Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 25, 2024, 19:45:18 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231961 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Jak można przekazywać młodzieży wartości
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 Drukuj
Autor Wątek: Jak można przekazywać młodzieży wartości  (Przeczytany 12449 razy)
Sigfried
aktywista
*****
Wiadomości: 698

« Odpowiedz #30 dnia: Lipca 24, 2009, 21:58:42 pm »

Zawsze Wierni. Wydawane przez niewiernych. FSSPX to niewielki autorytet w Kościele.
Mam nadzieję, że wybiera się pan na normalne rekolekcje, a nie do FSSPX.

Szanowny Panie Izi87 (ksieze kleryku - jesli to prawda, w co smiem powatpiewac, to wspolczuje przyszlym owieczkom) - moze czas jeszcze zredefiniowac swoje zycie, belkot w duchu rzekomo swietym lepiej wychodzi braciom "odlaczonym" czy "pogniewanym' czy jak ich tam posoborowie nazywa (tu na tym forum nazywa sie ich zgodnie z ponad 500 letnim nauczaniem kosciola heretykami) - moze tam sie Pan "zaloguje", i celibatu u "braci" nie ma (wiec na kolezance sie mozna polozyc bez obaw, ze ktos to uchwyci i jakies wstretne fora lefedbrystyczne beda to podnosic jako znak degeneracji posoborowia). Wydaje mi sie, ze to co Pan powyzej napisal, wlasciwie dyskwalifikuje Pana na tym forum, jako osobe z ktora warto wymieniac jakiekolwiek poglady. Jezeli Pana zadaniem jest trolowanie, to wychodzi to Panu dosc dobrze (pewnie jest Pan inteligetniejszy od kilku innych, wystepujacych tu lokalnie tzw. troli), prosze tylko zwazyc to, co Pan robi we wlasnym sumieniu. Moze czas zalogowac sie z radoscia na forach neonskich.
Zapisane
Izi87
Gość
« Odpowiedz #31 dnia: Lipca 24, 2009, 22:01:01 pm »

Wielu nie znaczy wszyscy (aj stary temat dot. tłumaczenia słów Konsekracji).

Jak już pisałem (nie wiem czy w tym wątku) Odnowa ma swoje wady i zalety. Neo też. Bycie tradycjonalistą też (wadą jest np. uznawanie świętości abp Lefebvre’a i krytykowanie duchownych, którzy są "w pełnej łączności").

Co złe trzeba krytykować. Ale dobrze będzie, jak państwo na zło w Kościele spojrzą całościowo, a nie tylko przez nowinkarstwo duchownych np. w kontekście stroju.





No pięknie - od razu mnie do neonów wysłać, bo powiedziałem prawdę o FSSPX. Przecież wyraźnie piszę, że odnowa ma złe strony (odejścia od Kościoła, przekonanie, że moje natchnienie jest ważniejsze od tego, co mówi ksiądz i dokumenty Kościoła). Styl liturgiczny neo nie jest moim zdaniem najodpowiedniejszy (nie ukazuje Eucharystii jako ofiary Chrystusa, tylko bardziej jako imprezę).

« Ostatnia zmiana: Lipca 24, 2009, 22:05:28 pm wysłana przez Izi87 » Zapisane
Sebastianus
aktywista
*****
Wiadomości: 663


Katecheza o małżeństwie.
« Odpowiedz #32 dnia: Lipca 24, 2009, 22:05:23 pm »

Wielu nie znaczy wszyscy (aj stary temat dot. tłumaczenia słów Konsekracji).

Jak już pisałem (nie wiem czy w tym wątku) Odnowa ma swoje wady i zalety. Neo też. Bycie tradycjonalistą też (wadą jest np. uznawanie świętości abp Lefebvre’a i krytykowanie duchownych, którzy są "w pełnej łączności").

Co złe trzeba krytykować. Ale dobrze będzie, jak państwo na zło w Kosciele spojrzą całościowo, a nie tylko przez nowinkarstwo duchownych np. w kontekście stroju.

