Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 26, 2024, 12:19:53 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231961 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Jak można przekazywać młodzieży wartości
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 Drukuj
Autor Wątek: Jak można przekazywać młodzieży wartości  (Przeczytany 12451 razy)
Izi87
Gość
« Odpowiedz #15 dnia: Lipca 24, 2009, 21:15:06 pm »

Rekolekcje Ignacjańskie pomogą panu w kontakcie z Bogiem, nauczą modlitwy medytacyjnej. Przeanalizuje sobie pan swoje życie w kontekście życia Jezusa (modląc się słowami Pisma Świętego). Najważniejsze w tych rekolekcjach jest to, co mówi panu Bóg, a nie ksiądz.
Mam nadzieję, że wybiera się pan na normalne rekolekcje, a nie do FSSPX.
Zapisane
Edi
aktywista
*****
Wiadomości: 752


« Odpowiedz #16 dnia: Lipca 24, 2009, 21:18:19 pm »

Cytuj
Panie Edi: BOT ABTOPNTET

Je ne comprends pas  :-[
Zapisane
Sebastianus
aktywista
*****
Wiadomości: 663


Katecheza o małżeństwie.
« Odpowiedz #17 dnia: Lipca 24, 2009, 21:18:37 pm »

Rekolekcje Ignacjańskie pomogą panu w kontakcie z Bogiem, nauczą modlitwy medytacyjnej. Przeanalizuje sobie pan swoje życie w kontekście życia Jezusa (modląc się słowami Pisma Świętego). Najważniejsze w tych rekolekcjach jest to, co mówi panu Bóg, a nie ksiądz.
Mam nadzieję, że wybiera się pan na normalne rekolekcje, a nie do FSSPX.

Czy owe jezuickie są normalne?! Czy są rzeczywiście ignacjańskie? Kumpel był (nie trads) i opowiadał. Sam się dziwił, że mnóstwo elementów z odnowy w Duchu św. jest wprowadzone. Jak np. moditwa językami, czy inne dziwy. Nie podam szczegułów, ponieważ nie pamiętam, ale jak potrzeba to dopytam na dniach.
Zapisane
Thomas
Gość
« Odpowiedz #18 dnia: Lipca 24, 2009, 21:20:17 pm »

Cytuj
Panie Edi, celibat to nie ślub.
jak widać na załączonym obrazku

medytacyjny relaks na koleżance w wykonaniu o. Piotra Kropisza SJ. [kno]


Zapisane
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #19 dnia: Lipca 24, 2009, 21:28:49 pm »

medytacyjny relaks na koleżance w wykonaniu o. Piotra Kropisza SJ. [kno]

W habicie by tak nie wlazł bo ogranicza możliwość zrobienia rozkroku ;)
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
Thomas
Gość
« Odpowiedz #20 dnia: Lipca 24, 2009, 21:33:15 pm »

No tak, ale w takim stroju jest większa płaszczyzna kontaktu... tzn. dialogu duszpasterskiego.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #21 dnia: Lipca 24, 2009, 21:34:05 pm »

Można sutannę podciągnąć Pani Wiridiano.
Księże kleryku Izi87 duchowość ignacjańską poznałem podczas rekolekcji FSSPX. Na tych rekolekcjach "ignacjańskich" dla młodzieży byłem i było to dla przykre. Niby rekolekcje ignacjańskie a koedukacja( wszyscy którzy mnie znają wiedzą że nie mam nic przeciwko kobietom) i ogólny brak skupienia.
Zapisane
Izi87
Gość
« Odpowiedz #22 dnia: Lipca 24, 2009, 21:34:50 pm »

Rekolekcje Ignacjańskie pomogą panu w kontakcie z Bogiem, nauczą modlitwy medytacyjnej. Przeanalizuje sobie pan swoje życie w kontekście życia Jezusa (modląc się słowami Pisma Świętego). Najważniejsze w tych rekolekcjach jest to, co mówi panu Bóg, a nie ksiądz.
Mam nadzieję, że wybiera się pan na normalne rekolekcje, a nie do FSSPX.

Czy owe jezuickie są normalne?! Czy są rzeczywiście ignacjańskie? Kumpel był (nie trads) i opowiadał. Sam się dziwił, że mnóstwo elementów z odnowy w Duchu św. jest wprowadzone. Jak np. moditwa językami, czy inne dziwy. Nie podam szczegułów, ponieważ nie pamiętam, ale jak potrzeba to dopytam na dniach.

Czy modlitwa językami to nie modlitwa? Przecież to powrót do czasów apostolskich...
Dziwy, bo kazali milczeć i robić medytację (a słowo medytacja źle się kojarzy).
Czy odprawiał pan Exercitia spiritualia? Co pan w ogóle o nich wie? Powiem tyle, że w czasach św. Ignacego były bardzo nowoczesne i ciężko przez wielu przyjmowane.

