieważ ten jest - misjonarzem. Co za piękne przestępstwo, nieprawdaż? Cóż by to było za szczęście móc umrzeć za taką winę.
Kiedy tu przebywali jeńcy bolszewiccy (było ich 40), zamówiłem z Krakowa książki apologetyczne (w języku rosyjskim) z biblioteki MI i wypożyczałem im wyznaczywszy jednego, który miał spełniać obowiązki bibliotekarza. Niektórzy doszli do przekonania, że Jezus Chrystus założył jeden Kościół, a ktoś się przekonał, że głową tegoż jest następca św. Piotra, papież. Wszyscy przyjęli "Medaliki Cudowne", również dwaj żydzi, którzy byli wśród polskich żołnierzy jako strażnicy, przyjęli medaliki - teraz wszyscy odjechali, a Rosjanie mówili: "kiedy popatrzymy na ten medalik, to nam się przypomni, że dał go nam kapłan".

http://niepokalanow.pl/40a-do-br-kleryka-girolamo-biasiego/


"Odwiedziłem też pastora tutejszego [4] pod pozorem, że pragnę dowiedzieć się, jak na jego uniwersytecie (w Dorpacie) uczono, gdyż "co uniwersytet to inna protestancka nauka". Słysząc, że jest on dość dumny (chciałby, żeby mu się ksiądz pierwszy ukłonił), przedstawiłem się (wedle św. Pawła "Civis Romanus" [5]): [por. Dz 16,37; 22,25] "ksiądz] doktor" i powiedziałem, że jestem profesorem historii kościelnej i na ten rok pragnę szerzej omówić protestantyzm, dlatego zbieram źródła. - Papier się kończy, więc muszę zakończyć. Koniec końców kilka punktów Pisma św., a zwłaszcza "Tu est Petrus et super hano petram etc." [6] [Mt 16,18] go zastanowiło. To i rzekł: "Być może, że Chrystus Piotra chciał ustanowić głową widzialną". Obiecał przyjść do mnie do ogrodu, ale go nie widać. Módlcie się więc wiele za niego i między poleconymi uznajcie."

http://niepokalanow.pl/45-do-klerykow-franciszkanskich-w-krakowie/


"W kartce przeznaczonej [dla] MI Kleryków, opisuję trochę, kilka faktów, które mi się tu przydarzyły, i proszę bardzo o modlitwę za tych biedaków, o których nawrócenie się staram, a zwłaszcza tutejszego pastora. Może być jeszcze z niego tęgi franciszkanin, a kościół protestancki nadaje się cudnie dla ciągłej adoracji Przenajświętszego] Sakramentu. Tylko dać tu Franciszkanki, jak na Kurkowej we Lwowie."

http://niepokalanow.pl/46-do-br-alfonsa-kolbego/


"Co do przesłanych książek, są one ze zbiorku [a] żydwsko-protestanckiego [2]; potrafią w tym i owym tomiku pokłonić się kościołowi aż do ziemi, ale to im nie przeszkadza, aby w innych tomikach tej samej biblioteki mówić, że diabła nie ma i nieba też nie ma, a religia żydowska jest ideałem. Znam te serie. Oczywiście, o Najświętszej Maryi Pannie, Matuchnie naszej Niepokalanej, to już ani słowa. Czemu np. w opowiadaniu chociaż doprawdy bezkrytycznym zupełnie, pomija się skrzętnie zjawienia się tak liczne Matki Bożej? Jej się diabeł widać bardzo boi. W zamian za te książeczki prześlę dwie inne, możliwie wedle życzenia."

http://niepokalanow.pl/74-do-czytelnika-rn-o-nieustalonym-nazwisku/


A dziś? -  dziś sektom wynajmuje się pomieszczenia i udostepnia kościoł/y. Dzisiejszy chory ekumenizm nie sprzyja nawróceniom, tylko jest utwierdzaniem błędnowierców w swych błędach. Oby nie usłyszeli kiedyś Chrystusowego - "Biada wam  przewodnicy ślepi ..."
« Ostatnia zmiana: Lipca 19, 2017, 19:43:07 pm wysłana przez Anna M » Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #14 dnia: Listopada 22, 2014, 10:08:06 am »

Co słychać u protestantów HOPE na Ostrowie Tumskim ul. Kanonia 11?

Pod datą 9 listopada można przeczytać:

Cytat: HOPE: Wrocław24 - aby mógł wkroczyć Król Chwały napisał:"

HOPE: Wrocław24 - aby mógł wkroczyć Król Chwały
9 listopada


Dziś zakończyła się konferencja ENC, na której ks. Peter Hocken dzielił się na temat ekumenizmu i czasów ostatecznych!
Rewelacyjne nauczanie i bardzo owocny czas!

My razem z Warszawa24 prowadziliśmy salę modlitwy i posługę proroczą, z której w sumie skorzystało kilkadziesiąt osób (o ile nie ponad sto)

Dziś bp. Andrzej Siemieniewski podsumował wszystko kilkoma punktami z nauczania Franciszka:
1. Pamiętaj o duchowym oddychaniu (modlitwa, adoracja, uwielbienie)
2. Pamiętaj o Duchu Św. i jego charyzmatach
3. Pamiętaj o duchowym ekumenizmie (także w kontekście tych, którzy dziś ponoszą męczeńską śmierć, za Jezusa)
4. Pamiętaj o głoszeniu Słowa Bożego
5. Pamiętaj, o tym, że Jezus przygotowuje Swą Oblubienicę na ponowne przyjście

To ostania z serii pięciu konferencji ENC w Polsce - następna w Popradzie, na Słowacji.