Jestem tradycjonalistą. Chodzę na Liturgię gregoriańską i z braku laku na nową Mszę codziennie ostatnio nawet. Abp Lefebvre'a nie uważam za santo subito, aczkolwiek wielka to postać z całą pewnością. Do kapłana w stroju kapłańskim tzw. krótkim nic nie mam.
Gdzież to czai się całościowe zło w Kościele?
Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #33 dnia: Lipca 24, 2009, 22:10:32 pm »

Jest Ksiądz chyba jeszcze młody. Proszę czytać stare kazania.
Zapisane
Antoniusz
uczestnik
***
Wiadomości: 117

Nie lękajcie się... Bóg jest tradycjonalistą ;)

« Odpowiedz #34 dnia: Lipca 24, 2009, 22:11:27 pm »

Szanowny Panie Izi87!
ja rozumiem, piątek i trzeba się umartwiać, ale już dość, już dość. Łaski, łaski...
Proszę niech Pan już nic nie pisze!
Zapisane
com napisał, napisałem, a jeśli w czymś zbłądziłem zostawiam do poprawy Świętemu Kościołowi
________________

tradycjonalizm nie jest ruchem w Kościele, ale zdrową postawą każdego katolika
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #35 dnia: Lipca 24, 2009, 22:13:50 pm »

Jeżeli nie na wakacjach to nie ma w seminarium teraz ciszy nocnej?
My w Obrze nie zachowywaliśmy w wakacje ale na kompie nie siedzieliśmy.
Zapisane
Izi87
Gość
« Odpowiedz #36 dnia: Lipca 24, 2009, 22:14:15 pm »

Co takiego umartwiającego jest dla Pana w moich postach?
Stosując metodę wyrywków przyczepić się można. Ale całość moich wypowiedzi wyraźnie wskazuje, że z posoborowym nowinkarstwem niewiele mam wspólnego, a z tradycją katolicką dość dużo.

Różne są seminaria - jak pisałem do wszystkiego można się przyczepić.
Idę odmówić Różaniec. M. in. w państwa intencji i o dobro w Kościele.
Zapisane
Sigfried
aktywista
*****
Wiadomości: 698

« Odpowiedz #37 dnia: Lipca 24, 2009, 22:15:39 pm »


No pięknie - od razu mnie do neonów wysłać, bo powiedziałem prawdę o FSSPX.

Ma Pan ten podstawowy problem, ze doskonale Pan wie co jest a co nie jest prawdą. Prawda jest dla Pana to, co Panu mowia w seminarum (?), na spotkaniach drogi, ze jest prawdą. Bardzo łatwo się przyjmuje prawdę od Kosmatego. On też zawsze wie co jest, najlepszą dla człowieka w danym momencie prawdą.
Cofam uprzednio wypowiedziane slowa - nie swiadczy to bynajmniej o Pana, jako neonskiego trola, ponadprzecietnej inteligencji.

Wiecej sie modlić do Ducha Swietego o dar rozumu - to niezla recepta, regularnie stosuje, Panu jak najbardziej zalecam. Wiecej sie modlic - mniej bzdur pisac.
Zapisane
Izi87
Gość
« Odpowiedz #38 dnia: Lipca 24, 2009, 22:58:36 pm »

Na tym forum przedstawiam moje poglądy, nie zawsze zgodne z tym co usłyszę na uczelni. Gdybym się opierał na tym, co niektórzy księża mówią o Mszy Trydenckiej... Zupełnie inaczej bym myślał.

Na spotkania drogi nigdy nie chodziłem. Raz byłem na neońskie "Mszy", odprawiłem semiarium odnowy (naprawdę w tym seminarium nie ma nic, co sprzeciwia się tradycji, każe robić w kościele szamba-rara). Jak gdzieś indziej wspomniałem 5 razy w ciągu ostatniego roku byłem na Mszy Wszechczasów (oficjalnie - w koloratce lub sutannie). Nie służę, bo chcę się tego dopiero uczyć. Ilość materiałów dot. Mszy Trydenckiej na moim półce jest zdecydowanie wyższa niż u innych z mojego (i nie tylko) rocznika.