Koedukacja... Czy w FSSPX są osobno rekolekcje dla kobiet, a osobno dla mężczyzn? Bo nie rozumiem co ma koedukacja do rekolekcji. Jeśli kobieta pana rozprasza, to może problem w Panu jakiś jest... Bóg stworzył człowieka kobietą i mężczyzną. Może jeszcze poprze pan kościoły kobiet dla kobiet (z kapłankami i biskupkami)?
« Ostatnia zmiana: Lipca 24, 2009, 21:37:08 pm wysłana przez Izi87 » Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #23 dnia: Lipca 24, 2009, 21:36:37 pm »

Prawie 2 tyś lat Kościół czekał na Odnowę żeby przywrócić modlitwę językami. Dobre.
Oczywiście mam zastrzeżenia do rekolekcji u SJ a nie u FSSPX.
Zapisane
Izi87
Gość
« Odpowiedz #24 dnia: Lipca 24, 2009, 21:39:01 pm »

Odnowa (może tak nie nazywana) była od zawsze w Kościele. Dzieje Apostolskie i Listy św. Pawła proszę poczytać. W XX w. Kościół modlił się o Nowe Wylanie Ducha Świętego.
Może pan lepiej odprawi Seminarium Odnowy w Duchu Świętym?
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #25 dnia: Lipca 24, 2009, 21:45:40 pm »

Nie mam zamiaru nic takiego robić.
Moja wiara nie potrzebuje cudowności póki co. Znam łacinę i niemiecki. A bełkotał zapewne będę na imieninach u koleżanki na dniach. Ja tak odbieram te modlitwę językami jak bezskładny bełkot. Chciałbym inaczej ale tak to odbieram. I proszę nie pisać że nie zrozumiałem nowych czasów. Skoro ta modlitwa gorszy to nie może pochodzić chyba od Ducha Świetego.
Zapisane
Antoniusz
uczestnik
***
Wiadomości: 117

Nie lękajcie się... Bóg jest tradycjonalistą ;)

« Odpowiedz #26 dnia: Lipca 24, 2009, 21:46:09 pm »


Zawsze Wierni. Wydawane przez niewiernych.

"których wiara i oddanie są Ci znane..."

Zna pan to?
Lubi pan oceniać wiarę innych? Bóg jest ich sędzią, nie pan!

Zapisane
com napisał, napisałem, a jeśli w czymś zbłądziłem zostawiam do poprawy Świętemu Kościołowi
________________

tradycjonalizm nie jest ruchem w Kościele, ale zdrową postawą każdego katolika
Sebastianus
aktywista
*****
Wiadomości: 663


Katecheza o małżeństwie.
« Odpowiedz #27 dnia: Lipca 24, 2009, 21:47:16 pm »

Odnowa (może tak nie nazywana) była od zawsze w Kościele. Dzieje Apostolskie i Listy św. Pawła proszę poczytać. W XX w. Kościół modlił się o Nowe Wylanie Ducha Świętego.
Może pan lepiej odprawi Seminarium Odnowy w Duchu Świętym?

Czytając gdzieniegdzie Pańskie posty myślałem, że się zakoleguję. Ale po tym nie pozostaje mi nic innego jak napisać:
a temu Panu już dziękujemy
Zapisane
Izi87
Gość
« Odpowiedz #28 dnia: Lipca 24, 2009, 21:50:04 pm »

Czy ja osądzam - raczej takie strony jak http://breviarium.blogspot.com osądzają.

FSSPX jest spoko. Odnowa to raczej diabeł. A my zawsze wierni. Kościół mówi: nosić sutanny. Pomieszane z poplątaniem. Czym dla państwa jest Kościół, trochę wybiórczo państwo Kościół traktują. Nie oskarżam, ale tak wynika z państwa wypowiedzi. Dobre to, co ekskomunikowane, a to co polecane przez Kościół (odnowa) złe.


Cytat z Wikipedii (wiem, ze kiepskie źródło):

Ponadto Bractwo krytykowało papieży:

    * Jana XXIII – za uleganie manipulacjom[20],
    * Pawła VI – za liberalizm[21],
    * Jana Pawła II – za laicyzację[22] i niszczenie Kościoła[11].
« Ostatnia zmiana: Lipca 24, 2009, 21:54:34 pm wysłana przez Izi87 » Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #29 dnia: Lipca 24, 2009, 21:57:38 pm »

A ja znam wielu członków Odnowy którzy podchodzą pod CIC 751. To też stawia ich poza Kościołem. :)
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Jak można przekazywać młodzieży wartości « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!