Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 19, 2024, 16:09:10 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231948 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: [VIDEO] Dr Scott Hahn - Biblia a ofiara Mszy Świętej
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: [VIDEO] Dr Scott Hahn - Biblia a ofiara Mszy Świętej  (Przeczytany 1866 razy)
alan
adept
*
Wiadomości: 35

« dnia: Lipca 06, 2014, 11:34:49 am »

Witam, udało mi się przetłumaczyć na "język polski" wykład Dr Scott'a Hahn'a który należy do najbardziej znanych katolickich apologetów w USA (jak mi się przynajmniej zdaje).

Zachęcam do oglądania i w miarę możliwości wpisywania korekt błędów bo pewnie jest ich tam parę...

https://www.youtube.com/watch?v=UOACQeQ3f7s
Zapisane
Ufaj Bogu tak, jakby całe powodzenie spraw zależało wyłącznie od Niego; tak jednak dokładaj wszelkich starań, jakbyś ty sam miał wszystko zdziałać, a Bóg nic zgoła. - św. Ignacy Loyola
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #1 dnia: Lipca 06, 2014, 14:25:22 pm »

Nie obejrzałam jeszcze tego co powyżej, ale znam wiele wypowiedzi Hahna Scotta z jego książek. Pierwsza książka to: "W domu najlepiej - Scott i Kimberly Hahn"  - w której możemy przeczytać takie słowa:

"Nie było to proste, gdyż Kimberly zupełnie nie miała ochoty rozmawiać na temat Kościoła katolickiego. Co gorsze, księża, których odwiedzałem, zachowywali się dokładnie tak samo. Bywało, że wymykałem się z domu w poszukiwaniu księdza, który odpowiedziałby mi na niektóre z męczących mnie jeszcze pytań. Wszyscy po kolei próbowali mnie zniechęcić.

– Ojcze Jimie – zapytałem jednego z nich – co powinienem zrobić, żeby przejść na katolicyzm?

Po pierwsze – odpowiedział – proszę, nie mów do mnie „ojcze”. Po drugie, moim zdaniem w ogóle nie powinieneś przechodzić na katolicyzm. Od Soboru Watykańskiego II jest to uważane za nieekumeniczne! Najlepsze co możesz zrobić, to starać się być jak najlepszym prezbiterianinem. Wyświadczysz największą przysługę Kościołowi katolickiemu, trzymając się po prostu od niego z daleka.

Zaskoczony, próbowałem coś wyjaśnić.

– Ależ ja nie proszę, żeby ojciec złapał mnie za kołnierz i wciągnął na siłę do Kościoła. Myślę, że to Bóg powołuje mnie tam, gdzie znalazłem swój dom, swoją rodzinę przymierza.

– No cóż - odpowiedział lodowatym tonem -jeśli szukasz kogoś, kto pomógłby ci zmienić wyznanie, to trafiłeś pod zły adres.

Byłem wstrząśnięty.



Spory fragment z tej jego pierwszej książki:

http://www.apologetyka.katolik.pl/dyskusje-z-chrzescijanskimi-pogladami/protestantyzm/84-w-domu-najlepiej-scott-i-kimberly-hahn/319-viii-nareszcie-oblubienica-w-rzymie



Druga książka to "Przyczyny wiary"



http://www.tolle.pl/pozycja/przyczyny-wiary

... gdzie cały rozdział 8 jest poświęcony Mszy św. Podaje dwie zasady, że 1. Msza jest nasycona Biblią i 2. Biblia jest nasycona mszą i kolejno rozprawia się z tymi dwoma zasadami. 
Zapisane
Seb. Kozłowski
rezydent
****
Wiadomości: 291

« Odpowiedz #2 dnia: Lipca 07, 2014, 20:28:50 pm »

Witam, udało mi się przetłumaczyć na "język polski" wykład Dr Scott'a Hahn'a który należy do najbardziej znanych katolickich apologetów w USA (jak mi się przynajmniej zdaje).

Dziękuję Panu za kawał dobrej roboty. Bardzo to interesujące i głębokie, co mówi dr Hahn. Zwłaszcza, że tak celnie i dowcipnie rozprawia się z podejściem wyznawców teorii "sola scriptura". Bóg zapłać!!!
Zapisane
Kikofan
bywalec
**
Wiadomości: 57


« Odpowiedz #3 dnia: Sierpnia 14, 2014, 13:54:23 pm »

Pojawiło się wydanie elektroniczne książki pt. 'Znaki życia. 40 zwyczajów katolickich i ich korzenie biblijne'.
Zapisane
alan
adept
*
Wiadomości: 35

« Odpowiedz #4 dnia: Października 16, 2014, 23:35:22 pm »

Kolejny filmik (o wiele krótszy) nt. Maryi w Biblii w kontekście Wniebowstąpienia.

www.youtube.com/watch?v=lBnMRrEpCUE

Proszę o wpisywanie korekt do napisów w komentarzach na youtube.

Jutro jeśli wszystko dobrze pójdzie kolejny filmik z moim tłumaczeniem.
Zapisane
Ufaj Bogu tak, jakby całe powodzenie spraw zależało wyłącznie od Niego; tak jednak dokładaj wszelkich starań, jakbyś ty sam miał wszystko zdziałać, a Bóg nic zgoła. - św. Ignacy Loyola
Darek
rezydent
****
Wiadomości: 353


Deus caritas est

« Odpowiedz #5 dnia: Października 17, 2014, 18:21:59 pm »

L.I.Ch.

Przepraszam że piszę to tutaj ale nie mogę na you tube, nie znam angielskiega ale pod koniec tłumaczenia pojawia się prawdopodobnie błąd otóż przetłumaczył Pan słowo jako Wniebowstopnienie NMP zaś wniebowstąpił własną mocą Syn Boży Matka Boska została zaś wniebowzięta mocą Boża. Sądze też że słowo Boskie pojawiające się w tym nagraniu a dotyczące żeczy i  wydarzeń związanych z Bogiem prawdziwym powinno być pisane z wielkiej litery B.
Zapisane
Pamiętajcie, nowa Polska nie może być Polską bez dzieci Bożych! Polską niepłodnych lub mordujących nowe życie matek! Polską pijaków! Polską ludzi niewiary, bez miłości Bożej!
Prymas Stafan Kard. Wyszyński
alan
adept
*
Wiadomości: 35

« Odpowiedz #6 dnia: Października 17, 2014, 20:15:41 pm »

Dziękuję za uwagi. Napisy zostały poprawione.

Deo Gratias.
Zapisane
Ufaj Bogu tak, jakby całe powodzenie spraw zależało wyłącznie od Niego; tak jednak dokładaj wszelkich starań, jakbyś ty sam miał wszystko zdziałać, a Bóg nic zgoła. - św. Ignacy Loyola
alan
adept
*
Wiadomości: 35

« Odpowiedz #7 dnia: Października 30, 2014, 22:30:07 pm »

Przed tegorocznymi Zaduszkami coś nt. Czyśćca i Nowego Testamentu.

https://www.youtube.com/watch?v=oTXo2-MqZ7s&list=UUdZlENR9qpcthKXfqgviEkg&index=1
Zapisane
Ufaj Bogu tak, jakby całe powodzenie spraw zależało wyłącznie od Niego; tak jednak dokładaj wszelkich starań, jakbyś ty sam miał wszystko zdziałać, a Bóg nic zgoła. - św. Ignacy Loyola
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: [VIDEO] Dr Scott Hahn - Biblia a ofiara Mszy Świętej « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!