Trochę boli mnie to, że w środowisku, w którym żyję jestem postrzegany jako skrajny tradycjonalista i zakonserwowany konserwatysta, a na tym forum jako trol, neon i modernista. Piszą niektórzy z państwa, ze łatwo mi osadzać - czasem może za bardzo się rozpędzam. Ale państwo też mnie szybko osądzili.
Przygotowuję się do kapłaństwa i chcę być dobrym kapłanem. Nie jak wielu współczesnych robić na Mszy moje udziwnienia. Ale odprawić porządnie NOM, myślę też na KRR i rytem ukraińsko-bizantyjskim. Zacząłem pisać artykuły - niedokończone - jedna z moich wad. Jeden z nich - o Eucharystii zatytułowałem: "Aby Msza była naprawdę święta". Ukazuje jak pobożnie odprawić NOM i dlaczego tak, a nie inaczej. Dlaczego pewne wstawki, nadużycia są w tym miejscu złe. Może nie będzie to artykuł, tylko książka?
Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #39 dnia: Lipca 24, 2009, 23:07:38 pm »

Taki więc nasuwa się wniosek, że trzeba wybierać: albo tradycjonalizm, albo duch soboru. Pośredniej drogi przed Klerykiem nie ma.
Zapisane
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #40 dnia: Lipca 24, 2009, 23:13:33 pm »

Taki więc nasuwa się wniosek, że trzeba wybierać: albo tradycjonalizm, albo duch soboru. Pośredniej drogi przed Klerykiem nie ma.

Znowu te podziału? Tradycjonalizm i duch soboru? A Papież idzie z "duchem tradycjonalizmu" czy "duchem soboru"?

Trochę boli mnie to, że w środowisku, w którym żyję jestem postrzegany jako skrajny tradycjonalista i zakonserwowany konserwatysta, a na tym forum jako trol, neon i modernista. Piszą niektórzy z państwa, ze łatwo mi osadzać - czasem może za bardzo się rozpędzam. Ale państwo też mnie szybko osądzili.

Proszę się nie martwić. Tak tutaj po prostu jest...
« Ostatnia zmiana: Lipca 24, 2009, 23:16:21 pm wysłana przez Adam » Zapisane
Izi87
Gość
« Odpowiedz #41 dnia: Lipca 24, 2009, 23:15:00 pm »

Już wybrałem. Wierność Kościołowi.
Nie chcę tak jak FSSPX odejść od Kościoła w imię tradycji.
Ani nie akceptuję księży robiących z siebie błaznów.

Tradycjonalizm - ma polegać na tym, że najwięksi heretycy Kościoła to Paweł VI, Jan Paweł II, wszyscy biskupi i inne osoby uczestniczące w Vaticanium II?

Tradycjonalizm jest w duchu Soboru Watykańskiego II proszę pana. Kto pana ochrzcił? Domyślam się, ze kapłan katolicki. Gdzie pan przez lata chodził na Mszę i do Spowiedzi - do kapłanów katolickich, również tych wyświęconych po V II.
Zapisane
Sigfried
aktywista
*****
Wiadomości: 698

« Odpowiedz #42 dnia: Lipca 24, 2009, 23:18:01 pm »

Może nie będzie to artykuł, tylko książka?
Najpierw prosze sie uporac z wlasnymi problemami, a potem zaczac przelewac mysli to na papier. Lista ksiazek wartych mniej niz papier, ktory waza, wydrukowanych po soborze jest dluzsza jak stad do Wladywostoku.
Zapisane
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #43 dnia: Lipca 24, 2009, 23:19:45 pm »

Lista ksiazek wartych mniej niz papier, ktory waza, wydrukowanych po soborze jest dluzsza jak stad do Wladywostoku.

Bez złośliwości się nie da, prawda?
Zapisane
Sigfried
aktywista
*****
Wiadomości: 698

« Odpowiedz #44 dnia: Lipca 24, 2009, 23:21:51 pm »

To nie jest zlosliwosc, to naprawde dobra rada.
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Jak można przekazywać młodzieży wartości « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!