Światowej sławy ewangelizatora ks. Hockena zostawię na następny wpis. Zainteresowały mnie te punkty bp. Andrzeja Siemieniewskiego, ale ... oprócz tych zwięzłych punktów nie było nagrania z tej konferencji. Po kilku dniach zostało udostępnione nagranie z tą wypowiedzią bp. Siemieniewskiego.

Proszę posłuchać i popatrzeć: Listopad - Góra św. Anny.

https://www.youtube.com/watch?v=rdd4R0GBmGY&feature=youtu.beKoniecznie należy posłuchać!


Odnośnie drugiego punktu tj. chrzest w Duchu Świetym,  więcej doczytałam i ... nie uprzedzam, proszę czytać rozmowę z bp. Siemieniewskim:


Uskrzydlające zaproszenie

Czym jest chrzest w Duchu Świętym?
Odpowiedź znajdziemy oczywiście w Piśmie Świętym. Pan Jezus zapowiada uczniom, że spotkanie z Nim zmartwychwstałym to jeszcze nie koniec historii zbawienia, jaką Pan Bóg przygotował dla ludzi. Mówi do nich: „Oczekujcie w Jeruzalem, aż przyjdzie Pocieszyciel”. I chociaż spotkali Zmartwychwstałego i poznali całą Ewangelię, chociaż już wiedzą, że Jezus żyje, czekają na dar. Nie jest nim nowa informacja ani wiedza, ani nowa organizacja. Tym darem jest... No właśnie! Trzeba tu chyba użyć określeń: chrzest w Duchu Świętym albo namaszczenie Duchem Świętym, oznaczających zanurzenie w Jego obecności. A zatem ów chrzest bądź namaszczenie oznaczają spotkanie, napełnienie, dzięki któremu chrześcijanin wie, że działa w nim Duch Święty.

Skoro chrzest w Duchu Świętym sięga swoimi korzeniami do Biblii i obietnicy Jezusa, to dlaczego wielu katolikom wydaje się on nowością, a nawet pewną nowinką?
Nie widzę w tym niczego złego, ponieważ nie powinniśmy przyzwyczajać się do różnych elementów życia chrześcijańskiego, jak do starej, świetnie znanej rzeczywistości. Dobrze jest, kiedy odkrywamy na nowo, czym jest chrzest, bierzmowanie, Eucharystia... Dobrze też, że chrzest Duchem Świętym wydaje się nowością, bo powinien zaskakiwać każde pokolenie chrześcijan. Dzięki temu głębiej rozumiemy, że chrześcijaństwo to nie tylko rutyna, ale przede wszystkim odkrywcze spotkanie.

Wskazuje Ksiądz Biskup na niebezpieczeństwo rutyny, podczas gdy niektórzy mówią: „Po co mi jakiś chrzest w Duchu Świętym, przecież już zostałem ochrzczony sakramentalnie!”.
Myślę, że człowiek, który tak mówi, przeciwstawia sobie oba chrzty i w swoim myśleniu idzie w stronę niezgodną z duchem Biblii. Jeżeli bowiem zajrzymy do Pisma Świętego, okaże się, że chrzest sakramentalny jest chrztem w Duchu Świętym! Pan Jezus przecież mówi, że ten, kto narodzi się na nowo z wody i z Ducha Świętego, wejdzie do Królestwa Niebieskiego. Wtedy też doświadczy, że Duch tchnie, kędy chce.

Rozdzielanie tych dwóch pojęć nie jest słuszne. Nie ma czegoś takiego, jak chrzest z wody. Jest chrzest z wody i z Ducha: „Jan chrzcił wodą, kiedy zaś przyjdzie On, będzie was chrzcił Duchem Świętym”. Pan Jezus mówił: „Kto z wody i z Ducha narodzi się”. Również św. Paweł powtarzał, że obmyciu wodą towarzyszy modlitwa przywołująca Ducha Świętego. Czasem o tym zapominamy.

Bardzo dobrze zatem, że czujemy się zaskoczeni terminem chrzest w Duchu Świętym. Dzięki temu możemy sobie przypomnieć istotę chrztu sakramentalnego, którą stanowi nowe narodzenie w Duchu Świętym.

(...)

całość tu:

http://glosojcapio.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=3589&Itemid=96

... albo tu to samo:

http://prasa.wiara.pl/doc/2029517.Uskrzydlajace-zaproszeniePowiem szczerze, nie uskrzydliła mnie ta wypowiedź biskupa, a wręcz odwrotnie.

Proszę przeczytać pewne teksty wiele mówiące, pierwszy wpis tu:

http://www.traditia.fora.pl/nowa-wiosna-kosciola-posoborowego,31/chrzest-duchem-swietym-czy-w-duchu-swietym,1464.html#5672

... i ostatni wpis:

http://www.traditia.fora.pl/nowa-wiosna-kosciola-posoborowego,31/chrzest-duchem-swietym-czy-w-duchu-swietym,1464.html#58606Nie dajmy się zwodzić, brońmy swojej katolickiej wiary i toższamości!
« Ostatnia zmiana: Maja 09, 2015, 20:38:58 pm wysłana przez Anna M » Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Wrocław - Ostrów Tumski w stronę protestantyzmu i Jerozolimy « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!